Adaptief vermogen vind ik niet, die vind ik van Federer subliem. Op bepaalde momenten met geniale ballen te komen waarvan nooit gedacht werd dat ze zo gespeeld konden worden. Dat vind ik bij Nadal minder dan bij Federer.quote:Nadal zal nooit op het gebied van talent en techniek Federer overtreffen, maar Federer zal nooit Nadal overtreffen op het gebied van kracht, wilskracht en adaptief vermogen.
Je bedoelt met een MS neem ik aan? De begeringswaardigheid is wellicht wel hoger, maar dan tennissen de tegenstanders niet ineens beter. Het blijft gewoon een MS toernooi. En voor het land uitkomen doet iedereen natuurlijk ook op de Davis Cup. Het enige wat in het voordeel spreekt van een OS medaille is dat hij maar 1 keer in de 4 jaar te behalen is.quote:de OS is misschien kwa opzet vergelijkbaar met een GS, maar kwa begeringswaardigheid bij de spelers zelf minstens zo hoog als een GS, vooral omdat je daar voor je land uitkomt, maar ook omdat die veel zeldzamer is.
De mindere goden van toen waren op dat moment ook een stuk beter dan ze nu zijn. Je noemt Roddick, die verslaat Nadal zelfs nu nog, terwijl hij een stuk minder is dan toen. Daarnaast verslaat Roddick met grote regelmaat ook Djokovic. Hewitt was jaren geleden een stuk beter dan dat hij nu is na vele, vele blessures. De Safin tot 2005 en wellicht stukjes 2006 zou Nadal op Hardcourts alle hoeken van de baan laten zien. (Safin AO 2005 tegen Federer, TMC 2004). Daarnaast had Federer ook constant te maken met een fitte Nalbandian. Als Nalbandian zo goed als toen nu zou spelen, en ook niet zoveel geblesseerd raakte of te dik zou zijn, had Nadal ook veel lastigere klanten tegen kunnen komen als nu. Agassi was tot en met 2005 gewoon nog een geweldige speler. US Open finale gehaald. Wellicht voorbij zijn prime, maar op Hardcourt nog een betere speler dan de meeste van Nadal zijn tegenstanders nu.quote:Een 'voordeel' van Fed was dat hij in zijn beginjaren niet een Nadal als tegenstander had maar mindere goden als Roddick, Hewitt, de wispelturige Safin en een Agassi past his prime.
Nadal daarentegen had vanaf het begin de GOAT als grootste rivaal. En hij heeft hem in H2H vaker verslagen, zelfs op zijn specialiteit.
Dat had niet te maken met zijn fysieke gesteldheid, dat heeft gewoon te maken dat hij op hardcourt door vele spelers te pakken is. Dit jaar heeft hij natuurlijk een geweldige draw gehad met alleen een Djokovic (die ook niet meer dezelfde is als een paar jaar terug al is hij hopelijk op de weg terug) als lastige tegenstander. Natuurlijk kan Rafa niks aan de draw doen, laten we dat voorop stellen.quote:Dat Nadal op de USO vaak ondermaats presteerde had meer te maken nog met zijn fysieke gesteldheid dan met de ondergrond, al heeft hij zelf aangegeven dat hij op die ondergrond de meeste aanpassingen heeft moeten maken, vooral op service-gebied.
quote:Federer heeft de flair, de uitstraling en de mythe van de GOAT, daar kan ook Nadal nog niet aan tippen.
Lendl heeft ook wel eens zo hard gedomineerd, maar was niet zo talentrijk.
McEnroe had het talent, maar niet de fysieke kracht en de veelzijdigheid kwa ondergrond.
Sampras had niet de stijl en de uitstraling van een GOAT.
Wat dat betreft vind ik op dit gebied Borg nog het meeste in de buurt komen, ondanks dat hij nooit de AO en USO heeft gewonnen. Maar de korte carriere en die absolute dominantie in die paar jaar staan wel, samen met zijn uitstraling van onverslaanbare robot.
Hier ben ik het in grote lijnen wel mee eens. Het was ontzettend jammer dat Federer zaterdag van Djoko verloor, want een finale Nadal - Federer is natuurlijk veel mooier, ook voor deze discussie. Voor mij heeft de US Open mijn standpunt namelijk wel veranderd. Ik had niet verwacht dat Nadal op dit toernooi zo dominant kon zijn. Maar 1 set af staan in het hele toernooi en zo'n goede service.quote:Op dinsdag 14 september 2010 16:41 schreef LaTiNo het volgende:
[..]
Nadal zal nooit op het gebied van talent en techniek Federer overtreffen, maar Federer zal nooit Nadal overtreffen op het gebied van kracht, wilskracht en adaptief vermogen.
[..]
de OS is misschien kwa opzet vergelijkbaar met een GS, maar kwa begeringswaardigheid bij de spelers zelf minstens zo hoog als een GS, vooral omdat je daar voor je land uitkomt, maar ook omdat die veel zeldzamer is.
Een 'voordeel' van Fed was dat hij in zijn beginjaren niet een Nadal als tegenstander had maar mindere goden als Roddick, Hewitt, de wispelturige Safin en een Agassi past his prime.
Nadal daarentegen had vanaf het begin de GOAT als grootste rivaal. En hij heeft hem in H2H vaker verslagen, zelfs op zijn specialiteit.
Dat Nadal op de USO vaak ondermaats presteerde had meer te maken nog met zijn fysieke gesteldheid dan met de ondergrond, al heeft hij zelf aangegeven dat hij op die ondergrond de meeste aanpassingen heeft moeten maken, vooral op service-gebied.
[..]
Federer heeft de flair, de uitstraling en de mythe van de GOAT, daar kan ook Nadal nog niet aan tippen.
Lendl heeft ook wel eens zo hard gedomineerd, maar was niet zo talentrijk.
McEnroe had het talent, maar niet de fysieke kracht en de veelzijdigheid kwa ondergrond.
Sampras had niet de stijl en de uitstraling van een GOAT.
Wat dat betreft vind ik op dit gebied Borg nog het meeste in de buurt komen, ondanks dat hij nooit de AO en USO heeft gewonnen. Maar de korte carriere en die absolute dominantie in die paar jaar staan wel, samen met zijn uitstraling van onverslaanbare robot.
Dezelfde vraag kan gesteld worden over Agassi, hij was ontzettend goed, maar Sampras was echt zo verdomd dominant. Die eerste plaats pakken was bijna onmogelijk.quote:Op dinsdag 14 september 2010 17:03 schreef Colplay het volgende:
[..]
Hier ben ik het in grote lijnen wel mee eens. Het was ontzettend jammer dat Federer zaterdag van Djoko verloor, want een finale Nadal - Federer is natuurlijk veel mooier, ook voor deze discussie. Voor mij heeft de US Open mijn standpunt namelijk wel veranderd. Ik had niet verwacht dat Nadal op dit toernooi zo dominant kon zijn. Maar 1 set af staan in het hele toernooi en zo'n goede service.
Federer was en is toch een beetje een favoriet voor veel mensen omdat zijn spel natuurlijk aanspreekt. Hij heeft flair en zo ontzettend veel talent, daar kunnen anderen niet aan tippen. Alleen heeft Nadal een superieure mentaliteit op iedereen en wil hij ook echt beter blijven presteren. Ik kan me niet voorstellen dat Nadal ooit zonder coach rond gaat reizen bijvoorbeeld.
En om maar gelijk een heel andere vraag te stellen: hoe lullig is het voor Djoko om in deze periode te tennissen. Nadal en Federer zijn straks de twee beste spelers ooit. Hoe verhoudt Djoko zich hier tegen? Hij moet straks twee wedstrijden achter elkaar supergoed zijn om een GS te winnen. Stel dat hij in 2003 dit niveau had gehad, dan had hij toch in minimaal zeven extra GS-finales gestaan? In plaats van spelers als Baghdatis, Roddick, Gonzalez, Philappousis en Safin? Want dat Roddick ooit eerste op de wereldranglijst gestaan heeft is natuurlijk echt lachwekkend.
Maar Djokovic schat ik wel een stuk hoger in dan Murray. Djoko heeft al keer of zeven van Nadal of Federer verloren op een GS. Murray gaat er wel vaak in derde of vierde ronde al af tegen mindere spelers. Daar waar de top drie op het moment wel constant van wint in de GS-toernooien.quote:Op dinsdag 14 september 2010 17:08 schreef Morthill het volgende:
[..]
Dezelfde vraag kan gesteld worden over Agassi, hij was ontzettend goed, maar Sampras was echt zo verdomd dominant. Die eerste plaats pakken was bijna onmogelijk.
En voor Murray geldt nu eigenlijk hetzelfde. Die zou echt wel een GS hebben gepakt in de periode voor Fed/Nadal.
Mjah, Djokovic is wat eerder doorgebroken dan Murray. Staat al vier jaar in de absolute top. Murray een jaartje korter. Ik schat Djoko ook hoger in, maar wanneer was de laatste keer dat hij Murray versloeg? 2007? 2008? Geloof dat de laatste paar ontmoetingen voor Murray warenquote:Op dinsdag 14 september 2010 17:14 schreef Colplay het volgende:
[..]
Maar Djokovic schat ik wel een stuk hoger in dan Murray. Djoko heeft al keer of zeven van Nadal of Federer verloren op een GS. Murray gaat er wel vaak in derde of vierde ronde al af tegen mindere spelers. Daar waar de top drie op het moment wel constant van wint in de GS-toernooien.
Klopt. Laatste keer is 2008 geweest, maar sinds Miami vorig jaar ook niet meer tegen elkaar gespeeld. Maar Djokovic is op de GS constanter. en lijkt er toch steeds meer op dat de top drie vooral op de GS er wil staan en de rest als voorbereiding gebruikt. Murray is sterk in dit soort toernooien, maar gaat er dan in een vroeg stadium uit tegen een lager geplaatste tegenstander.quote:Op dinsdag 14 september 2010 17:27 schreef Morthill het volgende:
[..]
Mjah, Djokovic is wat eerder doorgebroken dan Murray. Staat al vier jaar in de absolute top. Murray een jaartje korter. Ik schat Djoko ook hoger in, maar wanneer was de laatste keer dat hij Murray versloeg? 2007? 2008? Geloof dat de laatste paar ontmoetingen voor Murray waren
Komop, nu ging hij er vroeg uit..en toevallig vorig jaar ook...Op RG moet je niet verwachten dat ie ver komt maar op de AO haalde hij de finale en op Wimby de halve waarin ie van Rafa verloor...Djoko heeft voor die 3e en die 4e ronde van Murray ook 'slechts' 2 kwartfinales...quote:Op dinsdag 14 september 2010 17:36 schreef Colplay het volgende:
[..]
Klopt. Laatste keer is 2008 geweest, maar sinds Miami vorig jaar ook niet meer tegen elkaar gespeeld. Maar Djokovic is op de GS constanter. en lijkt er toch steeds meer op dat de top drie vooral op de GS er wil staan en de rest als voorbereiding gebruikt. Murray is sterk in dit soort toernooien, maar gaat er dan in een vroeg stadium uit tegen een lager geplaatste tegenstander.
Ze hebben een keer gekeken wat er het waarschijnlijkst (nou ja, compleet onbetrouwbaar, maar toch) was gebeurd als er geen Federer of Nadal was geweest. Djokovic had iets van 8/9/10 slams, de Golden Career Slam en de Serena Slam en 2 jaar onafgebroken nummer 1. Murray zou 3 a 4 grand slams hebben en een half jaartje.quote:Op dinsdag 14 september 2010 17:45 schreef Norrage het volgende:
Murray schat ik aanmerkelijk hoger in dan Djokovic...Djokovic heeft het hele jaar vrijwel niks gepresteerd..Ok, hij komt constant wel tot halve finales en zo maar dat is alles..en dat zonder indrukwekkend te spelen...Deze USO speelde hij eindelijk weer aardig.
Murray speelde wat wisselvalliger dit jaar, maar de keren dat hij piekte piekte hij ook echt. En Murray is inderdaad later doorgebroken. Daarbuiten staan ze op dit moment echt vrijwel gelijk in prestaties, behalve dat Djoko een GS heeft omdat ie eerder was doorgebroken.
Maar goed, de tijd zal het leren..Had van Murray ondertussen ook wel grotere dingen verwacht...Volgend jaar wordt een interessant jaar...
Dit jaar was natuurlijk bullshit. Davydenko en Del Potro, 2 spelers die bv het Rafa erg moeilijk kunnen maken, waren geblesseerd. Murray en Djoko hadden enorme vormdippen. Federer heeft zijn beste dagen gehad. Roddick die in vorm was raakte geblesseerd, Soderling deed nog wel aardig mee, Gonzo geblesseerd...Alle spelers die het Nadal moeilijk konden maken waren dit jaar afwezig en prompt wint Nadal 3 GS...Ik zeg niet dat het geen prestatie van formaat is, maar dit is echt het allerslechtste tennisjaar in de afgelopen 10 jaar geweest. Ik heb buiten Rafa zelf, Federer en Murray tijdens de AO en Djoko dit toernooi, niemand goed zien spelen dit jaar. Ohja, Davydenko in Doha in het begin van het jaar nog een beetje...
Volgend jaar wordt heel interessant. Hopelijk krijgen we Del Potro terug, is Davydenko weer top, kan Federer weer iets meer en gaat Murray het eindelijk eens waarmaken...En het wordt daadwerkelijk het jaar waarin Rafa moet pieken wil hij echt GOAT worden...
Murray heeft twee finales, 2 halve finales en 2 kwartfinales. Djokovic 1 GS, 2 finales, 6 halve finales en 5 kwartfinales. Djoko is nummer twee van de wereld, Murray nummer 4. Ik mag Djokovic ook niet, maar het is wel duidelijk dat Djokovic beter is dan Murray die zijn potentie absoluut niet waarmaakt.quote:Op dinsdag 14 september 2010 17:46 schreef Norrage het volgende:
[..]
Komop, nu ging hij er vroeg uit..en toevallig vorig jaar ook...Op RG moet je niet verwachten dat ie ver komt maar op de AO haalde hij de finale en op Wimby de halve waarin ie van Rafa verloor...Djoko heeft voor die 3e en die 4e ronde van Murray ook 'slechts' 2 kwartfinales...
Absoluut niet waarmaaktquote:Op dinsdag 14 september 2010 18:19 schreef Colplay het volgende:
[..]
Murray heeft twee finales, 2 halve finales en 2 kwartfinales. Djokovic 1 GS, 2 finales, 6 halve finales en 5 kwartfinales. Djoko is nummer twee van de wereld, Murray nummer 4. Ik mag Djokovic ook niet, maar het is wel duidelijk dat Djokovic beter is dan Murray die zijn potentie absoluut niet waarmaakt.
Ook??? Heiden, Djokovic is een held!!quote:Op dinsdag 14 september 2010 18:19 schreef Colplay het volgende:
[..]
Murray heeft twee finales, 2 halve finales en 2 kwartfinales. Djokovic 1 GS, 2 finales, 6 halve finales en 5 kwartfinales. Djoko is nummer twee van de wereld, Murray nummer 4. Ik mag Djokovic ook niet, maar het is wel duidelijk dat Djokovic beter is dan Murray die zijn potentie absoluut niet waarmaakt.
Roddick en Hewitt zouden redelijk wat hebben moeten uitvechten op Wimbledon en US Open. Het zou zelfs zomaar kunnen dat Hewitt in Melbourne had gewonnen een jaartje of vier/vijf terug. Maar goed, what if heb je niks aanquote:Op dinsdag 14 september 2010 18:28 schreef Norrage het volgende:
[..]
Ook??? Heiden, Djokovic is een held!!
En wat betreft de GS als Rafa en Fed er niet waren geweest...What about Roddick en Hewitt, die zouden beiden ook 5 GS extra hebben gehadZeker Hewitt..Die volgens mij op een gegeven moment werkelijk in elke grand slam tegen Federer moest
OK was wel beetje overdreven, maar in vergelijking met andere drie staat Murray imo nog wel een stapje lager en kan hij nog steeds de echte aansluiting niet vinden. Djokovic is even oud en Nadal is maar een jaar ouder en die twee hebben zeker op de grote toernooien al veel meer laten zien.quote:Op dinsdag 14 september 2010 18:25 schreef Morthill het volgende:
[..]
