quote:KNVB maakt zijn reputatie waar
Als bond die denkt boven de Nederlandse wet te staan.
Wat is hiervoor de aanleiding geweest? Zoals iedereen wellicht weet heeft een grote groep supporters tijdens de bekerwedstrijd van NAC tegen fc groningen fakkels afgestoken in het stadion om een echte voetbalsfeer te creëren. De knvb vond dat dit niet mocht en startte een tuchtprocedure om NAC een fikse straf te geven. Tot aan de hoogste instantie die binnen de bond hierover uitspraken mogen doen, is door NAC de strafmaat aangevochten, namelijk ¤15.000,- boete, en het spelen van 1 wedstrijd zonder publiek. Volgens de knvb was deze straf zo hoog omdat er bij NAC sprake is van een herhaling van “ongeregeldheden”. De bond nam namelijk de wedstrijd tegen fc twente, die door spreekkoren aan de toen dienstdoende arbiter werd stilgelegd, mee in de beoordeling en het vaststellen van de strafmaat.
Goed, de strafmaat was vastgesteld en uitgesproken (¤15.000,- boete en een wedstrijd zonder publiek), en daarmee was voor de knvb de kous af. Waar door de bond echter geen rekening mee heeft gehouden is, dat ze te maken hebben met dat kleine opstandige gallische clubje uit Breda, die in principe nergens voor opzij gaan. Want NAC zou NAC niet zijn als er niet op een ludieke wijze een oplossing zou worden gezocht om de wedstrijd, die zonder publiek moet worden gespeeld, toch toegankelijk te maken voor de supporters. En zo werd het idee “Wij gaan iets opzij” geboren. Op parkeerterrein P5 zou een groot scherm verrijzen en zouden enkele duizenden supporters toch de wedstrijd kunnen zien. Het idee werd concreter en kreeg bekendheid in het land en zo ook bij de knvb.
Wat er volgde in de week voorafgaand aan de wedstrijd NAC-heracles was een briefwisseling tussen de knvb, NAC, de gemeente Breda en de Comissaris van Koningin van Noord-Brabant. Een briefwisseling waar De Rat natuurlijk lucht van heeft gekregen en dus eens grondig is gaan uitzoeken. Het verbaast de Ratdaxie overigens wel dat de knvb naast de eerder genoemde partijen niet Jan Peter Balkenende, Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding Erik Akerboom en de VN Veiligheidsraad heeft ingeschakeld om dat nare clubje uit Breda op de knieën te krijgen.
De knvb was in haar eerste brief aan de partijen van mening dat het bij de wedstrijd NAC-groningen afgestoken vuurwerk, valt onder vandalisme en geweld. Een snelle controle in de Dikke van Dale levert de volgende definitie op: het aanrichten van vernielingen of barbaars geweld. Blijkbaar slaat de knvb er een ander woordenboek op na, want van eerder genoemde definitie van vandalisme was tijdens die wedstrijd geen sprake. Iedereen in voetballand was het er over eens dat de hulpmiddelen, die werden gebruikt bij die wedstrijd, bijdroegen aan een typische voetbalsfeer en deze filmpjes worden nu als promo gebruikt bij onder andere eredivisielive. Verder was de bond van mening dat NAC, door het organiseren van het feest op P5 een volstrekt verkeerd signaal afgeeft. De bedoeling was dat deze wedstrijd zonder publiek zou worden gespeeld, en men vond dat een feest van supporters op een parkeerplaats daar niet bij hoorde en in principe provocerend overkwam op de knvb.
NAC heeft in een reactie aan de bond laten weten dat het feest juist als een soort van veiligheidsmaatregel moest dienen omdat men bang was dat mensen zouden gaan proberen toch het stadion te betreden aangezien het momenteel wordt verbouwd en dientengevolge een gatenkaas is. Ook geeft NAC aan dat de proef met het afsteken van vuurwerk door een professioneel bedrijf juist heel goed in een leeg stadion kan plaatsvinden en dat dus van provocatie richting de knvb geen sprake kan zijn.
Met de uitleg die NAC heeft gegeven nam de bond echter geen genoegen, en zo werden de pijlen maar op de gemeente Breda en de provincie gericht. Middels brieven werden de beide instanties met klem verzocht de nodige vergunningen niet af te geven voor het feest enerzijds en het vuurwerk bij opkomst van de spelers anderzijds. In beide gevallen kreeg de knvb echter het deksel keihard op de neus. De gemeente Breda gaf aan dat de vergunning die NAC heeft aangevraagd aan alle voorwaarden van de gemeente voldeed en dat er volgens de gemeente geen enkele reden was om deze te weigeren. Bij deze dan ook namens de Ratdaxie onze welgemeende hulde, hulde, hulde aan Peter van der Velden. De burgemeester heeft zich door middel van deze brief van een uiterst positieve kant laten zien en dat mag ook wel eens worden gezegd. De provincie gaf in een reactie te kennen dat er voor het afsteken van vuurwerk tijdens een evenement, slechts een aanmelding door een daartoe gemachtigd bedrijf gedaan dient te worden, en ook daaraan is volgens de provincie voldaan. Geen reden voor de provincie het te verbieden dus. Nergens heeft de knvb voet aan de grond kunnen krijgen en heeft NAC met een laatste redmiddel nog gedreigd een veiligheidsauditor naar de wedstrijd te sturen en extra aandacht te schenken aan NAC tijdens de bijeenkomsten van de commissie voetbalveiligheidszaken. NAC antwoordde hierop dat de veiligheidsauditor van harte welkom was om de wedstrijd bij te wonen en daarvan rapport op te maken.
Het bestuur van de bond heeft met deze acties laten zien dat men hele lange tenen en korte lontjes heeft. Ze gedragen zich als een klein kind wat begint te bleren als het geen snoepje krijgt. Alles heeft men geprobeerd om het feest op P5 niet te laten doorgaan. NAC, de gemeente en de provincie lieten echter hun ballen zien en maakte nogmaals goed duidelijk: WIJ GAAN NIET OPZIJ
quote:'Twente liep opnieuw blauwtje bij Amoah'
FC Twente hoopte zich kort voor de transferdeadline nog te kunnen versterken met een nieuwe spits. De Tukkers kwamen volgens BN/De Stem naar Breda om te praten over een transfer van Matthew Amoah, maar de Ghanees wilde zelfs niet vertrekken. Twente keerde zodoende teleurgesteld huiswaarts.
NAC had de aanbieding van Twente in eerste instantie nog in beraad genomen, maar moest de runner-up van het afgelopen seizoen teleurstellen na een gesprek met Amoah. De hoofdrolspeler van het verhaal wil het seizoen perse bij NAC afmaken en liet een transfer afketsen. De 28-jarige Afrikaan maakt voorlopig echter geen haast om zijn contract te verlengen.
Amoah stond vorig seizoen ook al in de belangstelling van Twente, maar destijds kwam het ook niet tot een overgang. Ook dit seizoen vingen de Tukkers bot. Amoah heeft een aflopend contract bij NAC en speelde tot dusver 53 competitieduels voor de club. Daarin wist de voormalig spits van Borussia Dortmund en Vitesse 27 keer te scoren.
En me kaartjes zijn binnenquote:Op vrijdag 11 september 2009 19:47 schreef Mascleta het volgende:
Komende nacht nachtdienst tot 06.00. Gelijk maar paar bakken koffie er achteraan om rond 09.00 bij de Primera te staan.
Ewaaaquote:Op zondag 13 september 2009 16:34 schreef DutchieBre het volgende:
Nu is het wachten op de eerste AJAKS "fan" posts :-) ..
Het is Ajax en jullie zijn weggespeeldquote:Op zondag 13 september 2009 16:34 schreef DutchieBre het volgende:
Nu is het wachten op de eerste AJAKS "fan" posts :-) ..
Inderdaad, en zo makkelijk heb ik ze in tijden niet meer doelpunten tegen zien krijgen.quote:Op zondag 13 september 2009 19:59 schreef Thieske het volgende:
Ik heb met verbazing zitten kijken, zo slecht heb ik NAC lange tijd niet gezien.
Heerlijk deze woorden .. Fantastische jaren achter de rug met de mooiste club van Nederland .. Kampioenschap op kampioenschap behaald .. Ik kan me eigenlijk niet meer heugen wanneer jullie het zelfs in Europa lieten liggen ..quote:Op zondag 13 september 2009 21:09 schreef denthemen het volgende:
Leonardo bracht echt heel veel gevaar met zich mee, gaan jullie veel plezier aan beleven
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |