De theorie is ondertussen aan flarden gescheurd door Liberation, die met foto's en interviews met nabestaanden heeft aangetoond dat het gewoon een hersenspinsel zonder goede basis.
Ook Le monde is die mening toegedaan, maar voegt daaraan toe dat dit soort theorie vooral makkelijk kan ontstaan als de overheid informatie probeert af te schermen, wat waarschijnlijk bij de aanval op het Pentagon logischerwijs ook is gebeurd; vanwege redenen volledig niet verbonden met de aanval was het wat lastiger om informatie over deze aanval te verkrijgen, waardoor er een aantal grijze gebieden in zitten die bedenkers van samenzweringstheorien maar al te graag opvullen.
http://www.guardian.co.uk/september11/story/0,11209,677112,00.html
Ik vond dit een leuk voorbeeld weer van hoe gek mensen zijn die in samenzweringstheorien geloven. Alleen weet ik niet wie er gekker is, de bedenker of de gelovige.
Toch maar ff die theorie lezen
Die creeeren gewoon een oorlog.. makkelijk zat
quote:Misschien bestaat Bin Laden niet, misschien waren die vliegtuigen gekaapt door de FBI
Op dinsdag 02 april 2002 15:31 schreef Lopat het volgende:
Zie je wel... dat heet de machtige wapen lobie...Die creeeren gewoon een oorlog.. makkelijk zat
quote:Laat dat misschien maar achterwege ik ben overtuigt
Op dinsdag 02 april 2002 15:34 schreef DJKoster het volgende:[..]
Misschien bestaat Bin Laden niet, misschien waren die vliegtuigen gekaapt door de FBI
Waar was/is dat vliegtuig
Niet dat ik het geloof, maar toch...
quote:http://www.snopes.com/rumors/pentagon.htm
Op dinsdag 02 april 2002 15:40 schreef Dlocks het volgende:
Na het lezen van http://www.asile.org/citoyens/numero13/pentagone/erreurs_en.htm en het bekijken van de bijbehorende foto's komt die theorie toch wel geloofwaardig overWaar was/is dat vliegtuig
Niet dat ik het geloof, maar toch...
![]()
Goeie ontzenuwing van het hele Pentagon verhaal.
quote:Hitler schijnt in een bunker onder de Zuidpool te wonen.
Op dinsdag 02 april 2002 15:37 schreef Lopat het volgende:[..]
Laat dat misschien maar achterwege ik ben overtuigt
quote:Samen met Superman?
Op dinsdag 02 april 2002 16:34 schreef X-Ray het volgende:[..]
Hitler schijnt in een bunker onder de Zuidpool te wonen.
quote:Ja, inderdaad... Samen met de eerste Arische afgezanten en de kopstukken van de Thule Gesellschaft, die het eeuwige leven hebben.
Op dinsdag 02 april 2002 16:34 schreef X-Ray het volgende:
Hitler schijnt in een bunker onder de Zuidpool te wonen.
quote:Correct.
Op dinsdag 02 april 2002 17:03 schreef FuTilE het volgende:[..]
Ja, inderdaad... Samen met de eerste Arische afgezanten en de kopstukken van de Thule Gesellschaft, die het eeuwige leven hebben.
quote:In de bunker naast hem resideert Tupac Shakur.
Op dinsdag 02 april 2002 16:34 schreef X-Ray het volgende:[..]
Hitler schijnt in een bunker onder de Zuidpool te wonen.
quote:Je weet teveel...
Op dinsdag 02 april 2002 17:16 schreef X-Ray het volgende:[..]
Correct.
De Reptillians hebben er ook een vinger in de pap.
psst.. Thought Helmet
En hij zei dus inderdaad dat alles in scene was gezet. Dat vliegtuig was helemaal niet op het Pentagon neegestort maar in zee.
Ik zal nog ff de precieze details navragen.
quote:Dan zal ik binnenkort wel verdwijnen.
Op dinsdag 02 april 2002 17:20 schreef FuTilE het volgende:[..]
Je weet teveel...
quote:Magneto's helm van de X-Men is er niks bij
psst.. Thought Helmet
quote:Ik denk in jouw geval een muppet... ;]
Op dinsdag 02 april 2002 17:29 schreef X-Ray het volgende:[..]
Dan zal ik binnenkort wel verdwijnen.
Of mijn identiteit wordt ingenomen door iemand anders.... een puppet.
LONDEN - Het Franse publiek is in de ban van een boek waarin de auteur beweert dat het Pentagon op 11 september niet getroffen is door een gekaapt vliegtuig. Binnen tien dagen zijn er al 20.000 exemplaren verkocht van L'Effroyable Imposture (Verbijsterend Bedrog) van Thierry Meyssan.
De Fransman zegt dat er geen enkel bewijs is dat het Amerikaanse ministerie van Defensie door een vliegtuig werd getroffen. Volgens Meyssan spreken de ooggetuigen elkaar tegen en is er op foto's van het Pentagon na de aanslag geen spoor te zien van de resten van een vliegtuig. Ook zou de schade die aan het gebouw is aangericht niet overeenkomen met die van een vliegtuigcrash, zo meldt de BBC.
Het boek verwijst naar een website, Hunt the Boeing, waarop foto's staan die de stelling van Meyssan zouden moeten onderbouwen. Op de afbeeldingen zijn geen sporen van de Boeing te zien. De plaatjes zouden de allereerste theorie onderbouwen, volgens welke het Pentagon getroffen werd door een aanslag met een zware autobom, Die veronderstelling werd door de autoriteiten al op 11 september direct van tafel zijn geveegd.
Het boek van Meyssan gaat niet in op de vraag waarom er gelogen zou zijn over de aard van de aanslag op het Pentagon. Ook blijft in het midden hoe de 68 mensen die zich op 'vlucht 77' bevonden, om het leven zijn gekomen
Zie hier de website met de foto's:
http://www.asile.org/citoyens/numero13/pentagone/erreurs_en.htm
quote:Bermuda driehoek?
Op woensdag 03 april 2002 11:58 schreef calvobbes het volgende:
maar ik vind het nog vreemder dat er dan ergens een vliegtuig met inzittenden compleet verdwenen zou moeten zijn.
Sorry, maar sommige complottheorieën gaan me gewoon veel te ver...
quote:HiZ, je hebt vast de website van Meyssan bekeken (Hunt de boeing), ik vertrouw erop dat je tevens de ontkrachtende verklaringen hebt gelezen, dus zeg mij waar jij het vliegtuig hebt ontdekt op de foto's, hoe je wilt verklaren dat een vallend vliegtuig alleen de onderste verdieping van het Pentagon heeft geraakt, en tevens waar de vleugels van dit vliegtuig zijn gebleven.
Op dinsdag 02 april 2002 15:12 schreef HiZ het volgende:
In Frankrijk is in de afgelopen dagen een boek uitverkocht geraakt, twintig duizend exemplaren waren binnen de kortste keren de winkel uit. Het gaat om het boek van Thiery Meyssan, die beweert dat op 11 september 2001 er helemaal geen vliegtuig is neergestort op het Pentagon. Hij baseert zijn theorie op het feit dat de instorting van het aangevallen deel van het Pentagon te lang op zich liet wachten en dat de inzittenden van vlucht 77 verdwenen waren.De theorie is ondertussen aan flarden gescheurd door L
Ik vond dit een leuk voorbeeld weer van hoe gek mensen zijn die in samenzweringstheorien geloven. Alleen weet ik niet wie er gekker is, de bedenker of de gelovige.
Ik vind deze Meyssen nl helemaal niet zo gek, en zie zelfs geen echte complottheorie, vlucht 77 is imo net zoals die vlucht 93 met de heldendaad passagiers uit de lucht gehaald door een F16 (en dat vind ik niet zo vreemd), en mogelijk is het Pentagon zelf geraakt door ee zware autobom, echter doordat de VS het niet makkelijk vindt toe te geven zijn eigen burgers uit de lucht te hebben geschoten hebben beide neergehaalde vliegtuigen hun eigen verhaal gekregen.
Maar goed, ik sta open voor degenen die het verhaal van Meyssen onderuit halen, ik wacht het even af.
quote:Ik vind het helemaal niet vreemd.
Op woensdag 03 april 2002 11:58 schreef calvobbes het volgende:
Ja dat is wel makkelijk scoren, zo een boek schrijven. Jammer dat die wel aangeeft waarom het geen vliegtuig is geweest, maar niet aangeeft waar dat vliegtuig en de inzittenden dan wel gebleven zijn.
Ik vind het ook vreemd dat je nergens op die foto's brokstukken van een vliegtuig ziet, maar ik vind het nog vreemder dat er dan ergens een vliegtuig met inzittenden compleet verdwenen zou moeten zijn.
De VS zag zich mogelijk genoodzaakt er 2 verhalen bij te bedenken en wil niet toegeven dat die vliegtuigen uit de lucht geschoten zijn, terwijl ik denk dat iedereen daar begrip voor heeft.
Het was sowieso ongeloofwaardig dat ze niet op tijd die vliegtuigen konden neerhalen, dus ik geloof dat ze wel zijn neergehaald, maar omdat zoiets toch vrij pijnlijk is, dat er 2 verhaal versies voor bedacht zijn; de passagiers die een vliegtuig doen crashen boven bebost gebied en een vliegtuig dat zich al neerstortende in de onderste verdieping van het Pentagon boort, voor wie het geloven wil prachtig.
quote:Dit is geen complottheorie Mike, Meyssan beweerd niet dat het vliegtuig is verdwenen op mysterieuze wijze, maar dat het niet bij het Pentagon ligt (dat is duidelijk te zien op de foto's), het vliegtuig ligt gewoon in hele kleine brokstukken elders op bebost gebied.
Op woensdag 03 april 2002 12:01 schreef Mike het volgende:[..]
Bermuda driehoek?
Sorry, maar sommige complottheorieën gaan me gewoon veel te ver...
quote:Dan kan dat nog altijd ontdekt worden. Er zijn vast niet zoveel plekken in Amerika waar niemand komt.
Op woensdag 03 april 2002 12:12 schreef Cosma-Shiva het volgende:het vliegtuig ligt gewoon in hele kleine brokstukken elders op bebost gebied.
En wat heb je dan in vredesnaam aangetoond? De Amerikaanse regering heeft gelogen! ojee, dat wisten we nog niet, hoor! Al die complottheories leiden nergens toe, ook al zijn ze waar. Wat willen ze doen als sommige theorieen volgens hun aangetoond zijn? Helemaal niks, mensen blijven toch gezellig naar de MacDonalds gaan en de rondleiding in het Witte Huis gaat ook gewoon door.
Het is echt zo'n werklozenbezigheid, een beetje zinloze complottheorietjes verzinnen en dan proberen aan te tonen, ze wanen zich allemaal een Fox Mulder en hopen op martelaarschap.
1. Gebeurtenis X komt niet overeen met mijn verwachtingen, en een aantal zaken snap ik niet.
2. Ik ben alwetend en onfeilbaar en dus moet die gebeurtenis niet zo zijn gelopen als algemeen wordt verondersteld.
3. Ik zoek een nieuwe verklaring voor de gebeurtenis die overeenstemt met mijn ideeen en kennis van zaken.
4. Alles wat nog steeds niet overeenkomt is bewijs van een grote samenzwering. Gebrek aan bewijs of tegenbewijs kan zo keurig worden aangevoerd als bewijs voor mijn theorie. Dat ik geen idee heb dat je voor zware machines je grasveldje moet verstevigen met grint wordt nu bewijs van een sinistere cover-up.
5. Schrijf boek/begin website.
quote:Nee, vast niet.
Op woensdag 03 april 2002 12:20 schreef calvobbes het volgende:
Er zijn vast niet zoveel plekken in Amerika waar niemand komt.
quote:Op deze site http://www.snopes.com/rumors/pentagon.htm word het hele verhaal uitgebreid ontkracht.
Op woensdag 03 april 2002 12:12 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Dit is geen complottheorie Mike, Meyssan beweerd niet dat het vliegtuig is verdwenen op mysterieuze wijze, maar dat het niet bij het Pentagon ligt (dat is duidelijk te zien op de foto's), het vliegtuig ligt gewoon in hele kleine brokstukken elders op bebost gebied.
Waarom zou men doen alsof er een vliegtuig is gecrasht op het Pentagon terwijl dat een stuk verderop is neergestort?
En hoe kreeg men ALLE aanwezige media zo ver dat verhaal te verspreiden?
Het gaat helemaal nergens over.
quote:
Op woensdag 03 april 2002 12:21 schreef zodiaque het volgende:
Het is echt zo'n werklozenbezigheid, een beetje zinloze complottheorietjes verzinnen en dan proberen aan te tonen, ze wanen zich allemaal een Fox Mulder en hopen op martelaarschap.
quote:Tuurlijk. Denk nou eens na. Wanneer zou je overwegen om een passagiersvliegtuig neer te halen? Volgens mij slechts dan wanneer het een direct gevaar oplevert voor veel andere mensen. Dus je hebt hier een gekaapt toestel, op weg naar een plek, die belangrijk genoeg is om te beschermen door dat vliegtuig neer te halen.
Op woensdag 03 april 2002 12:12 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Dit is geen complottheorie Mike, Meyssan beweerd niet dat het vliegtuig is verdwenen op mysterieuze wijze, maar dat het niet bij het Pentagon ligt (dat is duidelijk te zien op de foto's), het vliegtuig ligt gewoon in hele kleine brokstukken elders op bebost gebied.
Dat ding zal dan dus echt ergens op die route neerkomen. Vliegtuigen die je neerhaalt verplaatsen zich over het algemeen niet enkele honderden kilometers om ergens ver afgelegen in de bush neer te komen.
quote:owh sorry, ben ik vergeten erbij te zetten "onderweg naar het pentagon". Wat naief van mij om te denken dat anderen dat er zelf wel bij kunnen denken.
Op woensdag 03 april 2002 12:23 schreef zodiaque het volgende:[..]
Nee, vast niet.
![]()
quote:Om dezelfde reden waarom men doet alsof de moedige passagiers de kapers overmeesteren en een vliegtuig doen crashen boven bebost gebied X-Ray.
Op woensdag 03 april 2002 12:24 schreef X-Ray het volgende:[..]
Op deze site http://www.snopes.com/rumors/pentagon.htm word het hele verhaal uitgebreid ontkracht.
Waarom zou men doen alsof er een vliegtuig is gecrasht op het Pentagon terwijl dat een stuk verderop is neergestort?
quote:Op dezelfde manier waarop men ALLE aanwezige media zo ver kreeg het verhaal van de moedige passagiers te verspreiden X-Ray (het heldendaad-verhaal).
En hoe kreeg men ALLE aanwezige media zo ver dat verhaal te verspreiden?
quote:Neerhalen boven bebost gebied gaat wat moeilijker in de omgeving van Washington voor zover ik weet en al helemaal buiten het zicht van enig publiek.
Op woensdag 03 april 2002 12:35 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Om dezelfde reden waarom men doet alsof de moedige passagiers de kapers overmeesteren en een vliegtuig doen crashen boven bebost gebied X-Ray.
quote:Dat lijkt me niet zo moeilijk Lithion, op en na 9-11 zal de binnenlandse veiligheid zonder enige moeite bepaalde stukken grond (mogelijk bebost gebied) hebben kunnen afzetten om en nabij het Pentagon zonder argwaan te wekken, het vliegtuig zal daar (of mogelijk elders) boven onbewoond gebied zijn neergehaald (net als vlucht 93) door een F 16, en er zal niet meer van over zijn als hele kleine brokstukjes, er zal nergens een vliegtuig hebben gelegen iig.
Op woensdag 03 april 2002 12:19 schreef Lithion het volgende:
Goed, als die vlucht 77 is neergeschoten, waar zijn volgens jou die brokstukken dan terecht gekomen Cosma? In een stad als Washington verstop je niet zomaar een paar miljoen stukjes vliegtuig, laat staan dat je de explosie in de lucht kunt verhullen.
De VS zag zich genoodzaakt deze 2 vliegtuigen neer te halen, en terecht, de versie van de heldendaad geloofde ik al niet vanaf dag 1; men vond het pijnlijk toe te moeten geven dat het zijn eigen burgers uit de lucht heeft geschoten.
Uit diverse papieren was immers gebleken dat vlucht 77 en 93 respectievelijk bestemd waren voor het Witte Huis en het Vrijheidbeeld, merkwaardig dat beide vliegtuigen die worden bestuurd door zeer getrainde kapers op onverklaarbare wijze zijn neergestort.
Ook zeer merkwaardig dat de VS geen kans heeft gezien die vliegtuigen neer te halen (volgens de officiële lezing), maar dat hebben ze gewoon wel gedaan.
quote:maar dat is ook een verhaal wat de amerikanen als zoete koek slikken. Amerikaanse burgers die in opstand komen tegen barbaren. Daar heeft een krant niet veel overtuiging voor nodig om dat breed uit te meten op de voorpagina's.
Op woensdag 03 april 2002 12:35 schreef Cosma-Shiva het volgende:Op dezelfde manier waarop men ALLE aanwezige media zo ver kreeg het verhaal van de moedige passagiers te verspreiden X-Ray (het heldendaad-verhaal).
quote:En jij denkt dat een stel waanzinnige kapers, die er geen moeite mee hebben om zich in een gebouw te boren, wel direct luisteren naar een straaljagerpiloot omdat ze anders neergehaald worden?
Op woensdag 03 april 2002 12:42 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Dat lijkt me niet zo moeilijk Lithion, op en na 9-11 zal de binnenlandse veiligheid zonder enige moeite bepaalde stukken grond (mogelijk bebost gebied) hebben kunnen afzetten om en nabij het Pentagon zonder argwaan te wekken, het vliegtuig zal daar (of mogelijk elders) boven onbewoond gebied zijn neergehaald (net als vlucht 93) door een F 16, en er zal niet meer van over zijn als hele kleine brokstukjes, er zal nergens een vliegtuig hebben gelegen iig.
quote:Omdat die volgens het vluchtplan ook daadwerkelijk over onbevolkt (of slechts zeer dun bevolkt) gebied vloog, dat die neer is gehaald wil ik nog wel geloven, maar hoe wil je kapers, die geen enkele moeite hebben om te sterven door zich in een gebouw te boren, zover krijgen dat ze van hun koers afwijken?
Immers, van vlucht 93 hebben wij ook niet meer gezien als een gapend gat, en wij vinden toch ook niet dat dat vliegtuig "verdwenen" is?
quote:Zucht.... Cosma.... dat vliegtuig is neergestord op het Pentagon. Er is GEEN reden dat de FBI op de dag van het neerhalen van het WTC iets laat ontploffen bij het Pentagon en dan net doen alsof het een vliegtuig was.
Op woensdag 03 april 2002 12:35 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Om dezelfde reden waarom men doet alsof de moedige passagiers de kapers overmeesteren en een vliegtuig doen crashen boven bebost gebied X-Ray.
[..]Op dezelfde manier waarop men ALLE aanwezige media zo ver kreeg het verhaal van de moedige passagiers te verspreiden X-Ray (het heldendaad-verhaal).
Ik geloof ook dat een hoop mensen zich vergissen in het formaat van het Pentagon, want men denkt dat een vliegtuig er aan de andere kant weer uit had moeten komen of het gehele Pentagon had moeten vernietigen: dan vergissen jullie je schromelijk: het Pentagon is het grootste kantoorgebouw ter wereld (op volume gemeten) en is echt HEEL groot en fors. Ook al lijkt dat niet zo door de omvang in de breedte en de verhouding met de hoogte: de zijden meten ruim 300 meter in lengte. Een eifeltoren op z'n zij dus.
quote:Helemaal mee eens.(afgezien van het " denk nou eens na")
Op woensdag 03 april 2002 12:32 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:[..]
Tuurlijk. Denk nou eens na. Wanneer zou je overwegen om een passagiersvliegtuig neer te halen? Volgens mij slechts dan wanneer het een direct gevaar oplevert voor veel andere mensen. Dus je hebt hier een gekaapt toestel, op weg naar een plek, die belangrijk genoeg is om te beschermen door dat vliegtuig neer te halen.
quote:Wij weten toch niet waar het vliegtuig zich precies bevond toen het werd neergehaald?
Dat ding zal dan dus echt ergens op die route neerkomen. Vliegtuigen die je neerhaalt verplaatsen zich over het algemeen niet enkele honderden kilometers om ergens ver afgelegen in de bush neer te komen.
Ik heb nergens beweerd dat het vliegtuig honderden kilometers verplaatst is, ik zeg alleen dat ik vermoed dat het werd neergehaald.
Er is ons verteld dat het vliegtuig op weg was naar het Pentagon, volgens een andere lezing was het overigens op weg naar het Witte Huis, maar wij weten toch niet waar het vliegtuig zich precies bevond toen het werd neergehaald?
Over vlucht 77 is weinig bekend, de passagiers hebben niet naar huis gebeld, dus for all we know is het kort na het opstijgen en nadat het contact met de verkeerstoren uitviel naar benenden gehaald boven onbewoond gebied.
quote:Zijn er beelden vertoond dan dat het vliegtuig reeds boven Washington vloog?
Op woensdag 03 april 2002 12:39 schreef Lithion het volgende:[..]
Neerhalen boven bebost gebied gaat wat moeilijker in de omgeving van Washington voor zover ik weet en al helemaal buiten het zicht van enig publiek.
Denk je werkelijk dat na wat er gebeurd was in New York, en de autotiteiten al snel na het opstijgen van dit vliegtuig wisten dat het gekaapt was (dat was nl live te horen) zij dat vliegtuig de gelegenheid geven boven Washington te gaan vliegen?
Is het niet logischer aan te nemen dat na New York F16's alle volgende gekaapte toestellen zonder verdere afwegingen uit de lucht te halen?
quote:Je gaat hier al de fout in door er op voorhand al van uit te gaan dát het vliegtuig is neergehaald waardoor je andere mogelijkheden uitsluit.
Op woensdag 03 april 2002 13:20 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Wij weten toch niet waar het vliegtuig zich precies bevond toen het werd neergehaald?
quote:Dat vliegtuig is opgestegen van Washington Dulles Airport, onderweg heeft het niet boven onbewoond gebied gevlogen, dus waar moet dat vliegtuig dan neergehaald zijn?
Ik heb nergens beweerd dat het vliegtuig honderden kilometers verplaatst is, ik zeg alleen dat ik vermoed dat het werd neergehaald.
Er is ons verteld dat het vliegtuig op weg was naar het Pentagon, volgens een andere lezing was het overigens op weg naar het Witte Huis, maar wij weten toch niet waar het vliegtuig zich precies bevond toen het werd neergehaald?
quote:
Op woensdag 03 april 2002 12:47 schreef Lithion het volgende:[..]
En jij denkt dat een stel waanzinnige kapers, die er geen moeite mee hebben om zich in een gebouw te boren, wel direct luisteren naar een straaljagerpiloot omdat ze anders neergehaald worden?
quote:Wie zegt dat ze van hun vluchtplan zijn afgeweken?
Omdat die volgens het vluchtplan ook daadwerkelijk over onbevolkt (of slechts zeer dun bevolkt) gebied vloog, dat die neer is gehaald wil ik nog wel geloven, maar hoe wil je kapers, die geen enkele moeite hebben om te sterven door zich in een gebouw te boren, zover krijgen dat ze van hun koers afwijken?
Het vliegtuig was gekaapt en langere tijd in de lucht; vrij onaannemelijk.
Is het niet logisch te denken dat het helemaal niet lang heeft mogen rondvliegen, maar dat het zodra bekend werd dat het gekaapt was uit de lucht is gehaald,
Zonder dat wij weten waar precies?
(Van vlucht 77 was van bekend dat het gekaapt was kort na de 2e inslag in het WTC, al die tijd geen actie ondernomen? Ik heb moeite dat te geloven, ookal is dat vliegtuig later gekaapt als de 2 voorgaande het is lange tijd in de lucht geweest zonder dat er verdere actie is ondernomen).
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 03-04-2002 13:39]
quote:Waarom is dat relevant? In New York hád men een reden om te filmen nadat de eerste toren in brand stond, in Washington had niemand een reden om de hemel af te gaan turen op zoek naar een vliegtuig.
Op woensdag 03 april 2002 13:25 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Zijn er beelden vertoond dan dat het vliegtuig reeds boven Washington vloog?
Zover ik weet niet.
quote:Het vliegtuig vloog al over Washington, daar hadden ze dus weinig keuze in.
Denk je werkelijk dat na wat er gebeurd was in New York, en de autotiteiten al snel na het opstijgen van dit vliegtuig wisten dat het gekaapt was (dat was nl live te horen) zij dat vliegtuig de gelegenheid geven boven Washington te gaan vliegen?
quote:Nee, simpelweg omdat de gevolgen op de grond gigantisch zouden zijn (zie vlucht 93), de gevolgen indien er onterecht een toestel neergeschoten wordt enorm zijn, omdat het toentertijd bij de Amerikaanse overheid en defensie een enorme crisissituatie was en gezien NIEMAND ook maar durfde te vermoeden dat het met die aanslag in New York nog niet afgelopen was.
Is het niet logischer aan te nemen dat na New York F16's alle volgende gekaapte toestellen zonder verdere afwegingen uit de lucht te halen?
quote:Dit was nog gestoeld op hetgeen je zei over het neerschieten boven onbewoond gebied, wat simpelweg niet mogelijk is in Washington. Als je dat vliegtuig dan boven onbewoond gebied wilt neerhalen, zul je die daar dus eerst eens moeten zien te krijgen.
Op woensdag 03 april 2002 13:34 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Nee dat denk ik niet, ik heb al een paar keer gezegd dat ik denk dat ze zonder pardon uit de lucht geschoten zijn.
quote:
Wie zegt dat ze van hun vluchtplan zijn afgeweken?
Wij weten immers niet wat hun vluchtplan precies was, we weten dat het toestel gekaapt was, maar niet met zekerheid wat het doelwit van de kapers was.
quote:
American Airlines Flight 77: About an hour after takeoff from Washington's Dulles International Airport on Tuesday morning, the Boeing 757 headed for Los Angeles became a massive missile aimed at the nation's capital.By 9:45 a.m., when the diving plane carved out a massive chunk of the Pentagon, its passengers had experienced unspeakable terror.
Barbara Olson, the former federal prosecutor who became a prominent TV commentator during the impeachment of President Clinton, called her husband twice in the final minutes. Her last words to him were "What do I tell the pilot to do?"
On the ground, air traffic controllers watching Flight 77's progress westward suddenly lost touch with the plane, which disappeared from radar screens and cut off radio contact.
Controllers had time to warn the White House that the jet was aimed directly at the president's mansion and was traveling at full throttle. But the unidentified pilot then executed a tight pivot and the jet fell below radar level, sources said.
Flight 77 then dove into the Pentagon, carving a hole in the nation's defense headquarters six stories high and 200 feet wide.
quote:Goed, wáár in de omgeving van Washington zou jij dat dan gedaan hebben zonder dat iemand dat gezien heeft?
Is het niet logisch te denken dat het helemaal geen anderhalf uur heeft mogen rondvliegen, maar dat het zodra bekend werd dat het gekaapt was uit de lucht is gehaald,
Zonder dat wij weten waar precies?
quote:Het was toch reeds op weg naar LA, een vliegtuig blijft toch geen uur rondcirkelen boven Washington na het opstijgen?
Op woensdag 03 april 2002 13:39 schreef Lithion het volgende:[..]
Dit was nog gestoeld op hetgeen je zei over het neerschieten boven onbewoond gebied, wat simpelweg niet mogelijk is in Washington. Als je dat vliegtuig dan boven onbewoond gebied wilt neerhalen, zul je die daar dus eerst eens moeten zien te krijgen.
Hoe kunnen wij dan weten waar het precies vloog op het moment dat het werd neergehaald (indien het is neergehaald hetgeen ik vermoed), immers moet er van het vluchtschema na de kaping (Dulles-LA) zijn afgeweken, na ik vermoed niet met een draai van 180 graden dus is het heel goed mogelijk dat het kort nadat het contact met de verkeerstoren was vebroken boven onbevolkt gebied vloog.
Waarom ga je er steeds vanuit dat het vliegtuig reeds boven Washington was?
Ik weet dat dat de officiële lezing was, maar die staat nu toch ter discussie?
quote:Dat is nu juist het punt, hoe weet jij met zekerheid dat het in de omgeving van Washington vloog?
Goed, wáár in de omgeving van Washington zou jij dat dan gedaan hebben zonder dat iemand dat gezien heeft?
edit: ik ging wederom de fout in.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 03-04-2002 14:01]
quote:Ik verdedig een mogelijkheid, indien ik ervan overtuigd was zou ik de discussie niet aangaan.
Op woensdag 03 april 2002 13:29 schreef Lithion het volgende:Je gaat hier al de fout in door er op voorhand al van uit te gaan dát het vliegtuig is neergehaald waardoor je andere mogelijkheden uitsluit.
(hetgeen ook blijkt uit de vervolgzin: Ik heb nergens beweerd dat het vliegtuig honderden kilometers verplaatst is, ik zeg alleen dat ik vermoed dat het werd neergehaald.)
Misschien is overzichtelijker indien ik voortaan zeg: Wij weten toch niet, indien het vliegtuig is neergehaald, waar dat precies is gebeurd, om er vervolgens op te laten volgen dat ik vermoed dat het is neergehaald?
quote:Dat had theoretisch misschien gekund Cosma. En dan? Waar wil je nou heen? Wat wil je aantonen? Wat ga je met die kennis doen?
Op woensdag 03 april 2002 13:50 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Dat is nu juist het punt, hoe weet jij met zekerheid dat het in de omgeving van Washington vloog?
Het vliegtuig is meen ik in totaal 2 uur in de lucht geweest(ik meen zelfs langer) volgens de officële lezing, waarvan het 1e uur op weg naar LA, dan kan het vliegtuig zich in principe toch ook elders hebben bevonden?
quote:Nee, maar tegen de tijd dat het vliegtuig buiten de directe omgeving van Washington was, werden alle vluchten afgebroken en moesten alle vluchten terugkeren of een landing maken op een dichterbij gelegen vliegveld.
Op woensdag 03 april 2002 13:50 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Het was toch reeds op weg naar LA, een vliegtuig blijft toch geen uur rondcirkelen boven Washington na het opstijgen?
quote:Dan weet je toch waar het op dat moment vloog? Op het moment van het verliezen van het contact? Bovendien is er dan nog zoiets al radar.
Hoe kunnen wij dan weten waar het precies vloog op het moment dat het werd neergehaald, immers moet er van het vluchtschema na de kaping (Dulles-LA) zijn afgeweken, na ik vermoed niet met een draai van 180 graden dus is het heel goed mogelijk dat het kort nadat het contact met de verkeerstoren was vebroken boven onbevolkt gebied vloog.
quote:Nógmaals, wáár was die volgens jou dan?
Waarom ga je er steeds vanuit dat het vliegtuig reeds boven Washington was?
Ik weet dat dat de officiële lezing was, maar die staat nu toch ter discussie?
quote:Waar baseer je dat vermoeden dan op?
Op woensdag 03 april 2002 14:00 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Misschien is overzichtelijker indien ik voortaan zeg: Wij weten toch niet, indien het vliegtuig is neergehaald, waar dat precies is gebeurd, om er vervolgens op te laten volgen dat ik vermoed dat het is neergehaald?
quote:Waar wind je je zo over op Zodiaque?
Op woensdag 03 april 2002 14:00 schreef zodiaque het volgende:[..]
Dat had theoretisch misschien gekund Cosma. En dan? Waar wil je nou heen? Wat wil je aantonen? Wat ga je met die kennis doen?
quote:Net zei je nog dat het onmogelijk was om deze kapers tot een andere koers te dwingen, wie zegt nu dat het gekaapte vliegtuig is teruggekeerd naar Washington?
Op woensdag 03 april 2002 14:00 schreef Lithion het volgende:[..]
Nee, maar tegen de tijd dat het vliegtuig buiten de directe omgeving van Washington was, werden alle vluchten afgebroken en moesten alle vluchten terugkeren of een landing maken op een dichterbij gelegen vliegveld.
quote:Nu ga je er zelf vanuit dat de kapers zijn teruggevlogen naar Washington.
Dan weet je toch waar het op dat moment vloog? Op het moment van het verliezen van het contact? Bovendien is er dan nog zoiets al radar.
quote:Zoals ik al eerder zei, ik weet niet was het target was van de kapers van het betreffende toestel, ook ik ken alleen de officiële lezing en weet dus niet waar het vliegtuig zich (indien het neergehaald is) precies bevond.
Nógmaals, wáár was die volgens jou dan?
quote:Ja en? Dit gaat prima samen hoor. Als die kapers toch van plan zijn om dat vliegtuig in Washington neer te laten storten, dan maken ze toch zélf rechtsomkeert?
Op woensdag 03 april 2002 14:07 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Net zei je nog dat het onmogelijk was om deze kapers tot een andere koers te dwingen, wie zegt nu dat het gekaapte vliegtuig is teruggekeerd naar Washington?
Zie ook:
quote:Volgens het bovenstaande plaatje is dat ook zo.
Nu ga je er zelf vanuit dat de kapers zijn teruggevlogen naar Washington.
quote:Tsja, zo kun je alles wel afdoen als een onzekerheid. Vluchtleiders hebben verklaard dat het vliegtuig om 09:37 van de radar verdween, of hoort dat ook bij de gehele doofpot? In dat geval heeft het helemaal geen zin om het hierover te hebben, want het enige wat je dan beweerd is dat je een vermoeden hebt dat het vliegtuig is neergehaald, maar argumenten of aanwijzingen heb je niet.
