Betaald hebt of betaalt, welke bedoel je?quote:Op woensdag 17 juni 2009 16:40 schreef NiGeLaToR het volgende:
Punt is dat jij de rekening niet betaald.
Ik erken direct je taalkundige superieuriteit, bedankt voor deze top-bijdragequote:Op woensdag 17 juni 2009 16:46 schreef r_one het volgende:
[..]
Betaald hebt of betaalt, welke bedoel je?
quote:Op woensdag 17 juni 2009 16:57 schreef NiGeLaToR het volgende:
Ik erken direct je taalkundige superieuriteit, bedankt voor deze top-bijdrage
Na checken bleek het 2 maand na de behandeling.quote:Op woensdag 17 juni 2009 17:17 schreef r_one het volgende:
[..]
De rekening is al wel door TS betaald, 5 weken na de behandeling, aan de tandarts (zie OP).
Dan nog ...quote:Op woensdag 17 juni 2009 17:28 schreef ITCHY1 het volgende:
Na checken bleek het 2 maand na de behandeling.
... zette ik het volgende neerquote:
Ik wil juist wel aangeven dat TS zelf met de ellende is begonnen, door de rekening in eerste instantie niet te betalen. Pas na de incasso dreiging bedacht ts zich dat het wel eens tijd werd te betalen. Als ik een rechter was, zou ik hem dat wel aanrekenen, los van of de uiteindelijke incassokosten wel of niet te hoog zijn of te snel in rekening zijn gebracht.quote:Punt is dat jij de rekening niet betaalt. Er volgen herrinneringen, aanmaningen en zelfs een incasso. Dan betaal je, maar alleen de rekening.
Dat gedeelte is eigenlijk punt 1 2 3 van verweer. Je 2e punt ben ik niet over begonnen, de rest wel. De laatste vraag stel ik ook in mijn verweer. De aanmaankosten zijn onrechtmatig en de tandarts rekent deze een maand na de notadatum (= behandeldatum). Na 6 weken geeft hij het uit handen aan incasso, die gek genoeg minder kosten (incassokosten) rekent.quote:Op woensdag 17 juni 2009 16:40 schreef NiGeLaToR het volgende:
Ik mis nog het gedeelte waarom je het onterecht vind dat je voor kosten moet opdraaien voor te late betaling.
Punt is dat jij de rekening niet betaalt. Er volgen herrinneringen, aanmaningen en zelfs een incasso. Dan betaal je, maar alleen de rekening. De incasseur is ingeschakeld, heeft kosten gemaakt en zal deze hoe dan ook willen verhalen. Nu zijn er dus 3 partijen betrokken. De incasseur verhaalt ze op jou, want jij had de rekening niet op tijd betaald. De tandarts geeft de incasseur hier opdracht toe.
Enfin, je verweer zou dan moeten zijn dat je de incassokosten niet gaat betalen omdat:
- de betalingstermijn onredelijk is en niet te herleiden tot een av.
- de inschakeltermijn van de incasseur wel erg kort is. Als het door een vakantie per abuis een week of 2 op de mat ligt heb je een incasso aan je broek!
- er is dubbelzinnigheid over aanmaningkosten en incassokosten. Welke tarieven worden door welke van de twee inmiddels eisende partijen gehanteerd en welke werkzaamheden liggen hieraan ten grondslag?
Als ik je topic zo even doorblader blijf ik hierop steken. En verder bekruipt met het gevoel dat je een luie wanbetaler bent
Ik ben even de draad kwijt TS, je hebt de incassokosten wel betaald?quote:Op woensdag 17 juni 2009 15:57 schreef ITCHY1 het volgende:
Maar... ook bleek het volgende, een rekening een maand eerder, van 75 euro was verhoogd met 75 euro aanmaankosten, en deze heb ik blijkbaar betaald.
[..]
4. Ondergetekende is van mening dat de aanmaankosten van 75 euro, die telkens een maand na notadatum in rekening zijn gebacht, niet redelijk zijn en geen wettelijke grond hebben. Het feit dat deze kosten door het incassoburo zijn verlaagd, en later in de dagvaarding wederom zijn verlaagd, bevestigd mijns inziens deze stelling. Graag zou ik van eiser een specificatie van de werkzaamheden behorende bij deze kosten willen zien.
Indien eiser deze kosten niet kan verantwoorden verzoek ik eiser dit bedrag betaald bij de nota op datum zz-zz-zz terug te betalen.
Bij een eerdere rekening van een eerdere behandeling heb ik het zonder dat ik het wist, aanmaankosten betaald. Zonder dat er een incassoburo aan te pas is gekomen. Hier kwam ik achter nadat ik de kopien had opgevraagd.quote:Op woensdag 17 juni 2009 17:37 schreef Sylver_ het volgende:
[..]
Ik ben even de draad kwijt TS, je hebt de incassokosten wel betaald?
Dat valt nog maar te bezien, wie met de ellende is begonnen en of TS de rekening in eerste instantie niet van plan was te te betalen. Als de tandarts al zo belachelijk snel een incassobureau eropaf stuurt, dan wil ik niet stellen dat TS "in eerste instantie niet betaalde".quote:Op woensdag 17 juni 2009 17:35 schreef NiGeLaToR het volgende:
Ik wil juist wel aangeven dat TS zelf met de ellende is begonnen, door de rekening in eerste instantie niet te betalen. Pas na de incasso dreiging bedacht ts zich dat het wel eens tijd werd te betalen. Als ik een rechter was, zou ik hem dat wel aanrekenen, los van of de uiteindelijke incassokosten wel of niet te hoog zijn of te snel in rekening zijn gebracht.
Hij bedoelt, het punt is dat ik in eerste instantie de rekening niet betaal binnen de termijnen.quote:
Dan nog ...quote:Op woensdag 17 juni 2009 17:52 schreef ITCHY1 het volgende:
Hij bedoelt, het punt is dat ik in eerste instantie de rekening niet betaal binnen de termijnen.
De vraag lijkt me nu of ik die rekening had moeten betalen binnen die termijnen, gezien de punten mbt algemene voorwaarden.
Ja ben het er wel mee eensquote:Op woensdag 17 juni 2009 17:53 schreef r_one het volgende:
[..]
Dan nog ...
Lees m'n pleidooi () pal hierboven even.
Uhm ja, ts geeft net zelf toe dat de vorige rekening al betaald is met aanmaankosten. Vast niet op tijdquote:Op woensdag 17 juni 2009 17:53 schreef r_one het volgende:
[..]
Dan nog ...
Lees m'n pleidooi () pal hierboven even.
Uhm tja, niet op de termijn die de tandarts graag ziet neequote:Op woensdag 17 juni 2009 18:11 schreef NiGeLaToR het volgende:
Uhm ja, ts geeft net zelf toe dat de vorige rekening al betaald is met aanmaankosten. Vast niet op tijd
Van deze ene rekening ja, alleen deze ene rekening, "maar liefst" 2 maanden na factuurdatum na behandeling, boe fucking woequote:Verder zijn de 4-5 weken al 2 maanden gebleken.
Wil je van die 2 maanden nog wel even de reguliere betalingstermijn aftrekken, voordat je de suggestie wekt dat TS 2 maanden na vervaldatum pas betaald heeft? En ook graag even de termijn die eventueel verstrijkt tussen de behandeling en het opmaken van de factuur? Dank uquote:2 maanden de Nuon rekening niet betalen en je hebt een incassobureau op je dak, niet heel vreemd dus op zich.
Grappig. Dat je eerst incassokosten krijgt en dan pas herinneringen en aanmaningen met administratie- of herinneringskosten (los van het feit dat beide niet eens mag)quote:Op een rekening van 400 euro komt ongeveer 100 euro incasso kosten. Herrinneringen kosten je (na de 2e) ook 5,- per keer, aanmaningen 15,- per keer
Jouw overleden schoonvader was ook al zo'n onverbeterlijke notoire wanbetaler, evenals TS?quote:Heb wat ervaring opgedaan door het afhandelen van administratie van overleden schoonvader![]()
Bedankt voor je reactie. Ik heb het conclusie van antwoord voorbeeld gevonden. Heb niet afgesloten met een conclusie, en heb niet gevraagd om een veroordeling in de kosten voor eiser. Denk niet dat het voor de rechter veel uitmaakt. Kwa formulering heb ik wel getracht zo duidelijk mogelijk te zijn.quote:Op woensdag 17 juni 2009 18:13 schreef Phuturistixxx het volgende:
Ik hoop dat het goed komt TS, maar ik ben bang dat dit een zaak is die je niet kon winnen...
Volgens mij maakt het niet uit wat er in de algemene voorwaarden staat (even cru gezegd), omdat je verschillende brieven van de tandarts (FaMed?) hebt gekregen waarin stond dat als je niet spoedig zou betalen er een incassobureau zou worden ingeschakeld. Ook al staat het onduidelijk in de algemene voorwaarden zonder termijnen erbij, de brieven waren helder toch?
Je 'gokt' er nu op dat de rechter het met je eens zal zijn dat het incassobureau te vroeg werd ingeschakeld, terwijl je pas na 2 maanden de rekening betaalde én aangemaand bent voor die tijd. Lijkt me dat geen rechter zal beslissen dat je gelijk hebt.
Een hoofdsom van 58 euro aan incassokosten is redelijk, misschien een paar euro te veel, maar niet zo buitensporig lijkt me dat de rechter je in het gelijk zal stellen.
Maar goed ik ben geen rechter, dus wie weet, ik ben benieuwd.
Had je niet in je verweer moeten vragen om veroordeling van de tegenpartij in de kosten van het proces? Weet niet of rechters dat automatisch doen...
Gedagvaard bij de kantonrechter..
Hier kun je trouwens lezen hoe het officiël had gemoeten, je reactie op de dagvaarding (in de vorm van een conclusie van antwoord), weet niet of het voor de rechter écht uitmaakt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |