abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_72127493
Goede avond allemaal,

Ik heb de volgende vraag, en ik hoop dat iemand mij kan adviseren. We hebben een eerste koophuis op het oog:

Vraagprijs van 199.500. k.k. excl. erfpachtkanon van ca. 22000
Bouwjaar 1984
Te koop sinds +- 11 maanden
Eigenaars zijn verhuisd, dus huis staat leeg

De eigenaren hebben er ca. 12 jaar in gewoond en hebben er weinig eraan verbouwd. alles zit er nog origineel op.

Te verwachte verbouwingskosten:
nieuwe dakkapel
kozijnen
badkamer
schutting in tuin hoognodig aan vervanging toe
betere isolatie

Wij willen starten met een bod van 145.000 tot max. 160.000. Is dit reël? Dan heb je een huis voor 160.000 + 10% k.k = 176.000 + 20.000 erfpacht + verbouwing voor minimaal 15.000 = 211.500

Volgens hypotheek checker, hebben de verkopers het huis voor ca. 112.000 gekocht in 1997.

Moeten wij tevens wachten met het bod, totdat we een bouwkundig/taxatie rapport hebben (dit moeten we nog laten uitvoeren)

Volgens Jaap.nl ligt de gemiddelde waarde van de huizen in directe omgeving op de: 145.000 terwijl er in dezelfde straat nog 2 andere tussenwoningen te koop staan in de prijsklasse: 190.000 en 212.000. Ook hierbij excl.erfpacht en vrij standaart huis. Deze huizen staan gemiddeld 12 maanden en 7 maanden te koop.

Graag hoor ik jullie reacties!!

Alvast bedankt.

Mvg.

Jennifer
pi_72127862
quote:
Moeten wij tevens wachten met het bod, totdat we een bouwkundig/taxatie rapport
Als je wilt niet. Je kunt gewoon als voorwaarde noemen dat er na een bouwkundig rapport niet meer dan bv 10000 euro aan verbouwingskosting naar voren komen (en anders wordt de deal desnoods ongedaan gemaakt). Uiteraard kan de verkoper je bod weigeren maar dat is het spel. Ik heb net een huis gekocht en de taxatie werd pas gedaan nadat het koopcontract getekend was.

Ik heb zelf een aankoopmakelaar gebruikt. Kost wat geld maar in mijn geval was ik bereid geweest meer neer te leggen dan ik hij bij elkaar onderhandeld heeft en heeft hij zich zelfs flink terugverdiend ^^
"I know," said Jane. "It's the most charming thing about humans. You are all so sure that the lesser animals are bleeding with envy because they didn't have the good fortune to be born homo sapiens."
  maandag 24 augustus 2009 @ 23:54:52 #3
126003 Daniel1976
de omnibus dubitandum
pi_72128385
Sorry erfpachtkanon???

Welk deel wordt nooit van jou? En voor hoe lang heb je de pacht dan betaald?
pi_72128409
je kan als ontbindende factor het bouwkundige rapport in laten voegen.
pi_72131179
quote:
Op maandag 24 augustus 2009 23:54 schreef Daniel1976 het volgende:
Sorry erfpachtkanon???

Welk deel wordt nooit van jou? En voor hoe lang heb je de pacht dan betaald?
Dat zijn inderdaad relevante vragen
"I intend to live forever. So far, so good."
"I have enough money to last me the rest of my life, unless I buy something"
pi_72131257
Ik denk dat met een vraagprijs van 199.500 een initieel bod van 145.000 met veel gelach zal worden ontvangen en er geen tegenbod zal gaan komen.

Vervolgens zul jij met een veel hoger bod moeten gaan komen om serieus genomen te worden, waardoor de huidige eigenaren weten dat je het heel graag wilt hebben en ze maar een klein stapje naar beneden zullen gaan doen.

Ik zou me dus nog maar eens gaan beraden over mijn eerste bod en op het eindbedrag waar je op uit wil komen. Iemand die zijn huis te koop zet voor 200k, neemt echt geen genoegen met een eindbedrag van 160k

Desalniettemin wens ik je veel succes en plezier de komende periode.
De mate van kinderachtigheid van dit soort posts is te sneu voor woorden.
pi_72131383
Ik heb mijn woning gekregen voor een bedrag die ¤29.000 lager lag dan de vraagprijs. Bij mij moest ook nog heel veel gebeuren. Dus je weet het maar nooit
pi_72131439
Reeel... de vraag is wat jij er voor wilt betalen.
Knapen die storneren willen moeten mannen met automatische incasso's zijn
pi_72131483
Ik heb mijn huis met 60.000 van de vraagprijs eraf gekregen
pi_72131953
quote:
Op maandag 24 augustus 2009 23:22 schreef JSteph het volgende:
Wij willen starten met een bod van 145.000 tot max. 160.000. Is dit reël? Dan heb je een huis voor 160.000 + 10% k.k = 176.000 + 20.000 erfpacht + verbouwing voor minimaal 15.000 = 211.500
Is de huidige vraagprijs voor de volledige 11 maanden ongewijzigd of zijn ze al eens omlaag gegaan? Als de vraagprijs ongewijzigd is, maak je misschien een kans met je 160k (de prijzen zijn tenslotte het afgelopen jaar gedaald)
quote:
Moeten wij tevens wachten met het bod, totdat we een bouwkundig/taxatie rapport hebben (dit moeten we nog laten uitvoeren)
Bouwkundig rapport en taxatierapport zijn twee totaal verschillende dingen. Een bouwkundige keuring geeft je een detailoverzicht van de staat van het huis inclusief een indicatie wat je op korte en iets langere termijn aan kosten kunt verwachten. Een taxatierapport beschrijft de waarde van het huis, de geldverstrekker zal dit vereisen voordat ze je een hypotheek geven. Zoals hierboven al gezegd, bouwkundige keuring kun je het beste als ontbindende voorwaarde opnemen. Het is niet zo zinvol om een keuring uit te laten voeren (kost geld!) terwijl je nog niet eens weet of je ueberhaupt wel tot overeenstemming kunt komen met de verkopers.
quote:
Volgens Jaap.nl ligt de gemiddelde waarde van de huizen in directe omgeving op de: 145.000 terwijl er in dezelfde straat nog 2 andere tussenwoningen te koop staan in de prijsklasse: 190.000 en 212.000. Ook hierbij excl.erfpacht en vrij standaart huis. Deze huizen staan gemiddeld 12 maanden en 7 maanden te koop.
Die gemiddelde waarde op jaap.nl zegt (blijkbaar) niet zoveel, als er drie verkopers op 30% boven die gemiddelde waarde zitten dan zit er waarschijnlijk gewoon heel veel variatie in het soort woningen.
pi_72132004
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 08:13 schreef Keiichi het volgende:
Ik heb mijn huis met 60.000 van de vraagprijs eraf gekregen
Zet er dan ook even de koopprijs bij om die 60 mille in het juiste perspectief te plaatsen.

O.T.: met zo'n openingsbod zou ik doorligplekken krijgen van het lachen.

Zoek de woning eens op www.miljoenhuizen.nl
Daar kun je terugvinden of ze al eens eerder in prijs gedaald zijn. Kan een indicatie zijn voor wat haalbaar is.
"A man who views the world the same at 50 as he did at 20 has wasted 30 years of his life."- Muhammed Ali
pi_72132072
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 09:03 schreef mazeind het volgende:

[..]

Zet er dan ook even de koopprijs bij om die 60 mille in het juiste perspectief te plaatsen.

O.T.: met zo'n openingsbod zou ik doorligplekken krijgen van het lachen.

Zoek de woning eens op www.miljoenhuizen.nl
Daar kun je terugvinden of ze al eens eerder in prijs gedaald zijn. Kan een indicatie zijn voor wat haalbaar is.
240.000 -> 180.000
pi_72132264
Bedankt, zeer nuttige site. Ik zie nu dat het huis niet 8 maanden te koop staat maar sinds:
17-03-08: Te koop voor 217500. 21-11-08: Veranderd van 217500 naar 209500. 24-04-09: Veranderd van 209500 naar 199500.


Kansen????
pi_72132297
8 maanden moet zijn: 11 maanden wat op andere sites staan..op funda staat het sinds 3 maanden te koop..
  dinsdag 25 augustus 2009 @ 09:39:27 #15
229849 klusfoobje
Fokke & Sukke zeggen;
pi_72132491
Sorry dat ik het zeg, maar ikpersoonlijk vind dit altijd van die kansloze topics.

Hoe kan een ander nu op afstand zonder de locatie en het huis te hebben gezien wat het waard is. Als je hier zelf geen inschatting van kunt maken moet je je bij een aankoopmakelaar melden Evenetueel jezelf eens flink gaan verdiepen in de omgeving, de verkoophistorie en verbouwingskosten etc.

Simpelweg de stelling maar hanteren : " het is crisis DUS er moet zowieso tig % van de vraagprijs afkunnen" is echt je reinste kolder. Logischer zou zijn dat je eerstff je afvraagt. KAN ik het betalen, WIL ik het betalen, Hoeveel wil ik maximaal betalen en WAT is dit huis waard. Die vragen moet je in lijn zien te krijgen en dat gaat je op deze manier niet lukken.

Als ik de eigenaar zou zijn van dit pand kon je gelijk de boom in met eenbod dat meer dan 25% lager ligt. Sterker nog, dan ga ik totaal niet meer met je in onderhandeling. Realeer je eens dat je iemand ook tegen de schenen kunt schoppen en zwaar beledigd met een absurd bod.
We willen wel kindertjes ontvoeren, maar probeer vandaag de dag maar eens een vergunning voor een kelder te krijgen...
pi_72132543
Aangezien ze al een paar keer gezakt zijn zou ik niet te hoog inzetten. Dus rond de 150K lijkt me een goed bod.

Persoonlijk zou ik een aankoopmakelaar nemen, hij kan het beste beslissen of het bod acceptabel is en kan deze goed verdedigen met argumenten. Ook heeft hij verder geen gevoel bij het huis en zal dus harder zijn bij de aankoop dan dat jij kan zijn.
Ik zeg maar zo, ik zeg maar niks!
pi_72132821
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 09:39 schreef klusfoobje het volgende:
Als ik de eigenaar zou zijn van dit pand kon je gelijk de boom in met een bod dat meer dan 25% lager ligt. Sterker nog, dan ga ik totaal niet meer met je in onderhandeling. Realeer je eens dat je iemand ook tegen de schenen kunt schoppen en zwaar beledigd met een absurd bod.
Jij beschuldigd mensen die zeggen "het is crisis, dus zoveel-% eraf" van kolder en vervolgens kom je met zo'n uitspraak. Wat getuigd van je reinste arrogantie.

De waarde van een pand wordt namelijk ook niet bepaald door de verkoper. Waarschijnlijk dacht deze hetzelfde als jij en dat is dan meteen de reden waarom het pand al 11 maanden te koop staat.

Iemand die een realistische prijs vraagt voor zijn woning, zal deze snel verkopen. Arrogante huizeneigenaren blijven een hele tijd zitten met hun asociaal hoge vraagprijzen. En terecht.

@TS: een reëel bod is het bedrag dat jullie willen betalen. Niet meer, niet minder. Of de verkoper akkoord gaat, is deel 2 natuurlijk. Maar goed, als het een type "klusfoobje" is, kun je over een half jaar nog eens terugkomen met hetzelfde bod, of lager.
pi_72142343
RvLaak, mijn grote dank voor het reageren!

Ik ben zeer benieuwd hoe de komende tijd zal verlopen. Wij hebben geen haast met het kopen van een huis en het lijkt me niet prettig om als verkoper zijnde met dubbele lasten te zitten al geruimere tijd.
Het ligt aan de verkopers of zij met ons bod van max. 160k in zee willen gaan ja of nee en of ze nog rustig een jaar extra, dubbele maandlasten willen betalen. De lasten die ze nu betalen kunnen ze beter de vraagprijs naar beneden schroeven en het huis verkopen.

200k voor een huis waaraan je nog veel moet verbouwen en vervangen vindt ik niet realistisch. Hierbij komt nog het erfpacht van 20k..tevens loopt de erfpacht tot 8-9-2055? Wat houdt dat precies in? Ik dacht, als je gelijk bij de koop, de grond koopt, dat bovenstaande komt te vervallen. Het risico als wij dit niet zullen doen, is dat de grond alleen maar duurder wordt en straks het dubbele kost. En het lijkt mij aantrekkelijker voor kopers, als de grond al in de vraagprijs berekend is.
pi_72143776
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 15:24 schreef JSteph het volgende:
Het ligt aan de verkopers of zij met ons bod van max. 160k in zee willen gaan ja of nee en of ze nog rustig een jaar extra, dubbele maandlasten willen betalen. De lasten die ze nu betalen kunnen ze beter de vraagprijs naar beneden schroeven en het huis verkopen.
Die dubbele lasten zijn netto waarschijnlijk 'n 3000-4000 per jaar (uitgaande van 120k hypotheek, misschien iets hoger als ze nog iets van overbruggingskrediet hebben). Dat is dus echt niet zo spectaculair dat ze daardoor ineens een bod van tienduizenden euro's lager zullen accepteren. Ze hebben nog tot eind 2010 recht op HRA, dus misschien dat ze in september volgend jaar wat toeschietelijker zullen worden.

