FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Doorsnijden rouwstoet wordt weer verboden
turnpoint76vrijdag 17 juli 2009 @ 10:04
quote:
Door Kim van Keken
Gepubliceerd op 16 juli 2009 22:34, bijgewerkt op 17 juli 2009 07:50

den haag -
Twintig jaar nadat het is opgeheven, wordt het verbod op het doorsnijden van rouwstoeten weer ingevoerd. Dat belooft verkeersminister Camiel Eurlings na lang aandringen van zijn partijgenoot, het CDA-Kamerlid Sander de Rouwe.

In 1990 werd het verbod opgeheven omdat steeds minder volgauto’s zwart, en dus herkenbaar, zijn. Medeweggebruikers weten daardoor niet wanneer de karavaan eindigt, was toen het idee. De Rouwe wil sinds de zomer van 2008 het verbod in ere herstellen.

De minister geeft nu gehoor aan die oproep en hoopt medio volgend jaar het verbod in te voeren. Eurlings hecht ‘veel belang aan het geven van ruimte aan de rouwstoet’. ‘Het zegt veel over de mate van respect in de samenleving in den brede.’

Een leuk initiatief, volgens de Rotterdamse uitvaartondernemer Peter Feldkamp. ‘Maar ik denk niet dat het veel helpt.’ De stoet is te onzichtbaar geworden, door de antraciete of grijze wagens. ‘Heeft niets met de verloedering van de maatschappij te maken. Wij zijn niet asocialer geworden, maar zien de stoet gewoon niet.’

Aan die onzichtbaarheid wil de minister een einde maken. Door een herkenbaar teken (ook zichtbaar bij slecht weer) te gebruiken. Een zwart vlaggetje bijvoorbeeld.

Feldkamp herinnert zich een dergelijk initiatief van de uitvaartbranche: een kubus op de volgauto. ‘Het probleem is dat je op het crematorium of de begraafplaats de familie aandacht wil geven. Dan is het onhandig als je de nabestaanden langs moet gaan om te vragen of ze het vlaggetje willen teruggeven.’

Klaas Sjoerd Bakker van Quo Vadis Uitvaartvervoer in Kampen is positiever over het verbod. ‘In de dorpen stoppen de meeste mensen nog wel. De auto wordt even stil gezet, of mensen stappen van de fiets. Maar in de steden is meer ongeduld en rijden automobilisten door een rouwstoet heen.’

Toch is ook hij niet al te pessimistisch over ‘het respect’. ‘Soms zien automobilisten de stoet echt niet. Komen ze op een rotonde, en staan ze er plots middenin.’

Eurlings werkt zijn plan verder uit. Onduidelijk is of er boetes komen, en hoe hoog die dan worden. De Raad van State moet het verbod nog goedkeuren, pas dan kan het ook in werking treden.
http://www.volkskrant.nl/(...)_wordt_weer_verboden
Ik dacht dat ik het nooit uit mijn strot kon krijgen, maar de eerste goede maatregel vanuit dit zwakste kabinet ooit komt eraan. De vraag is alleen waarom zoiets zo lang moet gaan duren voordat het ingaat.

Ik zelf heb nog nooit tussendoor een rouwstoet heen gereden, maar heb dit in mijn optiek asociale respectloze gedrag wel meerdere keren waargenomen.
Flappekzvrijdag 17 juli 2009 @ 10:04
Zo hoort het ook
_Qmars_vrijdag 17 juli 2009 @ 10:06
Ik heb die Eurlings ook wel hoog zitten. Een jonge minister, met goede ideeën. Beter dan de rest van het CDA.
Netsplittervrijdag 17 juli 2009 @ 10:06
Dacht dat dat nog steeds zo was....
wikwakka2vrijdag 17 juli 2009 @ 10:07
Als je al te asociaal bent om zo'n rouwstoet voorbij te laten gaan, ben je wel écht een hufter.
Keiichivrijdag 17 juli 2009 @ 10:08
Ik ga in mijn testament dus opnemen dat ik niet in een rouwstoet vervoerd wilt worden.

Waarschijnlijk zal ik de laatste 10 jaar het wegverkeer door seniliteit al behoorlijk in de wegzitten en omdat nog een keer te doen terwijl ik dood ben is denk te veel van het goede
Jarnovrijdag 17 juli 2009 @ 10:09
Respect afdwingen werkt ook altijd zo lekker he.

Weer een crap maatregel die ten eerste niet te handhaven is en ten tweede geeneens na te leven is, omdat je idd amper kunt zien wat er nog tot een rouwstoet behoort en wat niet. Er gebeurt gewoon erg veel in het verkeer, een rouwstoet voorrang geven kan soms domweg gevaarlijk zijn.
RemcoDelftvrijdag 17 juli 2009 @ 10:11
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:06 schreef Netsplitter het volgende:
Dacht dat dat nog steeds zo was....
Je bent niet de enige die verkeersregels niet kent...

Ontopic: slechte zaak! We hebben al genoeg uitzonderingen op de regels. En een herkenbare stoet van 4 auto's wordt heus wel als militaire colonne beschouwd door de meeste weggebruikers.
Maar er zijn ook gevallen waarbij 500 mensen wandelend midden op straat de hele binnenstad doorgaan, achter een paard en wagen aan... En daar fiets ik toch echt gewoon doorheen, want je kan ook overdrijven.
kL0j00hvrijdag 17 juli 2009 @ 10:11
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:06 schreef Netsplitter het volgende:
Dacht dat dat nog steeds zo was....
Ik ook. Vind het ook niet meer dan normaal. Echt mensen die er doorheen rijden zijn gewoon schoften.
Stephan1237vrijdag 17 juli 2009 @ 10:12
Zo hoort het ook, gewoon bekeuren die hap als er iemand tussendoor kom. 500 euro

Balkenende
Bos
Rouvoet
Tommekevrijdag 17 juli 2009 @ 10:13
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:07 schreef wikwakka2 het volgende:
Als je al te asociaal bent om zo'n rouwstoet voorbij te laten gaan, ben je wel écht een hufter.
Een paar maanden geleden overkwam mij dit op een rotonde
Zo'n vent drukte z'n auto er zomaar tussen, hij had het denk ik niet door want toen ik begon te knipperen met de lichten ging hij wel meteen aan de kant.
Later op een rotonde op de snelweg reed er toevallig politie, en die hebben al het verkeer tegengehouden, geweldig! M'n tante zou zich kapotgelachen hebben!
Jarnovrijdag 17 juli 2009 @ 10:14
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:12 schreef Stephan1237 het volgende:
Zo hoort het ook, gewoon bekeuren die hap als er iemand tussendoor kom. 500 euro

Balkenende
Bos
Rouvoet
Regelgeile kutchristenen/socialisten. Tief toch op met je verbodsgeilheid. Door volk als jou zitten er straks 10 miljoen ambtenaren al die kutregeltjes te controleren en op te stellen. Ik ben het zat dat al die jaren-50 relieken om de week elkaar proberen af te troeven door steeds gekkere en debielere verboden (DIE HELEMAAL NIET HELPEN!) te bedenken.
teknomistvrijdag 17 juli 2009 @ 10:15
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:12 schreef Stephan1237 het volgende:
Rouvoet
Andre Rouwstoet.
Hyperdudevrijdag 17 juli 2009 @ 10:19
Staat half Amsterdam een uur verplicht respectvol te zijn voordat er weer een rouwstoet van een drugsbaron of Hells Angel voorbij is. Je zal maar naar het ziekenhuis moeten en dan opgehouden worden door Harry Mens of Holleeder aanhangers

[ Bericht 0% gewijzigd door Hyperdude op 17-07-2009 10:46:45 ]
Semisanevrijdag 17 juli 2009 @ 10:19
Om heel eerlijk te zijn weet ik niet of een verbod echt nodig is, ik denk dat de meeste mensen echt wel het respect hebben om een rouwstoet niet te doorsnijden ook in de stad, het probleem is echt gewoon dat je over het algemeen niet goed kan herkennen welke auto bij de rouwstoet hoort en welke niet.

Dit is dan wel een goed punt:
quote:
Aan die onzichtbaarheid wil de minister een einde maken. Door een herkenbaar teken (ook zichtbaar bij slecht weer) te gebruiken. Een zwart vlaggetje bijvoorbeeld.
Verhoog die herkenbaarheid en het doorsnijden van een rouwstoet zal echt wel afnemen.
Jarnovrijdag 17 juli 2009 @ 10:21
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:19 schreef Semisane het volgende:
Om heel eerlijk te zijn weet ik niet of een verbod echt nodig is, ik denk dat de meeste mensen echt wel het respect hebben om een rouwstoet niet te doorsnijden ook in de stad, het probleem is echt gewoon dat je over het algemeen niet goed kan herkennen welke auto bij de rouwstoet hoort en welke niet.

Dit is dan wel een goed punt:
[..]

Verhoog die herkenbaarheid en het doorsnijden van een rouwstoet zal echt wel afnemen.
Huh nu doe je een beroep op het gezond verstand. Dat kan toch helemaal niet? Nee, ik zeg, laten we een verbod bedenken.

Óf een speciaal overheidsgoedgekeurd zwart vlaggetje (wat aan allerlei strenge regels en eisen voldoet uiteraard) verplichten wat à 29,95 euro te verkrijgen is op uw stadhuis. Dat zie ik ook nog wel gebeuren.
Kopbalvrijdag 17 juli 2009 @ 10:22
Binnenkort maar eens zo'n zwart vlaggetje aanschaffen dan, kan ik gewoon door de rouwstoet blijven scheuren.
RichardDawkinsvrijdag 17 juli 2009 @ 10:24
Achterlijk circus iedere keer als iemand dood gaat. Het is niet associaal om een rouwstoet te doorbreken. Het is associaal om te eisen van anderen dat ze maar moeten wachten op een nutteloos circus dat voorbij trekt als er weer eens iemand de pijp uit is gegaan. Je zou zeggen dat de dood het einde is maar nee, eerst nog wat onzin "ter ere" van de overledene.
Hou je hoofd bij de realiteit en besef dat dat rouwen iets persoonlijks is, niet iets waarmee je onbekenden mee op moet zadelen. Dan wacht je maar gewoon ff een minuut of 2 bij het kerkhof, of waar je het lichaam ook dumpt, tot dat iedereen er weer is. Het verkeer zou niet moeten hoeven te wijken voor nutteloze persoonlijke tradities.
Semisanevrijdag 17 juli 2009 @ 10:24
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:21 schreef Jarno het volgende:

[..]

Huh nu doe je een beroep op het gezond verstand. Dat kan toch helemaal niet? Nee, ik zeg, laten we een verbod bedenken.
Ja, ik ben nou eenmaal zo naïef dat ik denk dat de gemiddelde Nederlander vast wel iets kan met zijn/haar gezond verstand, als je niet alles van hogere hand (moralistisch) gaat regelen.
quote:
Óf een speciaal overheidsgoedgekeurd zwart vlaggetje (wat aan allerlei strenge regels en eisen voldoet uiteraard) verplichten wat à 29,95 euro te verkrijgen is op uw stadhuis. Dat zie ik ook nog wel gebeuren.
Dat verwacht ik ook wel ja Maar goed herkenbaarheid zou op zich wel verstandig zijn.
StephanLvrijdag 17 juli 2009 @ 10:26
Alleen jammer dat je daarbij als volgauto niet door rood mag rijden, rijd je straks alsnog gescheiden. Ik denk dat het door rood rijden van herkenbare volgauto's wel gedoogd gaat worden. Althans zo zie ik het het liefst.

Of verkeersregelaars op de motor erbij
urselvrijdag 17 juli 2009 @ 10:26
CDA-Kamerlid Sander de Rouwe

RemcoDelftvrijdag 17 juli 2009 @ 10:28
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:26 schreef StephanL het volgende:
Alleen jammer dat je daarbij als volgauto niet door rood mag rijden, rijd je straks alsnog gescheiden. Ik denk dat het door rood rijden van herkenbare volgauto's wel gedoogd gaat worden. Althans zo zie ik het het liefst.
Flitspalen gedogen niet.
En realiseer je ook dat "door rood rijden" risico met zich meebrengt. Persoonlijk vind ik het in gevaar brengen van levenden, vanwege een lijk in een auto, totaal onacceptabel.
Semisanevrijdag 17 juli 2009 @ 10:28
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:24 schreef RichardDawkins het volgende:
Achterlijk circus iedere keer als iemand dood gaat. Het is niet associaal om een rouwstoet te doorbreken. Het is associaal om te eisen van anderen dat ze maar moeten wachten op een nutteloos circus dat voorbij trekt als er weer eens iemand de pijp uit is gegaan. Je zou zeggen dat de dood het einde is maar nee, eerst nog wat onzin "ter ere" van de overledene.
Hou je hoofd bij de realiteit en besef dat dat rouwen iets persoonlijks is, niet iets waarmee je onbekenden mee op moet zadelen. Dan wacht je maar gewoon ff een minuut of 2 bij het kerkhof, of waar je het lichaam ook dumpt, tot dat iedereen er weer is. Het verkeer zou niet moeten hoeven te wijken voor nutteloze persoonlijke tradities.
Och, het wachten op de gemiddelde rouwstoet is over het algemeen niet meer dan 2 minuten en die kan ik wel missen.

Dat jij wellicht met niemand rekening wilt houden, dat kan, maar dan is het imho onverstandig je te bewegen in een maatschappij als die in Nederland. Een beetje respect mag best hoor.

En uiteraard dat kan van beide kanten, van jouw kant door te wachten bij een rouwstoet en van hun kant door niet meteen uit hun plaat te gaan, als jij dan toch per ongeluk de rouwstoet doorbreekt omdat je niet kon herkennen welke auto er wel of niet bij hoorde.

Als jouw "rant" tegen het verbod was, dan geef ik je in zo verre gelijk dat een verbod ook niet echt nodig is.
Karinavrijdag 17 juli 2009 @ 10:32
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:24 schreef RichardDawkins het volgende:
Achterlijk circus iedere keer als iemand dood gaat. Het is niet associaal om een rouwstoet te doorbreken. Het is associaal om te eisen van anderen dat ze maar moeten wachten op een nutteloos circus dat voorbij trekt als er weer eens iemand de pijp uit is gegaan. Je zou zeggen dat de dood het einde is maar nee, eerst nog wat onzin "ter ere" van de overledene.
Hou je hoofd bij de realiteit en besef dat dat rouwen iets persoonlijks is, niet iets waarmee je onbekenden mee op moet zadelen. Dan wacht je maar gewoon ff een minuut of 2 bij het kerkhof, of waar je het lichaam ook dumpt, tot dat iedereen er weer is. Het verkeer zou niet moeten hoeven te wijken voor nutteloze persoonlijke tradities.
Stel je niet aan, hoe vaak maak jij mee dat er een rouwstoet voorbijkomt en dat je even moet wachten? Ik heb het zelf nog nooit meegemaakt. En als je met spoed naar het ziekenhuis moet, ja dan ga je niet wachten, maar hoe groot is de kans dat je EN een rouwstoet tegenkomt EN ook nog eens een keer met spoed naar het ziekenhuis moet? Volgens mij is de kans dat je door de bliksem wordt getroffen nog groter.

Wel zelf in paar keer in een rouwstoet meegereden en iedereen liet je netjes voor (ja ik vind het netjes).
Boris_Karloffvrijdag 17 juli 2009 @ 10:32
Dus de politie krijgt nog meer munitie om automobilisten te beboeten. Hoera
RichardDawkinsvrijdag 17 juli 2009 @ 10:36
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:28 schreef Semisane het volgende:

[..]

Och, het wachten op de gemiddelde rouwstoet is over het algemeen niet meer dan 2 minuten en die kan ik wel missen.

Dat jij wellicht met niemand rekening wilt houden, dat kan, maar dan is het imho onverstandig je te bewegen in een maatschappij als die in Nederland. Een beetje respect mag best hoor.

En uiteraard dat kan van beide kanten, van jouw kant door te wachten bij een rouwstoet en van hun kant door niet meteen uit hun plaat te gaan, als jij dan toch per ongeluk de rouwstoet doorbreekt omdat je niet kon herkennen welke auto er wel of niet bij hoorde.

Als jouw "rant" tegen het verbod was, dan geef ik je in zo verre gelijk dat een verbod ook niet echt nodig is.
Wat jij als "rant" (leuk engels woordje geleerd van Scrubs) beschouwd is een goed onderbouwde nuchtere kijk erop.
En inderdaad, het is tegen het verbod bedoelt maar ook tegen de onnadenkende mentaliteit van de meeste mensen. Men is zo slecht in het accepteren van hun eigen lijden en pijn dat anderen daar maar meteen rekening mee moeten houden.
Ik houd met ontzettend veel dingen en mensen rekening als ze dat verdienen. Als ik in aanraking kom met dingen of situaties die niet makkelijk voorkomen hadden kunnen worden. Rouwen in de vorm van een stoet mensen en koffietafel en blablabla iedereen zijn eigen circus, kan makkelijk voorkomen worden. Ten eerste omdat het niet nodig is en ten tweede omdat rouwen en/of herdenken op 1001 manieren kan in de beslotenheid van je prive omgeving. Ik weet dat het al jaren zo gedaan wordt en dat men geindoctrineerd is om op iedere nuchtere kijk op de zaak te gaan liggen zeiken met dingen als "je hebt geen respect", maar ik heb nog nooit een goede reden gehoord voor dat circus die niet met de simpelste logica onderuit te halen is.
Jarnovrijdag 17 juli 2009 @ 10:38
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:26 schreef StephanL het volgende:
Alleen jammer dat je daarbij als volgauto niet door rood mag rijden, rijd je straks alsnog gescheiden. Ik denk dat het door rood rijden van herkenbare volgauto's wel gedoogd gaat worden. Althans zo zie ik het het liefst.

Of verkeersregelaars op de motor erbij
Welja.
RichardDawkinsvrijdag 17 juli 2009 @ 10:38
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:32 schreef Karina het volgende:

[..]

Stel je niet aan, hoe vaak maak jij mee dat er een rouwstoet voorbijkomt en dat je even moet wachten? Ik heb het zelf nog nooit meegemaakt. En als je met spoed naar het ziekenhuis moet, ja dan ga je niet wachten, maar hoe groot is de kans dat je EN een rouwstoet tegenkomt EN ook nog eens een keer met spoed naar het ziekenhuis moet? Volgens mij is de kans dat je door de bliksem wordt getroffen nog groter.

Wel zelf in paar keer in een rouwstoet meegereden en iedereen liet je netjes voor (ja ik vind het netjes).
Het gaat me er niet om dat ik eventueel zou moeten wachten. Het gaat me erom dat er te vaak rekening gehouden wordt met dingen die dat niet verdienen.
BobbyBvrijdag 17 juli 2009 @ 10:39
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:24 schreef RichardDawkins het volgende:
Achterlijk circus iedere keer als iemand dood gaat. Het is niet associaal om een rouwstoet te doorbreken. Het is associaal om te eisen van anderen dat ze maar moeten wachten op een nutteloos circus dat voorbij trekt als er weer eens iemand de pijp uit is gegaan. Je zou zeggen dat de dood het einde is maar nee, eerst nog wat onzin "ter ere" van de overledene.
Hou je hoofd bij de realiteit en besef dat dat rouwen iets persoonlijks is, niet iets waarmee je onbekenden mee op moet zadelen. Dan wacht je maar gewoon ff een minuut of 2 bij het kerkhof, of waar je het lichaam ook dumpt, tot dat iedereen er weer is. Het verkeer zou niet moeten hoeven te wijken voor nutteloze persoonlijke tradities.
Nou inderdaad zeg, stel je voor dat je zelf eens 2 hele minuten later komt door een rouwstoet. Gut o gut, dat is wel het einde hoor. Beter schaffen we ook alle voetbal wedstrijden af, en de vierdaagse want door onder andere die dingen loop ik ook wel eens vertraging op. Maar hey, ik gun het die mensen wel. Maar ja, een anders iets gunnen of rekening houden met een ander is toch een ontzettend achterhaald concept natuurlijk.

Nee, al die gefrustreerde kantoorpipo's met hun leasegebakjes die zelf te laat vertrekken waardoor ze zich hysterisch door het verkeer moeten wanen en totaal in de stress schieten als ze 2 minuten moeten wachten, daar zouden ze eens wat aan moeten doen, het liefst afschieten, maar ja, dan krijg je me toch een lange rouwstoet....
teknomistvrijdag 17 juli 2009 @ 10:41
Ik snap niet waarom een rouwstoet essentieel is voor het rouwproces van de nabestaanden. Een emotionele toespraak, een plakje cake + koffie, een urn of grafsteen... prima. Maar het verkeer ontregelen?
BobbyBvrijdag 17 juli 2009 @ 10:42
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:38 schreef RichardDawkins het volgende:

[..]

Het gaat me er niet om dat ik eventueel zou moeten wachten. Het gaat me erom dat er te vaak rekening gehouden wordt met dingen die dat niet verdienen.
Wie ben jij om te zeggen wat wel en geen aandacht verdient? Dan kunnen we alle dingen wel gaan afschaffen omdat er altijd wel mensen zijn die iets onzin vinden.
Desunotovrijdag 17 juli 2009 @ 11:05
En terecht, al is het zoiets kleins.
Horlogevrijdag 17 juli 2009 @ 11:11
What's next? In de wet zetten dat een hand verplicht is? Dat je moet opstaan voor een zwangere vrouw in het ov? Dat je ouderen met 'u' aanspreekt?

Dit soort fatsoenlijkheid moet uit jezelf komen. Als je daarvan een plicht maakt, wat is de waarde van die ongeschreven gedragsregels dan nog?
Semisanevrijdag 17 juli 2009 @ 11:12
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:36 schreef RichardDawkins het volgende:

[..]

Wat jij als "rant" (leuk engels woordje geleerd van Scrubs) beschouwd is een goed onderbouwde nuchtere kijk erop.
Kijk geen scrubs, heb het woordje geleerd van mijn Amerikaanse neef een jaartje of 25 geleden, maar dit terzijde

Of deze nuchtere kijkt goed onderbouwd is, valt over te discussiëren.
quote:
En inderdaad, het is tegen het verbod bedoelt maar ook tegen de onnadenkende mentaliteit van de meeste mensen.
Een verbod is dan ook in mijn ogen niet de juiste methode nee.
quote:
Men is zo slecht in het accepteren van hun eigen lijden en pijn dat anderen daar maar meteen rekening mee moeten houden.
Het gaat toch helemaal niet over het lijden van iets of iemand, maar over het respect wat je gewoon als automobilist voor andere automobilisten kan en imho behoort op te brengen? En ja nogmaals dat behoord van twee kanten te komen.
quote:
Ik houd met ontzettend veel dingen en mensen rekening als ze dat verdienen. Als ik in aanraking kom met dingen of situaties die niet makkelijk voorkomen hadden kunnen worden. Rouwen in de vorm van een stoet mensen en koffietafel en blablabla iedereen zijn eigen circus, kan makkelijk voorkomen worden. Ten eerste omdat het niet nodig is en ten tweede omdat rouwen en/of herdenken op 1001 manieren kan in de beslotenheid van je prive omgeving.
Tja, rouwen is idd privé, maar je zal toch echt een dode moeten vervoeren en meestal zijn er bij zo'n begravenis meerdere mensen aanwezig, het is een kleine moeite om de colonne dan in ere te houden.

Dat jij daar niet mee eens bent is prima, maar het kan dat wel zijn dat jouw mening daarover afwijkend is. [sub]Ook dat is niet erg overigens, het houd de discussie levendig.
quote:
Ik weet dat het al jaren zo gedaan wordt en dat men geindoctrineerd is om op iedere nuchtere kijk op de zaak te gaan liggen zeiken met dingen als "je hebt geen respect", maar ik heb nog nooit een goede reden gehoord voor dat circus die niet met de simpelste logica onderuit te halen is.
Nou ja je mag je afvragen of jouw kijk wel zo nuchter is, want de ondertoon is redelijk emotioneel, daarbij heb ik nog niet echt logica gehoord die de rouwstoet onderuit haalt, of beter die het argument dat "men" respect zou kunnen opbrengen voor een rouwstoet, onderuit haalt. (Laat staan dat die logica simpel is. )

Nogmaals, wat maken die paar minuten voor je uit? Als je dan toch zo'n nuchtere kijk op de dingen hebt, dan zou je toch wel moeten begrijpen dat die paar minuten niet bepaald wereldbepalend zijn. En mocht jij toevallig levensbedreigende spoed hebben, dan snapt iedereen vast wel dat jij zo'n rouwstoet doorbreekt.
Jarnovrijdag 17 juli 2009 @ 11:13
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 11:11 schreef Horloge het volgende:
What's next? In de wet zetten dat een hand verplicht is? Dat je moet opstaan voor een zwangere vrouw in het ov? Dat je ouderen met 'u' aanspreekt?

Dit soort fatsoenlijkheid moet uit jezelf komen. Als je daarvan een plicht maakt, wat is de waarde van die ongeschreven gedragsregels dan nog?
Idd, die opgelegde christelijke moraal is zum kotzen. Straks moeten we allemaal verplicht bidden voor het avondeten. Complete devaluatie van iets waardevols.
Semisanevrijdag 17 juli 2009 @ 11:13
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:41 schreef teknomist het volgende:
Ik snap niet waarom een rouwstoet essentieel is voor het rouwproces van de nabestaanden. Een emotionele toespraak, een plakje cake + koffie, een urn of grafsteen... prima. Maar het verkeer ontregelen?
Ach het verkeer ontregelen is ook een groot woord natuurlijk, de gemiddelde rouwstoet is niet groter dan 4 auto's, laten we wel wezen.

Hoe dan ook ben ik ook van mening dat een verbod onzin is, men moet wat doen aan herkenbaarheid, een verbod voor dat handjevol mensen die, ondanks een betere herkenbaarheid, toch een rouwstoet zouden doorbreken is onzinnig en nutteloos.
BobbyBvrijdag 17 juli 2009 @ 11:25
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 11:11 schreef Horloge het volgende:
What's next? In de wet zetten dat een hand verplicht is? Dat je moet opstaan voor een zwangere vrouw in het ov? Dat je ouderen met 'u' aanspreekt?

Dit soort fatsoenlijkheid moet uit jezelf komen. Als je daarvan een plicht maakt, wat is de waarde van die ongeschreven gedragsregels dan nog?
Gezien het feit dat men zich steeds asocialer gaat gedragen zou ik het niet eens zo gek vinden als dat daadwerkelijk gaat gebeuren. Echter moet je dan niet de schuld gaan leggen bij de mensen die zulke regels invoeren, maar bij de mensen die denken dat ze alleen zijn op deze wereld en zich dermate asociaal gedragen dat er alleen nog maar met betuttelende regeltjes enigszins fatsoen bij te brengen valt.

Half Nederland loopt wel te miepen dat de overheid te betuttelend is, maar we vragen er zelf om, omdat een groot aantal blijkbaar totaal geen rekening meer met een ander wenst te houden. Dat zijn overigens de mensen die zelf het hardste lopen te schreeuwen op het moment dat een ander geen rekening met hen houdt. Goed voorbeeld daarvan post in dit topic; namelijk RichardDawkins. Hij is van mening dat een rouwstoet overbodig is en verwacht begrip van zijn kant, maar toont dat dus totaal niet naar de ander.
Jarnovrijdag 17 juli 2009 @ 11:27
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 11:25 schreef BobbyB het volgende:

Half Nederland loopt wel te miepen dat de overheid te betuttelend is, maar we vragen er zelf om, omdat een groot aantal blijkbaar totaal geen rekening meer met een ander wenst te houden.
Dus gaan we dat maar *opleggen* ? Wie bepaalt dan wat sociaal wenselijk is? In dit geval oude mannen met een groot sprookjesboek onder de arm - niet echt representatief voor een groot deel van de bevolking!
eleusisvrijdag 17 juli 2009 @ 11:29
Laatst overleed mijn hele familie en toen werd OOK NOG DE ROUWSTOET ONDERBROKEN... Tot dat moment trok ik het goed maar deze onderbreking heeft mij diep, diep gegriefd. Blij dat onze Christenvrienden hier wat aan doen.
BobbyBvrijdag 17 juli 2009 @ 11:33
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 11:27 schreef Jarno het volgende:

[..]

Dus gaan we dat maar *opleggen* ? Wie bepaalt dan wat sociaal wenselijk is? In dit geval oude mannen met een groot sprookjesboek onder de arm - niet echt representatief voor een groot deel van de bevolking!
Als het aan een groot deel van de bevolking ligt schaffen ze alle regels gewoon af en gaan we gewoon lekker richting ons eigen leventje waarbij niemand anders er meer toe doet, waar het ieder voor zich is en waar het complete sociale aspect in een maatschappij verdwijnt. Als dat is waar we nu naar toe gaan heb ik liever een zooi opgelegde betuttelende regeltjes door de overheid.

Natuurlijk moet je niet doordrijven met het invoeren van regeltjes. Voor de goede orde, ik ben ook niet weg van dit nieuwe regeltje, het is gewoon kansloos dat dat moet in de eerste plaats. Dat men dus niet eens meer het fatsoen heeft eventjes te wachten op een rouwstoet omdat we allemaal snel terug moeten naar ons eigen egoïstische leventje. Waarom kunnen mensen zelf niet meer indenken wat wel en niet sociaal is?
RemcoDelftvrijdag 17 juli 2009 @ 12:07
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 11:13 schreef Semisane het volgende:

[..]

Ach het verkeer ontregelen is ook een groot woord natuurlijk, de gemiddelde rouwstoet is niet groter dan 4 auto's, laten we wel wezen.
Een gemiddelde rouwstoet heeft misschien 4 BETAALDE auto's, maar daarachter rijden 30 stuks famillie-auto's... Die zijn nu niet herkenbaar, als ze dat wel worden, wordt het een flinke optocht.
Kopbalvrijdag 17 juli 2009 @ 12:11
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 11:13 schreef Semisane het volgende:

[..]

Ach het verkeer ontregelen is ook een groot woord natuurlijk, de gemiddelde rouwstoet is niet groter dan 4 auto's, laten we wel wezen.
4 auto's? Bij de gemiddelde contactgestoorde die dood gaat wel ja.
Semisanevrijdag 17 juli 2009 @ 12:13
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 12:11 schreef Kopbal het volgende:

[..]

4 auto's? Bij de gemiddelde contactgestoorde die dood gaat wel ja.
Ik projecteer mijn eigen sociale leven op dit probleem, geloof ik.
sp3cvrijdag 17 juli 2009 @ 12:33
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:41 schreef teknomist het volgende:
Ik snap niet waarom een rouwstoet essentieel is voor het rouwproces van de nabestaanden. Een emotionele toespraak, een plakje cake + koffie, een urn of grafsteen... prima. Maar het verkeer ontregelen?
nou het wordt vervelend als de laatste een half uur na de begravenis pas door het verkeer heen is gekomen en de cake al op is
teknomistvrijdag 17 juli 2009 @ 13:06
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 12:33 schreef sp3c het volgende:

[..]

nou het wordt vervelend als de laatste een half uur na de begravenis pas door het verkeer heen is gekomen en de cake al op is
Dan moet je gewoon maar wat eerder vertrekken.
Weltschmerzvrijdag 17 juli 2009 @ 13:19
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:21 schreef Jarno het volgende:

[..]

Huh nu doe je een beroep op het gezond verstand. Dat kan toch helemaal niet? Nee, ik zeg, laten we een verbod bedenken.

