Ook daar zit een punt. Er zijn veel meer oorzaken dan discriminatie alleen waarom sommige groepen ondervertegenwoordigd zijn. De keuze van de opleiding is er een van.quote:
Waarom wil je niet inzien dat er simpelweg minder vrouwen/allochtonen geschikt zijn voor zo'n positie? Als je die dan voordeel geeft, krijg je meer werkloze autochtone mannen die eigenlijk een hoge functie hadden willen hebben...quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:34 schreef capricia het volgende:
[..]... die even goed geschikt zouden kunnen zijn.
Ik gok: politiek correctheid... Verder maakt het inderdaad niet uit, 't is niet alsof je de top van de politie nou zo vaak tegenkomt dat ze een voorbeeldfunctie moeten hebben o.i.d.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:22 schreef __Saviour__ het volgende:
Ik zou trouwens ook absoluut niet in waarom die toplaag een afspiegeling van de samenleving zou moeten zijn.
ja en dat zijn ze dus niet want ze verlagen de normen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 14:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik doelde dat cijfer over alles wat je in huis moet hebben. Dus ook leiderschap enzo. Dus of je capabel bent voor de job.
Nee, liever niet. Het gaat er bij mij wel om dat ze beiden capabel zijn. Ik geef niet voor niets het voorbeeld van iemand die een 9 scoort voor de job t.o.v. iemand die een 8 scoort. Dat is wat anders dan een mager 6je.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:02 schreef Pwoekie het volgende:
[..]
ja en dat zijn ze dus niet want ze verlagen de normen.
zou jij je ook laten opereren door iemand die net met moeite 6-jes heeft gehaald
Zoals je het nu zegt klinkt het alsof discriminatie een deel van de oorzaken is. Ik durf te beweren dat dat niet zo is! In ieder geval niet bij de politietop.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ook daar zit een punt. Er zijn veel meer oorzaken dan discriminatie alleen waarom sommige groepen ondervertegenwoordigd zijn. De keuze van de opleiding is er een van.
Dan is het toch niet zo gek dat er minder vrouwen werken?! Dit komt weer neer op wat ik al eerder schreef: er zijn simpelweg veel minder vrouwen die zo'n baan willen. En daar is niets mis mee, als ze het niet willen hoeven ze het van mij echt niet te doen!quote:Ambitieniveau is er ook zo een. Vrouwen hebben vaak een lager ambitieniveau dan mannen
Ik had het niet specifiek over de politietop, maar meer over hogere functies in zijn algemeen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:05 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Zoals je het nu zegt klinkt het alsof discriminatie een deel van de oorzaken is. Ik durf te beweren dat dat niet zo is! In ieder geval niet bij de politietop.
Juist aan de top wil je simpelweg de meest geschikte mensen hebben.
[..]
Dan is het toch niet zo gek dat er minder vrouwen werken?! Dit komt weer neer op wat ik al eerder schreef: er zijn simpelweg veel minder vrouwen die zo'n baan willen. En daar is niets mis mee, als ze het niet willen hoeven ze het van mij echt niet te doen!
ja! ik snap dat!quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:11 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
Ben ik nou de enige vrouw die dit juist discriminatie vind?
Ik wil verdomme die baan omdat ik de meest geschikte persoon ben niet omdat ik geen piemel heb.
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar omdat je vrouw bent is er zoiets als het glazen plafond en krijg jij die job dus niet even snel als diegene die wel een piemel heeft en dezelfde geschiktheid bezit.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:11 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
Ben ik nou de enige vrouw die dit juist discriminatie vind?
Ik wil verdomme die baan omdat ik de meest geschikte persoon ben niet omdat ik geen piemel heb.
it's a mans world. geniet daarvan en voed je kinderen op.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar omdat je vrouw bent is er zoiets als het glazen plafond en krijg jij die job dus niet even snel als diegene die wel een piemel heeft en dezelfde geschiktheid bezit.
welk gedeelte van 'zelfs zijn ze even goed en soms zelfs beter, ze worden overgeslagen' begrijp je niet ?quote:
Tja, als er jarenlang een systeem is geweest dat je die baan NIET kreeg omdat je geen piemel hebt, vind ik dit een goede maatregel om die ongelijkheid weg te werken.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:11 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
Ben ik nou de enige vrouw die dit juist discriminatie vind?
Ik wil verdomme die baan omdat ik de meest geschikte persoon ben niet omdat ik geen piemel heb.
ook als blijkt dat vrouwen gewoon bijzonder vaak minder geschikt zijn binnen topposities?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:15 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Tja, als er jarenlang een systeem is geweest dat je die baan NIET kreeg omdat je geen piemel hebt, vind ik dit een goede maatregel om die ongelijkheid weg te werken.
Beter dat dan aangenomen worden terwijl er iemand veel geschikter is en de baan niet krijgt.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar omdat je vrouw bent is er zoiets als het glazen plafond en krijg jij die job dus niet even snel als diegene die wel een piemel heeft en dezelfde geschiktheid bezit.
Zo zou het wel moeten werken in een ideale samenleving.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:23 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Beter dat dan aangenomen worden terwijl er iemand veel geschikter is en de baan niet krijgt.
Kijk naar die chicks in het leger, die kunnen hun eigen tassen amper dragen![]()
Of ik zie mezelf al iemand arresteren met mn 1.60 en 55kg, gaat m niet worden hoor![]()
Daarintegen zijn er ook vrouwen die dit wel kunnen, die horen gewoon aan dezelfde eisen te voldoen als de man en die horen evenveel kans te hebben op de baan vind ik.
Dat blijkt helemaal niet uit dit nieuwsbericht.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ben ik helemaal met je eens. Maar omdat je vrouw bent is er zoiets als het glazen plafond en krijg jij die job dus niet even snel als diegene die wel een piemel heeft en dezelfde geschiktheid bezit.
Dat kan natuurlijk. Dan is de werving wellicht niet goed geweest.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:27 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dat blijkt helemaal niet uit dit nieuwsbericht.
Misschien is er wel niet een vrouw geweest die gesolliciteerd heeft.
Als jij mij een compleet objectief en gedegen onderzoek daarover waar iedereen het mee eens is kunt laten zien.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:17 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ook als blijkt dat vrouwen gewoon bijzonder vaak minder geschikt zijn binnen topposities?
Bereken de kans nu eens per persoon i.p.v. per groep.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar die vrouwen die er wel aan voldoen maken nu eenmaal minder kans omdat ze geen piemeltje hebben.
Ah, dus het feit dat vrouwen blijkbaar geen advertenties kunnen lezen is een probleem met de werving?!quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk. Dan is de werving niet goed geweest.
Precies wat jij schrijft: Je moet de doelgroep bereiken met je werving.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:30 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ah, dus het feit dat vrouwen blijkbaar geen advertenties kunnen lezen is een probleem met de werving?!
Het is niet meer dan logisch dat werving plaatsvindt op een manier waarop de doelgroep bereikt wordt. En adverteren in plaatjesvorm in de Margriet hoort daar niet bij, simpel.
Je kunt er zelf ook iets aan doen toch?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Precies wat jij schrijft: Je moet de doelgroep bereiken met je werving.
En als die doelgroep zowel vrouwen als mannen en allochtonen is, dan moet je zorgen dat je die bereikt en niet alleen maar blanke mannen.
Bij gelijke geschiktheid heeft iemand er wel degelijk wat aan gedaan en wordt niks in de schoot geworpen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:45 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Je kunt er zelf ook iets aan doen toch?
Je hoeft niet altijd alles in iemand zn schoot te werpen.
Nee dat bedoelde ik niet, ik had het over de doelgroep bereiken.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:47 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Bij gelijke geschiktheid heeft iemand er wel degelijk wat aan gedaan en wordt niks in de schoot geworpen.
Tuurlijk! En ik neem ook aan dat de functie van korpschef in een politie-krant heeft gestaan en dat je daarop hebt kunnen solliciteren of zo.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:48 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Nee dat bedoelde ik niet, ik had het over de doelgroep bereiken.
Maar als er simpelweg minder vrouwen geïnteresseerd zijn in die functie, kun je doen wat je wilt, maar dan reageren er toch minder vrouwen dan mannen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Precies wat jij schrijft: Je moet de doelgroep bereiken met je werving.
En als die doelgroep zowel vrouwen als mannen en allochtonen is, dan moet je zorgen dat je die bereikt en niet alleen maar blanke mannen.
Voor een vacature als korpschef mag je toch wel enige intelligentie verwachte, en hoef je niet alles op een presenteerblaadje aan te reiken omdat je nou eenmaal perse iemand wilt hebben die zelf blijkbaar bar weinig interesse heeft?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 15:55 schreef capricia het volgende:
[..]
Tuurlijk! En ik neem ook aan dat de functie van korpschef in een politie-krant heeft gestaan en dat je daarop hebt kunnen solliciteren of zo.
Maar het blijkt binnen de werving wel degelijk een groot verschil te zitten tussen de verschillde groepen die je aan wilt spreken. Het gaat dan over het medium (hoe maak je de vacature kenbaar) en het taalgebruik (hoe spreek je je doelgroep aan).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |