FOK!forum / Klussen, Wonen en Huishouden / Goed bed (boxspring of traagschuim?)
LordLynxwoensdag 8 juli 2009 @ 18:48
Sinds een maand ofzo sta ik thuis zo'n beetje dagelijks op met rugpijn. Nu ben ik 2 weken op vakantie geweest waarbij ik in wat hogere klasse hotels geslapen heb (Hilton, Westin) en had ik daar totaal geen last van rugpijn. Vandaar dat ik dus besloten heb om een goed bed te gaan kopen. Gisteren ben ik dus naar de meubelboulevard geweest en heb ik wat informatie ingewonnen. Helaas weet ik nu helemaal niet meer wat ik moet kiezen en waar ik op moet letten. Ik heb op het moment een kussen van Tempur wat goed bevalt waardoor ik naar dit merk neig, maar in die hotels hebben ze allemaal boxsprings staan die het meest op modellen van Hastens of Auping lijken. Probleem is dat de winkels voornamelijk maar 1 merk verkopen en dat echt goed proberen niet mogelijk is, met 2 minuten liggen weet ik niet of ik daar 10 jaar goed op ga slapen.

Mijn vraag is dan ook of iemand wat eigen ervaringen heeft (of misschien zelfs in de branche werkt) ten aanzien van boxspring vs. traagschuimmatrassen en waar ik zoal op moet letten bij aanschaf.
Daniel1976woensdag 8 juli 2009 @ 19:03
ik heb een boxspring met traagschuim.
Scheelt hoop rugpijn ja
tazmanianwoensdag 8 juli 2009 @ 19:21
wij hebben sinds een paar weken een boxspring met traagschuim, ik moet bijna zeggen "ideaal"
elcastelwoensdag 8 juli 2009 @ 19:23
Bij mij sloop de rugpijn er ook in met de jaren, ik heb nu een boxspring. Wat voor bed/bodem heb je nu eigenlijk ?
Tha_Flashwoensdag 8 juli 2009 @ 19:32
Een boxspring is de onderkant van een boxspringcombinatie, het matras wat je erop legt zal meer uitmaken.
Dit kan een pocketveer, traagschuim, latex of een combinatie daarvan zijn.

( zelf slaap ik op een boxspring met daarop een pocketveermatras met een laagje sensus(traag)schuim en word elke ochtend uitgerust en zonder rugpijn wakker)
krakkemiekewoensdag 8 juli 2009 @ 19:44
Ik heb na een hernia operatie een Auping.
Voor zover ik het begrijp, gaat het erom dat je een passend matras hebt. Dat heeft oa met gewicht te maken.
Net zoals op de reclame van tempur, moet je rug ondersteund worden.
Volgens mijn bescheiden mening is het soort matras minder belangrijk dan het advies dat je krijgt.
Mijn tips: Neem iemand mee die kan kijken of je ruggegraat recht is, als je op je zij ligt.
Bij een beddenspeciaalzaak hebben ze verschillende merken. Probeer ze uit.

Ook ik word elke morgen wakker zonder problemen. Ik wens je hetzelfde toe!
boshuisenwoensdag 8 juli 2009 @ 20:32
Wij hebben sinds kort een boxspring van Jensen, micro-pocketveren met daarop een latex topper. Electrisch verstelbaar, heerlijk ! Kost wat, heb je ook wat. En je rug gaat wat langer mee

Ik vond traagschuim zo warm liggen....

We hebben nog getwijfeld over dit bed van het Nederlandse Phi-Ton. Heel bijzondere 3D vezelstructuur in het matras en kussen. Anti allergisch, je kunt het zo onder de douche houden. Het bed zelf heeft een Red Dot Design Award in de wacht gesleept.



Uiteindelijk heeft dit bed het af moeten leggen tegen het ligcomfort van de Jensen.



Misschien heb je iets aan deze link bij het orienteren ?

edit: laat dat Phi-Ton bed maar zitten link

[ Bericht 9% gewijzigd door boshuisen op 08-07-2009 20:35:34 (Eerst Googlen, dan posten ...) ]
Mastroianniwoensdag 8 juli 2009 @ 21:12
Phi-Ton is failliet ja, Jensen is een behoorlijk goed merk, aan Auping kun je je ook geen buil vallen.

Hästens zou ik zeker niet meer kopen, binnen die club rommelt het aardig en het zou zomaar kunnen dat er eind 2009 nog maar drie Hästens dealers in NL over zijn zo slecht gaat het op het moment.
Tha_Flashwoensdag 8 juli 2009 @ 21:19
quote:
Op woensdag 8 juli 2009 21:12 schreef Mastroianni het volgende:
Phi-Ton is failliet ja, Jensen is een behoorlijk goed merk, aan Auping kun je je ook geen buil vallen.

Hästens zou ik zeker niet meer kopen, binnen die club rommelt het aardig en het zou zomaar kunnen dat er eind 2009 nog maar drie Hästens dealers in NL over zijn zo slecht gaat het op het moment.
ff offtopic : John nog gezien de laatste tijd ?? Hij was jarig maandag
femmeChantalwoensdag 8 juli 2009 @ 22:14
Traagschuim kent voor- en tegenstanders. Ik ken mensen die het geweldig vinden, maar zelf vind ik het niks: te warm, zoals iemand hierboven ook al zegt, en je beweegt best weinig tijdens je slaap (omdat je 'vast' ligt) en daar rust ik minder goed van uit.
klara12woensdag 8 juli 2009 @ 22:57
Naar een beddenspeciaalzaak gaan. Proef liggen. Langer dan 2 minuten en op je eigen gevoel afgaan.

Ik heb een auping binnenveringmatras. De goedkoopste. Geen spijt van gehad, geniet er nog elke nacht van. Terwijl winkelmevrouw vond dat ik een duurdere moest kopen. Die vond ik gewoon niet lekker liggen. En die goedkopere wel. Erbij heb ik de verstelbare bedspiraal gekocht, en losse pootjes. Dus zonder ombouw.
erikkllwoensdag 8 juli 2009 @ 23:02
Veel slechter dan mijn matras zal het vast niet worden. Jammergenoeg heb ik geen geld voor een fatsoenlijk matras

Heb overigens verder nergens last van ofzo, dus het kan nog wel even zo door
Guus Muisarmdonderdag 9 juli 2009 @ 19:24
quote:
Op woensdag 8 juli 2009 18:48 schreef LordLynx het volgende:


Mijn vraag is dan ook of iemand wat eigen ervaringen heeft (of misschien zelfs in de branche werkt) ten aanzien van boxspring vs. traagschuimmatrassen en waar ik zoal op moet letten bij aanschaf.
Je hebt het over 2 dingen hier.

Boxspring is een ding waar je een matras oplegt. (andere opties zijn bv lattenbodem/spiraalbodem)

Traagschuimmatrassen heb je ook in verschillende varianten. Zelfs met vering erbij. Ikzelf ben er niet zo kapot van. Je zakt er in weg en probeer maar eens te draaien of een sit-up te doen in de winkel. Je kan niet meer bewegen in die kuil. Laat staan dat die zooi uitdroogt en verkruimt na niet al te lange tijd.

Ik kan je maar 1 advies geven: als je een nieuw bed gaat kopen doe dat 's ochtends. Lekker uitgerust. Doe je het later op de dag, bv na een tijdje winkelen/werk ligt alles lekker.

Oh, ff over Hastens (mastriodinges) wij denken dat ze binnen 2 jaar failliet zijn.

Ikzelf werk bij Auping fyi.
erikklldonderdag 9 juli 2009 @ 19:28
quote:
Op donderdag 9 juli 2009 19:24 schreef Guus Muisarm het volgende:

Oh, ff over Hastens (mastriodinges) wij denken dat ze binnen 2 jaar failliet zijn.

Ikzelf werk bij Auping fyi.
Waarop zijn die gedachtes gebaseerd?
Guus Muisarmdonderdag 9 juli 2009 @ 19:29
quote:
Op woensdag 8 juli 2009 23:02 schreef erikkll het volgende:

Heb overigens verder nergens last van ofzo, dus het kan nog wel even zo door
Ik zeg niet DAT het verkeerd gaat, maar het KAN wel. Je ligt elke dag een behoorlijk lange tijd op dat ding en als het een verkeerde positie is heb je kans dat je een probleem gaat krijgen.

Mensen die 5 dagen per week 8 uur op een stoel zitten op kantoor in een verkeerde houding krijgen vaak al klachten. Hebben ze ook nog eens pauzes ertussen. Jij ligt 7 dagen per week gemiddeld 8 uur op dat ding zonder pauzes.

Ja, met een slecht matras met kuilvorming en jij met je bierbuik en als buikslaper lig je perfect recht. Maar vaak gaat het mis. Ik zou toch eens nadenken of een goed matras niet wat geld waard is.
Guus Muisarmdonderdag 9 juli 2009 @ 19:33
quote:
Op donderdag 9 juli 2009 19:28 schreef erikkll het volgende:

Waarop zijn die gedachtes gebaseerd?
Ze maken dingen met 25 jaar garantie. Ze stapelen paardehaar en wol op een stuk hout en krijgen een dikke kuilvorming. Dat wol/dood paard slinkt. Ze moeten bijna alles vervangen uiteindelijk. Van onze chauffeurs hoor ik dat hun magazijnen vol staan met boxpallets met moters. Ze gebruiken heel goedkope poolse KUT moters die het begeven in GROTE aantallen.

En natuurlijk de info die we via onze directie verkrijgen over wat de competitie doet en hoe ze het doen
Mastroiannidonderdag 9 juli 2009 @ 22:25
quote:
Op woensdag 8 juli 2009 21:19 schreef Tha_Flash het volgende:

[..]

ff offtopic : John nog gezien de laatste tijd ?? Hij was jarig maandag
Nope, ik zie John ook niet zo vaak. Hooguit op dealerdagen of als er eens een keertje een actie besproken wordt. De laatste keer dat ik bij jullie in de zaak was is nov. geweest denk ik.
quote:
Op donderdag 9 juli 2009 19:24 schreef Guus Muisarm het volgende:

[..]

Oh, ff over Hastens (mastriodinges) wij denken dat ze binnen 2 jaar failliet zijn.

Ikzelf werk bij Auping fyi.
Hästens Nederland gaat inderdaad niet goed, maar ik denk niet dat Hästens zweden failliet gaat hoor. Als 't tegen die tijd zo slecht gaat zullen ze wel overgenomen worden door een grote organisatie zoals Hilding Anders.

Bij welke afdeling werk je bij Auping?
littledrummergirlvrijdag 10 juli 2009 @ 15:04
ik vind traagschuim echt heerlijk. Sinds we het thuis op het bed hebben liggen kan ik bijna nergens anders meer zo lekker slapen als thuis
krakkemiekevrijdag 10 juli 2009 @ 20:59
Ik vind het ook een voordeel dat mijn matras zo stevig is dat ik er oefeningen voor m'n rug op kan doen.
En als je toch een nieuwe ombouw kiest: neem gelijk senioren hoogte! Het is veel makkelijker opstaan en ook het bed opmaken is makkelijker.
#ANONIEMzaterdag 11 juli 2009 @ 00:19
Waarom vraag je bij die hotels niet na wat voor bedden ze daar hebben?

Andersom zijn er diverse beddenmerken waarbij je een nachtje kunt proefslapen op hun bedden in een hotel. De kosten krijg je terug als je het bed koopt.
krakkemiekezaterdag 11 juli 2009 @ 20:17
quote:
Op zaterdag 11 juli 2009 00:19 schreef k_man het volgende:
Waarom vraag je bij die hotels niet na wat voor bedden ze daar hebben?

Andersom zijn er diverse beddenmerken waarbij je een nachtje kunt proefslapen op hun bedden in een hotel. De kosten krijg je terug als je het bed koopt.
Ik vind 1 nacht proefslapen ook geen garantie. Onderweg op vakantie heb ik 1 nacht heerlijk geslapen op een plaat MDF met wat gaten erin en een schuimmatrasje....
Mastroiannizaterdag 11 juli 2009 @ 21:30
Een nachtje proefslapen is ook onzin. Vaak merk je pas na een maand of twee drie of je écht een goed bed hebt. 't grappige is alleen dat mensen het raar vinden dat ze niet twee maanden een bed mogen proberen thuis
Probably_on_pcpzaterdag 11 juli 2009 @ 22:58
www.matrasfactory.nl

Loop bij meerdere winkels naar binnen, laat je adviseren, maar koop hier je matrassen
Tha_Flashzaterdag 11 juli 2009 @ 23:06
quote:
Op zaterdag 11 juli 2009 22:58 schreef Probably_on_pcp het volgende:
www.matrasfactory.nl

Loop bij meerdere winkels naar binnen, laat je adviseren, maar koop hier je matrassen
aandelen ???
lezzerzaterdag 11 juli 2009 @ 23:19
Wij hebben draagschuim matrassen. Met een d ja
Slaapt heerlijk.
Wij verblijven regelmatig in goede hotels, maar we slapen nergens zo goed als op onze eigen matrassen.
Draagschuim is van Norma.
http://www.norma.nl/norma/matrassen/draagschuim.php
Matrassen zijn wel aan de prijs trouwens, maar voor een goed matras betaal je gewoon. Je ligt er ten slotte 10 jaar op.
Probably_on_pcpzondag 12 juli 2009 @ 04:39
quote:
Op zaterdag 11 juli 2009 23:06 schreef Tha_Flash het volgende:

[..]

aandelen ???
Nee hele goede ervaringen
T-mo-Tzondag 12 juli 2009 @ 14:08
Ik heb ook een matras wat ik eigenlijk te hard vind liggen. Vormt zich totaal niet naar mijn lichaam. Is het ook mogelijk om gewoon een oplegmatras/topper erop te leggen om het bed wat zachter/comfortabeler te maken? Welke moet ik dan nemen, iemand daar ervaringen mee? Heb dus niet zo'n groot budget anders had ik wel een heel nieuw matras gekocht.
Luxebeddendonderdag 3 september 2009 @ 11:14
Hallo,

jensen is idd erg warm, vooral omdat er veel latex wordt gebruikt in hun bedden en toppers, traagschuim wordt er naar mijn weten niet gebruikt in hun matrassen of toppers.

Een zeer goed alternatief als je het te warm hebt in bed (transpireren), zou een Vi-Spring bed zijn (of een ander bed wat enkel natuurlijke dus goed ademende materialen zoals paardenhaar en katoen gebruikt in hun bedden.

Je kunt op http://www.luxebedden.nl alle modellen van Vi-Spring bedden en matrassen vinden,
tevens kun je deze online bestellen. ook de complete collectie van Jensen staat er op. Alsmede andere topmerken zoals Pullman, Tempur, Master by Eastborn, Swissflex, Avek, Noflik, Romantovich en nog veel meer.

Op Luxebedden.nl kun je in elk geval voldoende informatie vinden over alle produkten van alle topmerken.

Veel succes verder met je bed....

Groeten

Luxebedden.nl
error_404donderdag 3 september 2009 @ 12:37
quote:
Op donderdag 3 september 2009 11:58 schreef Sony het volgende:

Als dat traagschuim er zo voor zorgt dat je in een 'gat' ligt en dus weinig meer beweegt, hoe zit dat dan met sex op zo'n matras? Als het inderdaad zo langzaam 'beweegt' dan lijkt mij dit niet echt praktisch toch?
Laat staan als het inderdaad ook zo erg warm is wat ik hier lees...

Je hebt verschillende soorten traagschuim: idd van dat schuim dat zich hlemaal naar je lichaam vormt, maar vervolgens ook minstens 5 minuten in die vorm blijft als je gaat verliggen. Heel irritant.
Ik heb zelf een ander soort traagschuim, werkt hetzelfde, maar de vertraging is veel minder; wel dus dezelfde ondersteuning en vervorming, maar het vervormd dus meteen met je bewegingen mee.

Wat betreft warmte; geen last van.
lezzerdonderdag 3 september 2009 @ 13:06
quote:
Op donderdag 3 september 2009 11:58 schreef Sony het volgende:
Hoe zijn julli ervaringen op dit vlak? De winkeladviseurs die wij hebben gesproken tot dusver worden allemaal erg stil als wij hiernaar vragen en 'hebben geen idee want dat is nog nooit gevraagd...' etc. Is toch geen rare vraag lijkt ons?
Gewoon draagschuim nemen
SuusKdonderdag 3 september 2009 @ 13:13
Wij hebben sinds twee maanden MLine beddden en matrassen. Dat is volgens mij traagschuim. Helemaal niet warm en traag. Het is wel even wennen, maar dat is volgens mij altijd met een nieuw bed/matras. Het bevalt super! Ik ben 's ochtends veel beter uitgerust. Het is trouwens geen boxspring, maar een 'gewone' bedbodem van MLine. Een enorme investering, maar zeker een aanrader!
dvrmaandag 7 september 2009 @ 00:55
quote:
Op zondag 12 juli 2009 14:08 schreef T-mo-T het volgende:
Ik heb ook een matras wat ik eigenlijk te hard vind liggen. Vormt zich totaal niet naar mijn lichaam. Is het ook mogelijk om gewoon een oplegmatras/topper erop te leggen om het bed wat zachter/comfortabeler te maken? Welke moet ik dan nemen, iemand daar ervaringen mee?
Deze is betaalbaar en bevalt mij al een paar jaar prima bovenop een stevige boxspring: http://www.truster.nl/product_detail.php?id=11
LordLynxdinsdag 8 september 2009 @ 11:41
Ik reageer ook weer even. Vandaag is mijn Energy+ matras opgehaald omdat het niet beviel. Ik heb 3 varianten (soft, normal en hard) gehad maar geen van de 3 was het voor mij helaas. Ik heb besloten dit matras te proberen omdat ze een 'niet-goed-geld-terug' garantie hebben.

De zoektocht gaat dus weer verder.
330dwoensdag 9 september 2009 @ 10:12
Hoe zit het trouwens met het online bestellen van bedden? Stel dat ik in een showroom bep. model en matras heb gevonden (Auping), vervolgens bestel ik precies dezelfde via een webshop. CBW EN Auping garantie zit erop roepen bep. webshops. Iemand hier ervaringen ermee? Prijs scheelt wel een hoop.
krakkemiekewoensdag 9 september 2009 @ 19:17
Sony, als je wilt 'zitten' in bed, om te lezen of te ontbijten, is een auping prima.
Lienekienwoensdag 9 september 2009 @ 19:19
quote:
Op woensdag 9 september 2009 19:17 schreef krakkemieke het volgende:
Sony, als je wilt 'zitten' in bed, om te lezen of te ontbijten, is een auping prima.
Wat voor Auping bedoel je dan, want die hebben toch ook meerdere soorten bodems (spiraal en boxspring) en matrassen?
krakkemiekewoensdag 9 september 2009 @ 19:27
Ik ben naar een auping verkooppunt gegaan met mijn wensen en mijn hernia. Ik wilde een simpele spiraal en bodem en tot dusver bevalt het heel goed.
Vroegah, voor ik een hernia had, had ik ook een auping. Gewoon met een touwtje om het hoofdeind omhoog te doen. Toen zat dat lekker, maar nu niet meer, omdat ik last heb van mijn rug.
Lienekienwoensdag 9 september 2009 @ 19:31
quote:
Op woensdag 9 september 2009 19:27 schreef krakkemieke het volgende:
Ik ben naar een auping verkooppunt gegaan met mijn wensen en mijn hernia. Ik wilde een simpele spiraal en bodem en tot dusver bevalt het heel goed.
Vroegah, voor ik een hernia had, had ik ook een auping. Gewoon met een touwtje om het hoofdeind omhoog te doen. Toen zat dat lekker, maar nu niet meer, omdat ik last heb van mijn rug.
Spiraalbodem, dus. Ok.
psv01maandag 21 september 2009 @ 18:06
AVS boxsprings van Auping zijn goede boxsprings
iphooligan2dinsdag 22 september 2009 @ 15:39
Hebben sinds een jaar of 15 boxsprings, eerst met matrassen met binnenvering, nu met tempur matrassen. Ik moet zeggen, ik vind de tempur beter dan de binnenvering matrassen. Wel belangrijk is dat de tempur dichtheid afgestemd is op je gewicht, maar dat geldt met zo'n beetje elk matras.
Steve-Ozaterdag 3 oktober 2009 @ 12:08
Hoe zit dat met de prijzen van Boxsprings . Ik ben laatst even wezen kijken en het varieert van 600 euro tot 5000+ euro .
Nu wil ik wel een beetje redelijk slapen maar duizenden euro's heb ik er niet voor over wat is raadzaam ?