quote:Op donderdag 26 februari 2009 02:20 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Die Cito-toets he, ik heb hem met mijn lul ingevuld. En ik stond buiten.
Nee, niet met testjes. Wel met lesstof, en ook vooral thuis, maar ongedwongen zonder druk.quote:Op donderdag 26 februari 2009 00:42 schreef zquing het volgende:
[..]
Moeten de ouders dan niet hun kinderen zoveel mogelijk intelectueel proberen te stimuleren? Anders kom je er rond groep 8 achter dat je kind naar het VMBO moet terwijl je toch echt wel HAVO verwachte
Altijd dat gezeur over kinderen met een beperking. Volgens mij ben je tegenwoordig nooit meer dom.quote:Op donderdag 26 februari 2009 02:06 schreef Rubber_Johnny het volgende:
http://www.ouders.nl/cgi-bin/TMMforum/NFshowpost.cgi?sinds=7&template=1&actueel=1&archief=0&thread=142304&forumsel=14&forum=14&post=2278395
[..]
Zo hee! De juf heeft het lef je kind te onderbreken!![]()
En hij moet dingen doen bij aardrijkskunde!![]()
Waar gaat het heen met de wereld, echt.
Ik kreeg een VWO advies met het nadrukkelijke advies om naar een school zonder HAVO te gaan. Mijn geweldige werkhouding was alom bekendquote:Op donderdag 26 februari 2009 00:01 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
En gelijk hebben ze. Iedereen die een Havo advies krijgt, kan ook gewoon VWO aan.
quote:Op donderdag 26 februari 2009 00:07 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Nou ja, dat havo is nog niet zo erg, maar stel je voor dat je kind daarna niet naar het VWO gaat, maar naar het HBO
Jamaar, als ouder iets voor je kinderen doen ipv met een glas wijn in de hand naar sesamstraat (oid) kijken met ze, dat kan echt niet meer in deze tijd hoor...quote:Op donderdag 26 februari 2009 09:06 schreef Phaelanx_NL het volgende:
[..]
Nee, niet met testjes. Wel met lesstof, en ook vooral thuis, maar ongedwongen zonder druk.
quote:Op donderdag 26 februari 2009 09:28 schreef Fogel het volgende:
[..]
Jamaar, als ouder iets voor je kinderen doen ipv met een glas wijn in de hand naar sesamstraat (oid) kijken met ze, dat kan echt niet meer in deze tijd hoor...
Kinderen moeten vanaf dag 1 in een box, zodat ze niet in de weg zitten bij je dagelijkse bezigheden en moeten ook zo vaak mogelijk bij opa en oma zijn zodat je er zelf geen last van hebt. Dat is in ieder geval de indruk die ik krijg in OUD hier. Oh, en het kind moet een ziekte hebben om erbij te horen. Zonder dat je kind bi-polar ADHD, maar dan natuurlijk niet de normale versie, maar een veel zeldzamere, heb je echt niks te melden...
kut is dat hequote:Op donderdag 26 februari 2009 09:34 schreef Phaelanx_NL het volgende:
Ik heb nooit iets gedaan voor school, totdat ik dit jaar aan de uni begon, toen faalde ik wel jammerlijk.
Hier moest ik erg om lachenquote:Op donderdag 26 februari 2009 00:38 schreef Rubber_Johnny het volgende:
http://www.ouders.nl/cgi-bin/TMMforum/NFshowpost.cgi?sinds=90&template=4&actueel=0&archief=1&thread=139830&forumsel=23&forum=23&post=2233919
[..]
Neeee we zijn geen strebers hoor!
Er is ook een deel dat op het VMBO zit dat bij de beste helft zit, nee met de beste helft zou ik ook niet tevreden zijnquote:Op donderdag 26 februari 2009 09:46 schreef MaLo het volgende:
[..]
Hier moest ik erg om lachen.
Een b betekent nog steeds dat je kind bij de beste helft hoort. Dat is toch hartstikke goed? En het zijn kleuters.
Het belangrijkste op die leeftijd vind ik dat ze het leuk hebben op school, dat ze goed luisteren in de klas en goed kunnen samenspelen en samenwerken met hun klasgenootjes.
Ik heb het nu over kleuters hequote:Op donderdag 26 februari 2009 09:49 schreef zquing het volgende:
[..]
Er is ook een deel dat op het VMBO zit dat bij de beste helft zit, nee met de beste helft zou ik ook niet tevreden zijn
quote:Op donderdag 26 februari 2009 09:40 schreef MaLo het volgende:
Nou ja, het klopt wel dat school niet altijd je kind goed genoeg kent om een oordeel te geven.
Mijn dochter kan redelijk lezen en schrijven voor een kind van 4, maar dat hebben ze op school tot kort geleden niet doorgehad, dat haar interesse ligt bij lezen en schrijven.
Tijdens het rapportgesprek kwam naar voren dat mijn dochter vaak makkelijke werkjes kiest en zich niet erg actief opstelt bij de taallesjes en de kringoefeningen.
In de kleutercito heeft ze echter bijzonder goed gescoord op taal (ze zit zelfs voor midden groep 2 helemaal bovenaan) en dit rijmde dus totaal niet met hoe de leraren haar beoordeelden.
Maar het blijkt dus dat wat wij thuis doen met taal (zelf heel simpele boekjes lezen, simpele woorden schrijven) al veel meer is dan wat ze op school doen. En van mijzelf herken ik dat ook: als ik iets saai of simpel vind, heb ik geen interesse en doe ik niet mee.
Gelukkig is de school heel meedenkend en gaan ze nu mijn dochter iets uitdagender taalspelletjes en -werkjes aanbieden op school, om te kijken of ze nu op school ook meer taalvaardigheid laat zien.
Nu is dit dus een voorbeeld uit groep 1, maar ik kan me voorstellen dat het ook in hogere groepen nog speelt, dat school bepaalde dingen van je kind gewoon mist. Zeker als je kind geen haantje de voorste is. Als je in dialoog gaat met de school is er volgens mij best veel mogelijk. Maar dit moet je natuurlijk niet pas doen aan het einde van groep 8.
Overigens ben ik ook een streberige moeder: ik wil dat mijn kind (nu en later) dolgelukkig is, en daar wil ik heel veel voor doen.
Opleidingsniveau is geen garantie voor geluk, je moet iets doen wat je leuk vind. En of je daar nu voor naar het MBO gaat of naar de uni, dat boeit niet. Als je maar plezier hebt in je leven.
Uhh nee, dat hoeft niet. Mijn dochter vind het superleuk en is heel nieuwsgierig naar letters en woorden. Het initiatief komt van haar, niet van mij. Ze was ook al heel vroeg met praten; op taalgebied is ze altijd vlot geweest. Dus als zij met een boekje naast mij komt zitten en me vraagt om woorden aan te wijzen die zij dan probeert te lezen, dan doe ik dat. En als ze wil kleuren en kleien, dan gaat ze dat lekker doen.quote:Op donderdag 26 februari 2009 09:51 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
![]()
Als een 4 jarige leest en schrijft dan komt dat doordat de ouders hard (en te vroeg en volkomen onnodig) hebben zitten oefenen.
Een zes halen staat niet gelijk aan succesvol zijn hoor.quote:Op donderdag 26 februari 2009 09:57 schreef Apekoek het volgende:
Wat een suffe ouders, echt gadverdamme!
Wel heb ik ooit zelf mavo/havo advies gehad, en doe nu al een tijdje met succes de universiteit, het zegt dus echt geen reet!
Een kind van die leeftijd heeft geen eigen wil, die doen alles wat ze denken dat de ouders goed vinden. Het moge duidelijk zijn dat je bang bent dat jouw kind een VMBO-ertje gaat worden, en je kind voelt dat haarfijn aan.quote:Op donderdag 26 februari 2009 09:56 schreef MaLo het volgende:
[..]
Uhh nee, dat hoeft niet. Mijn dochter vind het superleuk en is heel nieuwsgierig naar letters en woorden. Het initiatief komt van haar, niet van mij. Ze was ook al heel vroeg met praten; op taalgebied is ze altijd vlot geweest. Dus als zij met een boekje naast mij komt zitten en me vraagt om woorden aan te wijzen die zij dan probeert te lezen, dan doe ik dat. En als ze wil kleuren en kleien, dan gaat ze dat lekker doen.
Zeer terechte klacht,quote:Op woensdag 25 februari 2009 23:54 schreef Rubber_Johnny het volgende:
Ik wilde jullie dit forum niet onthouden.
http://www.ouders.nl/cgi-bin/TMMforum/NF.cgi?template=1
En dan vooral het ouders en school gedeelte.. man man man wat zijn ze erg en doorzichtig.![]()
![]()
Zie het topic over schooladvies bijvoorbeeld
[..]
Oh is het jullie daar om te doen, hij moet natuurlijk met zijn vriendjes kunnen blijven spelen! nee, hoor jullie zijn helemaaaal geen strebers.![]()
Maar, jammer voor mama, het gesprek ging niet helemaal zoals ze wensten.
[..]
Helaas: de rest van de wereld ziet niet in hoe geniaal jullie pareltje is. En de volwassen reactie van mams daarop:
[..]
Mama is boos! Ze gaat niet naar het eindfeestl! Lekker puh!![]()
Hier nog een slechte verliezer:
[..]
HAVO-advies! Wat een ramp! Niet eens VWO!
Nu wordt nu wordt je kind vast een junk, of meegenomen door een loverboy. Wheheheh.![]()
En dan deze mevrouw:
[..]
Dat is natuurlijk VERSCHRIKKELIJK!! Hij noemde haar.. ik durf het woord niet eens te zeggen.. vmbo meisje
Ja, echt een verschrikkelijke man.
[..]
Vind ik ook hoor.. zomaar durven beweren dat je kind een gewoon, gemiddeld kind is.. bah!![]()
![]()
En dan hier nog een geniale post in een tread over warme-truien dag
[..]
Jaja je leest het goed. De ouders zijn bang dat hun kind ziek wordt.. want de CV wordt uitgezet..![]()
![]()
![]()
Hé psst ...vroeger speelden wij in het weekend buiten. Ook in januari!! Echt waar!![]()
Klacht: ouders die denken dat de hele wereld om hun hoogbegaafde gevoelige nieuwetijds-wondertjes draait.![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |