Helaas is 1 tussenmuur maar +/- 9 cm dik en zitten er twee (ondiepe, oude) dozen op precies dezelfde plek. Hier kan ik dus geen 2 x 50 mm in kwijt, is het dan handiger om 1 x 40 en 1 x 50 te gebruiken of liever 2 x 40 mm en hopen dat ik die extra 10 mm er niet uitbeuk met het hakken na het boren? (deze dozen zijn voor schakelaars, dus zijn 40 mm dozen genoeg)quote:Op dinsdag 7 april 2009 08:36 schreef skiff het volgende:
40 is in principe genoeg, maar aangezien je toch moet boren, en je blijkbaar genoeg dikte in je muur hebt, zou ik overal lekker 50 nemen. Veel meer moeite is het niet.
82mm is ruim voldoende, en je kan de dozen naderhand vastzetten met roodband, snelband, goudband, zand-cement, snelcement.
Fix en finish zou eventueel kunnen, maar dat is eigenlijk alleen voor heel dunne lagen...
Ik zie dit niet zitten.quote:Probleem hierbij is alleen dat ik het heb over betonnen muren. Ik ga hiervoor met handdiamantboor aan de gang.
Bepaal eerst wat je nodig hebt aan diepte. Een doos van 50 diep moet op zich wel te zetten zijn in een muur van 90 dik. Het laatste stukje hakwerk doe je desnoods met de hand als je (nog) niet zo handig bent met een boor- of breekhamer.quote:Op dinsdag 7 april 2009 09:39 schreef hanckey het volgende:
[..]
Helaas is 1 tussenmuur maar +/- 9 cm dik en zitten er twee (ondiepe, oude) dozen op precies dezelfde plek. Hier kan ik dus geen 2 x 50 mm in kwijt, is het dan handiger om 1 x 40 en 1 x 50 te gebruiken of liever 2 x 40 mm en hopen dat ik die extra 10 mm er niet uitbeuk met het hakken na het boren? (deze dozen zijn voor schakelaars, dus zijn 40 mm dozen genoeg)
Zagen is goed voor baksteen op gipsmuren, daar gaat het idd sneller als hakken. Of als de muur niet gestuct wordt en er maar 1 doos bijgezet hoeft te worden.quote:Op dinsdag 7 april 2009 09:36 schreef Cothen het volgende:
Komend weekend wil ik hetzelfde gaan doen, maar dan in de betonnen muren. In eerste instantie ook met een dozenboor, maar ik denk dat het beitelen gaat worden.
Ik vind het moeilijk te geloven dat het boren met een handdiamantdozenboor, zoals bijv. deze zoveel langer duurt dan hakken met een breekhamer. Heb jij hier ervaring mee? Ik sta altijd open voor suggesties waarmee ik het sneller kan uitvoeren (moet namelijk heel het huis doen, behalve de badkamer die ik al gedaan heb met een breekhamer. Wat niet echt een net resultaat opleverde, maar dat maakte in dat geval niet zoveel uit. Oefening baart kunst zal ik maar zeggen).quote:Op dinsdag 7 april 2009 10:14 schreef Osramp het volgende:
[..]
Zagen is goed voor baksteen op gipsmuren, daar gaat het idd sneller als hakken. Of als de muur niet gestuct wordt en er maar 1 doos bijgezet hoeft te worden.
In beton gewoon hakken, dat gaat veel sneller dan het dozenboor. En met wat oefening worden die gaten ook best rond genoeg.
Die methode met het stopcontact plaatsen om de doos vlak op de muur te krijgen is imho veel extra werk. Gewoon achterin het gat vullen, de doos erin drukken en met een latje controleren of de doos ongeveer vlak ligt met de muur. De doos mag gerust 1-2mm terug liggen, precies vlak is niet perse nodig.
In het verleden heb ik vaak zat met een dozenboor gewerkt, maar ik vind het niet opschieten in vergelijking met hakken. Verder veel meer stof naar mijn mening, al heb ik nooit zo'n luxe apparaat gebruikt met afzuiging.quote:Op dinsdag 7 april 2009 10:35 schreef hanckey het volgende:
[..]
Ik vind het moeilijk te geloven dat het boren met een handdiamantdozenboor, zoveel langer duurt dan hakken met een breekhamer. Heb jij hier ervaring mee?
Ik denk dat je dan beter de extra ruimte die je nodig hebt kunt uithakken. Als je gaat boren moet je zorgen dat je leidingen leeg zijn, anders sloop je het uiteinde van je kabels en kan je je schakelaars niet meer aansluiten.quote:Op dinsdag 7 april 2009 09:39 schreef hanckey het volgende:
Helaas is 1 tussenmuur maar +/- 9 cm dik en zitten er twee (ondiepe, oude) dozen op precies dezelfde plek.
* Ou-Tannu heeft 50mm dozen in een 7 cm dikke muur gepropt.. ging primaquote:Op dinsdag 7 april 2009 09:39 schreef hanckey het volgende:
[..]
Helaas is 1 tussenmuur maar +/- 9 cm dik en zitten er twee (ondiepe, oude) dozen op precies dezelfde plek. Hier kan ik dus geen 2 x 50 mm in kwijt, is het dan handiger om 1 x 40 en 1 x 50 te gebruiken of liever 2 x 40 mm en hopen dat ik die extra 10 mm er niet uitbeuk met het hakken na het boren? (deze dozen zijn voor schakelaars, dus zijn 40 mm dozen genoeg)
Dan hoop ik dat je nooit op 2 meter afstand de stekker van de stofzuiger uit het stopcontact trekt, want je loopt dan de kans dat je de stekker MET stopcontact en inbouwdoos in één ruk uit de muur trekt.quote:Op dinsdag 7 april 2009 10:52 schreef xEvelinex het volgende:
Wij hebben onze dozen vastgezet met pur. Dat gaat heel goed maar kijk wel uit dat je niet teveel gebruikt, dan komt het stopcontact te ver naar voren. Als het droog is de restanten eraf snijden en klaar!
Wat vonkenboer zegt, troepwerk, met purquote:Op dinsdag 7 april 2009 11:44 schreef djamoro het volgende:
goedemiddag,als je de dozen met een dozenboor hebt geboord,de dozen erin zetten en dan lekker afpurren,doe het zo al jaren en is mijns insziens de snelste en makkelijkste manier.Ze zitten dan als een huis.Daarna lekker stucen en je ziet er niks meer van.
Pur is voor beunhazenquote:Op dinsdag 7 april 2009 17:18 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Dan hoop ik dat je nooit op 2 meter afstand de stekker van de stofzuiger uit het stopcontact trekt, want je loopt dan de kans dat je de stekker MET stopcontact en inbouwdoos in één ruk uit de muur trekt.
Nooit dozen met pur vastzetten, gewoon een emmertje knauf aanmaken (die heb je toch al omdat je de de sleuven dicht moet maken), dozen even mooi recht in de muur plakken. 2 uurtjes wachten en je kunt de leidingen ook aanbrengen.
Nooit met pur vastzetten; dat is echt beunhaas werk
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |