abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_72547598
Hallo allemaal

Voor mijn opleiding moet ik het imago van leisure management onderzoeken, aka wat vind de wereld van de opleiding.

Nu is het zo dat ik hier op het forum al vaker negatieve dingen over de opleiding heb gelezen, maar ik kan het niet terug vinden. Vandaar dat ik nu een topic open, zodat ik dit kan gebruiken in mijn onderzoek.

Vinden jullie Leisure Management een goede opleiding? Waar baseren jullie de mening op? Hoe kunnen de opleidingen Leisure Management dit beeld eventueel kunnen veranderen?

Bij voorbaad dank
  dinsdag 8 september 2009 @ 12:47:42 #2
94617 Ps2K
And his space hamster Skeletor
pi_72547945
het is stom

en voorbaad
http://www.last.fm/user/psych02k
Yes, it is perfectly reasonable that Kirk had the know-how to make the gunpowder and put together the bazooka to defeat the Gorn. That\'s why he\'s the goddamn Captain.
pi_72548034
Is leisuremanagement wat de naam doet vermoeden?
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_72548051
Indien ja, dan vind ik het stom.

Het is mijn vrije tijd en juist in mijn vrije tijd wil ik geen strakke agenda er op na houden.
Het komt hoe het komt en ik zie het allemaal wel.
Het is niet voor niets vrije tijd

De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  dinsdag 8 september 2009 @ 13:02:18 #5
57340 dabadbass
@Whitehouse.gov
pi_72548302
vanaf hier is een kleine discussie
pimp hier met je nieuwe opleiding
"Niets smeedt twee mensen zo aaneen als kwaadspreken over een derde"
pi_72548436
Lijkt me typisch een pretstudie dit, maar later heb je er weinig aan
WEB / [HaxBall #64] Jos is God
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics.
pi_72548758
Mag ik ook vragen terugstellen? Immers als ik niet weet wat de opleiding precies inhoudt kan ik er geen mening over vormen. Ik kan hooguit een mening vormen op basis van aannames maar dat is ook vrij nutteloos.
Vertel dus eerst maar eens kort en bondig wat de studie nou precies inhoudt.
pi_72549288
Natuurlijk mag je een vraag terug stellen

Leisure Management is een opleiding dat gericht is op de organisatie van vrijetijdsbedrijven en evenementen. Bij de opleiding leer je wat het vakgebied is en je hebt een half jaar personeelsmanagement. Andere modulen gaan over marketing, strategie, imagenering en hoe men een dienst moet managen. Ook krijg je 2 talen en managementvaardigheden. Bedrijfseconomie is ook een deel van de opleiding. Vervolgens een moduul onderzoeken en leerbedrijf (is net als stage, maar dan meer begeleid) en daarna de gewone stage en een scriptie.
De opleiding gaat dus vooral om hoe je moet managen, net als bij andere HBO management studies, alleen deze studie richt zich op de vrijetijdsindustrie.
pi_72549761
Aha; kijk dat is al essentiële informatie want sommigen lijken serieus te denken dat het gaat over het managen van je vrije tijd (als in: wanneer moet je stofzuigen, wanneer moet je boodschappen doen, etc).

Hoe dan ook, het klinkt mij als een prima studie in de oren. Niets mis mee. Ik vind enerzijds wel dat er tegenwoordig wel 'voor elke scheet' een studie opgezet wordt, maar anderzijds is het ook wel goed dat iemand zich echt gespecialiseerd heeft in een bepaald onderdeel van management. Dan heb je toch als beginner al meteen meer kennis van zaken.

Wat de opleiding leisure management vooral moet veranderen is de naam denk ik. Vrijetijdsmanagement klinkt nogal vreemd in de oren, en mensen gaan dan aannames doen
pi_72549874
Ik vind het nog steeds klinken als een overschot-studie.

Waarom de strekking van het vrijetijdswezen niet in een minor aanbieden bij een andere managementstudie?

Dit kan volgens mij met vele HBO-studies, die ineens een heel eigen naam hebben, maar die voor een groot deel hetzelfde programma volgen of zouden kunnen volgen van een algemener studie.

Niet dat ik denk of vind dat het doel van de opleiding nutteloos is, er is vraag naar dat soort mensen, maar ik vraag me wel af of het een volledige opleiding toegespitst op dit onderwerp zou moeten zijn, zeg maar
Ja doei.
  Moderator dinsdag 8 september 2009 @ 14:25:07 #11
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_72550402
In mijn ogen komt het over als een modestudie. Tegenwoordig heb je ontzéttend veel studies die zijn gebouwd op een modegril en een tijdelijk iets. Zo komt het op mij over.
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_72550578
yup, dat in combinatie dus met mijn post.

Omdat het 'mode' is, krijg het een eigen opleiding, met een eigen Propedeuse en een eigen bachelor.. terwijl het gewoon een afstudeerrichting van de echt geintereseerden zou moeten zijn (in mijn ogen) die niet denken 'wel even vrijetijdsdingen te gaan regelen, want dat is tof, en hip' , wat volgens mij nu een beetje het geval is.

niet voor niets hebben deze studies vaak een groot aantal aanmeldingen, maar slechst weinig mensen die de opleiding daadwerkelijk afronden..
Ja doei.
pi_72550642
quote:
Op dinsdag 8 september 2009 14:25 schreef Renesite het volgende:
In mijn ogen komt het over als een modestudie. Tegenwoordig heb je ontzéttend veel studies die zijn gebouwd op een modegril en een tijdelijk iets. Zo komt het op mij over.
Vrije tijd is een modegril, danwel tijdelijk iets?

Dat terzijde, het is natuurlijk een laffe opleiding.
  Moderator dinsdag 8 september 2009 @ 14:40:27 #14
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_72550813
quote:
Op dinsdag 8 september 2009 14:33 schreef Beauregard het volgende:

[..]

Vrije tijd is een modegril, danwel tijdelijk iets?

Dat terzijde, het is natuurlijk een laffe opleiding.
Nee, zo kan je het opvatten, maar ik zie het als een tijdelijk iets dat wij onze vrijetijd moeten laten managen danwel indelen door iemand die er voor 'geleerd' heeft. Vroegah kon men zelf bedenken hoe een feest georganiseerd moest worden, of bedacht men zelf dat een personeelsuitje/teambuilding op de hei in schubbekutteveen erg leuk is met als activiteiten touwtrekken en een estafette.

Nu dat niet wordt gedaan door de bedrijven zelf hebben ze 'leisure managers' nodig.
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_72552136
quote:
Op dinsdag 8 september 2009 14:40 schreef Renesite het volgende:

[..]

Nee, zo kan je het opvatten, maar ik zie het als een tijdelijk iets dat wij onze vrijetijd moeten laten managen danwel indelen door iemand die er voor 'geleerd' heeft. Vroegah kon men zelf bedenken hoe een feest georganiseerd moest worden, of bedacht men zelf dat een personeelsuitje/teambuilding op de hei in schubbekutteveen erg leuk is met als activiteiten touwtrekken en een estafette.

Nu dat niet wordt gedaan door de bedrijven zelf hebben ze 'leisure managers' nodig.
Prachtig, wat 'n onzin.

De vrijetijdsindustrie is gigantisch gegroeid in de laatste decennia. En dat zal zij blijven doen. De vrije tijd van de moderne mens is hem of haar steeds kostbaarder, dus is het een zeer interessante markt.

Natuurlijk is het debiel om te veronderstellen dat eenieder die Vrijetijdskunde studeert die markt wel eventjes gaat rulen, maar dat neemt niet weg dat jij het belang en de impact van 'vrije tijd' lijkt te onderschatten.
  Moderator dinsdag 8 september 2009 @ 15:39:11 #16
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_72552374
quote:
Op dinsdag 8 september 2009 15:30 schreef Beauregard het volgende:

[..]

Prachtig, wat 'n onzin.

De vrijetijdsindustrie is gigantisch gegroeid in de laatste decennia. En dat zal zij blijven doen. De vrije tijd van de moderne mens is hem of haar steeds kostbaarder, dus is het een zeer interessante markt.

Natuurlijk is het debiel om te veronderstellen dat eenieder die Vrijetijdskunde studeert die markt wel eventjes gaat rulen, maar dat neemt niet weg dat jij het belang en de impact van 'vrije tijd' lijkt te onderschatten.
Omdat hij enorm gegroeid is in een klap en iedereen het enorm interessant vindt om daar wat mee te doen is er - in mijn ogen - een te kleine markt om de hoeveelheid studenten te huisvesten. Omdat er in een klap enorm veel studenten zijn vind ik het een modegril.

Dus inderdaad, wat jij eigenlijk zegt. Natuurlijk is het debiel om te veronderstellen dat eenieder die Vrijetijdskunde studeert die markt wel eventjes gaat rulen.
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_72553041
Het zijn vaak wel een bepaald soort type studenten die vrije-tijdskunde studeren, hoofdzakelijk vrouwen en vaak van die vrolijke huppelkutjes

Toch is het onzin om vrije-tijdsmanagement als zelfstandige opleiding aan te bieden. Helaas wordt deze opleiding lang niet door iedere werkgever serieus genomen en juist daarom zou het veel beter zijn om vrije-tijdsmanagement als aparte afstudeerrichting of een aantal keuzeminoren aan te bieden binnen de opleiding HTRO of HBO toerisme
pi_72557084
Om eerlijk te zijn had ik helemaal niet gedacht aan de minor-optie. Maar ik ben dan ook nieuw in studeerland
Dat is inderdaad de beste oplossing. Ik ga er inderdaad ook vanuit dat er een boel algemeenheden verwerkt zitten in een studie als management, en dat je je daarbij helemaal niet vier jaar lang in een bepaald onderwerp hoeft te verdiepen / specialiseren. Een minor zou inderdaad genoeg moeten zijn (en de rest vul je aan met stage).
  dinsdag 8 september 2009 @ 18:42:36 #19
230806 Pavlovje
Does it ring a bell?
pi_72557475
Het zou een enigszins nuttige studie kunnen zijn, met een imago niet veel minder dan dat van al die andere 'stoere' economische HBO opleidingen met flitsende Engelse namen. Echter, als ik zie en hoor wat daar heen gaat, welke cijfers zij halen en wat zij daadwerkelijk leren krijg ik zelf het idee dat het een zeer simpele, relatief nutteloze lolstudie voor meiden (die de opleiding meer doen omdat 'hij zo leuk en creatief is') is die amper het niveau van het MBO ontstijgt. Sowieso heb ik het idee dat vrouwen, naast (para)medische studies en met veel uitzonderingen geneigd zijn om vooral te doen wat ze leuk vinden en niet zozeer wat aansluit op de arbeidsmarkt. Daar zijn opleidingen als vrijetijdskunde, naast creatieve therapie en pedagogie goede voorbeelden van. Overigens studeer ik zelf psychologie dus mag ik helemaal geen mening hebben over simpele lolstudies.
pi_72558834
HBO en MBO staan sowieso niet meer ver van elkaar qua niveau, is mijn ervaring. Natuurlijk weer mitsen en maren, maar ik heb het over het algemeen
pi_72559288
Ga een echte bedrijfskundig- of managmentstudie doen
당신을 사랑합니다
pi_72560164
quote:
Op dinsdag 8 september 2009 19:24 schreef RRGJL het volgende:
HBO en MBO staan sowieso niet meer ver van elkaar qua niveau, is mijn ervaring. Natuurlijk weer mitsen en maren, maar ik heb het over het algemeen
Dikke onzin is dat

Het enige wat ze gemeen hebben is het projectmatig werken maar daar houdt het ook mee op.
  dinsdag 8 september 2009 @ 20:10:05 #23
230806 Pavlovje
Does it ring a bell?
pi_72560589
quote:
Op dinsdag 8 september 2009 19:24 schreef RRGJL het volgende:
HBO en MBO staan sowieso niet meer ver van elkaar qua niveau, is mijn ervaring. Natuurlijk weer mitsen en maren, maar ik heb het over het algemeen
Alhoewel ik zelf niet veel ervaring met het HBO zelf heb, vind ik die opmerking toch een beetje te simpel doorgetrokken. Naar mijn mening is het HBO qua 'moeilijkheid' enorm gevarieërd. Veel makkelijke opleidingen die eigenlijk niet veel beter zijn dan MBO 3/4 opleidingen, zoals 'leisure management' - ik ben echter zeker van mening dat er ook pittige opleidingen tussen zitten, zoals de bèta studies en sommige paramedische opleidingen (fysiotherapie, ergotherapie).

Dit is op de universiteit ook zo (van psychologie, communicatiewetenschappen, rechten, pedagogie, economie e.d. tot en met lucht en ruimtevaart en theoretische natuurkunde), alhoewel de gemiddelde universitaire studie natuurlijk moeilijker is dan de gemiddelde HBO studie/opleiding.
pi_72560911
Tja ik heb MBO ICT Beheer gedaan, daar heb ik nauwelijks iets geleerd in 3 jaar tijd omdat ik bijna alles al wist (tja ICT was mijn hobby).
Vervolgens doe ik nu HBO Software Engineering. Ik moet nu wel meer doen, maar dat is omdat we ook meer 'maak-opdrachten' krijgen. Ik ervaar het niet als moeilijker, terwijl SE toch niet bepaald als de makkelijkste HBO studie bekend staat.

Dus nee, het houdt helaas niet op bij projectmatig werken. Het enige dat HBO meer / beter heeft tegenover MBO in mijn ervaring is de hogere werkdruk. 'Meer doen'. Ik ervaar het absoluut niet als moeilijker te bevatten of iets dergelijks.
En als je dan sommige mensen ziet worstelen met de stof, dan vraag ik me af waarom ze in godsnaam HBO zijn gaan doen, maar dat terzijde
pi_72562653
Bij technische (bijv Bouwkunde) en economische (bijv Accountancy) HBO opleidingen is het verschil vaak wel groot tussen MBO en HBO. MBO’ers hebben vaak nauwelijks wiskundige vaardigheden en falen hierdoor vaak op het HBO.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')