Sinds een driekwart jaar woon ik in Deventer (ja,

) op de eerste verdieping van een huis en ik betaal huur all-in. Een paar weken geleden kreeg ik een brief van Vitens, de waterleverancier. Of ik even 150 Euro aan waterschapsheffingen wil betalen. Aangezien ik all-in betaal is dit dus voor de rekening van de huisbaas.
Ik bel die gasten van Vitens op en vervolgens krijg ik een menu te horen.
- Toets 1 voor blabla
- Toets 2 voor blabla
- Toets 3 voor blabla
- Toets 4 voor een andere vraag
*4
- Toets 1 voor blabla
- Toets 2 voor blabla
- Toets 3 voor blabla
- Toets 4 voor blabla
- Toets 5 voor een andere vraag
*5
"
Al onze medewerkers zijn in gesprek en de verwachte wachttijd is langer dan dat u van ons gewend bent, wij adviseren u om op een later tijdstip terug te bellen."
GVD

Ik een half uur later terugbellen, weer op dat klotemenu wachten en toen kreeg ik een mevrouw aan de lijn. Die snapte mijn verhaal niet helemaal en na 3x uitleggen en 10 minuten verder snapte ze het. Ze zag de fout en zou het corrigeren. Mooi, opgelost dus.
Kreeg ik twee weken later (vorige week) een brief van Vitens: dat ik nog 7 dagen de tijd had om te betalen. WTF?

Dus ik net bellen, weer dat klotemenu door en ik kreeg weer een mevrouw aan de lijn.
Weer het verhaal 3x moeten uitleggen (nee, het was niet dezelfde mevrouw nee). En vervolgens zegt ze: "ja, maar u staat als enige bewonende op dit adres dus moet u betalen". Ik vroeg hoe het zat met die mensen onder mij: die wonen er al 10 jaar. Dat wist ze ook niet hoe dat zat. Maar aangezien ik genoteerd sta als inwonende van het hele pand moet ik die zooi betalen. Ik snap er geen hole van: tot een paar maanden geleden ging het gewoon goed en nu gaat het in eens fout

Nu moet ik de huisbaas bellen en moet hij met zijn gegevens naar Vitens. Maar hij staat al in het systeem van Vitens, maar dat begrepen ze daar niet
Klacht: incompetente josties bij Vitens
Klacht: bureaucratie bij Vitens
Subklacht: enorm lange telefoon menu's