Het was in de zomer van 1997. Amsterdam. Ik begon me zoetjes aan los te weken van het gezin waar ik vandaan kwam. Van 'zoon van' en 'broer van' begon ik me meer en meer bewust te worden van mn eigen autonomie. Die zomer van 1997 (en alleen die zomer, geen ander jaargetijde) beleefde ik met en bij mn eerste vriendin, woonachtig in Amsterdam. Zij werkte daar in een uitgaansgelegenheid en op een avond hadden we besloten dat ik bij haar thuis zou blijven terwijl zij ging werken en dat ik haar op enig moment een bezoekje zou brengen. Gewoon om te kijken waar ze nou werkte (ik ben zelf geen uitgaangstype, toen ook al niet). Na de boel een beetje opgeruimd te hebben, ging ik tegen een uur of twee daar heen en voor iemand die niet uitgaat is het een hele stoere belevenis om langs een rij wachtenden te mogen doorlopen enkel bij het noemen van mn naam. Mijn komst was uiteraard aangekondigd.
Hoe dan ook, tegen een uur of vier in de ochtend ging ik weer naar haar huis. Zij moest nog opruimen e.d. en zou later door een collega worden afgezet. Dat was zo de gewoonte. Het uitgaanscentrum was (uiteraard) al aan het leeg lopen en hoe verder ik daarvan verwijderd raakte, lopend langs de gracht op weg naar haar appartement, hoe rustiger en vrediger het werd. Het zomerde hevig en het was zon nacht waarin het nooit helemaal donker lijkt te worden en hoewel het daarvoor nog te vroeg moest zijn, meende ik aan het begin van de horizon al iets van ochtendgloren te kunnen herkennen. Het was, behoudens wat onbestemde geluiden, ver, heel ver weg (een snelweg of een vliegtuig ofzo) compleet stil en geen levende ziel in zicht. Op dat moment klopte alles. Ik was intens gelukkig met de plaats waar ik was en de persoon die ik op dat moment was. Zon zeldzaam moment waarop de wereld zich op haar allervriendelijkst toont en de zorgen en verantwoordelijkheden waar je je overdag altijd wel enigszins van bewust bent, plaats maken voor een bijna overweldigende gelukzaligheid.
Heel soms beleef ik zulke momenten en als ik ze beleef worden mn gedachten acuut teruggevoerd naar die zomernacht dat ik op mn dooie gemak langs een Amsterdamse gracht struinde en alle tijd van de wereld had.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.