Absoluut niet waarmaaktlaten we niet overdrijven zeg. Hij heeft een hoop gewonnen en is de beste brit in lange tijd. Hij heeft nu al meer laten zien dan Henman die nooit voorbij de 1/2-finale kwam op een slam en dat zelfs pas voor het eerst op zijn 24e.
Ja natuurlijk, maar niet elke speler heeft als potentie dat hij de nieuwe nummer 1 van de wereld isquote:Op dinsdag 14 september 2010 19:15 schreef Colplay het volgende:
[..]
OK was wel beetje overdreven, maar in vergelijking met andere drie staat Murray imo nog wel een stapje lager en kan hij nog steeds de echte aansluiting niet vinden. Djokovic is even oud en Nadal is maar een jaar ouder en die twee hebben zeker op de grote toernooien al veel meer laten zien.
umm, nee...Beter gezegd: ik denk dat Rafa zijn OS winst bijna mooier vond dan een aantal van zijn GS overwinningen...die emotie toen hij de OS won was gigantisch. Zelfs die van Federer toen hij de dubbel won.quote:Op dinsdag 14 september 2010 20:06 schreef Outlined het volgende:
Nadal heeft ook veel talent hoor. Ik vind het alleen lastig te zeggen hoe ver hij afzit van Fed. Denk dat hij dichter in de buurt komt dan menig denkt.
oh ja . . . en fuck de Olympische Spelen. Als ik prof zou zijn dan had ik denk ik liever een Atp 500 toernooi op mijn palmares willen hebben dan een gouden medaille.
GS blijkt toch elke weer een ander kopje thee dan een willekeurig ander soort toernooi. Zowel fysiek als mentaal.quote:Op dinsdag 14 september 2010 20:13 schreef Outlined het volgende:
Murray is waanzinnig goed op hardcourt en kan zich makkelijk meten met Djoko, Rafa en Fed. Dat blijkt wel uit H2H alsmede resultaten op hardcourt toernooien. Dat hij er nu vroeg uit lag doet daar niks aan af, misschien voelde hij zich niet 100%, weet jij veel.
finale op de US Open en finale op de Aus Open. Niet slecht.quote:Op dinsdag 14 september 2010 20:17 schreef wimderon het volgende:
[..]
GS blijkt toch elke weer een ander kopje thee dan een willekeurig ander soort toernooi. Zowel fysiek als mentaal.
Mjah, en dat terwijl ik eigenlijk geen Federer-fan benquote:Op dinsdag 14 september 2010 19:34 schreef Lagrinta het volgende:
Toch mooi die rivaliteit tussen Nadal en Federer-aanhangers. Ik heb het zelf ook dat ik Federer geen leuke speler vind - tennist als een Zwitsers uurwerk maar bewonder hem wel - en Nadal wel. Was met Agassi en Sampras net zo. Het is zoiets als een BMW en Mercedes op de oprit hebben. Niemand heeft het. Je bent of Federer fan of Nadal fan.
Tuurlijk is dat zo. Alleen je verwacht meer van Murray, omdat je weet dat hij zoveel kan op hardcourt. Hij hoort fluitend de halve finale te halen en als hij het niet redt dan moet hij verliezen van iemand uit de top drie. En niet van Wawrinka. Of Cilic zoals vorig jaar, toen hij zelf als tweede geplaatst was.quote:Op dinsdag 14 september 2010 20:21 schreef Outlined het volgende:
[..]
finale op de US Open en finale op de Aus Open. Niet slecht.
laten we hopen dat een andere coach daar wat aan kan doenquote:Op dinsdag 14 september 2010 21:49 schreef Colplay het volgende:
[..]
Tuurlijk is dat zo. Alleen je verwacht meer van Murray, omdat je weet dat hij zoveel kan op hardcourt. Hij hoort fluitend de halve finale te halen en als hij het niet redt dan moet hij verliezen van iemand uit de top drie. En niet van Wawrinka. Of Cilic zoals vorig jaar, toen hij zelf als tweede geplaatst was.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |