Gisteren en vandaag:
The Red ShoesVoor het film festival van Cannes dit jaar werd deze klassieker van Powell & Pressburger mede door Martin Scorsese`s Film Foundation opnieuw gerestaureerd. Nu is deze gerestaureerde versie dan in de UK uitgegeven op dvd en blu-ray.
Eerst de film zelf: ik had `m nog nooit gezien (ook al heb ik de eerdere Carlton dvd ook in de kast staan) maar ik heb genoten. Anton Walbrook steelt de show als de baas van het ballet en Moira Shearer overtuigd in haar speelfilmdebuut als de ambitieuze ballerina. De Oscar winnende art-direction, net als de muziek, prachtig.
Hét absolute hoogtepunt van de film is natuurlijk de 18 minuten durende ballet opvoering van The Red Shoes. Eén van de mooiste dingen die ooit op film is vastgelegd. De effecten zijn geniaal. Alleen al voor dit gedeelte van de film is deze film een aanschaf waard.
Dan de blu-ray uitgave: wow! zelden heb ik bij zo`n oude film zo`n strak beeld gezien. De kleuren spatten van je scherm. Bij uitstek een film om op blu-ray van te genieten.
Een must-buy, zowel voor de film als voor de uitgave
IMDB Cijfer: 8,2/10
Mijn Cijfer: 9,0/10
YojimboHet eerste deel van Akira Kurosawa`s tweeluik over de samurai Sanjuro (een heerlijke rol van Toshirô Mifune) die in een dorpje twee rivaliserende bendes tegen elkaar uitspeelt voor z`n eigen gewin.
Mifune is perfect gecast voor de hoofdrol en wordt door Kurosawa al direct vanaf het begin neer gezet als een groot icoon door `m in close-up en van onderaf te filmen, waardoor hij erg groot lijkt en hij direct een groot, mytisch figuur lijkt.
Toch kon de film me niet helemaal bekoren. De mix tussen zwarte comedy en (het beetje) drama vond ik niet helemaal goed uitpakken en sommige personages irriteerden op den duur. Ook duurde de film eigenlijk een minuut of 10 te lang, het tempo lag iets te laag.
Er zitten veel goede en vermakelijke stukken in (de eerste scene waarin Mifune in het dorp aankomt is super) maar overall had ik er iets meer van verwacht.
IMDB Cijfer: 8,3/10
Mijn Cijfer: 7,0/10
SanjuroHet tweede deel vond ik dan weer stuk beter en vermakelijker dan z`n voorganger. Het zwarte humor gedeelte uit het eerste deel wordt hier weg gelaten en Kurosawa kiest voor meer gewone humor, wat goed werkt. Daarnaast ligt het tempo ook wat hoger en is het script wat strakker. Ook is Mifune al wat meer vertrouwd geraakt met z`n personage waardoor hij nog meer overtuigd en een heerlijke rol neer zet.
Al met al vond ik Sanjuro een stuk geslaagder dan Yojimbo.
IMDB Cijfer: 8,0/10
Mijn Cijfer: 7,5/10