Zeker wel. Daar zitten ook dergelijke stofjes in. Het is nog maar de vraag of je in de toekomst nog behandelbaar bent met peniciline of iets soortgelijks.quote:
Geweldig!quote:Op zondag 8 maart 2009 20:27 schreef Qwea het volgende:
Ik had 1 dags kuikens opgehaald bij iemand van fok uit Den Helder, voor mijn DA dr katten. Die katten hebben ook die kuikens eerst tig x door de kamer gemept
En later kwam er een gewonde roofvogel binnen, en die ging ook aan de kuikens
Je kunt je katten prima vaker kuikens geven, zolang ze er niet van gaan spugen o.i.d. . Ik geef mijn katten niets anders meer dan rauw vlees, maar wanneer je katten naast rauw ook nog brok- of blikvoer krijgen is hun maagzuur minder zuur (dit komt door de granen in brok en blik) en kunnen ze het rauwe vlees minder goed verteren. Dat kan problemen geven wanneer je rauw en brok/blik door elkaar voert.quote:Op zondag 8 maart 2009 00:06 schreef capricia het volgende:
Wij kopen wel eens een zakje eendagskuikens voor de 2 katten die we hier hebben.
Ze zijn er helemaal dol op. Spelen (op het terras) er eerst een uur mee voordat ze de kuikens op gaan peuzelen.
Ik vraag me af hoeveel van die kuikens een kat per week mag?
Zit er evenveel voedingsstoffen in 1 kuiken als in 1 ei?
Wie heeft hier meer ervaring mee?
Het is ook helemaal niet leuk om te geven, maar die beestjes worden doodgemaakt ongeacht of ik ze aan mijn katten voer en de katten doen het er erg goed op. Op deze manier gaan die beestjes tenminste niet helemaal voor niets dood (er gaan ook genoeg ééndagskuikens levend de versnipperaar in, google maar eens op ééndagskuiken). Ik vind het juist erg logisch rauw vlees te geven aan carnivoren, i.p.v. ze derderangs graanprut te geven met smaakstofjes erin die vlees nabootsen.quote:Op zondag 8 maart 2009 01:37 schreef controlaltdelete het volgende:
ik vind het ook iets lugubers hebben, zeker omdat die diertjes levend ingevroren worden. Wreed zeg en respectloos. Kreeft eet ik niet trouwens. Ik heb ook katten maar als ze zonodig rauw vlees willen proeven dan gaan ze maar op jacht.
o_oquote:Op zondag 8 maart 2009 10:12 schreef Sorella het volgende:
Die van mij was er gek op maar nadat er blaasgruis geconstatteerd was bij hem heb ik al het voer (wat ik net gekocht had, hart, kippevleugels, kuikentjes e,d, weg gedaan) maar vraag me soms toch wel eens af of het veel kwaad kan als ik hem 2 keer per week een kuikentje geef ?
Shirley, maar voornamelijk de katten, was je dankbaar hoorquote:Op zondag 8 maart 2009 10:12 schreef Sorella het volgende:
Die van mij was er gek op maar nadat er blaasgruis geconstatteerd was bij hem heb ik al het voer (wat ik net gekocht had, hart, kippevleugels, kuikentjes e,d, weg gedaan) maar vraag me soms toch wel eens af of het veel kwaad kan als ik hem 2 keer per week een kuikentje geef ?
Ik geef de katten Orijen als droogvoer. Omdat geen granen inzitten. Ik weet dat katten het niet zo hebben op granen en rijst enzo. In het wild zie je ook nooit een kat een graanveld leeg etenquote:Op maandag 9 maart 2009 21:19 schreef Incantrix het volgende:
[..]
Je kunt je katten prima vaker kuikens geven, zolang ze er niet van gaan spugen o.i.d. . Ik geef mijn katten niets anders meer dan rauw vlees, maar wanneer je katten naast rauw ook nog brok- of blikvoer krijgen is hun maagzuur minder zuur (dit komt door de granen in brok en blik) en kunnen ze het rauwe vlees minder goed verteren. Dat kan problemen geven wanneer je rauw en brok/blik door elkaar voert.
[..]
Ohja, daar heb ik ook wel eens van gehoord iddquote:Op maandag 9 maart 2009 21:26 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik geef de katten Orijen als droogvoer. Omdat geen granen inzitten. Ik weet dat katten het niet zo hebben op granen en rijst enzo. In het wild zie je ook nooit een kat een graanveld leeg eten
Dat ga ik zeker eens proberen. Maar ik wil in mijn vriezer niet teveel van allerlei pluimage opslaan...er ligt tenslotte ook gewoon mijn brood in. Maar ik ben wel van plan om wat extra erbij te geven, zeker als ze het erg lekker vinden!quote:Op maandag 9 maart 2009 21:31 schreef Incantrix het volgende:
[..]
Ohja, daar heb ik ook wel eens van gehoord iddNee, precies, toen ik deze 'stroming' tegenkwam was dat ook wel een foreheadslap-moment hoor, zó logisch is het. Volgens mij zouden jouw katten dan zéker geen probleem moeten hebben om vaker als een enkele keer per week een kuiken te eten. Heb je overigens ook wel eens iets anders geprobeerd? Het verschilt heel erg per kat hoor, maar Max (de blaasgruiskat) wordt bijv. ook helemaal blij van een kippenvleugel, daar blijft helemaal niets van over..
Haha, dat dacht ik in het begin ook.. Nu hebben we twee lades voor de katten en één voor onszelf, waar soms ook nog voor de katten inzit als we net besteld hebbenquote:Op maandag 9 maart 2009 21:42 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ga ik zeker eens proberen. Maar ik wil in mijn vriezer niet teveel van allerlei pluimage opslaan...er ligt tenslotte ook gewoon mijn brood in. Maar ik ben wel van plan om wat extra erbij te geven, zeker als ze het erg lekker vinden!
Kippennekken schijnen ook wel okay te zijn.
Wat geef jij nog meer?
Ik ga gewoon eens wat van de AH meenemen! Eens kijken hoe ze het vinden.quote:Op maandag 9 maart 2009 22:01 schreef Incantrix het volgende:
Oh, kijk, daar worden die van mij ook heel blij van inderdaadHelaas heeft 1 van de 3 bij mij een hypergevoelige maag en die kan nauwelijks KVV's aan, maar die andere twee zijn echt superdol op Haaks.
Helaas, ik woon in Den Haag![]()
Oh, ik merk trouwens wel flink verschil tusen kippenvleugels: wanneer ik vleugels geef van prooidieren-sites laat Max ze pertinent staan, maar van de vleugels die ik als slachtafval bij de plaatselijke halal-slager koop of de vleugels van de AH vind ik nog geen botsplinter terug.
Katten hebben geen problemen met salmonella. Dat komt omdat hun magen zuurder zijn dan de onze.quote:Op maandag 9 maart 2009 22:22 schreef dino889 het volgende:
Ik lees dit met aandacht, maar ik vraag mij wel af.
Geven jullie ze dan als bijvoorbeeld kipfilet en kippemaagjes en hart, rauw of gekookt?
Ik geef mijn katten af en toe stukjes gekookte kipfilet aangezien ik ze het niet rauw durf te geven ivm bacterien, zoals salmonella.
Ik geef ook alles rauw. Je kunt je katten meestal niet één op één overzetten, dat kunnen hun magen niet direct aan als ze alleen graanvoer gewend zijn, maar als je ze gedurende een weekje langzaam overzet is rauw vlees geen enkel probleem en ook bot eten ze gewoon op (maar bot is écht heel gevaarlijk om gegaard te geven, omdat gaar bot hard is en scherpe splinters geeft, dus dat kun je alleen rauw voeren).quote:Op maandag 9 maart 2009 22:22 schreef dino889 het volgende:
Ik lees dit met aandacht, maar ik vraag mij wel af.
Geven jullie ze dan als bijvoorbeeld kipfilet en kippemaagjes en hart, rauw of gekookt?
Ik geef mijn katten af en toe stukjes gekookte kipfilet aangezien ik ze het niet rauw durf te geven ivm bacterien, zoals salmonella.
O ja, dat ook, ik was laatst zo stom een rauw eiwit over de vloer te kieperen, daar was ook binnen no time iemand van aan het smikkelen.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 15:14 schreef capricia het volgende:
Een rauw eitje op zijn tijd vinden ze ook erg lekker!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |