Zelf ben ik een autoliefhebber en vind ik de Prius mooi om zijn vooruitstrevende technologie. Het is de eerste burgerbak met allerlei toffe opties die je voor nu nog enkel bij BMW en Mercedes ziet.quote:Op maandag 25 mei 2009 19:46 schreef mighty_myte het volgende:
't Is ook een pisbak, zo'n prius.
Echt zo'n wagen voor boomneukers met een strakke portemonnee zonder verstand van auto's.
In een moderne diesel rij je 10x zuiniger.
Goed voor het milieu is hij ook allerminst -weet inmiddels iedereen- omdat elk schroefje uit een ander land komt.
Die mening is alleen door mensen die een vijfdehands Opel Astra kunnen betalenquote:Op maandag 25 mei 2009 19:46 schreef mighty_myte het volgende:
't Is ook een pisbak, zo'n prius.
Echt zo'n wagen voor boomneukers met een strakke portemonnee zonder verstand van auto's.
In een moderne diesel rij je 10x zuiniger.
Goed voor het milieu is hij ook allerminst -weet inmiddels iedereen- omdat elk schroefje uit een ander land komt.
Je laat al duidelijk blijken dat jij in ieder geval geen verstand van autos hebt. Ik heb een moderne diesel gereden die even zwaar en even groot was en merkwaardig genoeg is het verbruik nagenoeg gelijk.Zelfs na afgelopen week naar de ardennen te zijn gereden via duitsland. Dat is knap voor een dergelijke auto op benzine.quote:Op maandag 25 mei 2009 19:46 schreef mighty_myte het volgende:
't Is ook een pisbak, zo'n prius.
Echt zo'n wagen voor boomneukers met een strakke portemonnee zonder verstand van auto's.
In een moderne diesel rij je 10x zuiniger.
Goed voor het milieu is hij ook allerminst -weet inmiddels iedereen- omdat elk schroefje uit een ander land komt.
Volgens Wikipedia:quote:Op dinsdag 26 mei 2009 08:42 schreef Athmozz het volgende:
klopt wel, die prius is een héél pak zuiniger. Dit is echter niet zozeer toe te schrijven aan die elektromotoren en al die andere zut erin (ok, wat werkt weldegelijk mee), maar eerder aan het gebruiken van de atkinsoncyclus dan de ottocyclus voor de motor (atkinsoncyclus is stuk zuiniger dan ottocyclus).
Je kan er dus niet omheen dat de prius technisch gezien gewoon een baanbrekend model is; een van de eersten waarin batterijgedoe in zit (toch voor op de openbare baan) en gewoonweg de eerste met de atkinsoncyclus... Ik vraag me nog steeds af waarom er enkel voor de prius op de atkinsoncyclus gewerkt wordt, en voor dan voor een model zoals de auris niet (en uberhaupt door geen enkele andere producent). Die cyclus & motor is al lange tijd gekend, en er is geweten dat hij zuiniger functioneert, maar toch wordt die niet in productie genomen. Gek als je t mij vraagt...
Het zijn namelijk enkels hybrids die de atkinsoncycles gebruiken:quote:While a modified Otto cycle engine using the "Atkinson cycle" provides good fuel economy, it is at the expense of a lower power-per-displacement than a traditional four-stroke[1]. If the engine is only run at high powers intermittently, then the power of the engine can be supplemented by an electric motor during times when high power is needed.
Kleine demonstratie:quote:Toyota Prius hybrid electric (front-wheel drive) with a (purely geometric) compression ratio of 13.0:1
Ford Escape/Mercury Mariner/Mazda Tribute hybrid electric (front- and four-wheel drive) with a compression ratio of 12.4:1
2010 Ford Fusion Hybrid/Mercury Milan Hybrid hybrid electric (front-wheel drive) with a compression ratio of 12.3.1
Toyota Camry Hybrid hybrid electric (front-wheel drive) with a compression ratio of 12.5:1
Chevrolet Tahoe Hybrid hybrid electric (four-wheel drive) with a compression ratio of 10.8:1
2010 Lexus RX 450h hybrid electric (front-wheel drive)
2010 Mercedes ML450 Hybrid hybrid electric
Het probleem met het lagere vermogen per inhoud is denk ik dat je meer toeren moet maken om het te compenseren. Die 2 liter motor waar jij het over hebt zou met 200pk minder toeren hoeven te maken om 120 te rijden. Denk ik, weet ik niet zeker.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 09:14 schreef Athmozz het volgende:
het lagere vermogen per inhoud maakt op zich toch niet uit als het rendement van je motor hoger ligt?
Liever een 2 liter motor met 140pk en 5l/100km verbruiken dan een 1600cc met 140pk en 6l/100km verbruiken hoor. In 90% van de auto's is er toch genoeg ruimte onder de motorkap om een iets dikkere motor te plaatsen.
Dat hangt toch ook samen met je rijstijl. Bij vollast gaat de Prius wel flink verbruiken. En ook bij een normale rit zijn er genoeg auto's die echt zuiniger zijn (AutoVisie heeft dat in een praktijktest geconstateerd).quote:Op dinsdag 26 mei 2009 08:42 schreef Athmozz het volgende:
klopt wel, die prius is een héél pak zuiniger.
ja ok, maar echt vol belasten kan je ook niet met een prius; de wegligging & de rijstijl van die wagen lenen zich gewoonweg niet tot sportief gebruikquote:Op dinsdag 26 mei 2009 09:37 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat hangt toch ook samen met je rijstijl. Bij vollast gaat de Prius wel flink verbruiken. En ook bij een normale rit zijn er genoeg auto's die echt zuiniger zijn (AutoVisie heeft dat in een praktijktest geconstateerd).
Wat jij nu wil bereiken doet men in de praktijk met de turbomotor. Juist de kleinere motor die toch nog genoeg vermogen levert. Overigens ook een oplossing die alleen bij deellast zuiniger is.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 09:14 schreef Athmozz het volgende:
het lagere vermogen per inhoud maakt op zich toch niet uit als het rendement van je motor hoger ligt?
Liever een 2 liter motor met 140pk en 5l/100km verbruiken dan een 1600cc met 140pk en 6l/100km verbruiken hoor. In 90% van de auto's is er toch genoeg ruimte onder de motorkap om een iets dikkere motor te plaatsen.
Dan rij je zuinig (aangezien 1:17 met een 320d best zuinig is). Zodra je wat vlotter gaat rijden gaat de 320d misschien wel zuiniger zijn. Is overigens ook meer auto...quote:Op dinsdag 26 mei 2009 09:41 schreef Athmozz het volgende:
ja ok, maar echt vol belasten kan je ook niet met een prius; de wegligging & de rijstijl van die wagen lenen zich gewoonweg niet tot sportief gebruik. Bij normaal rijden ben ik met mijn 320d ongeveer 1 op 17 kwijt, met die prius had ik met ongeveer dezelfde rijstijl 1 op 20.
Dat wordt steeds meer achterhaald. De verschillen worden kleiner. Enerzijds omdat de benzinemodellen zuiniger worden en anderzijds omdat de dieselmodellen sportiever (sneller) worden, hetgeen ten koste gaat van verbruik.quote:Gezien het verschil van benzine naar diesel is dat nog héél mooi, benzine gebruikt normaal altijd meer.
Ik denk dat hybride zich niet leent voor combinatie met diesel, daar de electromotor juist bij lage snelheden en lage toeren bij zal springen. En diesel staat echter niet bekend om top-end power.quote:Als je wagens wil gaan vergelijken moet je eerder een prius naast een benzinewagen zetten ipv naast een diesel; als ze die techniek gecombineerd hadden met een dieselmotor gingen ze ook een stuk zuiniger af geweest zijn dan nu qua verbruik.
Kijk je ook naar de uitstoot?quote:Op dinsdag 26 mei 2009 09:37 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat hangt toch ook samen met je rijstijl. Bij vollast gaat de Prius wel flink verbruiken. En ook bij een normale rit zijn er genoeg auto's die echt zuiniger zijn (AutoVisie heeft dat in een praktijktest geconstateerd).
Volgens mij deed AutoVisie dat niet en ik doe dat ook niet. Meestal hangt uitstoot aardig samen met verbruik (bij gelijke bouwjaren) en ik ben er nog steeds van overtuigd dat het gebruik van accu's (die gewoon milieuvervuilers van de allereerste orde zijn) het "groene" karakter van de prius onderuit haalt.quote:
Maar dat de accu slecht voor het milieu is om te maken word gecompenseerd doordat de fabriek CO2 beter afvoert.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 10:18 schreef DS4 het volgende:
[..]
Volgens mij deed AutoVisie dat niet en ik doe dat ook niet. Meestal hangt uitstoot aardig samen met verbruik (bij gelijke bouwjaren) en ik ben er nog steeds van overtuigd dat het gebruik van accu's (die gewoon milieuvervuilers van de allereerste orde zijn) het "groene" karakter van de prius onderuit haalt.
Overigens, heel eerlijk: het milieuaspect zal mij jeuken. Ik vind het prima dat er maatregelen zijn genomen om auto's milieuvriendelijker te maken, maar ik laat mij er bij de koop in het geheel niet door leiden.
ik rijd wat gemiddeld qua stad & grote banen, maar als je wat vooruit kijkt kan je dat verbruik probleemloos halen hoor. Ik rem gemiddeld ook zéér weinig, maar mijn snelheden zitten altijd tegen of over het max wat toegestaan is. Bij een auto moet je gewoon op relatief lage toeren met rond de 80% gas optrekken, dat is het zuinigste punt van de motor. En dan gewoon in een zo hoog mogelijke versnelling gooien om een hoog koppel van de motor te vragen bij lage toerentallen, dan zit je eveneens zuinig te rijden (uiteraard moet je wel een beetje motor meehebben, met een 1300cc valt er zo niet te rijden aangezien je gewoon geen koppel hebt).quote:Op dinsdag 26 mei 2009 09:47 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dan rij je zuinig (aangezien 1:17 met een 320d best zuinig is). Zodra je wat vlotter gaat rijden gaat de 320d misschien wel zuiniger zijn. Is overigens ook meer auto...
Het kringproces van een zelfontbrander (diesel) laat gewoon een hoger rendement toe dan mogelijk is bij een benzinemotor... je zal dus nooit even zuinig raken met benzine als met diesel (tenzij je truckjes zoals batterijmotoren enzo gaat integreren)quote:Dat wordt steeds meer achterhaald. De verschillen worden kleiner. Enerzijds omdat de benzinemodellen zuiniger worden en anderzijds omdat de dieselmodellen sportiever (sneller) worden, hetgeen ten koste gaat van verbruik.
waarom moet er topend- power zijn? De meeste diesels houden perfect hun power tot 3000 toeren (of je rijdt echt met een vrachtwagen), en aan 3000 toeren rijd je met een degelijk ontworpen motor + bak combinatie al richting de 140-150... voor normaal gebruik is dat méér dan genoegquote:Ik denk dat hybride zich niet leent voor combinatie met diesel, daar de electromotor juist bij lage snelheden en lage toeren bij zal springen. En diesel staat echter niet bekend om top-end power.
CO2 boeit écht niet. 20 Chinezen ademen op 1 jaar tijd evenveel uit of de gemiddelde auto die 15000km rijdt... Wat maakt het dan uit dat je auto 5% minder uitstoot, er blijven massa's chinezen om dat de compenserenquote:Op dinsdag 26 mei 2009 10:25 schreef Geqxon het volgende:
[..]
Maar dat de accu slecht voor het milieu is om te maken word gecompenseerd doordat de fabriek CO2 beter afvoert.
Dat is vrij bijzonder om zeer milieuvervuilende stoffen te compenseren door een zeer ongevaarlijk stofje minder uit te stoten...quote:Op dinsdag 26 mei 2009 10:25 schreef Geqxon het volgende:
Maar dat de accu slecht voor het milieu is om te maken word gecompenseerd doordat de fabriek CO2 beter afvoert.
Binnen de dichtbevolkte stedelijke grenzen... Daarbuiten niet.quote:Hetzelfde met elektrische auto's: Ook al wordt de stroom voor deze wagens met kolen opgewerkt, het is nog altijd beter om dit op een centrale plek te doen i.p.v. in de auto zelf.
Omdat het niet fijn rijdt. Je krijgt dan onderin veel kracht en bovenin is de fut er uit.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 10:33 schreef Athmozz het volgende:
waarom moet er topend- power zijn? De meeste diesels houden perfect hun power tot 3000 toeren (of je rijdt echt met een vrachtwagen), en aan 3000 toeren rijd je met een degelijk ontworpen motor + bak combinatie al richting de 140-150... voor normaal gebruik is dat méér dan genoeg
fuck die batterijen mythe: andere autos gebruiken roetfilters of katalysators en ook daarvoor zijn metalen nodig die zeker niet milieuvriendelijke gewonnen worden. Daarnaast worden er niet alleen voor een prius accu materiaal gewonnen maar ook voor ALLE andere accus en batterijen die we gebruiken. we praten dus over promilles van productie die een prius nodig heeft. Oftewel een beetje hypocriet om te roepen dat al die milieuvervuiling toegekend kan worden aan een prius. Ik roep toch ook niet dat alle platina winning gebruikt wordt voor het maken van roetfilters.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 10:50 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat is vrij bijzonder om zeer milieuvervuilende stoffen te compenseren door een zeer ongevaarlijk stofje minder uit te stoten...
[..]
Binnen de dichtbevolkte stedelijke grenzen... Daarbuiten niet.
quote:Op dinsdag 26 mei 2009 09:37 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat hangt toch ook samen met je rijstijl. Bij vollast gaat de Prius wel flink verbruiken. En ook bij een normale rit zijn er genoeg auto's die echt zuiniger zijn (AutoVisie heeft dat in een praktijktest geconstateerd).
in een prius zit toch bijna 250 kilo batterijpack in. Ik weet niet wat een normale auto accu weegt, maar ik kan die makkelijk opheffen dus t zal zeker geen 20 kilo zijn. Stel dat alle wagens met dergelijke packs gelijk een prius uitgerust worden, en je hebt gewoon 10x zoveel van die rommel nodig... dàt geeft wel invloed op het milieu hoorquote:Op dinsdag 26 mei 2009 12:29 schreef bluebit het volgende:
[..]
fuck die batterijen mythe: andere autos gebruiken roetfilters of katalysators en ook daarvoor zijn metalen nodig die zeker niet milieuvriendelijke gewonnen worden. Daarnaast worden er niet alleen voor een prius accu materiaal gewonnen maar ook voor ALLE andere accus en batterijen die we gebruiken. we praten dus over promilles van productie die een prius nodig heeft. Oftewel een beetje hypocriet om te roepen dat al die milieuvervuiling toegekend kan worden aan een prius. Ik roep toch ook niet dat alle platina winning gebruikt wordt voor het maken van roetfilters.
bekijk de test van topgear maar eensquote:Op dinsdag 26 mei 2009 12:32 schreef bluebit het volgende:
[..]
mwoah, viel me mee, heb toch een kleine 700 km gereden met een gemiddelde van 140 - 150 (duitse autobahn, samen met vriendin naar ardennen, dus ook bergen erin).
Overigens, merk je wel dat ie volgeladen is, optrekken en tussensprints gaan beduidend langzamer, bij mijn vorige diesel merkte je daar niets van.
Oh hai: http://www.cleangreencar.co.nz/page/prius-transmissionquote:Op dinsdag 26 mei 2009 13:03 schreef Athmozz het volgende:
prius heeft wél een CVT (een CVT is niets anders dan een viabele automatische transmissie). Het is geen "bak" want een bak heeft verschillende verhoudingen, een CVT heeft 1 variabele verhouding). Hoeveel motoren er dan nog extra zijn of niet maakt niet eens uit.
quote:Op dinsdag 26 mei 2009 13:09 schreef r8ality het volgende:
[..]
Oh hai: http://www.cleangreencar.co.nz/page/prius-transmission
quote:Op dinsdag 26 mei 2009 12:47 schreef Athmozz het volgende:
[..]
bekijk de test van topgear maar eens
Scheuren met een prius & erachter rijden met een BMW M3; de M3 is een stuk zuiniger dan de prius. Die prius is enkel zuinig als je kalm rijdt. 150 rijden is trouwens nog steeds kalm rijden hoor, zolang je maar niet continu aan tussensprints bezig zit. Een beetje normale diesel doet dat met een litertje of 7à8... Aan die snelheid zal een prius daar ook minstens zitten hoor
Het heeft geen reet met CVT te maken. Punt. Dafjes/scooters, dat is CVT. Geen automaat die een accu oplaadtquote:Op dinsdag 26 mei 2009 14:58 schreef bluebit het volgende:
[..]
jaja, puur gezien is het inderdaad geen echte CVT, maar het lijkt wel het meest op een CVT betreffende techniek en karaktereigenschappen. Vandaar dus dat iedereen zegt dat het een CVT is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |