Confrontatie met Israel. Hezbollah schijnt al flink herbewapend te zijn in Libanon. Ik denk dat de kans dat er geen oorlog komt met Israel nu erg klein is. Wat er dan gaat gebeuren is everybody's guess......quote:Op woensdag 5 augustus 2009 13:56 schreef Slappy het volgende:
En hoe nu veder met Iran nu die clown aan de macht weer is
Pak de cola en popcorn maar, dit najaar gaan we met z'n allen een CNN marathon houden.quote:Op woensdag 5 augustus 2009 16:18 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
[..]
Confrontatie met Israel. Hezbollah schijnt al flink herbewapend te zijn in Libanon. Ik denk dat de kans dat er geen oorlog komt met Israel nu erg klein is. Wat er dan gaat gebeuren is everybody's guess......
quote:Op woensdag 5 augustus 2009 13:56 schreef Slappy het volgende:
En hoe nu veder met Iran nu die clown aan de macht weer is
quote:Mousavi: oppositie gaat door
TEHERAN - De verslagen Iraanse presidentskandidaat Mir Hossein Mousavi zei woensdag dat de arrestaties van betogers de oppositiebeweging niet zullen stoppen. Mousavi verloor de presidentsverkiezingen op 12 juni van de ultraconservatief Mahmoud Ahmadinejad, die woensdag in het parlement voor een tweede ambtstermijn werd beëdigd.
De beweging gaat door ondanks alle arrestaties van betogers, aldus Mousavi. Hij noemde de beschuldigingen van hardliners dat zijn aanhangers samenzweren om het regime met een fluwelen revolutie omver te gooien ,,ongegrond''.
Ahmadinejad won de verkiezingen volgens de oppositie door fraude. Een beschuldiging die Ahmadinejad ver van zich werpt.
http://www.volkskrant.nl/(...)ssaal_ordetroepen_inquote:TEHERAN -
De Iraanse autoriteiten hebben woensdag honderden politieagenten en leden van milities ingezet om demonstraties tegen de beëdiging van president Mahmoud Ahmadinejad in de hoofdstad Teheran te voorkomen. Dat hebben ooggetuigen gemeld.
De agenten en militieleden hebben zich strategisch opgesteld op een aantal belangrijke pleinen en in een aantal straten die eerder het toneel waren van massale protesten van de oppositiebeweging rond Mir Hossein Mousavi, de belangrijkste rivaal van Ahmadinejad tijdens de in juni gehouden verkiezingen.
http://cnnwire.blogs.cnn.(...)-in-iran-executions/quote:Human rights group notes ‘alarming spike’ in Iran executions
Posted: 12:23 PM ET
LONDON, England (CNN) — There was an “alarming spike” in the number of Iranian executions between the disputed June 12 presidential election and Wednesday’s inauguration of Mahmoud Ahmadinejad for a second term, Amnesty International reported Friday.
“In just over 50 days, we recorded no less that 115 executions. That is an average of more than two each day,” said Irene Khan, secretary-general of the human rights watchdog.
“This represents a significant increase, even compared to the appallingly high rate of executions that has been so long a feature of the human rights scene in Iran,” Khan said in Amnesty International’s report.
Massive protests broke out when Ahmadinejad’s main opposition candidate, Mir Hossein Moussavi, questioned the legitimacy of the vote and accused the government of reporting fraudulent election results.
The government is trying more than 100 people arrested in the aftermath of the balloting.
Between January 1 and June 12, Amnesty International said it recorded at least 196 executions, making Iran a global second behind China for the number of such deaths. There were 115 executions between the election and the inauguration.
“In recent weeks, world attention has understandably been focused on the Tehran authorities’ brutal attempts to suppress the mass and largely peaceful protests,” Khan said. “Yet, as these grotesque figures show, there has been no let-up in other long-standing patterns of human rights abuse — in fact, the reverse.”
quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 16:34 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
Processen gaan door, o.a. van Iraniers die voor Britse en Franse ambassade werken en een Franse academica:
http://news.yahoo.com/s/a(...)_ea/ml_iran_election
Het blijft verbazen dat zogenaamde mannen van god zonder enige schaamte zo in en in slecht kunnen zijn.quote:The extraordinary mass trial in Tehran's Revolutionary Court demonstrates the government's resolve to discredit Iran's pro-reform movement as a tool of foreign countries — particularly Britain and the United States — trying to spark a revolution to topple Iran's Islamic system.
quote:
Ahmadinejad zuivert ministerie
De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad heeft minstens vier hoge ambtenaren van het ministerie voor de inlichtingendiensten ontslagen. Zij zouden het niet eens zijn geweest met het harde optreden tegen de oppositie na Ahmadinejads omstreden herverkiezing.
De ontslagen werden gemeld door parlementsleden en Iraanse media. Ahmad Avai, een conservatief parlementslid, beschuldigde Ahmadinejad ervan 'rekeningen te vereffenen' met ambtenaren die hij onvoldoende loyaal vindt. Het parlement overweegt een onderzoek in te stellen, zei hij.
Eind vorige maand stuurde Ahmadinejad al de minister voor de inlichtingendiensten naar huis. De president neemt het departement tijdelijk waar tot er een nieuwe regering is benoemd.
quote:Bijna 70 doden door rellen in Iran
Bij de ernstige ongeregeldheden onmiddellijk na de omstreden Iraanse presidentsverkiezingen in juni zijn 69 mensen om het leven gekomen. Dit stelt de Iraanse oppositie in een rapport dat aan een parlementscommissie is overhandigd.
Een medewerker van oppositieleider Mir Hossein Mousavi heeft dat dinsdag in Iraanse media gezegd. Het opgegeven dodental is hoger dan het officiële, dat op dertig staat.
Mousavi werd tweede in de race om het presidentschap, die de zittende president Mahmoud Ahmadinejad met bijna 63 procent van de stemmen won. De oppositie zegt dat hij met verkiezingsfraude aan een tweede ambtstermijn is geholpen.
Zouden de mensen die in de gevangenis zijn overleden daar ook bij opgeteld. Dat waren er naar ik begreep ook niet weinig.quote:
TT maar ff aangepast, nieuwe demonstraties zijn vooralsnog niet gepland.quote:Ex-president Iran Khatami verwerpt ‘bekentenissen’
Teheran, 26 aug. De Iraanse ex-president Mohammad Khatami heeft vandaag de bekentenissen van deelneming aan een opstand tegen de regering die gisteren door prominente hervormers werden afgelegd op hun proces als „ongeldig” veroordeeld.
Khatami, van wie talrijke medestanders terecht staan, zei dat de bekentenissen „onder uitzonderlijke omstandigheden zijn verkregen [..] en louter leugens zijn en vals”.
Tijdens de rechtszitting werd tegen Saeed Hajjarian, ideoloog van Khatami’s hervormingsprogramma, de „maximale straf” geëist. Hajjarian wordt beschuldigd van acties tegen de nationale veiligheid, waarop in principe de doodstraf staat.
Hajjarian maakt deel uit van verscheidene prominente hervormingsgezinde politici die na de massademonstraties tegen de omstreden herverkiezing van president Ahmadinejad zijn opgepakt en gisteren voor het eerst in de rechtszaal werden gepresenteerd. De verdachten steunen de verslagen presidentskandidaten Mir Hossein Mousavi en Mehdi Karroubi, die stellen dat er grootschalige fraude met de stemmen is gepleegd.
Verder worden onder anderen ook Khatami’s onderministers van Binnen- en Buitenlandse Zaken, Mostafa Tajzadeh en Mohsen Aminzadeh, vervolgd. Haviken hebben ook de aanhouding van Khatami en van de verslagen presidentskandidaten Mousavi en Karroubi geëist.
quote:Ahmadinejad wil oppositieleiders aanpakken
TEHERAN - De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad heeft vrijdag tijdens het wekelijkse gebed in Teheran opgeroepen de oppositieleiders te straffen. Het was voor het eerst sinds zijn herverkiezing dat Ahmadinejad zich daarover uitliet.
Volgens de oppositie heeft Ahmadinejad door middel van fraude zijn tweede termijn binnen weten te slepen. Tienduizenden mensen gingen in de weken na de verkiezingen de straten van Teheran op om te demonstreren tegen de president. ,,Zij die hebben geprovoceerd, georganiseerd en meededen met de vijand, moeten streng worden aangepakt'', aldus Ahmadinejad.
Voorlopig wel zou je denken.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 17:34 schreef Monidique het volgende:
Nou ja, de protesten blijven uit, de rouwdemonstraties zijn verwaarloosbaar -niet waar?- en de religieuze zogenaamde oppositie haalt ook weinig uit ondanks alle terechte hoop.
Khamenei en Ahmedinejad hebben gewonnen?
Teheran:quote:'Gewonden bij Iraanse protesten; Mousavi belaagd'
Iraanse ordetroepen hebben op de laatste vrijdag van de vastenmaand ramadan in Teheran de aanval geopend op aanhangers van oppositieleider Mir Hossein Mousavi. Zeker tien betogers zijn gearresteerd. De door de regering geregisseerde dag staat traditiegetrouw in het teken van protesten tegen Israël.
De ongeregeldheden braken vrijdag uit naar aanleiding van de Dag van al-Quds (Jeruzalem). De laatste vrijdag van ramadan is in Iran uitgeroepen tot een dag van ‘solidariteit met het Palestijnse volk’.
'Dood aan Israël'
Volgens verschillende getuigen slaan de ordetroepen in op de actievoerders die ook slaags zijn geraakt met aanhangers van president Mahmoud Ahmadinejad.
Ook wordt gemeld dat regeringsfunctionarissen megafoons hebben geplaatst waar ‘Dood aan Israël’ in wordt geschreeuwd. Tijdens de protesten is oud-president Mohammad Khatami aangevallen en werd zijn tulband van zijn hoofd af getikt. Verder werd de auto van Mousavi belaagd, waarna oppositieleider de manifestatie verliet.
Ahmadinejad
De Revolutionaire Garde had donderdag al gewaarschuwd dat 'resoluut' zou worden opgetreden als de oppositie van Jeruzalemdag een demonstratie tegen Ahmadinejad zou organiseren. Die werd na de presidentsverkiezingen op 12 juni uitgeroepen tot winnaar en is bezig aan zijn tweede ambtstermijn.
Aanhangers van de oppositie hebben zich echter niets aangetrokken van de waarschuwingen. Onder de deelnemers aan Jeruzalemdag zijn tienduizenden mensen die met leuzen duidelijk maken dat ze op de hand Mousavi zijn.
UPDATE 14.00 uur
Op verschillende pleinen neemt de onrust toe, melden ooggetuigen. Auto's worden in brand gestoken. Er zouden intussen ook mensen gewonden zijn geraakt.
http://www.nytimes.com/2009/09/20/weekinreview/20cooper.html?_r=1&src=twt&twt=nytimesquote:A senior White House official was equally adamant in an interview Thursday night. “Having Ahmadinejad meet Obama — that’s just not going to happen,” he said.
You’ve got to make sure to avoid any kind of chance encounter with Ahmadinejad.”
quote:Mogelijk 3 miljoen betogers in Teheran
Aanstaande donderdag komen er mogelijk drie miljoen anti-regeringsbetogers op de been in de Iraanse hoofdstad Teheran. Dat meldt de Amerikaanse krant Los Angeles Times op basis van bronnen binnen de Iraanse veiligheidsdiensten.
Mochten er daadwerkelijk drie miljoen betogers de straat op gaan, dan zou dat de grootste anti-regeringsdemonstratie zijn sinds de omstreden herverkiezing van president Ahmadinejad.
Donderdag wordt in Iran herdacht dat 31 jaar geleden ayatollah Khomeini de Islamitische Republiek stichtte. De herdenking is traditioneel een feestdag waarop Iraniërs hun trouw aan de revolutie en hun land tonen. Demonstraties zijn dan toegestaan door de autoreiteiten.
Maar dit jaar wordt met spanning nervositeit uitgekeken naar 22 Bahman, zoals 11 februari volgens de Iraanse kalender heet. De oppositie heeft oproepen gedaan om de herdenking van de revolutie aan te grijpen om weer te protesteren tegen de regering van Ahmadinejad. Sinds zijn omstreden herverkiezing van juni vorig jaar is het onrustig in het land.
De regering heeft ook betogingen van zijn aanhang aangekondigd. Volgens de Amerikaanse krant zullen zeker 500.000 aanhangers van Ahmadinejad in Teheran zijn op donderdag. Een deel van deze mensen wordt met bussen vanuit het hele naar de hoofdstad vervoerd.
Klap in gezicht
De opperste leider van Iran, ayatollah Khamenei, heeft al gewaarschuwd dat anti-regeringsprotesten niet zullen worden getolereerd. Hij zei dat een verenigd Iran donderdag zijn "vijanden een klap in het gezicht zal geven". Volgens de LA Times zullen er zeker 12.000 leden van de baseej-militie, één van de ordediensten in Iran, op straat aanwezig zijn, naast de Revolutionaire Garde en de gewone politie.
De voormalige hervormingsgezinde president Khatami noemde 22 Bahman een mogelijk "keerpunt in de Iraanse geschiedenis". "Met Gods hulp zullen alle Iraniërs hun steun uitspreken voor de revolutie en de rechten van de mensen."
De Europese Unie en de VS hebben in een gezamenlijke verklaring Iran opgeroepen de mensenrechten te respecteren en schendingen daarvan tegen burgers te beëindigen. Ze veroordeelden het harde optreden van de autoreiteiten tijdens de betogingen van vorig jaar. De VS en de EU zeiden zich in het bijzonder zorgen te maken over geweld en repressie in de aanloop naar donderdag.
In centraal Teheran zijn intussen de voorbereidingen voor de grote regeringsmanifestatie in volle gang. Overal worden vlaggen opgehangen en geluidsinstallaties in orde gemaakt
Hopelijk gebeurd dat nietquote:Op dinsdag 9 februari 2010 11:30 schreef Disana het volgende:
De oppositie houdt al rekening met vele doden, maar ze hebben het ervoor over.
Ik hoop dat het een dag wordt die herinnerd zal worden als de dag van de opstand van het volk.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 11:33 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Hopelijk gebeurd dat niet![]()
Kon wel eens een belangrijke en historische dag worden als er zoveel mensen op de been komen.
Preventief overdrijven, slimme strategie van de Iraanse overheid. Of niet?quote:Aanstaande donderdag komen er mogelijk drie miljoen anti-regeringsbetogers op de been in de Iraanse hoofdstad Teheran. Dat meldt de Amerikaanse krant Los Angeles Times op basis van bronnen binnen de Iraanse veiligheidsdiensten.
http://www.amconmag.com/l(...)he-iranian-election/quote:The new WPO report released today compares a number of polls taken both within and from outside Iran and considers several important matters: the presidential election, public views of regime legitimacy and the views of the opposition. I have already touched on some of the things WPO learned from their polling done during the late summer of last year, but it seems worth revisiting them as February 11 approaches.
One thing that is consistent across all of the polls is the self-reporting by a clear majority of respondents that they voted for Ahmadinejad. The GlobeScan and WPO polls showed similar numbers for self-reporting Ahmadinejad voters: 56/55%. That is remarkably close to the last pre-election poll result for Ahmadinejad (57%). Obviously, it is significantly lower than the final, official result of 63%, and it is in the difference between the two that we may be able to see the effects of fraud. Self-reporting Mousavi supporters shrink in number over time (32% in GlobeScan, 14% in WPO), and we can see in the WPO poll the respondents who refused to answer more than double. These respondents are likely Mousavi voters who did not want to admit to supporting him. That leaves a hard core of 14% who are still willing to admit that they voted for Mousavi, and even among these half accept Ahmadinejad as the legitimate president and believe the election was free and fair.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |