FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / ABP: Vz Nijpels hoeft geen verstand van pensioenen te hebben
ikweethetooknietdinsdag 18 augustus 2009 @ 22:41
HILVERSUM, dinsdag - Ed Nijpels, de nieuwe voorzitter van het ABP, en voormalig commissaris van de Koningin, hoeft geen expert op het gebied van financiën of pensioenen te zijn . Dat stelt Xander den Uyl, vice-voorzitter van het ABP in EénVandaag: “De voorzitter van het bestuur moet wel een beetje weten wat er zo ongeveer aan de orde is maar hij hoeft zich echt niet in detail daarin te begeven.”

Zijn taak ligt volgens Den Uyl op een ander vlak: “De voorzitter moet zorgen dat het bestuur tot goede besluiten komt en we wilden iemand met een netwerk in Den Haag. Op basis van zo’n profiel kom je bij iemand als Nijpels uit.“

Teveel nevenfuncties
De Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen (NBP) is uiterst ontevreden over de keuze voor Nijpels als voorzitter ABP. Kees de Lange, voorzitter NBP: “Hij is niet geschikt om die rol te vervullen die op dit moment met deze crisis nodig is om het ABP weer te laten functioneren.” De Lange vindt dat het Nijpels aan zowel kennis als tijd ontbreekt om zijn werk te doen. De Lange: “We zijn van de regen in de drup gekomen. In de tijd van Elco Brinkman hadden we 30 nevenfuncties. Nu heeft de voorzitter 25 nevenfuncties. Voor ons is de enige echt acceptabele situatie een bestuursvoorzitter met nul nevenfuncties.”

Veredelde boodschappenjongen

De vorige voorzitters van het ABP, Elco Brinkman en Harry Borghouts, grossierden ook in nevenfuncties. Een kwalijke zaak, aldus professor Hans van den Heuvel, emeritus hoogleraar beleidswetenschap en integriteit. “Je moet niet aankomen met een oud commissaris van de Koningin die stapelaar is van nevenfuncties. Ze hebben duidelijk gefocust op een veredelde boodschappenjongen, we noemen dat een lobbyist. Je moet zo iemand om een boodschap kunnen sturen in politiek Den Haag.” De wens om een bestuurder die zeer goede politieke connecties heeft staat ook verwoord in de profielschets van het ABP.

Positief

Vice-voorzitter Den Uyl distantieert zich van de kritiek op het functioneren van de voorzitters van het ABP. Den Uyl: “We zijn heel positief over het functioneren van Elco Brinkman, heel positief over zijn functioneren als voorzitter van het bestuur . Wij hebben als sociale partners een grote verantwoordelijkheid voor de pensioenregelingen. Dan doen we eigenlijk heel erg goed. We hebben alleen de markt niet in handen, dat heeft niemand.”

Eelco Brinkman heeft 500 miljoen aan aandelen fortis aangekocht waarde nu 50 miljoen omdat het ABP een morele plicht had En dan zeggen dat hij prima gefunctioneerd heeft
henkwaywoensdag 19 augustus 2009 @ 00:30
Het ABP is een verlengstuk van den Haag en dat is fout, het is spaargeld van Nederlanders en nu investeert het ABP in hypotheken in de US op verzoek van Balkenende
SeLangwoensdag 19 augustus 2009 @ 01:28
Daarom moet je ook zelf een pensioenpot opbouwen die je 100% in eigen beheer hebt.
Niet zo'n collectieve pot waar babyboomers uit graaien en die gebruikt wordt om politiek mee te bedrijven.
TubewayDigitalwoensdag 19 augustus 2009 @ 02:31
quote:
Het ABP is een verlengstuk van den Haag en dat is fout, het is spaargeld van Nederlanders en nu investeert het ABP in hypotheken in de US op verzoek van Balkenende

waarom wil balkenende dat en heb je een bron?
quote:
Eelco Brinkman heeft 500 miljoen aan aandelen fortis aangekocht waarde nu 50 miljoen omdat het ABP een morele plicht had
bron?
ikweethetooknietwoensdag 19 augustus 2009 @ 06:37
quote:
Op woensdag 19 augustus 2009 02:31 schreef TubewayDigital het volgende:

[ABP heeft 500 miljoen aan fortis aandelen gekocht..]