Óf een speciaal overheidsgoedgekeurd zwart vlaggetje (wat aan allerlei strenge regels en eisen voldoet uiteraard) verplichten wat à 29,95 euro te verkrijgen is op uw stadhuis. Dat zie ik ook nog wel gebeuren.
Het is de laatste kans om aan diegene te verdienen, dus je kunt de geldklopperij gerust aan de vrije uitvaartmarkt overlaten, die hebben daar ervaring mee.

Op zich is het natuurlijk iets wat mensen uit zichzelf moeten doen en ook wel doen. De handhaving zal daar niet wezenlijk van op invloed zijn, maar als er nou echt een keer een hele lompe harry is dan kun je wel optreden.

Wel zie ik er voordeel in dat het gewoon een verkeersregel is. Dat geeft het bekendheid, daardoor komt het op het theorieexamen, dus dan creeer je een situatie dat iedereen er op voorbereid is en weet wat ie moet doen. Anders krijg je misschien dat mensen denken dat ze hem moeten doorsnijden wanneer er iemand achter hen staat. Verkeersregels zijn er natuurlijk in de eerste plaats om iedereen duidelijkheid te geven wat ze moeten doen zodat het verkeer soepel verloopt, handhaving is niet het uitgangspunt.
sp3cvrijdag 17 juli 2009 @ 13:29
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 13:06 schreef teknomist het volgende:

[..]

Dan moet je gewoon maar wat eerder vertrekken.
ja je skipt al het ceremonieel en rijd voor de lijkwagen uit
justmattievrijdag 17 juli 2009 @ 13:32
Stel dat mensen een vlaggetje op hun auto moeten zetten. Wordt gekocht mag je houden ivm wat er gezegd werd je wilt de familie er niet mee storen. Dan heb je van die apen die het nodig vinden om zoiets permanent erop te zetten. Worden ze geflitst en dan zeggen ze maar kijk dat vlaggetje ik moest snel door rood voor de begrafenis....
BUG80vrijdag 17 juli 2009 @ 13:34
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:19 schreef Semisane het volgende:
Om heel eerlijk te zijn weet ik niet of een verbod echt nodig is, ik denk dat de meeste mensen echt wel het respect hebben om een rouwstoet niet te doorsnijden
Ik heb anders wel eens een middelvinger gekregen van zo'n &^## breezer toen ik gebaarde dat ze op het punt stond om onze rouwstoet te doorsnijden (en vervolgens deed ze het nog ook). Sommige mensen
TanteMathildevrijdag 17 juli 2009 @ 13:37
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:26 schreef StephanL het volgende:
Alleen jammer dat je daarbij als volgauto niet door rood mag rijden, rijd je straks alsnog gescheiden. Ik denk dat het door rood rijden van herkenbare volgauto's wel gedoogd gaat worden. Althans zo zie ik het het liefst.
Ja goed idee, als ze toch naar de begraafplaats gaan kunnen ze net zo goed nog wat andere weggebruikers meenemen.
Flappekzvrijdag 17 juli 2009 @ 13:39
Ik maakte het vorige week net wat anders mee....

Ik fietste met mn vriendin op het fietspad, toen er op de weg langs ons zo'n luid toeterende huwelijkscolonne aankwam. Vermoedelijk Hindoestaans of iets dergelijks.....denk ik.
Die colonne haalt ons in, en slaat vlak voor onze neus rechtsaf, over het fietspad heen. En die lui in die auto's druk gebaren maken dat wij maar moesten stoppen enzo, terwijl allemaal lekker doorreden. Het zal misschien in hun religie wel ongeluk brengen als de huwelijksstoet onderbroken wordt, maar ik vond het hele gebeuren behoorlijk asociaal
TanteMathildevrijdag 17 juli 2009 @ 13:47
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 13:32 schreef justmattie het volgende:
Stel dat mensen een vlaggetje op hun auto moeten zetten. Wordt gekocht mag je houden ivm wat er gezegd werd je wilt de familie er niet mee storen. Dan heb je van die apen die het nodig vinden om zoiets permanent erop te zetten. Worden ze geflitst en dan zeggen ze maar kijk dat vlaggetje ik moest snel door rood voor de begrafenis....
Ik zou eerder denken dat begrafenisondernemers die dingen gewoon verhuren (¤¤! ) en dat het strafbaar wordt om ze zonder geldige reden te gebruiken.
spoor4vrijdag 17 juli 2009 @ 13:47
Symboolwetgeving.
In de praktijk gaat er natuurlijk geen politieauto meerijden om de overtreders te beboeten. Dat lijkt me ook redelijk respectloos; een rouwstoet misbruiken voor je boetequotum.
Semisanevrijdag 17 juli 2009 @ 13:56
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 13:29 schreef sp3c het volgende:

[..]

ja je skipt al het ceremonieel en rijd voor de lijkwagen uit
Voor een beetje cake moet je wel wat over hebben ja.
RemcoDelftvrijdag 17 juli 2009 @ 13:56
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 13:32 schreef justmattie het volgende:
Stel dat mensen een vlaggetje op hun auto moeten zetten. Wordt gekocht mag je houden ivm wat er gezegd werd je wilt de familie er niet mee storen. Dan heb je van die apen die het nodig vinden om zoiets permanent erop te zetten. Worden ze geflitst en dan zeggen ze maar kijk dat vlaggetje ik moest snel door rood voor de begrafenis....
Of andersom: je doorsnijdt illegaal een rouwstoet, waarna de rechter overtuigd moet worden dat er echt een lijk in die auto lag... Bewijs dat maar eens!
Metalfreakvrijdag 17 juli 2009 @ 14:04
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 12:07 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Een gemiddelde rouwstoet heeft misschien 4 BETAALDE auto's, maar daarachter rijden 30 stuks famillie-auto's... Die zijn nu niet herkenbaar, als ze dat wel worden, wordt het een flinke optocht.
WTF zijn betaalde auto's De rouwstoeten die ik gezien heb, zijn gewoon een lijkenwagen met daar achter gewoon de rest van de familie in hun eigen auto's.

Ik snap eigenlijk de meerwaarde van het niet doorkruisen van een rouwstoet niet echt. Heb zelf ook wel eens achter zo'n lijkenwagen aan gereden met een begrafenis, maar het boeide me werkelijk geen zak dat er mensen tussenkwamen. Wat heb je eraan dat je perfect achter elkaar rijdt? Wil je continu naar elkaar zwaaien of zo Je ziet elkaar weer bij de begraafplaats of crematorium, dat is toch voldoende. (overigens heb ik de begrafenisondernemer ook vaak met vlaggetjes zien werken die je op je zijruit zet net zoals die voetbalvlaggetjes met het EK/WK)
Jarnovrijdag 17 juli 2009 @ 14:06
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 14:04 schreef Metalfreak het volgende:

Wat heb je eraan dat je perfect achter elkaar rijdt? Wil je continu naar elkaar zwaaien of zo Je ziet elkaar weer bij de begraafplaats of crematorium, dat is toch voldoende.
Haha, het is eigenlijk ook zo ja. Het is toch geen fuckin schoolreisje. .
tjoptjopvrijdag 17 juli 2009 @ 14:23
Kenmerkend voor dit kabinet, beslissingen over dit soort futiliteiten....
LoggedInvrijdag 17 juli 2009 @ 15:03
Deze week konden ze geen nieuw verbod verzinnen, dus hebben ze maar weer een gouwe ouwe uit de doos gehaald?

Het zijn geen voorrangsvoertuigen, dus op geregelde kruispunten krijg je toch wel problemen. Op rotondes is het denk ik niet echt bevordelijk voor de veiligheid, en daar buiten.. Tja, als je van rechts komt en die gasten willen van links voorbij en ze zijn duideljk herkenbaar, prima.. Maar om voor zo'n specifieke situatie nou weer te gaan lopen kloten met wetten laten goedkeuren en verboden heffen etc Ik weet dat ze bij de overheid het liefst de doodstraf herinvoeren voor mensen die zelf verantwoordelijkheid nemen, maar echt... Man, ga je salaris nou toch eens een keer voor wat nuttigs gebruiken Definitief afschaffen van rekeningrijden bijvoorbeeld
SicSicSicsvrijdag 17 juli 2009 @ 15:11
Ik lees telkens:
'Doorsnijden Rouwvoet wordt weer verboden'

Verder wel geinig o.k. maar jammer dat het wettelijk geregeld moet worden.
justmattievrijdag 17 juli 2009 @ 15:25
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 13:47 schreef Nepthys het volgende:

[..]

Ik zou eerder denken dat begrafenisondernemers die dingen gewoon verhuren (¤¤! ) en dat het strafbaar wordt om ze zonder geldige reden te gebruiken.
Ja maar dan krijg je dit weer quotje uit de OP
quote:
Feldkamp herinnert zich een dergelijk initiatief van de uitvaartbranche: een kubus op de volgauto. ‘Het probleem is dat je op het crematorium of de begraafplaats de familie aandacht wil geven. Dan is het onhandig als je de nabestaanden langs moet gaan om te vragen of ze het vlaggetje willen teruggeven.
En dan ziet de politie iemand rijden met een vlaggetje, wordt ie staande gehouden blijkt het toch een achterblijver te zijn. Zulke dingen gaan toch niet werken
Martijn_77vrijdag 17 juli 2009 @ 19:07
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 15:11 schreef SicSicSics het volgende:
Ik lees telkens:
'Doorsnijden Rouwvoet wordt weer verboden'

Verder wel geinig o.k. maar jammer dat het wettelijk geregeld moet worden.
Idd is in mijn ogen gewoon een kwestie van fatsoen
Sjeenvrijdag 17 juli 2009 @ 19:22
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 10:41 schreef teknomist het volgende:
Ik snap niet waarom een rouwstoet essentieel is voor het rouwproces van de nabestaanden. Een emotionele toespraak, een plakje cake + koffie, een urn of grafsteen... prima. Maar het verkeer ontregelen?
Daar ga ik de pijp niet voor uit...
livelinkzaterdag 18 juli 2009 @ 10:37
Precies, na afloop van een begrafenis nodig je de aanwezigen uit om mee te gaan naar een café of restaurant en onder het genot van een hapje en een drankje wordt de overledene herdacht. En als je op die manier uitgebreid afscheid van iemand neemt, dan is zo'n rouwstoet maar een marginaal onderdeel van de hele dag. Tuurlijk, het is prima als mensen de rouwstoet niet doorsnijden, maar het is ook niet de moeite waard om je over op te winden als de stoet wel wordt doorsneden.
marcb1974zaterdag 18 juli 2009 @ 10:40
Dom idee weer dit

Hoop dat we snel van dit extremistisch christelijke kabinet af zijn