Bekend is dat de Duitsers gedurende WW2 over een wapenarsenaal en technische kennis beschikte die de geallieerden zwaar overklaste (niet voor niets is veel kennis na de capitualitie van Nazi-Duitsland meegenomen naar de VS en/of naar de Russen.
Een mooi voorbeeld hiervan is de Horten Ho-IX .
![]()
![]()
De constructie van het toestel bestond uit zowel gelast staal, metalen buis en hout, de vleugels waren uit geperst houten panelen, zodat het toestel zelfs staelth eigenschappen kreeg.
Verder was het uitgerust met een intrekbaar onderstel, een remparachute en een primitieve schietstoel voor de piloot.
Jaren later kwamen de Amerikanen met de B-2 spirit Stealth-bomber welke (zij het met modern technisch vernuft) sterke gelijkenissen vertoont met hetgeen de Nazi's in WW2 bedacht hadden.
Dan de Messerschmitt Me-262 , aangedreven door straalmotoren was dit vliegtuig zijn tijd wederom ver vooruit:
![]()
Gelukkig zag Hitler in het begin niet veel in dit nieuwe vliegtuigtype. Toch hij eindelijk in 1944 de voorrang aan de aanmaak ervan gaf, was het voor hem reeds te laat. Wegens gebrek aan brandstof moesten vele Messerschmitt-262-toestellen aan de grond blijven. Slechts een tweehonderd ervan zijn, tot grote schrik van de geallieerde piloten, ook werkelijk in de lucht geweest.
![]()
Tegen de V-2 was eigenlijk geen kruid gewassen. De lanceringen konden overal plaatsvinden, want de V-2 werd vervoerd op wagens die op iedere willekeurige plek konden stoppen om de raket in stelling te brengen. De geallieerde luchtmacht kon er dus niets tegen ondernemen. Het afvuren kon ook haast niet op de radarschermen waargenomen worden. Was dat wel het geval, dan koon men niet meer doen dan luchtalarm laten geven. In feite vormde de V-2 nog maar het begin van wat de Duitsers op stapel hadden staan op het gebied van raketten. Men was in Peenemünde al bezig aan een tweetrapsraket, die met een bereik van een kleine zesduizend kilometer gemakkelijk Amerika had kunnen bereiken. Als deze raket in gebruik was genomen, mogelijk voorzien van een atoomkop, dan zou de wereld er nu heel anders hebben uitgezien !
Meer feiten en/of aanvullende info óf andere wapens zijn natuurlijk van harte welkom !
When I die, I want to go peacefully like my Grandfather did, in his sleep -- not screaming, like the passengers in his car.