Maarja, je kunt natuurlijk altijd proberen op die 160k uit te komen (maar houd er wel rekening mee dat een veel te laag bod gevolgd door een flink hoger bod je onderhandelingspositie kan verslechteren)
quote:
200k voor een huis waaraan je nog veel moet verbouwen en vervangen vindt ik niet realistisch. Hierbij komt nog het erfpacht van 20k..tevens loopt de erfpacht tot 8-9-2055? Wat houdt dat precies in? Ik dacht, als je gelijk bij de koop, de grond koopt, dat bovenstaande komt te vervallen. Het risico als wij dit niet zullen doen, is dat de grond alleen maar duurder wordt en straks het dubbele kost. En het lijkt mij aantrekkelijker voor kopers, als de grond al in de vraagprijs berekend is.
Zoals ik het begrijp (hier wat info) betekent dat dat in 2055 een nieuwe canon (prijs) wordt vastgesteld die eventueel weer langdurig afgekocht kan worden. Overigens zijn veel gemeenten (volgens die wiki pagina in ieder geval) bezig erfpacht af te schaffen en de grond te verkopen.
pi_72145773
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 16:09 schreef anboni het volgende:

[..]

Die dubbele lasten zijn netto waarschijnlijk 'n 3000-4000 per jaar (uitgaande van 120k hypotheek, misschien iets hoger als ze nog iets van overbruggingskrediet hebben). Dat is dus echt niet zo spectaculair dat ze daardoor ineens een bod van tienduizenden euro's lager zullen accepteren. Ze hebben nog tot eind 2010 recht op HRA, dus misschien dat ze in september volgend jaar wat toeschietelijker zullen worden.

Maarja, je kunt natuurlijk altijd proberen op die 160k uit te komen (maar houd er wel rekening mee dat een veel te laag bod gevolgd door een flink hoger bod je onderhandelingspositie kan verslechteren)
Jij gaat er van uit dat die mensen eenzelfde hoogte hypotheek hebben afgesloten op hun nieuwe huis. Gezien het feit dat de toko al 11 maanden te koop staat, is de kans groot dat de nieuwe woning met een top hypotheek is gefinancierd (DSB was toen nog volop actief en de andere banken ook). Dat zijn situaties die je nooit lang vol kan houden.
pi_72147179
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 16:09 schreef anboni het volgende:

[..]


Zoals ik het begrijp (hier wat info) betekent dat dat in 2055 een nieuwe canon (prijs) wordt vastgesteld die eventueel weer langdurig afgekocht kan worden. Overigens zijn veel gemeenten (volgens die wiki pagina in ieder geval) bezig erfpacht af te schaffen en de grond te verkopen.
Ligt aan de gemeente. Amsterdam is het bijvoorbeeld niet van plan. Het lijkt me trouwens voor de potentiele koopster handig om zich eerst even wat meer in erfpacht te verdiepen.
pi_72147291
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 17:08 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Jij gaat er van uit dat die mensen eenzelfde hoogte hypotheek hebben afgesloten op hun nieuwe huis. Gezien het feit dat de toko al 11 maanden te koop staat, is de kans groot dat de nieuwe woning met een top hypotheek is gefinancierd (DSB was toen nog volop actief en de andere banken ook). Dat zijn situaties die je nooit lang vol kan houden.
Ook dit is maar een aanname. Net als de mijne: die mensen hebben vier jaar geleden een leuke erfenis gehad en 50% van de hypotheeksom tussentijds afgelost. En hebben daarmee alle geduld van de wereld.

Mijn punt: je kan er lang en breed over praten, maar niemand kan in het geldpotje van die verkoper kijken.
Ik heb zelf ook wel eens een achterlijk laag bod gekregen op een huis dat ik verkocht en heb inderdaad meteen via mijn makelaar laten weten dat verdere onderhandelingen niet aan de orde zouden zijn met deze potentiële koper. Drie weken later verkocht ik de woning voor slechts ¤ 8.000 onder de vraagprijs van ¤ 279.000.

