18 jarige meisjes kunnen ook wel eens bloed of organen van een ander nodig hebben. Dus wat weerhoud je er van om nog ruimhartiger op te treden dan je nu al doet?quote:Op donderdag 2 juli 2009 09:50 schreef KudFokker het volgende:
Ik ben zaaddonor bij 18 jarige meisjes
Nee.quote:
Ik wel, tussen de koeien en de bloembolvelden doorquote:Op donderdag 2 juli 2009 09:47 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ach, ik hoef tenminste niet tussen de koeien door naar mijn werk.
Oh ja, jij kan beter op een kip rijden geloof ik he?quote:Op donderdag 2 juli 2009 09:59 schreef Kluts het volgende:
[..]
Nee.
Overigens zou dat niet eens passen.
Eens.quote:Op donderdag 2 juli 2009 09:59 schreef erikje14 het volgende:
Stelling: iedereen zou automatisch orgaandonor moeten zijn tenzij ze er bezwaar tegen maken (opt-out)
Daar heb ik gelukkig nog geen last vanquote:Op donderdag 2 juli 2009 09:56 schreef Den_Haag het volgende:
[..]
bij biologische klok en vrouwen denk ik toch wel aan iets anders
quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:00 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Oh ja, jij kan beter op een kip rijden geloof ik he?.
Klopt wel denk ik jaquote:Op donderdag 2 juli 2009 10:02 schreef erikje14 het volgende:
Ik vermoed dat een hoop mensen gewoon te laks zijn om zich aan te melden voor 't donor codicil, opt-out zullen weer veel mensen te laks zijn om zich uit te schrijven, maar dan heb je wel meer donors
Eensquote:Op donderdag 2 juli 2009 09:59 schreef erikje14 het volgende:
Stelling: iedereen zou automatisch orgaandonor moeten zijn tenzij ze er bezwaar tegen maken (opt-out)
Waarom niet?quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:01 schreef Kluts het volgende:
Sterker nog, als je geen donor wil zijn omdat je het zo'n eng idee vind, vind ik dat je ook geen aanspraak mag maken op donor-organen als je er zelf een nodig hebt.
Ik ben het er niet mee eens. Het is en blijft een vrije keuze. Wel vind ik dat mensen die wel orgaandonor zijn voorrang krijgen op het moment dat er organen beschikbaar zijn.quote:Op donderdag 2 juli 2009 09:59 schreef erikje14 het volgende:
Stelling: iedereen zou automatisch orgaandonor moeten zijn tenzij ze er bezwaar tegen maken (opt-out)
Stel de vraag eens omgekeerd. Waarom geef jij geen bloed om mogelijk anderen te helpen terwijl jij blijkbaar wel verwacht dat dat bloed beschikbaar moet zijn op het moment dat jou wat overkomt?quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:07 schreef rival het volgende:
Waarom niet?
ik geef geen bloed, dus als ik een ongeluk krijg en in het ziekenhuis bloed nodig heb, dan heb ik volgens jou ook maar pech?
Op zich is de keuze om niet te geven net zo vrij als de keuze om wel te geven, je word niet in je keuze vrijheid beperkt alleen de standaard keuze word anders...quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:09 schreef AirwiN het volgende:
[..]
Ik ben het er niet mee eens. Het is en blijft een vrije keuze. Wel vind ik dat mensen die wel orgaandonor zijn voorrang krijgen op het moment dat er organen beschikbaar zijn.
Mee eens maar dan het aanspraak verhaal heb je voorrang op niet donoren.quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:01 schreef Kluts het volgende:
[..]
Eens.
Sterker nog, als je geen donor wil zijn omdat je het zo'n eng idee vind, vind ik dat je ook geen aanspraak mag maken op donor-organen als je er zelf een nodig hebt.
Omdat het schaars is.quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:07 schreef rival het volgende:
[..]
Waarom niet?
ik geef geen bloed, dus als ik een ongeluk krijg en in het ziekenhuis bloed nodig heb, dan heb ik volgens jou ook maar pech?
Ik vergelijk het maar met een abonnement op een krant. Ik wil niet automatisch geabonneerd worden op een krant en dat ik moeite moet gaan doen om het op te zeggen. Als je echt wil, dan is laksheid gewoon een non-excuus om het toch niet te doen.quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:16 schreef erikje14 het volgende:
Op zich is de keuze om niet te geven net zo vrij als de keuze om wel te geven, je word niet in je keuze vrijheid beperkt alleen de standaard keuze word anders...
Dat ben ik wel met je eens, maar in dit geval is de halve bevolking te laks om zo'n codicil in te vullen terwijl er een chronisch tekort aan donoren is. Het is juist erg dat zo'n maatregel het overwegen waard is.quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:20 schreef AirwiN het volgende:
[..]
Ik vergelijk het maar met een abonnement op een krant. Ik wil niet automatisch geabonneerd worden op een krant en dat ik moeite moet gaan doen om het op te zeggen. Als je echt wil, dan is laksheid gewoon een non-excuus om het toch niet te doen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |