abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_70471750
Goed joh Oeke! En weet je, het klinkt misschien raar maar je bent logischerwijs waarschijnlijk heel gefocussed op de BV. Maar niet alles hoeft door de BV te komen
Die rusteloosheid klinkt eigenlijk heel normaal voor een BVkindje. Kunstvoeding is een stuk zwaarder te verteren, daar liggen ze wel even op voor pampus. Blijkbaar heeft hij de ene keer meer honger dan de andere keer, dat kan prima!

Dragen was ook het enige dat bij mijn kinderen hielp tegen die rusteloosheid. Het is gewoon wennen aan de wereld, wennen aan een buikje vol eten en een natuurlijk principe om te garanderen dat je moeder weet waar je bent Gaat wel over
  maandag 29 juni 2009 @ 16:41:12 #127
40180 Stiemie
20-07-2007
pi_70483360
Zijn er hier trouwens moeders die het boek 'Borstvoeding' van Stefan Kleintjes & Mary Broekhuijsen hebben?

Dat is dit boek



Ik heb het eens van de bieb geleend, maar dat was in het begin van deze zwangerschap en toen was ik steeds zo moe dat ik het niet uit heb gekregen voordat het terug moest. Nu twijfel ik of ik het zal kopen... Iemand ervaring ermee?
pi_70483770
Ik heb hem nooit gelezen, Stiemie, maar de schrijvers zijn niet de minsten dus ik kan me niet voorstellen dat je er een miskoop mee doet!
pi_70484146
Ik heb hem Stiemie, en ik heb er veel gebruik van gemaakt. Vooral tijdens de zwangerschap als voorbereiding en in de kraamtijd bij vragen, er staat bijvoorbeeld een heel handig kraamlogboek in. Sommige dingen vind ik onderbelicht (clusteren!) maar over het algemeen vind ik het een goed en volledig boek, prettig geschreven ook. En er staan mooie foto's in
  maandag 29 juni 2009 @ 17:03:20 #130
12913 GreatWhiteSilence
Bite me! (Not you, Annicka!)
pi_70484249
Ik heb hem liggen en ik lees er af en toe nog steeds in. Het is een heel mooi boek vind ik, een handig boek om je te informeren over BV als je zwanger bent en als naslagwerk als je bevallen bent. Het boek is wel erg, erg, ERG pro-bv (ook het boek 'eten voor de kleintjes' van Stefan Kleintjes) dus je moet wel tegen die toonzetting kunnen. Niet iedere recensent kon daartegen...
Maar ja, dan moet je ook niet gaan lezen in een boek dat 'borstvoeding' heet...
Man, unlike the animals, has never learned that the sole purpose of life is to enjoy it. (Samuel Butler)
  maandag 29 juni 2009 @ 18:26:25 #131
9247 texelonia
ploetermoeder
pi_70486811
Ik heb het boek ook, omdat ik de naam Stefan Kleintjes van hier kende. Ik vond het wel een goed boek. Ik heb hem ook vooral aan het eind van de zwangerschap en in de kraamtijd gelezen. Nu pak ik het af en toe nog, als ik iets wil weten.

En er staan hele mooie foto's in
Rest your head close to my heart
Never to part, baby of mine
©Dumbo
While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
  maandag 29 juni 2009 @ 18:34:12 #132
216602 mikoxx
Trotse tweelingmama!!
pi_70487047
Goh, hartstikke bedankt voor al jullie tips.. ben erg blij dat het niet 'gek' is....
Ik heb vandaag contact gehad met een lactatiekundige en zij adviseerde ook te gaan kolven (uurtje na de voeding) om zo een klein voorraadje aan te leggen voor het geval ik 's avonds zelf niet helemaal genoeg heb. Zo blijven ze toch helemaal op bv. Ik hoefde volgens haar niet bang te zijn voor zuigverwarring omdat ik alleen 's avonds in geval van nood een flesje bv aanbiedt. In combinatie met jullie tips hoop ik toch dat de nachten een beetje minder heftig gaan worden, want op zijn na de late voeding tot 4 uur 's nachts aan een stuk is niet heel fijn...

Mrien, wat knap zeg!

Dat boek, staan daar ook tips voor tweelingmama's in? Ik merk dat veel info gericht is op het bv van 1 kindje. Al komt veel natuurlijk wel overeen....
  maandag 29 juni 2009 @ 18:53:58 #133
9247 texelonia
ploetermoeder
pi_70487695
Er staat wel een kopje over meerlingen in, maar alléén daarvoor zou ik het niet kopen. Het is maar 5 blz's
Er staan wel handige dingen in misschien, maar ze gaan er niet echt diep op in. Zo zeggen ze dat je de baby's naast elkaar, tegenover elkaar, in dezelfde positie of kruislings over elkaar op je buik kunt uitleggen. Maar hoe zeggen ze dan weer niet. Misschien dat dat voor veel mensen vanzelfsprekend is ofzow, maar ik zou zulke dingen eerst eens voor me moeten zien denk ik.

Ook zeggen ze, maar dat wist je misschien al, dat je het beste kunt wisselen met welke borst je aan welke baby aanbiedt. Dat kan ook op verschillende manieren. Gewoon per voeding om en om. Of 1 dag de ene baby links en de andere rechts en dat per dag omwisselen.

Verder wordt vooral benadrukt dat je niet onzeker hoeft te zijn dat je te weinig produceert. En wat owlet ook al zei, dat als je gaat bijvoeden dit het principe van vraag en aanbod kan verstoren.
Rest your head close to my heart
Never to part, baby of mine
©Dumbo
While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
  maandag 29 juni 2009 @ 18:58:34 #134
9247 texelonia
ploetermoeder
pi_70487857
Owjah en ook een stukje over tegelijk aanleggen. Dat je het beste eerst 1 tegelijk kan voeden, totdat de borstvoeding goed op gang is en jij en de baby's gewend zijn aan de borstvoeding, het aanleggen goed gaat etc. Als je dan wilt proberen ze tegelijk aan te leggen, is het handig dat samen met iemand te doen, die de baby;s kan aangeven. En veel kussens te gebruiken. De baby die het beste hapt als laatste aanleggen, zodat je de baby die misschien minder goed hapt goed kunt begeleiden. Als de eerste baby goed aangelegd is en goed drinkt, dan ondersteunen met een kussen zodat ie goed blijft liggen. En dan kun je de 2e baby aanleggen. Die kun je eventueel dan ook ondersteunen met kussens, zodat je je handen vrij hebt.
Rest your head close to my heart
Never to part, baby of mine
©Dumbo
While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
  maandag 29 juni 2009 @ 19:03:06 #135
12734 amaranta
Alles Dasty!
pi_70488004
Ik had een vraagje. Kun je eigenlijk een opleiding doen tot BV consulente ofzo?
Hoe wordt je dat? Ik vind het namelijk wel interessant....
pi_70488033
Even inbreken. Ik las dat jullie het over dat boek hadden, maar als ik kijk op bol.com zijn er echt heel veel verschillende boeken over borstvoeding. Vooral ook veel prijsverschil.

Wat maakt het ene boek nou beter als het andere? Die 2e bevalt me namelijk ook wel..omdat dat de nadruk lijkt te leggen op hoe je borstvoeding moet geven, ipv waarom je het doet.. Iemand tips?
Lotte!
Noah!
pi_70490529
De meeste ken ik niet, alleen het Handboek Borstvoeding van lalecheleague heb ik gelezen en dat vind ik een prettig standaardwerk wat steeds weer herschreven wordt elke zoveel jaar zodat ook nieuwe inzichten er in verwerkt worden.

Het hierboven genoemde boek van Kleintjes en Broekhuijsen is ook zeker weten nieuw en aangepast aan de kennis van nu.


Amaranta, er zijn twee organisaties waar je vrijwilligster kan worden: VBN en LLL. Beide verschillen in de nuances, in principe doen ze hetzelfde werk.
Ik weet niet precies hoe het bij VBN gaat, maar bij LLL is het de bedoeling dat je in ieder geval zo veel mogelijk van de organisatie gezien hebt voor je kan beginnen aan de "opleiding". Bijvoorbeeld door een paar keer op een inloopochtend te komen en in overleg met de leidster eens te gaan kijken bij een BVcursus die zij geeft.

Je gaat dan met een van de leidsters (zo heet een vrijwilligster van LLL die klaar is met de opleiding) in gesprek over de uitgangspunten van LLL en de voorwaarden waar je aan moet voldoen en als jullie samen besluiten dat het wat voor je is dan wordt je officieel "aspirant" en dan ga je meedraaien met de activiteiten in je regio. Daarnaast werk je schriftelijke opdrachten uit via een soort van opstellen.

Hoe lang je er over doet is persoonlijk. De een doet er zes maanden over, de ander drie jaar.

LLL heeft landelijke dagen, een paar keer per jaar, die je ook moet bezoeken. Die zijn heel leuk en gezellig en de workshops/lezingen zijn interessant en nuttig.

Meer info over LLL-leidster worden:
http://www.lalecheleague.(...)d-product-flyer.html

Dit is overigens geen verkooppraatje voor LLL hoor, ik weet gewoon niet hoe het bij VBN gaat en wel hoe het bij LLL gaat.

Ticootje kan je misschien meer vertellen over VBN
  maandag 29 juni 2009 @ 20:27:05 #138
12734 amaranta
Alles Dasty!
pi_70490834
Thnx. Krijg de laatste tijd veel vragen uit mijn omgeving namelijk, maar ik weet eigenlijk helemaal niet zoveel. Ben wel gevleid dat ze me vragen natuurlijk, vandaar dat ik me er wel in zou willen verdiepen.
pi_70490994
Amaranta, op de site van de vbn www.borstvoedingnatuurlijk.nl kun je informatie vinden om contactpersoon te worden
Ik ga waarschijnlijk binnenkort ook beginnen (in oktober is eerste scholingsdag)
  maandag 29 juni 2009 @ 20:32:33 #140
1762 YPPY
Yppiaans
pi_70491015
Tijdens mijn bv periode was het boek van Stefan Kleintjes er nog niet. Het boek van LLL heb ik gekocht en dat vond ik ontzettend fijn. Een vriendin heeft het nu te leen en die ging het ook bestellen. Ik heb het tijdens mijn zwangerschap helemaal gelezen en later nog veel teruggezocht. Zeker toen ik niet op internet kon, was het heel fijn iets bij de hand te hebben. Ook als iemand commentaar had op de bv, kon ik mooi naar het boek verwijzen.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_70491167
Owja, ik heb het boek borstvoeding ook gekocht toen ik al even borstvoeding gaf. Ik vind het een erg prettig boek! Momenteel is hij uitgeleend aan xxxkarinxxx, hopelijk heeft zij er ook wat aan!
  maandag 29 juni 2009 @ 20:38:36 #142
40180 Stiemie
20-07-2007
pi_70491241
Bedankt voor jullie ervaringen! Ik ga het denk ik maar gewoon bestellen.Net nog even bij de bieb geweest en het was helaas weer uitgeleend. Het boek is inderdaad vrij nieuw, maar dat vind ik juist wel fijn. heb ik straks tijdens mijn verlof lekker wat te lezen.

Ik heb van dezelfde serie trouwens ook 'Mijn baby' en daar hebben we tijdens het eerste jaar van Linde veel aan gehad.

En inderdaad Yppy wat jij ook zegt: fijn om even iets op te kunnen zoeken zonder eerst weer internet aan te moeten zetten.
  maandag 29 juni 2009 @ 20:43:23 #143
12734 amaranta
Alles Dasty!
pi_70491411
quote:
Op maandag 29 juni 2009 20:31 schreef mrien het volgende:
Amaranta, op de site van de vbn www.borstvoedingnatuurlijk.nl kun je informatie vinden om contactpersoon te worden
Ik ga waarschijnlijk binnenkort ook beginnen (in oktober is eerste scholingsdag)
ik ben even aan het vergelijken, maar de voorwaarden zijn ongeveer hetzelfde....
Het lijkt me echt leuk (op het organiseren van bijeenkomsten na).
Waar is die scholingsdag in oktober? Welke plaats dus?
pi_70492167
Wat ik fijn vind aan het handboek BV (en ik denk dat dat ook wel in het boek van kleintjes aan bod komt) is dat er ook dingen aan bod komen die in de wat oudere boeken vaak worden vergeten. Zoals clusteren, of regeldagen.

Van die dingen waarvan je als je sommige boeken zou moeten geloven bijna zou gaan denken dat je de enige bent die er mee zit, terwijl het juist doodnormaal is en er bij hoort.
pi_70492649
ok, thnx voor de ervaringen, ik ga weer even verder speuren!
Lotte!
Noah!
pi_70493429
quote:
Op maandag 29 juni 2009 20:43 schreef amaranta het volgende:

[..]

ik ben even aan het vergelijken, maar de voorwaarden zijn ongeveer hetzelfde....
Het lijkt me echt leuk (op het organiseren van bijeenkomsten na).
Waar is die scholingsdag in oktober? Welke plaats dus?
Waar en wanneer weet ik eigenlijk nog niet
Ik denk dat Ticootje dat wel weet, die doet de opleiding ook
Eerst moet je verplicht naar een informatiebijeenkomst die gegeven wordt door een contactpersoon en dan mag je je aanmelden begreep ik onlangs. Bij mij in de buurt is alleen a.s. woensdag een bijeenkomst (en dan kan ik niet) en anders pas in september weer. Hopelijk kan ik dan wel in oktober starten, gaat ze navragen voor me
pi_70493503
quote:
Op maandag 29 juni 2009 20:36 schreef mrien het volgende:
Owja, ik heb het boek borstvoeding ook gekocht toen ik al even borstvoeding gaf. Ik vind het een erg prettig boek! Momenteel is hij uitgeleend aan xxxkarinxxx, hopelijk heeft zij er ook wat aan!
Ik lees regelmatig een stukje!!!
Alvast ter voorbereiding.
Het lijkt me ook fijn om het boek achter de hand te hebben als je tegen problemen aanloopt.
Dus ik hoop dat je hem nog een tijdje kunt missen?
wie met beide benen op de grond blijft staan....komt niet ver
pi_70493895
Geen probleem hoor! Ik heb hem nu toch niet nodig
pi_70494298
lief

en als je hem nodig hebt gil je maar!
wie met beide benen op de grond blijft staan....komt niet ver
  maandag 29 juni 2009 @ 21:58:24 #150
125853 Ticootje
<3 6970 <3
pi_70494457
De scholingdagen zijn in culemborg
I am unconditionally and irrevocably in love with him.
I'm 97% sure you don't like me, I'm 100% sure I don't care.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')