Inleiding Je bevindt je samen met de andere deelnemers in een dorp waar je leven niet zeker is. Twee groeperingen, de maffia leden en de weerwolven hebben besloten dat de laatste dagen van het dorp geteld zijn, en er is een heftige strijd ontstaan tussen gewone dorpelingen, weerwolven en maffiosi.
De maffialeden doen zich overdag voor als dorpsbewoners, en komen iedere nacht langs om dorpelingen te vermoorden. Iedere nacht krijgen beide groepen de mogelijkheid tot het doden van 1 man.
Mocht een groep er voor kiezen om ‘s nachts een slachtoffer te maken, dan laten ze daarbij aanwijzingen achter naar de leden van de groep. Op basis van deze informatie, psychologie en sommige speciale rollen kunnen de dorpelingen iedere dag proberen iemand te lynchen, maar pas op: De maffialeden en weerwolven kunnen ook gewoon meestemmen en discussiëren. Zorg dus dat je niet iedereen vertrouwd.
Sommige dorpelingen hebben naast hun mogelijkheid tot het stemmen voor de lynch, het oplossen van hints en het mee discussiëren nog een of meerdere extra vaardigheden, deze staan verderop in deze post beschreven. Lees ze goed door, want sommige rollen kunnen een grote impact hebben.
Welke rol je hebt (maffia, weerwolf, gewone dorpeling of een van de speciale dorpeling rollen) wordt vermeld in de PM die je als het goed is ontvangen hebt aan het begin van het spel. Heb je geen PM ontvangen, laat het ons dan even weten en je krijgt een nieuwe PM.Stemregels1. Iedere dag om 19:00 wordt er iemand gelyncht, post je stem hier in het topic volgens de onderstaande regels, degene die om 19:00 te meeste stemmen heeft wordt afgemaakt.
2. Alle stemmen na 18:59 worden ongeldig verklaard.
3. Geef duidelijk aan op wie je wilt stemmen, doe dit door
##Vote naam te posten in de thread, voeg ook je naam toe aan de stemmenlijst.
4. Als je je stem wilt wijzigen, zeg dan:
##Unvote naam in dit topic, verwijder ook je naam uit het lijstje.
5. Je mag niet op jezelf, een dode, of iemand die niet mee doet aan het spel stemmen.
6. Als om 19:00 twee mensen gelijk bovenaan staan, dan wordt degene gelyncht die als eerste het aantal stemmen heeft bereikt.
7. De spelleiders houden zich het recht voor om de dagpost wat later te posten dan 19:00, maar alle stemmen na 18:59 blijven ongeldig. Als de dag-post veel te laat komt, kan de nachtdeadline opgeschoven worden.
8. In sommige gevallen kan er een dubbele lynch komen, wanneer dit gebeurd worden er 2 dorpelingen gelyncht, en iedere inwoner van het dorp krijgt 2 stemmen (je mag 2 keer op 1 persoon stemmen).
Algemene game regels1. Zodra je dood bent mag je niets zeggen dat het spel kan beïnvloeden. Je mag gerust posten, maar let op wat je zegt.
2. Probeer de posts zoveel mogelijk gerelateerd te houden aan het spel.
3. Zorg dat je betrokken blijft bij het spel; dit hoeft niet door 24/7 je aanwezigheid te melden in het topic, maar zorg wel dat je stemt. Vooral als je een speciale rol hebt, is je aanwezigheid eigenlijk elke dag even nodig. Als je 2 volledige dagen niet post (een 24 uur cyclus) dan kan de spelleider je modkillen, maar er zijn vaak uitzonderingen op deze regel.
4. Ruzies zijn uit den boze, die vecht je maar via PM uit. Let’s keep it gezellig!
5. Er mogen geen kopieën van je rol PM, screenshots ervan, of wat dan ook, doorgestuurd worden of in de topic geplaatst worden. Roepen dat je een rol hebt is natuurlijk wel toegestaan (ook als je deze niet hebt)
6. De spelleider kan je modkillen als je, je overduidelijk niet aan de regels houdt.
Deadlines1. Alle lynchstemmen en dagvaardigheden moeten voor 19:00 binnen zijn.
2. Alle nachtvaardigheden moeten voor 21:40 binnen zijn.
3. Zijn de Spelleiders een keer veel te laat dan kunnen deadlines wat opgeschoven worden
Standaard rollen:MaffiaJouw doel is om de stad uit te moorden! Je zult te weten krijgen wie je medemaffialeden zijn. Samen zullen jullie elke dag de spelleider(s) een aantal kills kunnen sturen per PM. Het aantal kills is gelijk aan het aantal maffia gedeeld door twee (naar boven afgerond).
DorpelingHeeft geen speciale vaardigheden.
VelddokterKan iedere nacht iemand beschermen, mocht het doel van de dokter deze nacht dood gaan, dan blijft deze nu in leven.
De dokter mag iemand niet twee keer achter elkaar beschermen. Ook mag hij zichzelf niet beschermen.
DorpsoudsteMag iedere dag voor de lynch een extra stem insturen per PM naar de spelleiders.
BurgemeesterDe burgemeester mag een dubbele lynch uitspreken door dit overdag aan de spelleiders te melden. Dit moet voor 16:00 gedaan worden om de spelers een kans te geven hun tweede stem uit te brengen.
De burgemeester wordt beschermd door zijn bodyguard en kan ’s nachts niet doodgaan tenzij de bodyguards al dood zijn. De burgemeester kan wel door het dorp gelyncht worden.
BodyguardDe bodyguard kent zijn burgemeester, en beschermd hem.
Rechercheur versie 1Elke dag/nachtcyclus mag de rechercheur een van de volgende vragen stellen:
Loopt een bepaalde aanwijzing naar een bepaalde persoon?
Hoeveel maffia heeft er op een bepaalde persoon gestemd?
Rechercheur versie 2Je neemt het recht in eigen hand. Je kunt elke avond, behalve de eerste avond, iemand naar eigen keus vermoorden. Let op! Er zal wel een aanwijzing over jou aanwezig zijn bij de nachtkills zodra je iemand vermoordt. Je wint als alle maffia dood is.
Extra rollen:BomAls de bom 's nachts sterft dan gaat degene die de kill maakte dood, als er meerdere mensen op de bom afgingen, dan wordt de dode random bepaald. Word de bom gelyncht dan gaat degene die de laatste stem gaf dood.
CupidoCupido mag zijn pijlen van liefde op 2 personen schieten. Deze personen zullen ongelofelijk verliefd op elkaar worden. Zo verlieft zelfs, dat als de een sterft, de ander ook zal sterven. De geliefden krijgen elkaars rol niet te horen. De Cupido moet voor het einde van de burgemeestersverkiezing naar de spelleider gestuurd hebben wie hij verliefd maakt. Cupido mag zich zelf NIET koppelen.
BusdriverDe busdriver kiest elke nacht twee mensen die met elkaar van plek verwisselen. Deze twee mensen wisselen alleen die nacht. Als Persoon A door de maffia wordt doodgeschoten, is het Persoon B die dood gaat. Op deze manier kan de maffia zichzelf ook per ongeluk afmaken. De busdriver mag niet 2 keer dezelfde spelers switchen, en mag ook zichzelf niet switchen.
Zwakke velddokterEen dokter die omkomt als hij een maffialid probeert te beschermen.
De zwakke dokter mag iemand niet twee keer achter elkaar beschermen. Ook mag hij zichzelf niet beschermen.
Gekke dokterDe gekke velddokter kiest net zoals de normale velddokter elke nacht iemand uit om te beschermen. Bij de gekke dokter is er alleen één probleem: hij heeft 50% kans om diegene te vermoorden in plaats van te beschermen. Er wordt niet vermeld of je gekke of gewone velddokter bent.
StalkerDe stalker kan iedere nacht iemand volgen, hij komt dan te weten of zijn doel op pad ging, en zo ja naar wie.
SluipschutterMag vanaf de tweede nacht, ‘s nachts iemand doodschieten, hij kan dit maar 1 keer doen.
WikiWe hebben ook een kleine wiki opgestart (hier wordt continu aan gewerkt) deze is hier te vinden:
Fok WikiVoorbeeldVoor men die wil weten hoe het spel gaat kan hier een voorbeeld vinden:
Het grote Fok! Mafia spel #42Deelnemerslijst1.
Isdatzo2.
Susi3.
Harajuku.4.
Dagoduck5.
ajf6.
Ladidadida7.
FastFox918.
Trevland9.
Tripack10.
Krioro11.
MaJo12.
CaLex13.
Lekmiah14.
Etcetera15.
Puntenslijpsel16.
-SG-17.
Lynda18.
Juicyhil19.
Beach20.
Moby92Belangrijke posts...
Dagpostplaatjehttp://i110.photobucket.com/albums/n99/chuiu/TLday.pngNachtpostplaatjehttp://i110.photobucket.com/albums/n99/chuiu/TLnight.png [ Bericht 49% gewijzigd door Dagoduck op 04-03-2009 13:31:48 ]