Voor meer technische informatie: klik de bron aan. Bij het vernemen van dit bericht stond ik toch wel even met mijn oren te flapperen. Door één toevallige fout treedt een structureel probleem op in de internetprotocollen. Hackers zullen deze informatie ook tot zich nemen en wellicht overgaan tot een aanval op de internetcommunicatie. Als je kijkt hoe afhankelijk Nederland alleen al is geworden van het Internet kan dit tot zeer grote economische problemen leiden en die kunnen we er op het moment net niet meer bijhebbenquote:Een foute routerinstelling voor het BGP protocol bij een Tsjechische isp heeft flinke delen van het internet kortstondig verstoord.
Het internet heeft begin deze week een bizarre storing ondergaan. Het was echter geen bewuste aanval van kwaadwillenden, maar het domino-effect van een foute instelling. De fout zat in een router bij de Tsjechische internetprovider Supronet. Die machine had een verkeerde instelling voor het Border Gateway Protocol (BGP), wat automatisch werd doorgegeven en daarmee wereldwijd lookup-tabellen voor BGP vervuilde, meldt netwerkbeheerder Renesys.
Te lange paden
Die vervuiling bestond uit het flink verlengen van de paden voor de routing van het internetverkeer. Routers van andere providers konden die lengte niet altijd aan en lieten verbindingen vallen. Daardoor werden delen van het internet afgesneden. Het effect was onder meer in de Verenigde Staten merkbaar. Eindgebruikers hebben relatief weinig hiervan gemerkt, maar telecombedrijven en isp’s zijn geschrokken.
Ja, al die saaie lappen tekst daar zit niemand op te wachtenquote:
Dat waren rekenfouten, niets meer en niets minder.quote:Op donderdag 19 februari 2009 10:10 schreef PiRANiA het volgende:
Wel absurd dat dit kan inderdaad. Maar laatst was er ook nieuws dat er één of twee kabels door een schip waren geraakt waardoor het midden-oosten geen internet had
right , en wat gaan die hackers doen nadat ze de routering opgefucked hebben ?quote:Op donderdag 19 februari 2009 10:06 schreef buachaille het volgende:
Bron: http://webwereld.nl/nieuw(...)ldwijde-storing.html
[..]
Voor meer technische informatie: klik de bron aan. Bij het vernemen van dit bericht stond ik toch wel even met mijn oren te flapperen. Door één toevallige fout treedt een structureel probleem op in de internetprotocollen. Hackers zullen deze informatie ook tot zich nemen en wellicht overgaan tot een aanval op de internetcommunicatie. Als je kijkt hoe afhankelijk Nederland alleen al is geworden van het Internet kan dit tot zeer grote economische problemen leiden en die kunnen we er op het moment net niet meer bijhebbenWellicht gaan terroristen dit gebruiken of beursspeculanten die snel geld willen verdienen.
The Horrorquote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |