Dus misschien neemt het dan ook niet toe in de winter zoals ze hebben verwacht?quote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:43 schreef Mestras het volgende:
[..]
ik dacht dat het virus wat ging uitdoven in de zomer ? daar hadden ze het toch over, maar zo te zien is dat niet echt aan de orde...
Het vaccin is hetzelfde als het normale, jaarlijkse griepvaccin, nu echter met een iets andere oppervlaktemarker van het influenzavirus (dat verschilt echt maar enkele aminozuren). De bijwerkingen zijn dus al lang bekend, en zijn te vinden op http://www.fk.cvz.nl/Preparaatteksten/I/influenzavaccin.asp.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:41 schreef w8jij17 het volgende:
Laat ze eerst maar eens met gefundeerde onderzoeken komen waarin de bijwerkingen van het vaccin worden vermeldt. Tot die tijd twijfel ik er zeer sterk aan of ik zo'n spuit in m'n arm wil.
Ik vertrouw deze angstcampagne voor geen meter.
elk vaccin is natuurlijk anders, niet gezegd dat het altijd dezelfde bijwerkingen zullen zijn al zullen er veel van wel hetzelfde zijn die niet zozeer met het vaccin te maken hebben (flauwvallen, ontsteking op de injectieplek etc....)quote:Op zaterdag 25 juli 2009 22:03 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Het vaccin is hetzelfde als het normale, jaarlijkse griepvaccin, nu echter met een iets andere oppervlaktemarker van het influenzavirus. De bijwerkingen zijn dus al lang bekend, en zijn te vinden op http://www.fk.cvz.nl/Preparaatteksten/I/influenzavaccin.asp.
Ja, elk vaccin is anders, maar de verschillen tussen vaccins voor het ene influenza A-type en het andere zijn zeer klein. Ter vergelijking: de bijwerkingen die tussen de jaarlijkse influenzavaccins zijn, hoewel er elke keer een andere type in zit, nihil. Ontstekingen zijn overigens zeer zeldzaam bij vaccinaties in Nederland. Flauwvallen zal inderdaad wel voorkomen.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 22:05 schreef Re het volgende:
[..]
elk vaccin is natuurlijk anders, niet gezegd dat het altijd dezelfde bijwerkingen zullen zijn al zullen er veel van wel hetzelfde zijn die niet zozeer met het vaccin te maken hebben (flauwvallen, ontsteking op de injectieplek etc....)
Ja, laten we vooral de MMR-autisme relatie, die al tientallen malen ontkracht is en niets met influenzavaccins te maken heeft weer eens van stal halenquote:Op zaterdag 25 juli 2009 22:12 schreef FANN het volgende:
za 18 jul 2009, 13:07
'Vaccin Mexicaanse griep risicovol'
AMSTERDAM - Het vaccin tegen de Mexicaanse griep is niet zonder risico. Omdat het een nieuw virus is en bij het maken van het vaccin nieuwe technologie wordt gebruikt, heeft het mogelijk ernstige bijwerkingen.
Dat blijkt uit een advies van Wereldgezondheidsorganisatie WHO in de GPD-bladen. De resultaten van het onderzoek naar de bijwerkingen zijn pas in december klaar, terwijl Nederland al in het najaar wil gaan vaccineren.
http://www.telegraaf.nl/b(...)covol___.html?p=40,2
Ah je bent geneeskundestudentquote:Op zaterdag 25 juli 2009 22:15 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Kortom: als geneeskundestudent heb ik contact met patienten en andere zorgverleners en ken ik mijn verantwoordelijkheid om patienten te beschermen. Ik zal mijzelf dus laten vaccineren.
Ga nou eens niet uit van een onmogelijkheid.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:26 schreef IHVK het volgende:
Zolang iedereen kalm blijft gaat er veel minder mis.![]()
Een auto-immuunziekte is over het algemeen geen contra-indicatie voor vaccinatie. Bij auto-immuunziekten zijn er bepaalde cellen van het afweersysteem gevoelig voor lichaamseigen materiaal. Dat heeft niets te maken met de afweer die door vaccinatie wordt opgebouwd tegen (in dit geval) influenzavirii.quote:Op zondag 26 juli 2009 02:10 schreef FANN het volgende:
[..]
Ah je bent geneeskundestudentda's een hele geruststelling. Kun je ons mij ook antwoord geven op de volgende vragen?;
1. Wat zijn de gevolgen van een inenting voor mensen die al een auto- immuun ziekte hebben?
Als het vaccin werkt ben je niet besmettelijk. Het werkt niet bij iedereen en kan 2 tot 3 weken duren voordat het werkt. Als je immuniteit hebt opgebouwd tegen het betreffende influenzavirus, kan het zich niet meer repliceren en kun je dus geen andere mensen meer besmetten. Je moet wel natuurlijk handhygiene in acht nemen, je kunt immers wel virus via je handen overdragen, zonder dat het jezelf infecteert.quote:2. Ben je niet of wél besmettelijk als je gevaccineerd bent.
Ja, daar lijkt het nu wel op. Overigens is Tamiflu geen wondermiddel, maar het werkt wel tegen deze vorm van A/H1N1quote:3. Tamiflu is in 2003 ontwikkeld voor bestrijding tegen de vogelgriep werkt Tamiflu ook voor de
Mexicaanse griep?
In Nederland is het verplichten van medische behandeling onmogelijk. Zelfs zorgprofessionals kunnen niet tot inenting worden verplicht. Het enige wat in theorie mogelijk is, is dat niet-gevaccineerden bepaalde dingen niet mogen (mensen in een ziekenhuis bezoeken, oid), maar daar is nu volstrekt geen sprake van. De enige 'macht' die Klink aangaande deze influenzapandemie heeft (via de Wet publieke gezondheid ter bestrijding Mexicaanse griep), is mensen verplicht medisch te laten onderzoeken, te isoleren en vliegtuigen en boten te screenen of te verplichten aan een specifieke (lucht)haven aan te doen.quote:4. Moet de ''prik'' verplicht worden of mogen we straks zelf kiezen?
Ik heb ervoor gekozen om niet alle anti-vaccinatiefilmpjes te bekijken. Daar heb ik nu geen tijd voor. Mocht daar weer op de autisme-MMR-relatie worden geduid, dan heb ik er goed aan gedaan ze niet te bekijken, die relatie bestaat immers niet.quote:Nog een laatste vraag, als je dit filmpje bekijkt, als je daar zin in hebt, er zijn 5 delen en het filmpje is
van één jaar geleden, wat zijn jouw gedachten hier dan over? ook onzin?
en wat zijn jouw gedachten hier over?
http://www.klokkenluidero(...)-klink-coutinho.html
hhr84
10 juli, 2009 om 20:26
kijk nu op deze site een van de eerste media?!!! die het uit laat lekken!!
http://www.rtvdrenthe.nl/nieuws/nieuws-detail?NewsID=37468
‘Vaccin Mexicaanse griep gevaarlijk’ 03-07-2009
HOOGEVEEN – De inentingscampagne van de overheid tegen de Mexicaanse griep is misschien wel net zo gevaarlijk als de griep zelf. Dat stelt arts Jannes Koetsier uit Hoogeveen.
Het vaccin bestaat nog niet en dus is er geen tijd om het uitgebreid te testen. Dat brengt risico’s met zich mee, vindt de arts. De overheid treft op dit moment maatregelen om de bevolking dit najaar massaal in vaccineren. De prik is vrijwillig en Koetsier raadt mensen af zich te laten inenten.
Ik heb nog meer vragen hoor, maar als jij alles hier haarfijn kunt uitleggen dan weet ik tenminste
of ik mij wél of niet moet laten inenten.
Alvast mijn dank.
Je bent wel héél stellig in je meningen, maar dank voor je reaktie.quote:Op zondag 26 juli 2009 09:44 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Een auto-immuunziekte is over het algemeen geen contra-indicatie voor vaccinatie. Bij auto-immuunziekten zijn er bepaalde cellen van het afweersysteem gevoelig voor lichaamseigen materiaal. Dat heeft niets te maken met de afweer die door vaccinatie wordt opgebouwd tegen (in dit geval) influenzavirii.
[..]
Als het vaccin werkt ben je niet besmettelijk. Het werkt niet bij iedereen en kan 2 tot 3 weken duren voordat het werkt. Als je immuniteit hebt opgebouwd tegen het betreffende influenzavirus, kan het zich niet meer repliceren en kun je dus geen andere mensen meer besmetten. Je moet wel natuurlijk handhygiene in acht nemen, je kunt immers wel virus via je handen overdragen, zonder dat het jezelf infecteert.
[..]
Ja, daar lijkt het nu wel op. Overigens is Tamiflu geen wondermiddel, maar het werkt wel tegen deze vorm van A/H1N1
[..]
In Nederland is het verplichten van medische behandeling onmogelijk. Zelfs zorgprofessionals kunnen niet tot inenting worden verplicht. Het enige wat in theorie mogelijk is, is dat niet-gevaccineerden bepaalde dingen niet mogen (mensen in een ziekenhuis bezoeken, oid), maar daar is nu volstrekt geen sprake van. De enige 'macht' die Klink aangaande deze influenzapandemie heeft (via de Wet publieke gezondheid ter bestrijding Mexicaanse griep), is mensen verplicht medisch te laten onderzoeken, te isoleren en vliegtuigen en boten te screenen of te verplichten aan een specifieke (lucht)haven aan te doen.
[..]
Ik heb ervoor gekozen om niet alle anti-vaccinatiefilmpjes te bekijken. Daar heb ik nu geen tijd voor. Mocht daar weer op de autisme-MMR-relatie worden geduid, dan heb ik er goed aan gedaan ze niet te bekijken, die relatie bestaat immers niet.
De zorgen van de genoemde arts vind ik in zoverre relevant dat ik er ook van overtuigd ben dat het overslaan van de reguliere procedures om vaccin op de Nederlandse markt toe te laten onverstandig en wat mij betreft onnodig is. Ik verwacht echter niet, gezien de zeer kleine verschillen tussen dit en het normale, jaarlijkse griepvaccin, dat er een ander bijwerkingenprofiel uit die onderzoeken zal blijken. Let wel, ook het normale, jaarlijkse vaccin ondergaat niet elke keer alle trials. omdat het ook dan te laat is voor het influenzaseizoen. De productiemethode en de hulpstoffen zijn voldoende onderzocht, en uit ervaring (maar dat is natuurlijk ook gewoon wetenschappelijk onderzocht) blijken de andere virussubtypen geen andere bijwerkingeprofiel op te leveren.
Thanks !quote:Op zondag 26 juli 2009 09:54 schreef Re het volgende:
hier staan trouwens alle studies die momenteel zijn en worden opgezet om het vaccin te testen
http://clinicaltrials.gov/ct2/results?term=H1N1
Bedankt voor je interessante info.quote:Ik heb ervoor gekozen om niet alle anti-vaccinatiefilmpjes te bekijken. Daar heb ik nu geen tijd voor. Mocht daar weer op de autisme-MMR-relatie worden geduid, dan heb ik er goed aan gedaan ze niet te bekijken, die relatie bestaat immers niet.
Oh, natuurlijk, maar filmmakers die die onzin als feiten presenteren, zijn wat mij betreft niet gekwalificeerd andere uitspraken op het gebied van vaccins te doen.quote:Op zondag 26 juli 2009 15:24 schreef yyentle het volgende:
[..]
Bedankt voor je interessante info.![]()
Ik ga er vanuit dat je, gezien je inhoudelijke kennis, wel in staat bent een selectie te maken tussen wat onzin is en wat niet.
Dr is waarschijnlijk pas wat aan de hand wanneer het bij jou bergafwaarts gaat?!quote:Op maandag 27 juli 2009 19:00 schreef dewaal het volgende:
maar er is nog niets aan de hand hier. al die paniek om niets.
Tuurlijk is er niets aan de hand, Volendam en Jantje Smit dat was pas érg !quote:Op maandag 27 juli 2009 19:00 schreef dewaal het volgende:
maar er is nog niets aan de hand hier. al die paniek om niets.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |