Nederland is half augustus bij de wereldkampioenschappen atletiek op elf individuele disciplines en de 4x100 meter (mannen) aanwezig. De deadline voor kwalificatie sloot zondag. In totaal reizen vijftien atleten naar de WK, drie vrouwen en twaalf mannen.
Gregory Sedoc start op de WK op de 110 meter horden en de 4x100 meter estafette. Foto: ANP Ads door
De ploeg had groter kunnen zijn als de vaderlandse atletiektop niet getroffen was door blessureleed. Gekwalificeerden als Miranda Boonstra (3000 m steeple) en Robert Lathouwers (800 m) werden getroffen door fysieke ongemakken. Meerkampster Jolanda Keizer, hordenloper Marcel van der Westen en kogelstoter Rutger Smith hoefden alleen maar vormbehoud te tonen maar sloten hun seizoen door blessures al eerder af. Hilda Kibet voldeed op de 10.000 meter aan de kwalificatie-eis maar verkoos de marathon van Amsterdam boven de WK. Ook het uitzenden van een eventuele marathonploeg bij de mannen ging niet door.
Zondag waren er nog drie bespreekgevallen. Kogelstootster Melissa Boekelman, polsstokhoogspringer Robbert-Jan Jansen en hinkstapspringer Fabian Florant. De drie voldeden aan de zwakkere b-limiet van de internationale atletiekfederatie IAAF. "De WK is echter geen toernooi om te leren. Dus waren we met de eerste twee snel klaar”, gaf technisch directeur Peter Verlooy van de Atletiekunie aan. "Over Fabian is een flinke discussie geweest. Maar hij heeft met 16,65 niet aan de limiet voldaan en hij is niet 100 procent fit. Op de WK moet iedereen helemaal fit zijn.”
Bij de mannen zijn op de WK Patrick van Luijk (200 m, 4x100), Bram Som (800 m), Gregory Sedoc (110 m horden, 4x100), Martijn Nuijens (hoog), Erik Cadée (discus), Eugène Martineau (tienkamp), Eelco Sintnicolaas (tienkamp), Ingmar Vos (tienkamp), Guus Hoogmoed (4x100), Caimin Douglas (4x100), Virgil Spier (4x100) en Maarten Heisen (4x100). De vrouwenafvaardiging bestaat uit Yvonne Wisse (zevenkamp), Adrienne Herzog (1500 m) en Susan Kuijken (1500 m).
Toch vreemd dat een sportmod zoals Ambrosius niet op het idee komt om dit topic te openen.
Volgende week beginnen we

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !