abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 6 juli 2009 @ 00:18:00 #1
100476 Parkinson_XTC
Ripper is a gangster
pi_70687549
quote:
BRUSSEL - De Belgische bedrijven moeten zich voorbereiden op een verdere uitbraak van de Mexicaanse griep, waarschuwt Philippe Muyters van de Vlaamse werkgeversorganisatie VOKA. VOKA start morgen met een communicatieplan om te proberen vermijden dat de Mexicaanse griep dit najaar een massaal aantal mensen ziek maakt, kondigde Muyters zondagavond aan in het Journaal op Eén.

Hij haakte daarmee in op de woorden van professor en griepcommissaris Marc Van Ranst die zaterdag in enkele kranten liet verstaan dat de Mexicaanse griep tegen eind augustus voor zeven griepdoden per dag zou kunnen zorgen als de mensen tgerug zijn uit vakantie.

Philippe Muyters opperde in het één-journaal dat de bedrijven zich moeten voorbereiden als "vanaf september zeker 3 miljoen Belgen besmet zullen raken".

Het moment van de totale uitbraak van de Mexicaanse griep kan niet slechter vallen, zo zei hij. "Laten we hopen op mogelijkheden om niet tot die enorme aantallen zieken te moeten komen, anders geraken we van een economische en financiële crisis in een gezondheidscrisis", aldus Muyters.
3 miljoen in dat kleine landje.. 7 doden per dag.
tsja, dat kan de economie nooit goed doen natuurlijk...

Ik stond toch wel even te kijken van deze uitspraken...
3 miljoen besmettingen binnen de twee, drie maanden met 7 doden per dag..

zeker in combinatie met dit nieuwsbericht ga ik me toch vragen stellen over de huidige manier van aanpak en of er toch niet wat meer, tsja.. aandacht blijft voor de hele situatie..
quote:
* 1
* Wetenschap

Resistente Mexicaanse griep duikt op

* donderdag 02 juli 2009
*
* Auteur: (sts)

GEZONDHEID — BRUSSEL - Het eerste geval is opgedoken van Mexicaanse griep die bestand is tegen Tamiflu. Voorlopig lijkt het bij een geïsoleerd geval te blijven.
De Deense nationale dienst voor volksgezondheid heeft bevestigd dat een Deense vrouw besmet is met een variant van het Mexicaanse griepvirus die resistent is tegen Tamiflu (DS 30 juni). Tamiflu (eigenlijk een merknaam voor oseltamivir) vormt onze eerste verdedigingslinie tegen de Mexicaanse of varkensgriep. De Deense autoriteiten en Roche, de producent van Tamiflu, benadrukken dat het waarschijnlijk om een geïsoleerd geval gaat, althans voorlopig.

De Deense vrouw had preventief Tamiflu gekregen omdat ze in contact was geweest met iemand die met Mexicaanse griep uit het buitenland was teruggekeerd. Maar ze kreeg de ziekte toch. Daarop kreeg ze Relenza (zanamivir) toegediend, een ander antiviraal medicijn, en daarop werd ze beter.

Het opduiken van resistentie tegen Tamiflu is geen grote verrassing: ook andere soorten griepvirussen zijn eerder al resistent geworden. Een deel van de 'normale' seizoensgriepvirussen is resistent tegen het middel, waaronder virussen van het type H1N1 (het Mexicaanse griepvirus hoort ook tot het type H1N1).

Deense wetenschappers stelden vast dat de griepvirussen in de patiënte een mutatie droegen die ze ongevoelig maakte voor Tamiflu. Ze nemen aan dat die mutatie verscheen tijdens haar eigen behandeling. Er zijn geen aanwijzingen dat ze resistente virussen van iemand anders heeft gekregen of heeft doorgegeven. De vaststelling dat resistentie zo vlot opduikt, roept wel de vraag op hoe verstandig het is om Tamiflu nog preventief toe te dienen. (sts)
Want ik heb het idee dat er toch minder ruchtbaarheid aan wordt gegeven, begrijpelijk weliswaar, maar op het moment dat er zoveel mensen tegelijk op en neer gaan reizen tussen landen en continenten, zou het toch fijn zijn als al die reizigers zich extra bewust zijn van hun verantwoordelijkheid om mee te helpen verspreiding tegen te gaan.
-= http://moontroop.tumblr.com =-
Monkey on the car
  maandag 6 juli 2009 @ 00:20:39 #2
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_70687615
Communicatiebeleid is extreem lastig. Zogauw je één keer te snel bent met een maatregel, neemt niemand het meer serieus. (c.f. het weeralarm)

Ik zou overheden aanraden om momenteel nog gewoon in stilte door te werken aan het uitrollen van noodplannen, en wanneer het aantal besmettingen per dag groeit bijvoorbeeld een landelijke flyer rond te sturen met de bekende hygienetips. Behalve dat is er weinig wat de individuele burger er tegen kan doen.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  maandag 6 juli 2009 @ 00:22:58 #3
139330 TNA
For the stars that shine
pi_70687675
quote:
Op maandag 6 juli 2009 00:20 schreef eleusis het volgende:
Communicatiebeleid is extreem lastig. Zogauw je één keer te snel bent met een maatregel, neemt niemand het meer serieus. (c.f. het weeralarm)

Ik zou overheden aanraden om momenteel nog gewoon in stilte door te werken aan het uitrollen van noodplannen, en wanneer het aantal besmettingen per dag groeit bijvoorbeeld een landelijke flyer rond te sturen met de bekende hygienetips. Behalve dat is er weinig wat de individuele burger er tegen kan doen.
Geheel mee eens.
  maandag 6 juli 2009 @ 00:22:59 #4
100476 Parkinson_XTC
Ripper is a gangster
pi_70687677
quote:
Op maandag 6 juli 2009 00:20 schreef eleusis het volgende:
Communicatiebeleid is extreem lastig. Zogauw je één keer te snel bent met een maatregel, neemt niemand het meer serieus. (c.f. het weeralarm)

Ik zou overheden aanraden om momenteel nog gewoon in stilte door te werken aan het uitrollen van noodplannen, en wanneer het aantal besmettingen per dag groeit bijvoorbeeld een landelijke flyer rond te sturen met de bekende hygienetips. Behalve dat is er weinig wat de individuele burger er tegen kan doen.
ik dacht bijvoorbeeld aan persoonlijke hygiëne enzo.. mensen daarvan bewust maken...
ik verbaas me er bijvoorbeeld over hoe weinig mensen hun handen wassen na het toilet..
ik verbaas me erover hoe veel mensen in openbare gelegenheden volop hoesten en niezen zonder een hand voor hun neus/mond te houden...
-= http://moontroop.tumblr.com =-
Monkey on the car
  maandag 6 juli 2009 @ 00:25:49 #5
250952 SoldMayor
Dreamchaser
pi_70687736
Elke dag 7 doden in Belgie dan is daar snel afgelopen.
pi_70687880
Hoffmann La Roche wordt rijk.
pi_70687911
Novartis ook straks
  † In Memoriam † maandag 6 juli 2009 @ 00:41:02 #8
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_70688091
quote:
Op maandag 6 juli 2009 00:25 schreef SoldMayor het volgende:
Elke dag 7 doden in Belgie dan is daar snel afgelopen.
Ach, ze hebben nu zonder die griep rond de 300 doden per dag. Die 7 erbij maakt niet zoveel uit.
Carpe Libertatem
  maandag 6 juli 2009 @ 00:51:31 #9
100476 Parkinson_XTC
Ripper is a gangster
pi_70688304
quote:
* 1
* Binnenland

'Zeven Belgische griepdoden per dag is realistisch'

* zaterdag 04 juli 2009
*
* Auteur: Koen Baumers

* Groot-Brittannië telt 7.500 besmettingen, België maar 54.
* 'Zeven Belgische griepdoden per dag is realistisch'

Groot-Brittannië telt 7.500 besmettingen, België maar 54.

* Vorige
* Volgende

Viroloog Marc Van Ranst voorspelt nu plots tweede fase pandemie —

Tot nog toe riep de Belgische griepcommissaris Marc Van Ranst op om niet te panikeren over de Mexicaanse griep. Maar zeven griepdoden per dag tegen eind augustus noemt hij nu wel 'een realistische voorspelling'.



'Als het zo doorgaat, worden er in Groot-Brittannië tegen het einde van augustus elke dag 100.000 mensen ziek', zo waarschuwde de Britse griepcommissaris Liam Donaldson. 'Er kunnen tegen dan zelfs veertig doden per dag vallen als gevolg van de Mexicaanse griep. En als het herfst is, tellen we miljoenen besmettingen.'

Een regelrechte onheilstijding, zeker omdat het virus tot nog toe minder dodelijk bleek dan gedacht. Maar niet onrealistisch, zegt professor Marc Van Ranst. 'Groot-Brittannië is natuurlijk groter dan België, maar omgerekend zeven doden per dag in ons land is tegen het einde van de zomer een realistische voorspelling', zegt de Belgische griepcommissaris. 'Als je het aantal besmettingen omrekent, kom je op 15.000 gevallen per dag. Ook dat lijkt me niet onrealistisch.'

Dat ze in Groot-Brittannië schrik hebben voor zulke hoge aantallen, is misschien niet onlogisch. Vandaag zijn er al ruim 7.500 besmettingen, terwijl de teller bij ons nog maar op 51 staat. Toch kunnen we de Britse voorspellingen perfect omrekenen naar België, zegt Van Ranst. 'Er zijn wiskundige modellen die voorspellen dat de eerste golf van de Mexicaanse griep zowat 30 procent van de bevolking treft, dus 3 miljoen in België', telt Van Ranst. 'Als je die over twaalf weken spreidt, kom je aan een aanzienlijk aantal per dag, hé.'

Voor Van Ranst is de eerste fase van de bestrijding geslaagd. 'Omdat we het begin van de vakantie hebben gehaald zonder ernstige problemen in scholen. Want dat zijn broeihaarden.'

Maar nu komt de tweede fase. 'Over veertien dagen komt een massa mensen terug van vakantie in landen waar veel meer Mexicaanse griep is. Die kunnen we niet tegenhouden.' En dan is het niet uitgesloten dat er doden vallen. 'Dat scenario is zelfs realistisch. De Mexicaanse griep is in feite een matige vorm van griep en mensen met onderliggende aandoeningen kunnen daar nu eenmaal aan sterven. Maar er overlijden elke dag mensen in België, dus we moeten niet panikeren. In de winter maakt de gewone griep ook gemakkelijk duizend doden. We moeten het aantal gewoon zo klein mogelijk houden.'

Het mag dan wel een kwestie van tijd zijn voor er in België mensen sterven aan de Mexicaanse griep, toch waarschuwt het Commissariaat Influenza voor paniek. 'We hebben er in België voor gekozen de waarheid te vertellen en mensen te waarschuwen zodra ze zich zorgen moeten maken', zegt Van Ranst. 'We zwieren geen wilde voorspellingen in het rond. We zullen achter de schermen wel hard werken, zodat de regering klaar is om in te grijpen als de Mexicaanse griep erger wordt. Jammer genoeg zijn er veel regeringen die niets doen zolang het volk niet in paniek is.'

Die van Groot-Brittannië, bijvoorbeeld. 'De Britten hebben de ziekte minder agressief bestreden dan wij', vertelt Van Ranst. 'Maar wij hebben het als klein land makkelijker. Wij kunnen in het holst van de nacht nog een busje met medicijnen naar elke uithoek versturen en alle besmette mensen persoonlijk contacteren.'

Al blijft ook dat niet duren. 'Onze besmettingen zijn bijna allemaal importgevallen. Als we die niet hadden geïsoleerd, zaten we nu al met tienduizenden zieken. Toch ben ik er honderd procent zeker van dat er ook niet-geregistreerde gevallen in ons land rondlopen. Mensen die zich door hun dokter laten verzorgen voor een matige griep en zich niet van het virus bewust zijn.
bron: destandaard.be
-= http://moontroop.tumblr.com =-
Monkey on the car
  maandag 6 juli 2009 @ 00:58:36 #10
250952 SoldMayor
Dreamchaser
pi_70688441
Volgens wiki wonen er 10.660.866 mensen in Belgie dat delen door 7 dan zou het 1.523.838 dagen duren voordat ze daar uit zijn gestorven.

Dat zijn 4174 jaren..
Dus in het jaar 6183 is belgie uitgestorven.

Als er niemand ondertussen dood gaat dan he..
  maandag 6 juli 2009 @ 01:15:44 #11
100476 Parkinson_XTC
Ripper is a gangster
pi_70688733
quote:
Op maandag 6 juli 2009 00:58 schreef SoldMayor het volgende:
Volgens wiki wonen er 10.660.866 mensen in Belgie dat delen door 7 dan zou het 1.523.838 dagen duren voordat ze daar uit zijn gestorven.

Dat zijn 4174 jaren..
Dus in het jaar 6183 is belgie uitgestorven.

Als er niemand ondertussen dood gaat dan he..
en niemand bijkomt uiteraard.
-= http://moontroop.tumblr.com =-
Monkey on the car
  maandag 6 juli 2009 @ 02:42:12 #12
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_70689286
quote:
Op maandag 6 juli 2009 00:51 schreef Parkinson_XTC het volgende:

[..]

bron: destandaard.be
Daar heb je het al. Dat 100.000-getal is dus paniekzaaierij van een politicus die er geen verstand van heeft. En die meme is nu al verspreid naar België. Eeuwig zonde, want straks als het echt nodig is, zijn overheden hun geloofwaardigheid kwijt.
quote:
UK Health Minister: exponentially dumb

Category: Epidemiology • Swine flu
Posted on: July 5, 2009 1:14 PM, by revere

I have a lot of respect for civil servants. It's a noble task, nobler than what most of us do. But there are times when I just want to shake my head. The UK government has not exactly distinguished itself in the swine flu area, first putting pressure on WHO to hold off declaring a pandemic, then looking the other way when cases started to skyrocket in their backyard, and now . . . well, it just makes me want to shake my head:

Health minister Andy Burnham told the House of Commons yesterday that over the last week a “considerable rise” in H1N1 with several hundred new cases every day.

“Cases are doubling every week, and on this trend we could see more than 100,000 cases per day by the end of August—although I stress that that is only a projection,” he said. “As cases continue to rise, we have reached the next step in our management of the disease.” (The Great Beyond, Nature blog)

The statement that the UK might have 100,000 cases a day made headlines, as well it might. But it's based on the idea that if the current exponential growth rate continues for months on end, then it could reach 100,000 a day by the end of August. Anyone familiar with exponential growth and/or epidemiology (is it too much to hope a Health Minister might be familiar with both?) knows that exponential growth cannot and does not continue for very long. If cases double every week, then by the end of September, one month after Burnham's estimate, they will have increased by a factor of 16 or 1.6 million cases per day. A month later, at the height of flu season we'd be seeing 25 million cases a day. Of course if you put E. coli in a petri dish and watch it double every 20 minutes, before long all the mass in the known universe would be incorporated into the E. coli culture you started.

Did I mention this doesn't happen? Ever? What a bloody moron.
Brun: http://scienceblogs.com/e(...)ster_exponential.php
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_70689289
Voor wie de exacte cijfers wil bijhouden:

http://www.who.int/csr/don/2009_07_03/en/index.html
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')