Edit: dat was een defecte accu, blijkt. hmmquote:Bij een winkelcentrum in Jakarta is later ook een auto ontploft. Daardoor zijn minstens twee mensen om het leven gekomen.
Dat heeft het Indonesische ministerie van Gezondheid vrijdag gezegd. Die ontploffing vond een uur na de hotel-ontploffingen plaats.
De laatste zin is een beetje vreemd, het lijkt me toch wel duidelijk wie hier achter zitten?quote:` In de Indonesische hoofdstad Jakarta
zijn zeker negen doden gevallen bij
bomexplosies.Tientallen mensen raakten
gewond,onder wie drie Nederlanders.Ze
zijn zwaargewond.Zeker twee van hen
zijn zakenmannen.
De bommen ontploften bij twee luxueuze
hotels in het centrum van Jakarta.De
eerste explosie was in het Marriott
hotel.Vlak daarna was er een explosie
bij het Ritz-Carlton hotel.
In 2003 was er ook een aanslag op het
Marriott hotel.Daarbij kwamen twaalf
mensen om.Die bomaanslag was gepleegd
door moslimextremisten.De daders van de
aanslagen van vandaag zijn onbekend.
Wie dan? Het zal wel een Islamitische terreurgroep zijn, maar het is nog maar de vraag welke.quote:Op vrijdag 17 juli 2009 09:05 schreef buachaille het volgende:
Van TTX:
[..]
De laatste zin is een beetje vreemd, het lijkt me toch wel duidelijk wie hier achter zitten?
Eén pot nat toch?quote:Op vrijdag 17 juli 2009 09:06 schreef nummer_zoveel het volgende:
Wie dan? Het zal wel een Islamitische terreurgroep zijn, maar het is nog maar de vraag welke.
Mja, ik had laatst ook een defecte accu. Dan start het kreng gewoon niet, maar ontploffen?quote:Op vrijdag 17 juli 2009 07:06 schreef KomMaar het volgende:
'Derde explosie was geen bom'
17 Juli 2009 06:54:55
De ontploffing van een auto vrijdag bij een winkelcentrum in Jakarta kwam niet door een bom, maar door een defecte accu. Dat heeft een woordvoerder van de Indonesische politie gezegd. Eerder had de politie gezegd dat de ontploffing een bomaanslag was.
bron
'Gewoon een kapotte accu mensen, gewoon doorlopen'...quote:Op vrijdag 17 juli 2009 10:08 schreef Pek het volgende:
[..]
Mja, ik had laatst ook een defecte accu. Dan start het kreng gewoon niet, maar ontploffen?
Auto's in Indonesië zullen wel niet aan dezelfde veiligheidseisen als Nederland voldoen.quote:Op vrijdag 17 juli 2009 10:08 schreef Pek het volgende:
[..]
Mja, ik had laatst ook een defecte accu. Dan start het kreng gewoon niet, maar ontploffen?
Dat heeft er niet veel mee te maken, een accu doet geen boemquote:Op vrijdag 17 juli 2009 10:10 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Auto's in Indonesië zullen wel niet aan dezelfde veiligheidseisen als Nederland voldoen.
Alleen wat minder genuanceerd...quote:Op vrijdag 17 juli 2009 14:53 schreef buachaille het volgende:
We hebben beeld:
Zijn "nochalance" doet een beetje denken aan:
[ afbeelding ]
Ik vraag me alleen af, waarom loopt hij door als hij al aantal mensen ziet, hij keek er ook naar!..quote:Op vrijdag 17 juli 2009 14:53 schreef buachaille het volgende:
We hebben beeld:
Zijn "nochalance" doet een beetje denken aan:
[ afbeelding ]
Zo duidelijk is het niet. Jemaah Islamiya is slechts één van de verdachte. Tegenstanders van de herverkiezing van Yudhoyono of zelfs aanhangers van Yudhoyono zijn verdacht. Iedereen heeft zo zijn motieven en in Indonesia is niets te gek.quote:Op vrijdag 17 juli 2009 09:06 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Wie dan? Het zal wel een Islamitische terreurgroep zijn, maar het is nog maar de vraag welke.
Indonesia?quote:Op vrijdag 17 juli 2009 21:03 schreef EricT het volgende:
[..]
Zo duidelijk is het niet. Jemaah Islamiya is slechts één van de verdachte. Tegenstanders van de herverkiezing van Yudhoyono of zelfs aanhangers van Yudhoyono zijn verdacht. Iedereen heeft zo zijn motieven en in Indonesia is niets te gek.
Nee dat weet je dus niet. En zelfs als de aanslag al opgeëist gaat worden door de fundamentalisten, moet je nog rekening houden met opdrachtgevers uit de regering/leger. It hapend before, dus ik houd overal rekening mee.quote:Op zaterdag 18 juli 2009 04:27 schreef Lkw het volgende:
[..]
Indonesia?![]()
Maar goed, de aard van deze aanslag doet natuurlijk wel vermoeden dat het islamitische extremisten zijn. Bij bommetjes in hotels, treinen, vliegtuigen of andere plekken waar zoveel mogelijk onschuldige mensen kunnen worden vermoord, weet je vaak wel hoe laat het is.
Ik zeg toch ook niet dat ik het weet? Ik heb het over 'de aard van de aanslag doet vermoeden dat'.quote:Op zaterdag 18 juli 2009 11:00 schreef EricT het volgende:
[..]
Nee dat weet je dus niet. En zelfs als de aanslag al opgeëist gaat worden door de fundamentalisten, moet je nog rekening houden met opdrachtgevers uit de regering/leger. It hapend before, dus ik houd overal rekening mee.
Voor aanslagen wordt wel vaker een islamitische dekmantel gebruikt, maar de werkelijke reden is gewoon politiek.
quote:Mogelijk Nederlandse doden Jakarta
JAKARTA - De Nederlandse politie onderzoekt of onder de negen doden van de aanslagen in Jakarta een Nederlands echtpaar is, dat sinds vrijdag wordt vermist.
De politie is betrokken bij het onderzoek naar de slachtoffers van de aanslagen in Indonesië. Dat heeft het Korps Landelijke Politiediensten bevestigd, meldt de NOS.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken wil niets zeggen over de mogelijke dood van het Nederlands echtpaar.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tot nu toe alleen bevestigd dat drie Nederlanders door de bomaanslagen gewond zijn geraakt, van wie twee zwaargewond. Een van hen is inmiddels overgebracht naar Singapore. De bedoeling is dat ook de andere zwaargewonde naar Singapore wordt gevlogen. Dat gebeurt zodra zijn toestand dat toelaat. De derde Nederlander, die door de aanslag lichtgewond raakte, verblijft nog in een ziekenhuis in Jakarta
Ik zeg ook niet dat Maleisie plotsklap een meerderheid aan moslims heeft gekregen. In de loop v/d tijd is het percentage moslims gegroeid tot een meerderheid. Islamisering gebeurt namelijk langzaam. Islamisering gebeurt niet snel waarin de een op de andere dag een islamitische staat verschijnt.quote:Op maandag 20 juli 2009 03:24 schreef indahnesia.com het volgende:
Zienswijze; het ontbreekt je aan kennis. Maleisie is al sinds de onafhankelijkheid van dat land in 1957 (of 1963 als je de aansluiting meetelt) een Islamitische staat. Daar heeft een meerderheid aan moslims niets aan af te doen. Overigens stelt Maleisie zelf dat er iets van 60% moslims wonen (alle bumiputera's worden als moslim Moslim namelijk)
En sinds 2004 is het geweld weer opgelaaid ja. Er zijn al ongeveer 2000 doden gevallen sinds het geweld is opgelaaid, merendeel niet-moslims.quote:De rebellen in Zuid-Thailand (grenzend aan Noord-Maleisie, waar de meest fanatieke moslims wonen) zijn al tientallen jaren bezig voor een onafhankelijke staat, echter is het een tijdje rustig geweest tot iets van 2004 of zo,
Dat hebben ze al heel lang, echter slinkt de etnisch Chinese bevolking daar blijkbaar.quote:Op maandag 20 juli 2009 02:54 schreef Zienswijze het volgende:
De afgelopen tijd heeft Maleisie een meerheid aan moslims bereikt (net iets boven de 50% is het nu).
Belachelijk.quote:Op maandag 20 juli 2009 05:01 schreef indahnesia.com het volgende:
In Indonesie wordt het geloof vermeld in de ID-kaart, niet in het paspoort.
En het is 86%quote:Op maandag 20 juli 2009 09:27 schreef Slappy het volgende:
Jezus wat gebrek aan kennis bij trouw.Men noemt 90% van de bevolking Moslim.
scheelt toch 4%quote:
Denk dat het werkelijke percentage nog dichter bij de 90% ligt. Die 86% is alweer uit een consensus van 10 jaar geleden. Dus echt een flater van Trouw vind ik het nietquote:
Volgens mij zijn dat cijfers van ministerie die graag mag overdrijven heb ik ooit ergens gehoordquote:Op maandag 20 juli 2009 10:30 schreef EricT het volgende:
[..]
Denk dat het werkelijke percentage nog dichter bij de 90% ligt. Die 86% is alweer uit een consensus van 10 jaar geleden. Dus echt een flater van Trouw vind ik het niet
het probleem is dat het verplicht is een geloof te hebben, echter zijn er tientallen miljoenen (vooral Javanen) die nooit in de moskee komen en dus eigenlijk niet gelovig zijn. Ze zijn dan bekend als 'abangan'. Echter geloven ze vaak nog wel in (delen van) vroegere animistische geloven. Die kenmerken zijn nog overal terug te vinden, in heel Indonesie trouwens.quote:Op maandag 20 juli 2009 09:27 schreef Slappy het volgende:
Jezus wat gebrek aan kennis bij trouw.Men noemt 90% van de bevolking Moslim.
Inderdaad.. maar dat blijft voorlopig wel zo omdat achter de schermen de MUI (Raad van Islamitische Wijzen) veel invloed heeft. Die hebben er baat bij als er meer als moslim geteld worden dan er daadwerkelijk zijn. Dit werd eerder al uitgelegd. Handvol moslims, iets meer moslims, nog meer, meerderheid en doorduwen van 'eigen' inzichten door een kleine groep. Dat is overduidelijk wat hier achter de schermen plaatsvindt, maar het volk laat langzamerhand merken het er totaal niet mee eens te zijn. Gelukkig.quote:
Je bent naar mijn mening gelovig als je naar een geloofshuis gaat (en nog wat andere 'details'), niet als het op je KTP staat. Dan kom je in Indonesie bij lange niet aan die 86%... ik denk dat een flink deel (enkele tientallen procenten) vrijwel niet aan geloof doet. Al is het 10%, dan zijn het nog 25 miljoen mensen bijna.quote:Op maandag 20 juli 2009 10:30 schreef EricT het volgende:
[..]
Denk dat het werkelijke percentage nog dichter bij de 90% ligt. Die 86% is alweer uit een consensus van 10 jaar geleden. Dus echt een flater van Trouw vind ik het niet
Nee klopt, dan haal je die 86% lang niet, ik ken sowieso wel een aantal 'moslims' die dat idd maar gekozen hebben voor ID, maar in werkelijkheid animistisch zijn.quote:Op maandag 20 juli 2009 12:22 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Je bent naar mijn mening gelovig als je naar een geloofshuis gaat (en nog wat andere 'details'), niet als het op je KTP staat. Dan kom je in Indonesie bij lange niet aan die 86%... ik denk dat een flink deel (enkele tientallen procenten) vrijwel niet aan geloof doet. Al is het 10%, dan zijn het nog 25 miljoen mensen bijna.
En dat is dus precies het grootste bezwaar. Je wordt in een hokje geduwd, en om niet op te vallen neemt men vaak 'Islam' als hokje. Je telt zodoende dus mee in de statistieken en geeft er zelf niets om of hebt zelfs nog nooit een moskee of Quran van binnen gezien.quote:Op maandag 20 juli 2009 16:19 schreef EricT het volgende:
[..]
Nee klopt, dan haal je die 86% lang niet, ik ken sowieso wel een aantal 'moslims' die dat idd maar gekozen hebben voor ID, maar in werkelijkheid animistisch zijn.
Dan was de timing niet perfect. Ik denk dat het team niet het doelwit was, maar dat ze na de mediahype besloten hebben om MU als doelwit te bestempelenquote:Op vrijdag 31 juli 2009 01:35 schreef Zienswijze het volgende:
Manchester United was het doelwit van de bomaanslagen in 2 hotels in Jakarta 2 weken geleden. Een internetbericht van Noordin Mohammed Top meldde dat de bomaanslag in het Ritz Carlton hotel plaatsvond, omdat in dit hotel het team van Manchester United verbleef.
Bron
quote:Lijk Noordin Top blijkt van 'terreurbloemist'
JAKARTA - Het lijk van een man van wie de Indonesische politie aanvankelijk vermoedde dat het om de terroristenleider Noordin Mohammed Top ging, blijkt van een bloemist die medeplichtig was aan bomaanslagen in luxe hotels.
Dit heeft een politiewoordvoerder woensdag in Jakarta gezegd.
De man heet Ibrohim en werkte als bloemist voor de twee hotels in Jakarta waar hij hielp de bomaanslagen van vorige maand voor te bereiden.
Daarbij kwamen naast de twee daders zeven mensen om het leven, onder wie twee Nederlanders. Meer dan vijftig mensen raakten gewond.
Boerderij
Ibrohim werd zaterdag na een belegering door de politie en schietpartijen die zeventien uur duurden, in een boerderij in Midden-Java gedood.
Eerst werd gemeld dat hoofdverdachte Top er was gedood en dat diens identificatie nog slechts een formaliteit zou zijn. Maandag bevestigde de Indonesische politie echter dat het niet om Top ging en dat die nog steeds voortvluchtig is.
Sleutelrol
De bloemist speelde een sleutelrol bij de vrijwel gelijktijdige bomaanslagen van 17 juli op het Marriott hotel en het Ritz-Carlton in de Indonesische hoofdstad. De politiewoordvoerder noemde hem een planner die altijd op bijeenkomsten met Top aanwezig was.
Hij zou ook een zelfmoordaanslag gaan plegen op een verblijf van president Susilo Bambang Yudhoyono even buiten de hoofdstad. De aanslag met een zaterdag gevonden autobom zou op de Indonesische nationale feestdag, 17 augustus, plaatsvinden.
Jemaah Islamiyah
De 41-jarige, in Maleisië geboren Top leidt wat hij zelf noemt de 'al-Qaeda in de Maleise Archipel'. Het gaat om een vertakking van de terroristische Jemaah Islamiyah. De terroristen van deze groepen plegen aanslagen op westerse doelen en beroepen zich daarbij op extremistische denkbeelden, die ze islamitisch noemen.
Traditioneel tolerant Zuidoost-Azië lijdt de afgelopen jaren onder de activiteiten van gewapende extremisten. Top is de meest gezochte misdadiger onder hen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |