VBL-mods sjimz onthult eindelijk het geheim
IK BEN MET SCHOENEN AAN 1 METER 74
De haat is groter dan de liefde, zegt moderator sjimz over zijn verhouding met de user SCH. Misschien dat dit interview de twee een beetje dichter bij elkaar heeft gebracht. SCH voerde een gesprek met de Brabantse Amsterdammer over Ajax, zijn schoenen, het harkmannetje op zijn been en het voornemen om het geluk voortaan in kleine dingen te zoeken.
• Sjimz, het belangrijkste eerst en daarom de definitieve waarheid over je lengte. Sta je terecht te boek als VBL-dwerg?
Ik ben met schoenen aan 1 meter 74. Dus valt op zich best mee. Helemaal als je nagaat dat ik de langste ben uit het ouderlijke gezin.
• In juli post je alweer zes jaar op FOK!. Je bent een actieve gebruiker met bijna 50.000 posts op het forum. Wat spreekt je zo aan in FOK!
In het begin postte ik heel af en toe en was ik meer van het lurken. Op een gegeven moment kreeg ik de drang om mijn mening te verkondigen. Wat me aanspreekt aan FOK! is de laagdrempeligheid. Je kan er hoogstaande discussies voeren maar meestal hoeft dat niet.
• Hoe vind je zelf dat je als moderator functioneert? Wat vind je de leuke en lastige kanten van het moderatorschap.
Ik ben af en toe iets te streng en dat is ook een beetje mijn imago geworden. Natuurlijk maak ik nog vaak zat fouten maar ik vind dat ik het zelf niet eens heel slecht doe. Al zal menige user datj tegenspreken. De minst leuke kant is het gezeik over niks in Feedback en het naaien van de users onderling. De leuke kanten van het moderaten is dat achter de schermen met een prima team wordt gewerkt.
• Je bent een korte tijd weggeweest als VBL-moderator op FOK! Waarom was dat?
Het gezeik van alles wat om niets ging. Ik had er echt even genoeg van. Ook ging het op het persoonlijke vlak wat minder maar dat houd ik liever voor mezelf.
• Wij hadden een behoorlijk conflict. Blijft dat voor jou doorspelen? Kan je de user SCH nog wel luchten of zien?
Ach, ik heb een haat liefde verhouding die vaker haat dan liefde is. Soms barst de bom onderling en dan bouwt het zich weer vanzelf op totdat de bom weer barst. De user SCH kan ik niet altijd luchten of zien maar hij irriteert mij ook niet. Het mooiste is dat de discussies met hem toch bijna nooit over voetbal gaan, haha. Ik weet niet of het met het leeftijdverschil te maken heeft. Je ziet over het algemeen wel dat de jongere users meer trollen en elkaar het leven zuur maken en de oudere users teruggrijpen naar vroeger en vaker met normen en waarden komen.
• Er zijn met regelmaat discussies over VBL. Wat zou jij graag verbeterd willen zien?
Ik zou graag een optie willen zien dat users elkaar zouden kunnen negeren. Want vaak triggeren ze elkaar zo erg waardoor er weer over en weer getrolld gaat worden. Maar aan de andere kant, dat hoort nu eenmaal bij het VBL forum. Ik heb het zelf een tijdje veel minder op VBL gevonden en nu vind ik dat er nog steeds te vaak op de man wordt gespeeld. Maar ik heb niet echt vergelijkingmateriaal met een ander forum.
• Je bent vooral actief in het subforum VBL maar ik zie je heel af en toe nog wel eens posten in andere subfora. Soms in NWS of POL? Houdt de actualiteit je bezig?
De actualiteiten houden mij zeker wel bezig maar eerlijk gezegd ben ik liever van de kortere reacties zelf. Dus ik post er meestal wel in maar geen ellenlange betogen. Ik heb wel respect voor de users die dat kunnen. Ik lees graag de krant en volg het nieuws ook goed want ik wil over de laatste dingen mee kunnen praten.
• Volgens mij word jij nog wel een keer vader. Hoe zou je het vinden als je kinderen heel actief zouden zijn op FOK!?
Dat zou ik leuk vinden want dat betekent dat FOK! nog een hele tijd blijft bestaan. Maar goed, toen ik nog in huis woonde zat ik veel minder achter de computer dan toen ik op mijzelf ging wonen. Ik had toen nog geen laptop. Tegenwoordig hoort internet bij de maatschappij en de kinderen van nu en de toekomst die weten eenmaal niet beter dan een leven waarin internet aanwezig is.
• Waarom ben je fan van Ajax. Er zijn toch genoeg andere leuke clubs?
Mijn vader was voor Ajax en ik heb de mooie tijd tussen 1992 en 1996 vrij bewust meegemaakt. Zelfs nu het minder gaat kan ik mij niet voorstellen dat ik voor een andere club zou zijn. Al ben ik niet zo fanatiek als andere users. Je kan mij dus een Fan of een Supporter noemen. Ik ga in de competitie nooit naar wedstrijden toe, vroeger kon dat niet omdat ik vaak moest werken en nu voetbal ik ook op zondag dus het is voor mij niet rendabel. Ga ik ooit met voetballen stoppen dan komt die seizoenskaart er zeker.
• Dit jaar is AZ kampioen geworden en dus weer niet jouw favoriete club. Terwijl Ajaxfans vaak zeggen dat er maar 1 doel is: het kampioenschap. Is het dan al jaren frustrerend om Ajax-fan te zijn?
Ja absoluut. Het is frustrerend om elk jaar maar weer te zeggen: volgend jaar worden we kampioen. Om vervolgens rond de wintermaanden depressief te worden van de achterstand. Maar laat ik het gewoon weer zeggen: we worden kampioen!
• Op welke manieren volg jij je club en het voetbal in het algemeen? Zie je alles of maak je keuzes?
Ik heb Eredivisie Live en zo'n UPC mediabox met harde schijf erop. Dus ik neem het meeste op van wat ik zelf niet live kan zien. Ook heb ik Sport 1 dus de Premier League en de Primera Division zie ik ook graag. Verder volg ik het voetbal via internet en via de Voetbal International die ik af en toe koop. Vroeger was ik daar nog lid van maar sinds een jaartje of 3 niet meer omdat ik het blad steeds minder vond worden. Nu koop ik hem alleen als er wat spraakmakende dingen instaan.
• Omschrijf de voetballer sjimz eens.
Ik voetbal bij Roda 23 in Amstelveen. Ik sta eigenlijk altijd op de positie die ingevuld moet worden. Heb dit seizoen alleen nog niet op doel gestaan en voor de rest heb ik overal gespeeld. Mijn sterke punten zijn mijn snelheid en loopvermogen en mijn kwaliteit om 3 blaadjes bier te halen na de wedstrijd.
• Welke competitie buiten de Nederlandse volg je het meest intensief?
De Premier League volg ik het meeste. Sinds kort komen ook de samenvattingen van de Russische competities voorbij en op de een of andere manier heeft Russisch voetbal mij ook altijd geïnteresseerd.
• Je bent getrouwd. Deelt je vrouw je liefde voor het voetbal?
Ze is geen voetballiefhebber maar ook geen hater. Ze staat altijd bij mij langs de zijlijn met wat andere voetbalvrouwen. De enige keren dat ze voetbal een feest vindt om te kijken is op grote eindtoernooien van Oranje. Ze weet dat ze me na een nederlaag altijd even met rust moet laten
• Je stond bekend als agent sjimz maar vertelde op het forum ook dat je gestopt met dat werk. Waarom was dat? Toch niet vanwege de hooligans?
Soms voel je je niet meer thuis binnen een organisatie en doe je dingen waarmee je het niet eens bent Als dat de overhand neemt moet je stoppen. Ik heb wel te maken gehad met dat voetbalgeweld maar dat hoorde er gewoon bij. Toch vond ik het fijner als geen gedonder was rond het stadion, ik ben tenslotte een mietje. Ik blijf ik het niet snappen: supportersgeweld.
• Opgegroeid in Brabant maar woonachtig in Amsterdam. Ben al een echte Amsterdammer?
Een echte Amsterdammer zal ik nooit worden, daarvoor moet je er geboren zijn.
Maar ik voel me wel meer een Amsterdammer dan dat ik mij een Bosschenaar voel.
Als ik bijvoorbeeld naar mijn broer of ouders toe ben gegaan in Den Bosch dan ben ik blij als ik terug kan gaan aar de grote stad. Vooral omdat ik redelijk dicht bij het centrum woon, voelt het ook echt als een grote afstand. Het Leidseplein en Vondelpark op loopafstand; bij lekker weer en vrije tijd ben ik daar veel.
• Je bent een opleiding gaan doen. Welk werk doet sjimz over een jaar of 3?
Ik zit nu in het eerste jaar van een studie die ‘social work’ het maar het eerlijk gezegd nogal tegen. Mijn insteek was om iets in de jeugdzorg te gaan doen maar op dit moment weet ik niet meer zo zeker of dat mijn eindbestemming is. Ik wil voortaan meer van dag tot dag leven. Het klinkt heel erg cliché maar ik wil het geluk in kleine dingetjes gaan zien. Het kan dus zijn dat ik lekker in een kroeg werk maar het kan ook zijn dat ik achter de balie bij het postkantoor sta.
• In je fotoboek staat een tatoo van een mannetje op een been. Die is toch niet echt van jou?
Jawel hoor. Het was een nogal impulsieve actie. We waren met wat vrienden op Lowlands en daar heb ik hem in de tattooshop laten zetten. Ik had altijd al gezegd dat ik nog een harkmannetje of een soort koppoter als tattoo wilde omdat ik zo altijd heb getekend. Een tekentalent ben ik dus niet bepaald.
• Wat heb je eigenlijk met sneakers?
Mijn grootste passie na drank en voetbal. Ik verzamel ze en ik post ook op een groot sneakerforum. Het gaat vooral om nostalgie. Als klein jochie kreeg ik van mijn ouders de nieuwste Nike Air Jordan gehad en ik was verkocht. Vele jaren later werden ze opnieuw in hetzelfde model uitgebracht en ik moest en zou ze gaan halen omdat ze aan mijn jeugd deden herinneren. Sindsdien ben ik weer helemaal in to sneakers. De een spaart postzegels, ik spaar sneakers. Ik heb nu ongeveer dertig paar maar dat is nog weinig in vergelijking met mensen die ik via dat andere forum ken.
• Je bent dus de Imelda Marcos van VBL. Je hebt voor iedere dag van de maand een ander paar?
Ik heb vrijwel nooit een zelfde paar twee dagen achter elkaar aan en ik onderhoud mijn schoenen altijd met liefde. Ze staan in een kledingkast allemaal vers in schoenendozen opgestapeld. Ik heb vooral Nike SB schoenen (SB staat voor skateboarding) , runners en basketball schoenen. Vooral runners lopen heerlijk als pantoffeltjes.
• Het traditionele dilemma in deze interviewreeks. Stel we schaffen Ajax af en verplichten je een traditionele top 3-club te blijven steunen. Wordt het PSV of Feyenoord en waarom?
Dit is heel lastig want PSV zie ik niet als rivaal van Ajax en Feyenoord vind ik ondanks dat het de grote rivaal van Ajax is veel meer uitstraling hebben dan PSV. Ik denk dat het dan toch maar PSV wordt omdat ik een geboren Brabander ben.