FOK!forum / Ouder(s) / Tuinieren met kinderen
YPPYdinsdag 14 juli 2009 @ 20:11
Het is heerlijk weer, veel te warm om veel binnen te zitten. Daarom zien jullie voorlopig geen (mis)bakjes van ons. Ter afwisseling wat materiaal van buiten: hoe ga je om met kinderen in de tuin?

Anna heeft een tuinsetje gekregen en ze helpt graag mee. Heel graag zelfs.

Hoe maak je zonnebloemen?

1. Regel wat zonnebloempitten



2. Regel een peuter die kan tuinieren



3. Wacht tot het is gestopt met regenen



4. Stop de zonnebloempitten in de grond



5. Ruim de tuin op tijdens het wachten



6. Wacht tot ze gaan groeien



7. Wordt vervolgd, verder zijn we nog niet.


Morgen kan ze weer aan de slag, er moet fruit geplukt worden:



Helpen andere kinderen ook mee tijdens het tuinieren?
snoopydinsdag 14 juli 2009 @ 20:13
Morris wel ja! Die helpt planten water geven en helpt de aardbeien opeten
Geen foto's helaas.
ManianMandinsdag 14 juli 2009 @ 20:16
Kinderarbeid !
Luchtbeldinsdag 14 juli 2009 @ 20:17
Ja. Dat hebben wij ook. Bessen vooral en struiken knippen
Loisdinsdag 14 juli 2009 @ 20:19
Oe ik heb bendes foto's van tuinierende kinderen. Mijn kinderen zijn er gek op, niet alleen de leuke dingen zoals fruit en groente plukken maar ook zaaien, watergeven, onkruid wieden, bomen omzagen en ga zo maar door.
Ik ga er van de week even voor zitten om de leukste foto's uit te zoeken.
YPPYdinsdag 14 juli 2009 @ 20:26
Planten water geven is ook een succes hier. Vooral als je ook jezelf meteen water geeft. Fruit plukken is altijd goed. Alleen de tomaatjes niet meer sinds ze die eentje kapot heeft geknepen.

Maak je de volgende keer foto's van Morris en Lis snoopy? Die zijn leuk.

Leuk Lois! Mogen ze echt al zoveel doen? Ik vind dat best eng. Ze mag nu gras en blaadje in een emmer stoppen die in de groene bak gaat en fruit plukken. Verder graaft ze op allerlei plekken. Onkruid durf ik niet, ben bang dat ze er alles uit trekt. Hoe doen jullie die bomen zagen?
Loisdinsdag 14 juli 2009 @ 20:39
Stel je Jeroen voor met een echte zaag, en dan Eva en Iris met plastic zaagjes
Ze mogen bij mijn vader in de tuin echt heel heel veel doen. Water geven, dode bloemetjes uithalen, gras maaien (mijn vader een echte, Eva een plastic grasmaaier) en Eva kent alle 1jarige planten al bij naam "gejanium, lobelia, vlijtige liesjes". Daarnaast heeft mijn vader nog een enorme groentetuin, waar ze boontjes mogen plukken, en naderhand ook doppen, bloemen mogen plukken (onder begeleiding) en helpen met onkruid weghalen. Mijn vader wijst en Eva trekt uit de grond.
Hier in de tuin mogen ze helpen met de heg snoeien, Jeroen met heggeschaar en de dames met kinderschaartjes (waar je ook papier mee knipt). Zaaien, scheppen, harken etc doen ze met hun eigen ijzeren tuingereedschap, maar alle "gevaarlijke" dingen doen ze net alsof mee met plastic gereedschap.
Ernstig leuk om te zien, Eva die een boom zaagt met een plastic zaag en dan zelf het elektrische zaaggeluid erbij maakt
Moonahdinsdag 14 juli 2009 @ 20:42
quote:
Op dinsdag 14 juli 2009 20:11 schreef YPPY het volgende:
hoe ga je om met kinderen in de tuin?

Welke tuin?

Maar cute foto's weer hoor, van je grietje.
YPPYdinsdag 14 juli 2009 @ 21:17
quote:
Op dinsdag 14 juli 2009 20:42 schreef Moonah het volgende:

[..]

Welke tuin?

Maar cute foto's weer hoor, van je grietje.
Ze lekker wat potten op dat prachtige balkon van jullie. Twee jaar terug had ik op ons frut balkonnetje in totaal 20 potten en bakken staan/hangen. Of ga jufferig tuinkers kweken.

moppie is ze he

Lois, wat klinkt dat leuk! Ik word al blij als ik het lees. Nu ga ik J. vragen of Anna ook een plastic zaag mag.
snoopydinsdag 14 juli 2009 @ 21:27
Wij hebben ook niet echt een tuin maar wel veel bakken op het terras boven! En beneden klimop tegen het huis en kruiden voor het raam beneden
Na de vakantie zal ik er idd eens foto's van maken YP, Anna ziet er megalief uit zo
snoopydinsdag 14 juli 2009 @ 21:28
Oh en bij de HEMA hebben ze geweldige tuinierdingen voor kinderen
flugeltjedinsdag 14 juli 2009 @ 21:34
quote:
Op dinsdag 14 juli 2009 21:28 schreef snoopy het volgende:
Oh en bij de HEMA hebben ze geweldige tuinierdingen voor kinderen
Daar stond ik laatst ook enorm bij te kwijlen ja

Had ze al bijna meegenomen, gewoon voor als het dan ooit een keertje zover is...
#ANONIEMdinsdag 14 juli 2009 @ 22:03
Sander heeft ook zonnebloempitten gepland die ik heb gekregen voor moederdag Er zijn al 2 uitgekomen
De rest (zo'n 8 stuks ) moeten nog wat groeien.
Heel typisch maar het zijn echt verschillende zonnebloemen.
En hier ook hema tuinierhandschoentjes en harkje en schepje
Zo
Sander vind het gewoon tof om te helpen in de tuin, plantjes water geven. En ik ben echt zo geen tuinierdoos
HarryPwoensdag 15 juli 2009 @ 00:24
Voorlopig probeert Iris de tuin nog op te eten. Dus nog even wachten.
Troelwoensdag 15 juli 2009 @ 00:43
Ruben geeft de planten water Ook het onkruid, maar dat verschil hebben we hem nog niet geleerd
Memmelwoensdag 15 juli 2009 @ 01:16
Anna heeft ook zo'n setje en een kruiwagentje. Als we gaan planten laten we haar de plantjes halen en naar ons brengen. Ze mag mee scheppen, gras harken, onkruid wieden, emmertjes potgrond halen, rolletje binddraad vasthouden. Je doet er wel 2 keer zo lang over, maar het is 10 keer zo gezellig!
livelinkwoensdag 15 juli 2009 @ 07:24
Bij ons blijft het bij plantjes water geven (lees: alles en vooral iedereen natspuiten met de tuinslang).
Ik tuinier zelf nauwelijks, dus ik geef niet echt het goede voorbeeld.
Job had laatst zoveel water gegeven aan de plantjes, dat hij alle aarde onder mijn tuinbeeldje weg had gespoten. Beeldje om, kop eraf (van het beeldje dan natuurlijk )
Gaoxingwoensdag 15 juli 2009 @ 07:49
quote:
Op woensdag 15 juli 2009 00:24 schreef HarryP het volgende:
Voorlopig probeert Iris de tuin nog op te eten. Dus nog even wachten.
Pas maar op. Eindelijk had ik er bij oudste -ook Iris- toen ze een maand of 10 was in dat we geen plantjes moeten eten. Gelukkig! Tot er een paar dagen later sla op tafel kwam: "nee, nee, nee mammie......." Heeft me jaren gekost om dat er weer uit te krijgen

Wat is het een ontzettend droppie Yp Leuk topic ook! Wij hebben nauwelijks tuin, en een erg bescheiden hoeveelheid potten. Helaas komt tuinieren hier wel heel erg precies en er zijn al wat beginnende plantjes omgekomen door overmaat of juist gebrek aan zon, water geven, hoosbuien, en onze enorme slakken. De kinderen vinden het daarom ook niet zo heel leuk.
HarryPwoensdag 15 juli 2009 @ 16:23
quote:
Op woensdag 15 juli 2009 00:43 schreef Troel het volgende:
Ruben geeft de planten water Ook het onkruid, maar dat verschil hebben we hem nog niet geleerd
Iris helpt ook soms met het water geven van de planten:
YPPYdonderdag 23 juli 2009 @ 20:13
We hebben nu al paddestoelen in de tuin.



Helpen met het opknappen van de voortuin.



Zelf voor d'r eigen eten zorgen.



Helemaal verbaasd dat de zelfgeplante zonnebloemen zo hoog worden.

_Ingrid_donderdag 23 juli 2009 @ 20:30
Ziet er gezellig uit.

Kim helpt mee blaadjes en onkruid in emmer te doen. Dat is in de kruidentuin, dus altijd uitkijken dat ze de kruiden er niet uit trekt. En harken als het gras gemaaid is.
Bij de voortuin hebben we steentjes (helaas) en daartussen komt veel onkruid. Mag ze ook helpen eruit halen. Gaan vaak ook steentjes mee uit. En dan trekt ze de klompen van papa aan.
Loiszondag 2 augustus 2009 @ 19:13
Wij hebben heeeeeel veel heg en dat moet regelmatig gesnoeid worden. Dat kun je niet alleen natuurlijk, daar heb je alle hulp bij nodig die je kunt krijgen, en ook het gras was weer aardig hoog geworden.







Onze groen bak raakt al snel vol, dat moet deskundig aangestampt worden:


YPPYzondag 2 augustus 2009 @ 20:18
Eva in de groene bak. De andere foto's zijn ook leuk, maar dat glunderende koppie.
livelinkzondag 2 augustus 2009 @ 21:31
Leuk, al die meehelpende kinderen. Grasmaaien mogen ze van mij nog niet , ik vrees dat ze dan het snoer doormaaien of zo.
Bla_Bla_Blamaandag 3 augustus 2009 @ 08:01
Wat leuk
Loismaandag 3 augustus 2009 @ 22:31
quote:
Op zondag 2 augustus 2009 21:31 schreef livelink het volgende:
Leuk, al die meehelpende kinderen. Grasmaaien mogen ze van mij nog niet , ik vrees dat ze dan het snoer doormaaien of zo.
Ze staat zonder elektriciteit te maaien hoor, net alsof. Ze heeft wel echt gemaaid maar dan samen met mij, ik ben veel te bang dat ze zich bezeerd of idd het snoer te pakken krijgt.
Silmarwendonderdag 24 maart 2011 @ 14:54
Heeeeeeeeel grote schop!

Ik wil binnenkort eens gaan tuinieren met Yade. Zat te denken aan wortels in een grote pot ofzo. Nog tips/ideeen?
Linda2205donderdag 24 maart 2011 @ 14:56
Geen tips, maar ik ga wel meelezen! We gaan over 2.5 maand verhuizen naar een flatje met balkon. Lekker samen met Lotte bloembakken vullen en aardbeitjes kweken O+
pessiedonderdag 24 maart 2011 @ 15:00
Oeh leuk! Maar kerstomaatjes gaan sneller dan worteltjes.
Silmarwendonderdag 24 maart 2011 @ 15:01
Kerstomaatjes is ook een leuk idee idd! En ik dacht misschien wat munt ofzo, en er dan thee van maken. Heb net mijn framboos eruit gerukt (kut ding) dus dat gaat het niet worden maar bij oma mag ze japanse wijnbessen plukken.
Deepfreezedonderdag 24 maart 2011 @ 15:08
kerstomaatjes zijn leuk!
Hier hebben we laatst wat potjes gezaaid: aardbei, peper(je koopt 1 peper in de supermarkt en hebt je vriezer vol na in het najaar), kerstomaat, radijs en pompoen. En buiten krijgen de braam, framboos en aalbes weer blaadjes.
Twinklydonderdag 24 maart 2011 @ 16:23
Wat een leuk topic dit! Wij zijn ook druk bezig in de tuin. Niels heeft een nieuwe vriend: de gieter. Hij is heerlijk bezig met het maken van modderpoelen :D

Silmarwen, je moet tomaatjes wel beschermen tegen de regen, anders maken ze een beschermende harde en taaie schil aan ipv het dunne schilletje van tomaten die je in de supermarkt vindt.
Ik denk dat worteltjes teveel ruimte nodig hebben om het goed te doen in een pot. Aardbeitjes doen het wel heel goed in potten, daar kun je zelfs speciale potten voor kopen.
Troeldonderdag 24 maart 2011 @ 18:21
Wij hebben een vierkante meter moestuin met een bak van de Welkoop en een kweekkasje op de vensterbank en Ruben gaat elke dag kijken of er al wat gegroeid is :)
Popplesdonderdag 24 maart 2011 @ 18:37
quote:
1s.gif Op donderdag 24 maart 2011 14:54 schreef Silmarwen het volgende:
Heeeeeeeeel grote schop!

Ik wil binnenkort eens gaan tuinieren met Yade. Zat te denken aan wortels in een grote pot ofzo. Nog tips/ideeen?
verse kruiden? misschien veldsla? geen idee of je een intratuin ofzo in de buurt hebt misschien leuk om ideeën op te doen?

wij hebben pas een kas gekocht daar gaan we schappen in maken zodat we meerdere lagen potten in kwijt kunnen. ben heel benieuwd hoe de meiden het vinden.

ik heb vorig jaar een kasje gekocht van metaal met een hoes overheen dat vonden ze helemaal het einde. alleen is die de lucht in gegaan met de storm.
Kleurdoosdonderdag 24 maart 2011 @ 19:22
Met elin heb ik een paar bakjes kruiden geplant en voornamelijk tuinkers zodat ze niet zolang hoeft te wachten tot er iets opkomt.

verder heb ik 7 verschillende soorten 1jarige bloemen in de tuin gezaaid vandaag en gisteren een deel vol graszaad gemikt zodat ze aankomend zomer zacht van r schommel kan vallen :+
She-Wolfdonderdag 24 maart 2011 @ 20:08
Wij zaaien elk jaar komkommers, tomaten, paprika en courgette. En in de tuin heb ik twee bramen, een druif en kruiden (rozemarijn, thijm etc) is hartstikke leuk.
Twinklydonderdag 24 maart 2011 @ 20:23
Kruiden zijn ook leuk, ja! En tuinkers is altijd leuk :D

Ik heb ook tomaat-, wortel- en radijszaad gekocht, maar we moeten eerst een plekje vrijmaken voor de moestuin.
Vandaag heb ik bloemetjes gezaaid en Niels mocht de plantjes water geven O+

P1090105.jpg

P1090116.jpg

P1090119.jpg

P1090123.jpg
Asyniurdonderdag 24 maart 2011 @ 20:38
Twinkly, wat ziet dat er gezellig uit! O+
Troelvrijdag 25 maart 2011 @ 11:05
Heerlijk Twink O+

En wat lijken onze jongens toch op elkaar qua doen en laten :D
Stiemievrijdag 25 maart 2011 @ 22:48
Twinkly dat ziet er leuk uit zeg!

Hier hebben we al eens tuinkers laten groeien en nu staan er ieniemienie tomatenplantjes in een kweekbakje. Duurde Linde veel te lang voordat de zaadjes uitkwamen en nu wil ze elke dag weten of er al tomaatjes zijn :D De plantjes zijn net 2 cm hoog

Als ze groter zijn, gaan ze in een pot op het balkon. Het zijn speciale balkontomaatjes en de planten worden maar zo'n 40 cm hoog. Gekocht voor volgens mij 2 euro bij praxis inclusief kweekbakje
Meimeltjezaterdag 26 maart 2011 @ 12:22
Heerlijk topic O+

Niels wat ben je schattig bezig in de tuin, ook een echt buitenkind of niet? :)

Hier hebben ze gisteren ook geholpen in de tuin. Vooral Kyllian wil alles zelf doen, aarde in de bakken en nieuwe plantjes :) Kyllian helpt op zijn manier ook mee, die doet alles na :P

DSC08284.jpg
Meimeltjezaterdag 26 maart 2011 @ 12:35
Ow en de stoep vegen kan ik ook aan Dyon overlaten 8-)

DSC08089-1.jpg