FOK!forum / Literatuur, Taal en Kunst / Fotowedstrijd: Abstract en kunstzinnig
Xilantofmaandag 9 februari 2009 @ 21:16
Beste TTK’ers,

Maandelijks wordt er in FOT (Fotografie) een fotowedstrijd gehouden.

Met ingang van dit jaar is de opzet van deze wedstrijd gewijzigd ten opzichte van voorgaande jaren. Vanaf nu zal de fotowedstrijd iedere maand in samenwerking met een ander onderdeel van FOK! georganiseerd worden. Dit kan een ander subforum zijn van FOK!, maar bijvoorbeeld ook een andere subsite.

En deze maand valt de eer te beurt aan Theater, Taal & Kunst.

Onderwerp
-----------------------------------
Het onderwerp van deze maand is "Abstract en Kunstzinnig". Uiteraard geeft iedereen een eigen interpretatie aan abstract en kunstzinnig, dus laat je creativiteit de vrije loop.

Toevoeging: een foto van een (abstract) kunstwerk valt hier niet onder natuurlijk, tenzij het een abstracte foto is


Prijzen
--------------------------------



Deze maand mogen we in totaal 3 doeken weggeven van herinneringenoplinnen.nl

HerinneringenOpLinnen.nl is de grootste aanbieder van canvasdoeken op het internet. Zij printen je foto op canvas en spannen dit vervolgens op een houten frame. Zo ontstaat er een schitterend en persoonlijk resultaat van je eigen foto op doek!
HerinneringenOpLinnen.nl stelt 3 canvasdoeken ter beschikking voor de FOK!fotowedstrijd. De 2 users met de meeste stemmen krijgen een doek. Wie het derde doek krijgt wordt bepaald door FOK! aan de hand van het onderwerp en de inzendingen.

En hoe doe ik mee?
---------------------------------------
Allereerst lees je even dit topic door: [fotowedstrijd centraal topic] feb. abstract en kunstzinnig


De belangrijkste punten hieruit zijn:

Stappenplan:

  • Resize je foto tot maximaal 610 pixels breed inclusief rand.
  • Sla hem op als JPG.
  • Geef je foto als naam je nickname; bv. Xilantof.jpg - om mee te kunnen doen aan de wedstrijd moet je dus wel kunnen posten op FOK!

  • Mail de foto naar Fotowedstrijd@fok.nl.


    De regels:

  • Uiteraard de standaard FOK!-policy
  • Je moet de foto zelf genomen hebben, en alle eventuele bewerkingen er aan ook zelf gedaan hebben. Kortom alle copyrights op de foto moeten van jou zijn.
  • Er mag maximaal 1 foto per inzender ingeleverd worden, dus denk goed na over welke je inlevert. Mocht je toch een mooiere foto hebben gemaakt voor de uiterste inleverdatum dan kun je die nog inleveren. Maar denk erom: de laatst ingeleverde foto doet mee aan de wedstrijd.
  • Winnende foto's van de FOT-wedstrijd zijn uitgesloten van toekomstige deelname in FOT-wedstrijden (met uitzondering van de "mooiste foto van het jaar"-wedstrijd)
  • Het JPG-formaat is verplicht! Geen BMP of TIF of andere hele mooie maar veel te grote bestandsformaten.
  • Resizen is verplicht! Een breedte van 610 pixels past perfect in de layout van het forum. Uiteraard is het prima mogelijk om je foto klikbaar te maken zodat de full-size versie zichtbaar wordt. Voor full-size versie's zal men echter zelf webspace moeten regelen, want alleen de foto's die in het topic komen te verschijnen zal één van de moderators uploaden.
  • In het geval van een meningsverschil o.i.d. waarin bovenstaande regels niet voorzien geldt het oordeel van de mods (Isdatzo, Xilantof of Tha_Erik). Mocht je het niet eens zijn met de beslissing van een van de moderators, of vind je dat een van de foto's onterecht meedoet, laat het ons dan even weten, dan zullen we er in elk geval nog een keertje goed naar kijken.


    Meedoen aan de fotowedstrijd houdt in dat je akkoord gaat met bovenstaande regels.

    Ter afsluiting nog wat handige/informatieve topics:


    Fotowedstrijd februari: abstract en kunstzinnig.
    Wedstrijd-discussietopic. Hier staan ondertussen ook een aantal foto's van FOT'ers (niet de inzendingen). Hier kan je ook om commentaar vragen op je eigen wedstrijdfoto's.

    [centraal] Fotobewerking/Photoshop! deel 5
    Voor vragen over resizen, omzetten en andere fotobewerking gerelateerde vragen.

    FOT [SC]-118 Waar we dubbele betekenissen interpreteren
    Het FOT-slowchattopic.


    Ik snap iets niet

    Vragen over de fotowedstrijd kunnen in dit topic geplaatst worden, echter voor fotografische verwijzen we julie naar Fotografie
    Schroom dus niet om daar even een kijkje te gaan nemen!

    Inzenden kan tot 26 februari 2009 22.00 uur.

    [ Bericht 4% gewijzigd door Xilantof op 24-02-2009 21:31:26 ]
  • ElizabethRdonderdag 12 februari 2009 @ 01:34
    Nou, de kruisbestuiving werkt echt fantastisch
    DaMartzaterdag 14 februari 2009 @ 10:19
    Heeft iemand hier al een creatief idee om mee te doen aan de wedstrijd?
    Xilantofdinsdag 17 februari 2009 @ 19:47
    Er is toegevoegd wat er te winnen valt deze maand!

    Even als toevoeging: 't hoeft niet persee de ingezonden foto te zijn die je op canvas afgedrukt krijgt
    Ymkewoensdag 18 februari 2009 @ 18:43
    Schop

    Kom ttk-ers . We zitten met smart op jullie input te wachten
    DaMartvrijdag 20 februari 2009 @ 22:08
    En nu ben ik nieuwsgierig wie er al bezig is met kunstwerken fotograferen, kunst maakt om op de foto te zetten of andere kunstzinnige activiteiten ontplooit voor deze wedstrijd?
    Annevrijdag 20 februari 2009 @ 22:10
    quote:
    Op vrijdag 20 februari 2009 22:08 schreef DaMart het volgende:
    En nu ben ik nieuwsgierig wie er al bezig is met kunstwerken fotograferen, kunst maakt om op de foto te zetten of andere kunstzinnige activiteiten ontplooit voor deze wedstrijd?
    Kunstwerken fotograferen zal niet veel nut hebben, aangezien dat niet mag.
    DaMartvrijdag 20 februari 2009 @ 22:19
    quote:
    Op vrijdag 20 februari 2009 22:10 schreef Anne het volgende:

    [..]

    Kunstwerken fotograferen zal niet veel nut hebben, aangezien dat niet mag.
    Als het een abstracte foto is, wel!
    SpecialKdinsdag 24 februari 2009 @ 11:58
    ligt het nou aan mij of is de inzending van schaapjesophetdroge gewoon een complete inverse van een rookfoto? Mag deze bewerking?

    Of ben ik nou een klikspaan?

    [ Bericht 34% gewijzigd door SpecialK op 24-02-2009 12:05:23 ]
    Xilantofdinsdag 24 februari 2009 @ 16:38
    quote:
    Op dinsdag 24 februari 2009 11:58 schreef SpecialK het volgende:
    ligt het nou aan mij of is de inzending van schaapjesophetdroge gewoon een complete inverse van een rookfoto? Mag deze bewerking?

    Of ben ik nou een klikspaan?
    Ik zal er nog eens naar kijken
    Ymkevrijdag 27 februari 2009 @ 20:30
    Jullie mogen stemmen
    Xilantofvrijdag 27 februari 2009 @ 20:47
    En dit is het stemtopic:
    [stemtopic]februari 2009, kunstzinnig en abstract
    Tha_Erikwoensdag 4 maart 2009 @ 22:25
    De publieksstemmen zijn geteld en er zijn twee winnaars uit de bus gekomen!

    ymke 57


    MissBliss 55


    Kamermans 49
    pea4fun 37
    ElizabethR 36
    Puckzzz 25
    P_B 22
    Spvdb 22
    schaapjesophetdroge 17
    RonHui 14
    SpecialK 12
    Sugar 11
    Chicolate 7
    k_man 7
    Noxa 7
    Danny 6
    prupke 6
    Anthony18 4
    topperrr 4
    Erasmo 3
    Evenveel 3
    Marjo 1
    Bennie 0
    Chanty 0
    Honne 0
    Namelessone 0
    Pkfotografie 0
    Shark.Bait 0
    Theunissen 0

    De derde weg te geven prijs is door de crew bepaald!

    Kunstzinnig en abstract. De foto van Ronhui past daar volgens ons prima bij. Na enkele minuten staren weten we nog steeds niet wat we werkelijk zien terwijl het schouwspel van lijnen en kleur je toch geboeid houdt. De titel lijkt slim gekozen, de belijning doet denken aan het omhoog kijken langs wolkenkrabbers terwijl de kleurtint doet vermoeden dat de wereld er later blijkbaar anders uit ziet.

    Met z'n eerste inzending voor de fotowedstrijd lijkt hij direct de smaak goed te pakken te hebben. We hopen nog vele inzendingen te zien! Ronhui, gefeliciteerd met je prijs!


    DaMartdonderdag 5 maart 2009 @ 06:55
    Gefeliciteerd winnaars! .
    Ymkedonderdag 5 maart 2009 @ 16:51
    Dank je