abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:44:44 #176
256436 Whiskey_Tango
Materialist tot in de kist
pi_72139205
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:41 schreef 49R het volgende:

[..]

Als de wateren rond Somalie over anderhalf jaar nog steeds niet onder controle zijn, zou ik haar zeker niet aanraden de Suez route te varen.

Ik ben iets ouder dan 13. Ik heb wel een dochter van 13, telt dat ook
Nee dat telt dan weer niet, tenzij Laura je dochter is natuurlijk en je je wenst te mengen in deze discussie

Maargoed, eerder noemde je het verantwoord en nu zeg je dat je het zou afraden, het tweede klinkt me toch aardig wat wijzer in de oren dan het eerste, dus ik laat 't daar maar bij.
Socialism is the philosophy of failure, the creed of ignorance and the gospel of envy.
- W. Churchill
pi_72139211
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:39 schreef moussie het volgende:

[..]

omdat er automatisch van uit wordt gegaan dat zij die zelfdiscipline niet zou hebben .. immers .. een 13-jarige 'kan' dat nog niet hebben, daar zijn alle studiebollen het over eens.

Dat dit kind een zelfdiscipline blijkt te hebben die groter is dan van menige volwassene wordt genegeerd ..
Waaruit is die zelfdiscipline dan al gebleken?
pi_72139219
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:42 schreef moussie het volgende:

[..]

nee, dat laat even zien dat de opleiding ineens helemaal niet zo belangrijk is als er goud gehaald kan worden, niemand die dan loopt te schreeuwen dat het kind naar school moet om te leren en meteen stoppen met haar 'hobby', dat doe je maar in je vrije tijd .. na school
Ik ken geen drop-outs die op zulke scholen falen. Daar is de begeleiding juist intensiever. Maar goed, schijnbaar weet je ook hier meer van dan de rest, net als dat dit meisje dus hoogintelligent is en makkelijk dit in haar eentje kan, de nederlandse wet omzeilend.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_72139255
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:44 schreef 49R het volgende:

[..]

Dat valt te bezien, en persoonlijk vind ik dat we talent en initiatief moeten koesteren en aanmoedigen in plaats van onderdrukken.
Elke ouder vindt zijn/haar kind getalenteerd.
Dan kun je alvast alle scholen al gaan sluiten
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:46:44 #180
62292 MOVO
Homo duplex, Homo duplex!
pi_72139262
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:44 schreef 49R het volgende:

[..]

Dat valt te bezien, en persoonlijk vind ik dat we talent en initiatief moeten koesteren en aanmoedigen in plaats van onderdrukken.
Daar ben ik ook voor maar dat wil niet zeggen dat je een kind van dertien die een zeer getalenteerd renner is meteen mee moet laten doen aan de tour de france.
Et comme il y voit! et comme il est moqueur!
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:47:07 #181
198485 Shitney
It's Shitney, Bitch
pi_72139281
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:23 schreef moussie het volgende:

[..]

Waarbij dan weer uit wordt gegaan van 'het gemiddelde kind' .. het ene kind van 13 speelt nog met barbies en het andere kind van 13 neemt een weloverwogen beslissing taz van haar opleiding en haar droom die zij graag wil verwezenlijken .. en toch zijn ze allebei 13 ..

Wat jullie nu stellen is dat een erg intelligent meisje met een duidelijke doelstelling zichzelf maar terug moet begeven in de middenmoot, je mag je niet sneller ontwikkelen dan de rest
Of dat meisje intelligent is, is maar zeer de vraag. Ze doet in ieder geval maar Havo, wat niet op extreme intelligentie duidt, eerder op gemiddelde intelligentie. Ook haar zeilervaring lijkt nogal overschat te worden, ik ben zelf weliswaar geen zeiler, maar het lijkt me evident dat 1 keer naar Engeland oversteken totaal niet vergelijkkbaar is met de Atlantische Oceaan oversteken.

Maar zelfs als je dat allemaal buiten beschouwing laat, is het een feit dat hersens van kinderen tussen het 12e en het 16e levensjaar cruciale ontwikkelingen doormaken. Een ontwikkeling die zeker geschaadt wordt door langdurig slaapgebrek en het aanleren van een bioritme dat nodig is om succesvol te kunnen zeezeilen. Lees daarover dit artikel maar eens:
quote:
Vanaf twee slapeloze nachten, gaat de alarmbel onvermijdelijk rinkelen. Er ontstaan dan onder meer problemen op het gebied van concentratie, waakzaamheid en geheugen. Bij langdurig wakker blijven gaan onze intellectuele en lichamelijke activiteiten er merkelijk op achteruit. Slaap moet dus maximaal worden gevrijwaard. Niet dat je van te kort aan slaap doodgaat. Wat er ook gebeurt, op een bepaald ogenblik is de slaap niet meer tegen te houden. Katten of ratten die men zou beletten te slapen, sterven. Een mens niet. Er werden ooit experimenten uitgevoerd met de langste tennismatch ter wereld. Na verloop van tijd was het spelritme zo laag geworden dat de spelers tussen twee balslagen in eventjes in slaap vielen. Een micro-slaap is dus perfect mogelijk, maar uiteraard in een aantal situaties aartsgevaarlijk. Een kort slaapknikje achter het stuur van een wagen kan dodelijk zijn.
Voor bepaalde sportprestaties zoals het zeilen rond de wereld is het nodig de technieken te beheersen van de gefragmenteerde slaap. Deze vorm van slaapindeling vindt zijn oorsprong bij de militairen in oorlogstijd. Men zond een aantal verkenners op pad die een bepaald doel in de gaten moesten houden. In het begin gaf men deze soldaten amfetaminen, maar ook die (schadelijke) producten hebben bun grenzen. Daarop is de idee ontstaan om een techniek te ontwikkelen die de soldaten in staat stelde hele korte slaapperiodes door te maken. Om deze techniek te beheersen, moet je eerst en vooral perfect je eigen slaap cyclus kennen. Door bepaalde hypnose-technieken kan men een systeem ontwikkelen waarin je een half uur slaapt en daarna gedurende een uur aan de slag kan. Voor de eenzame zeiler op de oceaan werd deze techniek nog verfijnd tot vijf minuten slaap gevolgd door een kwartier activiteit. Zeilers die deze techniek volkomen beheersen, maken uiteraard de grootste kans om de wedstrijd te winnen. Atleten die deelnemen aan een 24 uren-ultraloop, zouden eventueel ook dit systeem kunnen overnemen, hoewel ik niet erg te vinden ben voor wedstrijden die een heel etmaal duren. 's Nachts moet er geslapen worden, en niet gelopen. Maar dat is een personlijke mening die ik als medicus meegeef.
Ik geef je op een briefje dat dit avontuur alleen fysiek al de hersenen van een kind in de groei beschadigt. En alleen dat simpele feit maakt het ingrijpen van de overheid en jeugdzorg terecht.

Als ouder ben je wettelijk verplicht om goed voor je kind te zorgen. Dat is geen recht, maar een plicht. Je kind aan fysieke, emotionele en sociale schade onderwerpen betekent dat je die plicht verzaakt en daarvan is de consequentie nu eenmaal dat je uit de ouderlijke macht ontzet kunt worden. Zou de overheid vaker moeten doen.
And when you think of trust
Does it lead you home?
To a place that you only dream of
When you're all alone
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:47:53 #182
240240 Howl
Find me in the future
pi_72139302
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:41 schreef MOVO het volgende:
Daar gaat het niet om, ze is niet verantwoordelijk voor zichzelf, dat zijn haar ouders namelijk.
Juist, haar ouders. En dus niet de overheid. Als er echt kindermishandeling is, dan mag de overheid wel ingrijpen. Maar we gaan steeds meer toe naar een situatie waar de overheid de ouders op de vingers kijkt. Eerst was het dat de baby's van verstandelijk gehandicapten werden weggenomen. En nu weer dit.
pi_72139327
Wat Shitney zegt dus
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_72139346
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:40 schreef Dragorius het volgende:

[..]

Want dat heb je "uit de krant"?
De enige die dat weet is dat meidje zelf. En, zoals gezegd, ze is 13. Minderjarig.
Ik weet wat voor zelfdiscipline nodig is om weken alleen te zeilen, en dat heeft ze dus blijkbaar al herhaaldelijk gedaan ..

En ja, dat meisje is 13, en ze speelt niet met barbies maar zeilt al haar hele leven lang, en zij maakt die inschatting dat zij dat wel aan kan .. en iedereen die haar kent lijkt haar daarin te steunen, zij kan het, zij weet heel goed waar zij aan begint.
pleased to meet you
pi_72139357
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:47 schreef Howl het volgende:

[..]

Juist, haar ouders. En dus niet de overheid. Als er echt kindermishandeling is, dan mag de overheid wel ingrijpen. Maar we gaan steeds meer toe naar een situatie waar de overheid de ouders op de vingers kijkt. Eerst was het dat de baby's van verstandelijk gehandicapten werden weggenomen. En nu weer dit.
Het ontduiken van de Leerplicht vind ik anders een grove overtreding en als die ouders dat dus moedwillig willen toestaan valt dat onder geestelijke kinder"mishandeling" ja.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:49:47 #186
62292 MOVO
Homo duplex, Homo duplex!
pi_72139372
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:47 schreef Howl het volgende:

[..]

Juist, haar ouders. En dus niet de overheid. Als er echt kindermishandeling is, dan mag de overheid wel ingrijpen. Maar we gaan steeds meer toe naar een situatie waar de overheid de ouders op de vingers kijkt. Eerst was het dat de baby's van verstandelijk gehandicapten werden weggenomen. En nu weer dit.
Als ouders die verantwoordelijkheid niet nemen dan is het goed dat we in Nederland een kinderbescherming hebben die dat wel doet.
Et comme il y voit! et comme il est moqueur!
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:50:10 #187
36858 Semisane
Iemand nog een koekje?
pi_72139380
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:37 schreef Marrije het volgende:

[..]

Je toon iets aanpassen als je de volgende keer ook nog een vraag stelt die je beantwoord wilt hebben.
Niet als je libelle-psychologie-van-de-koude-grond gaat spuien.
quote:
Nogmaals, op voorhand stellen dat een kind van 13 dit allemaal wel aan kan is, zoals Whiskey het zo mooi zei, hoogmoedswaanzin.JIj hebt het over geen natuurkundige wet als een kind van 13 iets ongewoons doet. Als in je eentje de wereld rond zeilen zomaar iets ongewoons is. Als jij niet in ziet hoe groot het risico is dat ze daar wel degelijk een klap van krijgt dan houdt het op.
Kan je dat risico ook even onderbouwen...want het is leuk dat jij wel even aangeeft dat dat risico er is, enkel betwijfel is dat in deze. Ze zal mentaal namelijk ook een stuk anders in elkaar zitten dan "normale" kinderen en er is genoeg onderzoek gedaan naar uitzonderlijk getalenteerde kinderen om aan te tonen dat die mentaal heel anders omgaan met ongewone situaties, zeker als ze goed voorbereid en begeleid worden.
quote:
Het beargumenteren gaat mij prima af, alleen jij wuift het allemaal weg. Prima, maar gelukkig denkt de overheid er anders over.
Welk beargumenteren? Ik heb geen argument gezien, enkel de conclusie dat ze een mentale klap gaat krijgen.
quote:
Wat het mij kan schelen, dat van die schaap en die dam. Ik denk namelijk verder dan alleen dit ene kind.
Ja inderdaad...want nadat ongeveer 2 jaar geleden een 15 jarige Engelse jongen solo de Atlantische Oceaan is over gestoken met zijn zeilboot, hebben hele massa's Engelse jongeren hetzelfde gedaan....oh wacht...niet dus.

Ik vraag me echt af wat jij denkt dat er gaan gebeuren...
.
Putting the Fun back into Fundamentally Wrong since 1975.
"Yes, of course, I knew you would volunteer, Mr. Feynman, but I was wondering if there would be anybody else."
pi_72139401
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:34 schreef Whiskey_Tango het volgende:
EN HOE KOMT ZE IN DAT KANAAL DAN?

Hoe oud ben je man, jezus christus, ze vliegt toch niet met die boot door de lucht van zuid naar noord. Ze komt dus uit de regionen waar ik 't over heb.

Laat ook maar
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:34 schreef Frollo het volgende:
Ok, ze wordt dus overvallen door piraten vóórdat ze bij het kanaal is in plaats van daarna, een heel verschil.
Om bij de Rode Zee en het Suez kanaal te komen moet ze inderdaad door het (overigens enorme) gebied waar de Somalische piraten huishouden. Zoals jullie ook hebben kunnen lezen kómt ze daar helemaal niet als het tegen die tijd nog rommelt in dat gebied. Dan kiest ze de langere route om zuid afrika heen.
pi_72139469
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:49 schreef moussie het volgende:

[..]

Ik weet wat voor zelfdiscipline nodig is om weken alleen te zeilen, en dat heeft ze dus blijkbaar al herhaaldelijk gedaan ..
Oh ik had begrepen dat ze slechts 1 keer de oversteek naar Engeland had gemaakt. Maar goed, heb me er dan ook niet op die manier zo in verdiept.
quote:
En ja, dat meisje is 13, en ze speelt niet met barbies maar zeilt al haar hele leven lang, en zij maakt die inschatting dat zij dat wel aan kan .. en iedereen die haar kent lijkt haar daarin te steunen, zij kan het, zij weet heel goed waar zij aan begint.
Zelfs al weet ze volledig wat er kan gebeuren, ze blijft 13. En dus leerplichtig. En dan mag ze niet alleen, ook niet als ze plechtig op haar blauwe ogen belooft dat ze zal studeren. Lijkt me lastig op open zee volgens mij moet je dan full-time zeilen maar goed
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:53:56 #190
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_72139480
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:40 schreef trovey het volgende:

[..]

Tut tut...je mag ook iets niet doen wat je graag wilt doen gezien je heftige reaktie..en als dat kind het nou niet overleeft...heb je dan ook nog zo'n grote mond dat een 13-jarige alles mag doen wat het volgens de wet niet mag doen? Het kind is minderjarig...dan mag je nog niet over alles beslissen in je leven zo is de wet en die heb ik niet bedacht en vastgelegd. Kind kan gewoon 5 jaar wachten en dan mag ze honderd maal in haar eentje de wereld overvaren, nu mag het i.v.m. haar leeftijd nog niet, die wetten zijn er om iemand te beschermen die nog niet dusdanig geestelijk is ontwikkeld dat ze de consequenties van hun daden volledig kunnen inzien (je kunt wel denken als 13-jarige dat je het allemaal wel weet en dat de wereld geen geheimen meer voor je heeft maar dat is nou eenmaal niet zo), niet door mij bedacht maar bedacht in een democratie zoals Nederland nou eenmaal is.
Als ze dood gaat is dat erg vervelend, maar hey, dat zijn de risico's van leven en ondernemen.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:55:25 #191
198485 Shitney
It's Shitney, Bitch
pi_72139518
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:49 schreef moussie het volgende:

[..]

Ik weet wat voor zelfdiscipline nodig is om weken alleen te zeilen, en dat heeft ze dus blijkbaar al herhaaldelijk gedaan ..

En ja, dat meisje is 13, en ze speelt niet met barbies maar zeilt al haar hele leven lang, en zij maakt die inschatting dat zij dat wel aan kan .. en iedereen die haar kent lijkt haar daarin te steunen, zij kan het, zij weet heel goed waar zij aan begint.
Zou je een kind van 13 ook alleen de Mount Everest laten beklimmen als het al vanaf de geboorte met de ouders aan bergbeklimmen doet?
And when you think of trust
Does it lead you home?
To a place that you only dream of
When you're all alone
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:55:36 #192
240240 Howl
Find me in the future
pi_72139522
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:43 schreef Frollo het volgende:
Jeetje ja, wat bekrompen, zo'n leerplichtwet.

Je vergeet dat die wet ooit is ingesteld is om te voorkomen dat ouders zeggen: mijn kind hoeft niet naar school, we hebben het veel te hard nodig op het land/in de fabriek.
De leerplichtwet waarborgt dat alle Nederlandse kinderen onderwijs krijgen, ongeacht wat de ouders vinden.
Hier is er geen sprake van kinderarbeid. En ik heb begrepen dat er zelfs aan scholing is gedacht.

Maar als ik zie hoe mijn collega's met kinderen alleen maar in het hoogseizoen op vakantie mogen van onze overheid, dan vind ik die leerplichtwet inderdaad bekrompen.
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:57:27 #193
127966 Marrije
ja, met dubbel r
pi_72139571
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:50 schreef Semisane het volgende:

[..]

Niet als je libelle-psychologie-van-de-koude-grond gaat spuien.
[..]

Kan je dat risico ook even onderbouwen...want het is leuk dat jij wel even aangeeft dat dat risico er is, enkel betwijfel is dat in deze. Ze zal mentaal namelijk ook een stuk anders in elkaar zitten dan "normale" kinderen en er is genoeg onderzoek gedaan naar uitzonderlijk getalenteerde kinderen om aan te tonen dat die mentaal heel anders omgaan met ongewone situaties, zeker als ze goed voorbereid en begeleid worden.
[..]

Welk beargumenteren? Ik heb geen argument gezien, enkel de conclusie dat ze een mentale klap gaat krijgen.
[..]

Ja inderdaad...want nadat ongeveer 2 jaar geleden een 15 jarige Engelse jongen solo de Atlantische Oceaan is over gestoken met zijn zeilboot, hebben hele massa's Engelse jongeren hetzelfde gedaan....oh wacht...niet dus.

Ik vraag me echt af wat jij denkt dat er gaan gebeuren...
.
Lees de posting van Shitney maar.

En wat betreft je andere vraag, wat ik denk dat er gaat gebeuren als we dit toestaan. Dat er veel meer kinderen staan te trappelen om een jaar elders 'school te volgen', dat hoeft niet perse zeilend te zijn. Als dit meisje op deze manier onder de leerplichtwet uit komt dan kun je er donder op zeggen dat meer dat doen op soortgelijke manier.
pi_72139580
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:47 schreef Shitney het volgende:

[..]

Of dat meisje intelligent is, is maar zeer de vraag. Ze doet in ieder geval maar Havo, wat niet op extreme intelligentie duidt, eerder op gemiddelde intelligentie.
Zij kreeg VWO advies maar heeft gekozen voor HAVO om haar droom te kunnen verwezenlijken .. dat zij het makkelijk aankan blijkt wel uit het feit dat zij 1 jaar voorloopt op haar leeftijdsgenoten.
quote:
Ook haar zeilervaring lijkt nogal overschat te worden, ik ben zelf weliswaar geen zeiler, maar het lijkt me evident dat 1 keer naar Engeland oversteken totaal niet vergelijkkbaar is met de Atlantische Oceaan oversteken.
Die oversteek wordt door zeilers toch wel gezien als de ultieme test van je kunnen, veel handelingen binnen korte tijd en constant inspelen op veranderingen .. verschillende stromingen, constant veranderende winden, veel scheepvaart .. dus nee, niet te vergelijken met de grote oversteek, die is een stuk rustiger
quote:
Maar zelfs als je dat allemaal buiten beschouwing laat, is het een feit dat hersens van kinderen tussen het 12e en het 16e levensjaar cruciale ontwikkelingen doormaken. Een ontwikkeling die zeker geschaadt wordt door langdurig slaapgebrek en het aanleren van een bioritme dat nodig is om succesvol te kunnen zeezeilen. Lees daarover dit artikel maar eens:
[..]

Ik geef je op een briefje dat dit avontuur alleen fysiek al de hersenen van een kind in de groei beschadigt. En alleen dat simpele feit maakt het ingrijpen van de overheid en jeugdzorg terecht.
pff, je komt hier met een stukje over wedstrijdzeilen op de meest ruige routes die je je kan indenken, dat dat niet van toepassing is op de route die zij wil varen komt nog niet eens bij je op ?
quote:
Als ouder ben je wettelijk verplicht om goed voor je kind te zorgen. Dat is geen recht, maar een plicht. Je kind aan fysieke, emotionele en sociale schade onderwerpen betekent dat je die plicht verzaakt en daarvan is de consequentie nu eenmaal dat je uit de ouderlijke macht ontzet kunt worden. Zou de overheid vaker moeten doen.
Tja, maar hoe groot is de emotionele schade als je je kind van begin af aan verteld dat het zijn dromen niet kan volgen .. tenzij die droom van tevoren maatschappelijk goed is gekeurd?
pleased to meet you
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 13:58:07 #195
256436 Whiskey_Tango
Materialist tot in de kist
pi_72139592
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:53 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Als ze dood gaat is dat erg vervelend, maar hey, dat zijn de risico's van leven en ondernemen.
Dit is zowaar toch echt een van de meest vreemde reacties in deze reeks. Als ze dood gaat is 't jammer maar helaas want dat is het risico van leven?

Socialism is the philosophy of failure, the creed of ignorance and the gospel of envy.
- W. Churchill
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 14:00:03 #196
127966 Marrije
ja, met dubbel r
pi_72139666
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:49 schreef Dragorius het volgende:

[..]

Het ontduiken van de Leerplicht vind ik anders een grove overtreding en als die ouders dat dus moedwillig willen toestaan valt dat onder geestelijke kinder"mishandeling" ja.
Ik ben het met je eens, maar blijkbaar is dat niet zo klaar als een klontje voor iedereen.
pi_72139669
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:55 schreef Shitney het volgende:

[..]

Zou je een kind van 13 ook alleen de Mount Everest laten beklimmen als het al vanaf de geboorte met de ouders aan bergbeklimmen doet?
Ben jij wel eens in Oostenrijk geweest? Daar klimmen guppies van kinderen op bergen en op routes waarvan ik duizelig wordt als ik er alleen maar naar kijk
pleased to meet you
pi_72139731
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:47 schreef Shitney het volgende:

[..]

Of dat meisje intelligent is, is maar zeer de vraag. Ze doet in ieder geval maar Havo, wat niet op extreme intelligentie duidt, eerder op gemiddelde intelligentie. Ook haar zeilervaring lijkt nogal overschat te worden, ik ben zelf weliswaar geen zeiler, maar het lijkt me evident dat 1 keer naar Engeland oversteken totaal niet vergelijkkbaar is met de Atlantische Oceaan oversteken.

Maar zelfs als je dat allemaal buiten beschouwing laat, is het een feit dat hersens van kinderen tussen het 12e en het 16e levensjaar cruciale ontwikkelingen doormaken. Een ontwikkeling die zeker geschaadt wordt door langdurig slaapgebrek en het aanleren van een bioritme dat nodig is om succesvol te kunnen zeezeilen. Lees daarover dit artikel maar eens:

[..]

Ik geef je op een briefje dat dit avontuur alleen fysiek al de hersenen van een kind in de groei beschadigt. En alleen dat simpele feit maakt het ingrijpen van de overheid en jeugdzorg terecht.

Als ouder ben je wettelijk verplicht om goed voor je kind te zorgen. Dat is geen recht, maar een plicht. Je kind aan fysieke, emotionele en sociale schade onderwerpen betekent dat je die plicht verzaakt en daarvan is de consequentie nu eenmaal dat je uit de ouderlijke macht ontzet kunt worden. Zou de overheid vaker moeten doen.
Laura kon VWO doen, koos voor de makkelijke Havo vanwege haar passie voor zeilen en heeft al een klas overgeslagen. Dus je aanmane van een gemiddelde intelligentie klopt hier al niet. De reis is zorgvuldig voorbereid. Voor langdurig slaapgebrek loopt ze alleen het risico tijdens de langste (3 weken) reis op zee. Hoeveel 13-jarigen lopen tijdens hun 3 weken campingvakantie ook geen slaapgebrek op?

Ik vind de bemoeienis van onkundige betuttelende kinderbeschermers in dit geval overdreven. De eerst verantwoordelijken zijn haar eigen ouders.
pi_72139757
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 14:00 schreef moussie het volgende:

[..]

Ben jij wel eens in Oostenrijk geweest? Daar klimmen guppies van kinderen op bergen en op routes waarvan ik duizelig wordt als ik er alleen maar naar kijk
In de weekenden en tijdens schoolvakanties ja.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 14:03:16 #200
198485 Shitney
It's Shitney, Bitch
pi_72139759
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 13:57 schreef moussie het volgende:

[..]

Zij kreeg VWO advies maar heeft gekozen voor HAVO om haar droom te kunnen verwezenlijken .. dat zij het makkelijk aankan blijkt wel uit het feit dat zij 1 jaar voorloopt op haar leeftijdsgenoten.
Of ze 1 jaar voorloopt betwijfel ik, want ze wordt binnenkort 14. Mijn zoon van 5 zit ook in groep 3, gewoon omdat hij een vroege leerling is. Daar zijn er honderdduizenden van in Nederland.
[..]
quote:
Die oversteek wordt door zeilers toch wel gezien als de ultieme test van je kunnen, veel handelingen binnen korte tijd en constant inspelen op veranderingen .. verschillende stromingen, constant veranderende winden, veel scheepvaart .. dus nee, niet te vergelijken met de grote oversteek, die is een stuk rustiger
Dat zal zeiltechnisch allemaal best waar zijn, maar daar ging het wat mij betreft niet om. Het ging mij veel meer om de praktische ontberingen die er aan je worden gesteld, denk aan de tijdsduur, de eenzaamheid, de hormonale schommelingen waarin ze zit, etcetera. Dat is allemaal niet te vergelijken met in een dagje? weekje? geen idee hoe lang dat duurt naar de overkant varen. Het gaat om 2 jaar.
quote:
pff, je komt hier met een stukje over wedstrijdzeilen op de meest ruige routes die je je kan indenken, dat dat niet van toepassing is op de route die zij wil varen komt nog niet eens bij je op ?
Je wou zeggen dat zij op haar route wel gewoon voor anker kan gaan en lekker om half 10 zoals het meisjes van 13 betaamt kan gaan tukken en dan tot 9 uur kan uitslapen?
quote:
Tja, maar hoe groot is de emotionele schade als je je kind van begin af aan verteld dat het zijn dromen niet kan volgen .. tenzij die droom van tevoren maatschappelijk goed is gekeurd?
En dit is wel de meest debiele argumentatie die steeds gebezigd wordt. Niemand zegt dat dit meisje de droom van rond de wereld zeilen moet laten varen. Van mij, en ik denk van de meeste mensen, mag ze het wel 100 keer doen als ze graag wil. Maar wel als dat fysiek, emotioneel en praktisch verantwoord is. Dus over een paar jaar.
And when you think of trust
Does it lead you home?
To a place that you only dream of
When you're all alone
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')