bron?
http://www.z24.nl/bedrijven/artikel_20725.z24

JodyBernalwoensdag 19 augustus 2009 @ 07:41
quote:
Ongelofelijk wat een dikke faal. En ongelofelijk dat hiervoor geen koppen hebben gerold. Het is goed mis met Nederland.
sitting_elflingwoensdag 19 augustus 2009 @ 09:58
Eigenlijk wacht ik nog op het 1e positieve topic wat, ikweethetookniet zal openen in AEX.
tjoptjopwoensdag 19 augustus 2009 @ 11:11
quote:
Op woensdag 19 augustus 2009 09:58 schreef sitting_elfling het volgende:
Eigenlijk wacht ik nog op het 1e positieve topic wat, ikweethetookniet zal openen in AEX.
Ik op eentje zonder een overdaad aan smileys
henkwaywoensdag 19 augustus 2009 @ 11:25
quote:
Op woensdag 19 augustus 2009 02:31 schreef TubewayDigital het volgende:

[..]

waarom wil balkenende dat en heb je een bron?
[..]

bron?
Het ABP heeft op verzoek van Balkenende die bij Bush op vitie was, fors in Fanny Mae en Fraddie Mac belegt na deze speech van Bush
ikweethetooknietwoensdag 19 augustus 2009 @ 12:16
quote:
Op woensdag 19 augustus 2009 11:25 schreef henkway het volgende:
[..]
Het ABP heeft op verzoek van Balkenende die bij Bush op vitie was, fors in Fanny Mae en Fraddie Mac belegt na deze speech van Bush
Jemig dat meen je niet

'Ook staat verlies op ING-hypotheken VS'
AMSTERDAM (ANP) - Ook de Nederlandse staat heeft het afgelopen halfjaar verlies geleden op de Amerikaanse hypothekenportefeuille van ING. Dit zei Koos Timmermans, de ING-bestuurder die bij het concern verantwoordelijk is voor het risicobeleid, woensdag bij de presentatie van de tweedekwartaalcijfers van de bank-verzekeraar.

De staat heeft in januari 80 procent van het risico op de hypotheken overgenomen van ING. Vier vijfde van de inkomsten uit de portefeuille gaat naar de staat. Dit betekent echter ook dat de staat inkomsten misloopt als de wanbetalingen op de hypotheken oplopen.

Door de misère op de Amerikaanse huizenmarkt is dat het afgelopen halfjaar gebeurd. Op ruim een vijfde van de hypotheken is nu sprake van een betalingsachterstand of zelfs huisuitzetting.

'Omvangrijke buffer'

ING heeft daarom het afgelopen halfjaar over zijn deel van de portefeuille een bedrag van 196 miljoen euro aan zogenoemde kredietverliezen geïncasseerd. Volgens Timmermans van ING is het verlies voor de staat het viervoudige. Voor het ministerie van Financiën zou dat een verlies van 784 miljoen euro betekenen.


Bron: http://www.elsevier.nl/we(...)INGhypotheken-VS.htm
Den_Haagwoensdag 19 augustus 2009 @ 15:35
Drive-rdonderdag 20 augustus 2009 @ 00:12
quote:
Op woensdag 19 augustus 2009 01:28 schreef SeLang het volgende:
Daarom moet je ook zelf een pensioenpot opbouwen die je 100% in eigen beheer hebt.
Niet zo'n collectieve pot waar babyboomers uit graaien en die gebruikt wordt om politiek mee te bedrijven.
Inderdaad, al die fondsen zijn waardeloos. Ben zelf niet helemaal vrij, maar heb er wel voor kunnen kiezen om alles in simpel equity en debt trackers te stoppen. Minder dan 0.5% kosten per jaar, wat al een besparing van 1.5% is op het gemiddelde "actieve" fonds en ik gok dat ABP nog wel wat meer afroomt...
Den_Haagdonderdag 20 augustus 2009 @ 07:34
volgens mij wordt er bij mijn fonds 5-8% afgeroomd
Megumidonderdag 20 augustus 2009 @ 07:39
Als je als bestuur miljarden verliest functioneer je goed. Ach het is hun geld niet zullen ze wel denken.
Poekiemandonderdag 20 augustus 2009 @ 09:25
Nijpels krijgt daar vast een 70% eindloon pensioen en gaat er vast veel meer 'verdienen' dan in z'n vorige baantje (Voorzitter bij ONRI, de brancheorganisatie van de Nederlandse advies- en ingenieursbureaus. Dat klinkt als een organisatie die eerlijk werk doet, dus daar zal niet veel worden verdiend.).

Dan wordt er door het ABP vast een giga backservice koopsom betaald voor het pensioen van Nijpie. Dat hoeft ie zelf niet te kunnen narekenen, daar heeft het ABP wel een actuaris voor.