Dan nog even over de realiteitszin van die vraagprijs. Zonder meer gedetailleerde informatie (perceel, inhoud, nauwkeurige locatiegegevens etc.) kunnen we allemaal wel een gokje wagen, maar hebben we eigenlijk geen enkel idee wat realistisch is voor dit pand. En ik neem direct aan dat TS er nog vanalles aan wil/moet doen, maar wij kunnen hier niet beoordelen wat bouwtechnisch noodzakelijk is en wat er valt onder 'gewenste verbeteringen'.
"A man who views the world the same at 50 as he did at 20 has wasted 30 years of his life."- Muhammed Ali
pi_72147875
Ik zou in jouw geval een aankoopmakelaar nemen. Dat zal wel wat kosten, maar waarschijnlijk veel lager uitkomen dan wat je besparen kan. De makelaar kan de onderhandelingen overnemen en heeft daar meer ervaring mee waardoor hij een betere deal kan maken. Daarnaast kan hij/zij je ook adviseren over erfpacht ed.

Ook zou ik dat bouwkundige rapport afwachten of als een ontbindende voorwaarde opnemen. Je gaf aan dat de dakkapel en kozijnen vervangen moeten worden. Dit zijn gebreken die ook kunnen wijzen op structurele problemen met het dak of de vloeren. Dan wordt het heel erg duur. Die 15k die je hebt ingeschat kan wel eens veel te laag zijn....

Succes ermee.
pi_72148355
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 17:08 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Jij gaat er van uit dat die mensen eenzelfde hoogte hypotheek hebben afgesloten op hun nieuwe huis. Gezien het feit dat de toko al 11 maanden te koop staat, is de kans groot dat de nieuwe woning met een top hypotheek is gefinancierd (DSB was toen nog volop actief en de andere banken ook). Dat zijn situaties die je nooit lang vol kan houden.
Nee hoor, ik doe helemaal geen aannames over de nieuwe hypotheek. De enige aannames die ik doe zijn dat ze 12 jaar geleden de k.k. grotendeels hebben meegefinancierd en nu over die oude hypotheek 5% rente betalen. Inderdaad, als ze op het nieuwe huis een dikke tophypotheek hebben en de bodem van hun spaarpot snel in beeld zien komen, kunnen ze misschien best wel toehappen op een bod van 160k. Maar als ze in die 12 jaar lekker hebben kunnen sparen (of op een andere manier aan een aardige financiele buffer zijn gekomen) dan wachten ze misschien wel gewoon af tot de markt weer wat herstelt.
  woensdag 26 augustus 2009 @ 03:28:05 #25
229849 klusfoobje
Fokke & Sukke zeggen;
pi_72161806
quote:
Op dinsdag 25 augustus 2009 09:58 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Jij beschuldigd mensen die zeggen "het is crisis, dus zoveel-% eraf" van kolder en vervolgens kom je met zo'n uitspraak. Wat getuigd van je reinste arrogantie.

De waarde van een pand wordt namelijk ook niet bepaald door de verkoper. Waarschijnlijk dacht deze hetzelfde als jij en dat is dan meteen de reden waarom het pand al 11 maanden te koop staat.

Iemand die een realistische prijs vraagt voor zijn woning, zal deze snel verkopen. Arrogante huizeneigenaren blijven een hele tijd zitten met hun asociaal hoge vraagprijzen. En terecht.

@TS: een reëel bod is het bedrag dat jullie willen betalen. Niet meer, niet minder. Of de verkoper akkoord gaat, is deel 2 natuurlijk. Maar goed, als het een type "klusfoobje" is, kun je over een half jaar nog eens terugkomen met hetzelfde bod, of lager.
Ik denk dat je het niet begrepen hebt. Waar ik op doel is de gedachte gang dat van een vraag prijs volgens sommige potentiele kopers PER DEFINITIE al een stevig percentage af moet worden gehaald. Puur omdat het " crisis" is.

Je wilt toch niet zeggen dat het reeel is om van een huis met een vraagprijs van 200 een halve ton af te halen ? Het huis kan in zijn prijsklasse wellicht te duur zijn, prima, maar met ene halve ton lager zit je dan echt in een heel andere categorie van huizen.

Dat er zoiets als een vraagprijs is en dat je daar over gaat praten is normaal, zo werkt het ook. Waar ik op reageer is de gedachten gang van ... er moet een stevig bedrag af want ze staan al even te koop en op dit moment dalen de prijzen...


En ja, je kunt iemand stevig beledigen met een bod dat veel te laag ligt. Kijk eens in de spiegel. Als jij je huis op orde hebt een een reele waarde hebt bepaald, dan wil ik jou gezicht nog wel eens zien als er iemand verwacht dat je serieus blijft bij -25%.
We willen wel kindertjes ontvoeren, maar probeer vandaag de dag maar eens een vergunning voor een kelder te krijgen...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')