Zoals ik al eerder zei, ik weet niet was het target was van de kapers van het betreffende toestel, ook ik ken alleen de officiële lezing en weet dus niet waar het vliegtuig zich (indien het neergehaald is) precies bevond.
quote:Dan vraag ik me af.. wat hadden ze dan voor verhaal gegeven als de auto met de bom was ontdekt.. wat zeggen ze dan over vlucht 93???
Op woensdag 03 april 2002 12:03 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Ik vind deze Meyssen nl helemaal niet zo gek, en zie zelfs geen echte complottheorie, vlucht 77 is imo net zoals die vlucht 93 met de heldendaad passagiers uit de lucht gehaald door een F16 (en dat vind ik niet zo vreemd), en mogelijk is het Pentagon zelf geraakt door ee zware autobom, echter doordat de VS het niet makkelijk vindt toe te geven zijn eigen burgers uit de lucht te hebben geschoten hebben beide neergehaalde vliegtuigen hun eigen verhaal gekregen.
quote:Ik weet wat je hebt gezegd.
Op woensdag 03 april 2002 14:24 schreef Lithion het volgende:[..]
Ja en? Dit gaat prima samen hoor. Als die kapers toch van plan zijn om dat vliegtuig in Washington neer te laten storten, dan maken ze toch zélf rechtsomkeert?
Je kunt ze alleen niet dwíngen om een ander plan dan dat van henzelf uit te voeren, dát heb ik gezegd.
quote:Het kaartje bezien van vlucht 77 kan het vliegtuig in een heel breed gebied terecht zijn gekomen.
Zie ook:
[afbeelding]
quote:Een plaatje is voor mij iig niet het bewijs dat het vliegtuig is teruggekeerd.
Volgens het bovenstaande plaatje is dat ook zo.
quote:Thanks!
Ik geef alleen alternatieven aan voor jouw theorieën.
quote:Wanneer het van de radar verdween maakt dat de exacte route nog moeilijker te bepalen.
Tsja, zo kun je alles wel afdoen als een onzekerheid. Vluchtleiders hebben verklaard dat het vliegtuig om 09:37 van de radar verdween, of hoort dat ook bij de gehele doofpot?
quote:Ik ging in op het artikel en de website van Meyssan.
In dat geval heeft het helemaal geen zin om het hierover te hebben, want het enige wat je dan beweerd is dat je een vermoeden hebt dat het vliegtuig is neergehaald, maar argumenten of aanwijzingen heb je niet.
De reden waarom ik vermoed dat de vliegtuigen zijn neergehaald heb ik al een paar keer aangegeven; nav de ramp in New York wordt er geen enkel risico meer genomen en de 2 gekaapte vliegtuigen uit de lucht gehaald, imo heeft de VS moeite dat toe te geven omdat het toch vrij pijnlijk is, en wordt er een andere versie bedacht (de helden van vlucht 93 en een vliegtuig op het Pentagon).
Over vlucht 93 heb ik daags na de aanslagen pagina's lang geschreven in het betreffende topic (zelfs de FBI heeft aangegeven niet te willen ontkennen dat vlucht 93 is neergehaald), wat vlucht 77 betreft vind ik dat op de website van Meyssan iig genoeg reden tot twijfel is voor degenen die niet geloven dat het vliegtuig is neergehaald.
Ik zie dit alles trouwens totaal niet als een complottheorie, het lijkt mij niet meer dan logisch dat de VS op tijd heeft ingegrepen.
Je vraagt van mij aan te geven waar het vliegtuig danwel zou zijn neergehaald, daar kan ik geen antwoord op geven.
Het is een breed gebied waar dat zou kunnen zijn gebeurd.
Waarom heeft de discussie geen zin zonder bewijzen?
Het maakt het voor mij wel lastiger de discussie te voeren omdat degenen die de officiële lezing geloven komen met verklaringen van het Pentagon of anderzijds, en die verklaringen zijn nou net hetgeen waar ik aan twijfel.
Ik kan me alleen beroepen op vermoedens, desondanks hebben een aantal imo wel deskundigen stukjes geschreven waarom de VS echt wel in staat is geweest de vliegtuigen neer te halen (zie oa topic heldendaad) en tevens de FBI wenst dat niet te ontkennen.
Vanaf het moment dat ik hoorde van de heldendaad dacht ik gelijk aan propaganda: Moedige VS citizens overmeesteren laffe kapers.
Overigens gun ik de VS burgers en met name de nabestaanden hun heldendaad. (er is inmiddels een gedenkteken voor de helden van vlucht 93).
Tevens kon ik toen zowel als nu niet begrijpen dat de VS niet in staat zou zijn geweest op tijd in te grijpen.
Wanneer ik de site zie van Meyssan bevestigd dat mijn vermoeden, maar een onomstotelijk bewijs is het vanzelfsprekend niet.
Wat is jouw mening over de site "Hunt de boeing" eigenlijk Lition?
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 03-04-2002 15:09]
quote:Vanzelfsprekend was het hele gebied rond het Pentagon afgesloten Riduce.
Op woensdag 03 april 2002 14:46 schreef Riduce het volgende:[..]
Dan vraag ik me af.. wat hadden ze dan voor verhaal gegeven als de auto met de bom was ontdekt.. wat zeggen ze dan over vlucht 93???
Over vlucht 93:Passagiers gekaapt vliegtuig verrichten heldendaad
quote:Dat er helemaal geen video is van het Pentagon ongeluk is helemaal niet zo raar. Van het eerste vliegtuig dat het WTC raakt is er ook maar 1 video. Alle anderen video's zijn van het tweede vliegtuig dat in het WTC vliegt.
Op woensdag 03 april 2002 14:50 schreef Riduce het volgende:
Mensen zijn camera geil geworden.. en nu hier toevallig geen beelden van zijn genomen... geloven we het maar niet
quote:
Op woensdag 03 april 2002 15:05 schreef X-Ray het volgende:
Cosma is weer eens lekker aan het doordraven.
Dat in werkelijkheid de luchtverdediging van de VS zo lek is als een mandje, dat de bureaucratie er uren over doet de situatie in te schatten en een zware beslissing te nemen, en dat de militairen zonder die beslissing niet het vuur zullen openen gaat er dan moeilijk in. Dan moet er dus wel sprake zijn van medeplichtigheid, en een groot complot.
quote:Heb je daar toevallig een linkje (liefst in het engels) van ?
Op dinsdag 02 april 2002 15:12 schreef HiZ het volgende:Ook Le monde is die mening toegedaan, maar voegt daaraan toe dat dit soort theorie vooral makkelijk kan ontstaan als de overheid informatie probeert af te schermen,
zou het graag even willen lezen
quote:Beweer je nu dat ik teveel actie-films kijk oid?
Op woensdag 03 april 2002 16:45 schreef CeeJee het volgende:
Als je een bepaald beeld van de VS hebt, dan is het moeilijk te bevatten dat daar geen jagerpiloten en luchtdoelraketten 24 uur per dag klaar stonden voor 11 september, klaar om het vuur te openen op elke kist die zich verdacht gedroeg. In de Hollywood films staan de generaals ook altijd te trappelen om het vuur te openen, en doenm ze dat ook wel zonder toestemming van hun politieke bazen.
Lees eens even in het rond beste Ceejee, de VS is in staat middels een F16 binnen no time een vliegtuig uit de lucht te schieten, daar hebben ze echt geen anderhalf uur voor nodig, kom nu toch.
Daags na de aanslagen heeft Russische Generaal het zgn feit dat de VS niet in staat zou zijn geweest de vliegtuigen middels een F16's uit de lucht te halen direct naar het rijk der fabelen verwezen.
Zelfs de FBI heeft toegegeven dat de F16's op tijd waren, maar wijten desondanks het neerstorten van de vliegtuigen aan fouten van de kapers (vlucht 77) en de moedige passagiers (vlucht 93) maar wilden desondanks niet ontkennen dat de 2 vliegtuigen door F16's uit de lucht zijn gehaald.
quote:Tuurlijk, ze wikken en wegen wat af daar, een Daisy-Cutter gooien boven bevolkt gebied hebben ze geen moeite mee vanzelfsprekend.
Dat in werkelijkheid de luchtverdediging van de VS zo lek is als een mandje, dat de bureaucratie er uren over doet de situatie in te schatten en een zware beslissing te nemen, en dat de militairen zonder die beslissing niet het vuur zullen openen gaat er dan moeilijk in. Dan moet er dus wel sprake zijn van medeplichtigheid, en een groot complot.
quote:Anders ik wel, een Frans linkje is overigens ook welkom.
Op woensdag 03 april 2002 16:59 schreef BAZZA het volgende:[..]
Heb je daar toevallig een linkje (liefst in het engels) van ?
zou het graag even willen lezen
quote:Dit artikel wellicht?
Op woensdag 03 april 2002 18:11 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Anders ik wel, een Frans linkje is overigens ook welkom.
quote:Hoe weet je zo zeker dat er binnen no-time een jager naast je vliegt ? Nu misschien wel, maar die tiener in Florida had ook geen problemen z'n vliegtuigje de stad in te vliegen. Net was er nog een reportage over Srebenica op Netwerk, waarin weer pijnlijk duidelijk werd hoe traag de militaire commandostructuur kan functioneren. Niemand doet iets zonder toestemming, zeker niet een verkeersvliegtuig neerschieten. Is het zo moeilijk te geloven dat er in een situatie met zoveel nog nooit eerder vertoonde kapingen het een complete chaos is ?
Op woensdag 03 april 2002 18:10 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Beweer je nu dat ik teveel actie-films kijk oid?
Lees eens even in het rond beste Ceejee, de VS is in staat middels een F16 binnen no time een vliegtuig uit de lucht te schieten, daar hebben ze echt geen anderhalf uur voor nodig, kom nu toch.
quote:Misschien kan die generaal ook uitleggen hoe Matthias Rust ongemerkt op het Rode Plein kon landen langs een veel alertere luchtverdediging.
Daags na de aanslagen heeft Russische Generaal het zgn feit dat de VS niet in staat zou zijn geweest de vliegtuigen middels een F16's uit de lucht te halen direct naar het rijk der fabelen verwezen.
quote:Graag een bronvermelding voor het gebruik van Daisy-cutters op bevolkt gebied. En als je de Amerikanen een paar maanden geeft om een aanval te plannen, dan twijfel ik er niet aan hoe effectief ze dan kunnen zijn.
Tuurlijk, ze wikken en wegen wat af daar, een Daisy-Cutter gooien boven bevolkt gebied hebben ze geen moeite mee vanzelfsprekend.
Fragmentatie-bommen ook no problem, nee ze gaan daar zeer zorgvuldig om met zware beslissingen, vele Afghanen prijzen zich danook gelukkig dezer dagen, niemand daar die maalt om wat afgerukte ledematen, nee zij dansen op de straten en gaan weer naar de bioscoop zoals CNN ons laat zien, 1 groot feest!
Het gaat hier alleen om die 85 minuten tussen 08:27 en 09:43 op 11 september. Dat er in die tijd de gekaapte vliegtuigen niet zijn neergeschoten is geen bewijs voor een complot, hoe graag je dat ook zou willen.
Dat maakt dit, netzomin als de heldendaad tot een complot imo, maar als een verhaal om iets pijnlijks niet te hoeven zeggen.
Tot vannacht!
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 03-04-2002 23:32]
quote:Tot morgen dan maar. Nog een vraagje, wat zou eerder verborgen worden, het neerschieten van gekaapte toestellen op een zelfmoordmissie og het falen van de Amerikaanse luchtverdediging ?
Op woensdag 03 april 2002 20:07 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Ceejee, ik moet er even vandoor nu, reply vannacht wel uitgebreid, maar toch even dit: waarom wordt in dit topic steeds over een complot gerept, oftewel dat ik zo graag wil dat het hier een complot betreft?
Ik heb al meermaals gezegd dat ik dit niet als een complot zie, dat ik het erg goed begrijp dat de het VS niet willen toegeven indien zij hun burgers uit de lucht hebben geschoten.Dat maakt dit, netzomin als de heldendaad tot een complot imo, maar als een verhaal om iets pijnlijks niet te hoeven zeggen.
Tot vannacht!
Ik denk zelf dat het neerschieten van een van de vluchten van 9/11 helemaal geen groot schandaal geworden zou zijn. In ieder geval lang niet genoeg om een grote leugencampagne te beginnen om van een autobom een vliegtuig te maken. De moeite om zoiets te beginnen staat gewoon absoluut niet in verhouding met de slechte gevolgen van het uitkomen van de "ware" gang van zaken.
quote:Oh kom op zeg.
Op woensdag 03 april 2002 18:10 schreef Cosma-Shiva het volgende:Tuurlijk, ze wikken en wegen wat af daar, een Daisy-Cutter gooien boven bevolkt gebied hebben ze geen moeite mee vanzelfsprekend.
Fragmentatie-bommen ook no problem, nee ze gaan daar zeer zorgvuldig om met zware beslissingen, vele Afghanen prijzen zich danook gelukkig dezer dagen, niemand daar die maalt om wat afgerukte ledematen, nee zij dansen op de straten en gaan weer naar de bioscoop zoals CNN ons laat zien, 1 groot feest!
Ten eerste zijn die Daisy-cutters NIET boven bewoond gebied neergegooid maar op de grotten waar die ratten zaten, en ten tweede zie ik echt totaal geen verband tussen een maandenlange voorbereide militaire actie en anderhalf uur chaos op 11 september.
quote:Zowel de Charles J.Bishop als Matthias Rust waren niet met een boeing in de weer.
Op woensdag 03 april 2002 19:36 schreef CeeJee het volgende:Hoe weet je zo zeker dat er binnen no-time een jager naast je vliegt ? Nu misschien wel, maar die tiener in Florida had ook geen problemen z'n vliegtuigje de stad in te vliegen.
Misschien kan die generaal ook uitleggen hoe Matthias Rust ongemerkt op het Rode Plein kon landen langs een veel alertere luchtverdediging.
Ik heb indertijd heel veel gelezen over dit onderwerp, van redelijk onpartijdige en goedgeïnformeerde bronnen, dat een 2e vliegtuig zich in een WTC toren kon bouwen was volgens het vele geschrevene (gezien de situatie, men ging wellicht op dat moment nog uit van een ongeluk ookal waren de kapingen bekend) voorstelbaar, maar volkomen ongeloofwaardig dat vliegtuig nr 3 en al helemaal vliegtuig nr 4 niet door F16's zouden zijn neergehaald.
Over vlucht 93 liet de FBI indertijd hetvolgende weten:
quote:.
SHANKSVILLE - De FBI sluit niet uit dat het gekaapte vliegtuig dat dinsdag in de staat Pennsylvania neerstortte is neergehaald. Een agent van de federale recherche zei op een persconferentie dat er "niets wordt uitgesloten".
Wanneer men zeker was dat het hier een heldendaad betrof zouden zij vanzelfsprekend nooit dergelijke uitlatingen doen.
De reden waarom ik indertijd (en nog steeds) twijfelde aan de heldendaad versie is hetvolgende:
Men beweerde dat de passagiers met elkaar hadden overlegd (dit zou allemaal te horen zijn geweest middels een telefoonverbinding van passagier Thomas E. Burnett Jr met zijn vrouw), en vervolgens een stemming gehouden over het al dan niet overmeesteren van de kapers (Burnett was door zijn vrouw geïnformeerd over het WTC), toen was een meerderheid voor een overmeestering en hebben de mannen (vanwie 1 met zijn baby aan boord) de laffe kapers overmeesterd, en het vliegtuig in de grond weten te boren om nog meer bloedvergieten te voorkomen.
Ik geloof niets van zo'n versie; immers het was niet zeker of deze kaping eveneens bedoelt was om als bom te fungeren evenmin of er nog meer slachtoffers zouden vallen als de passagiers van het betreffende vliegtuig (het Pentagon zou bv ontruimd kunnen worden).
Een mens in een vliegtuig, zeker 1 met een baby zal alles doen om zich het lijf te redden en dat van zijn kind, doodsangst is een enorme emotie niemand gaat dan een stemming houden en zijn leven opofferen om te voorkomen dat een gebouw mogelijk wordt aangevallen.
Daarnaast weiger ik te geloven dat de passagiers exact kans hebben gezien dat vliegtuig boven bebost gebied keurig te doen neerstorten, dat gaat me allemaal echt tever.
Ik sta hier niet alleen in Ceejee, wanneer ik zoiets hoor dan vraag ik me af waarom zo'n ongeloofwaardig verhaal?
Wat moest er verzwegen worden?
Nu hebben de passagiers zelf gekozen om neer te storten (zij hadden immers een stemming gehouden over de te verrichten heldendaad), en dat is heel wat mooier voor de regering als om te moeten toegeven dat zij zich genoodzaakt voelden het vliegtuig uit de lucht te schieten, wanneer mensen iets verzinnen kiezen zij vaak voor een verhaal dat haaks staat op de werkelijkheid en daarom was mijn eerste gedacht: dit verhaal is verzonnen om het tegendeel te verbloemen.
Tot zover wat betreft vlucht 93, hetgeen het begin was van mijn twijfel, en de reden waarom ik momenteel de theorie van Meyssan betreffende vlucht 77 zeker kan plaatsen in dezelfde lijn als vlucht 93 (het "verzinsel"is het tegenovergestelde van de "ware toedracht")
quote:Vanzelfsprekend is het voorstelbaar dat er complete chaos is in een dergelijke situatie, vandaar ook dat misschien zo'n 95 % van de mensen de officiële lezing geloofd.
Net was er nog een reportage over Srebenica op Netwerk, waarin weer pijnlijk duidelijk werd hoe traag de militaire commandostructuur kan functioneren. Niemand doet iets zonder toestemming, zeker niet een verkeersvliegtuig neerschieten. Is het zo moeilijk te geloven dat er in een situatie met zoveel nog nooit eerder vertoonde kapingen het een complete chaos is ?
Inhoeverre is het voor jou voorstelbaar dat de officiële lezing leugens bevat, en dat men in deze complete chaos en relatief kort tijdsbestek zonder meer is overgegaan tot preventief neerhalen van vlucht 77 en 93?
quote:The Hunt for Osama bin Laden is idd zeer effectief te noemen.
Graag een bronvermelding voor het gebruik van Daisy-cutters op bevolkt gebied. En als je de Amerikanen een paar maanden geeft om een aanval te plannen, dan twijfel ik er niet aan hoe effectief ze dan kunnen zijn.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 00:20]
quote:Het falen van de luchtverdediging betekend met name gezichtsverlies tov andere landen, men heeft kennelijk kunnen kiezen voor een optie die beide omzeilt:
Op woensdag 03 april 2002 20:52 schreef CeeJee het volgende:
Tot morgen dan maar. Nog een vraagje, wat zou eerder verborgen worden, het neerschieten van gekaapte toestellen op een zelfmoordmissie of het falen van de Amerikaanse luchtverdediging ?
De F16's waren op tijd, maar onnodig wegens het moedige optreden van de helden van vlucht 93, en het stuntelen van de kapers van vlucht 77.
Luchtverdiging prima in orde; heldhaftige burgers; laffe en vooral onnozele kapers die zich laten overmeesteren door ongewapende in doodsangst verkerende burgers en het andere vliegtuig laten crashen boven een relatief klein deeltje van het Pentagon, de beoogde doelen zijn gemist, desondanks zijn er wel slachtoffers te betreuren (dat laatste er even bij geplaatst omdat ik beslist niet onrespectvol wil zijn over de slachtoffers van vlucht 77 en 93).
quote:Ik denk ook niet dat het neerschieten van de vluchten 77 en 93 in het buitenland een groot schandaal zou zijn geworden, in tegendeel eigenlijk men zou begrip hebben.
Ik denk zelf dat het neerschieten van een van de vluchten van 9/11 helemaal geen groot schandaal geworden zou zijn. In ieder geval lang niet genoeg om een grote leugencampagne te beginnen om van een autobom een vliegtuig te maken. De moeite om zoiets te beginnen staat gewoon absoluut niet in verhouding met de slechte gevolgen van het uitkomen van de "ware" gang van zaken.
En, what about de economische gevolgen?; het volk had na 9-11 angst weer in een vliegtuig te stappen maar dat is toch grotendeels weer op gang gekomen, wetende dat de regering niet schroomt preventief te schieten terwijl het land in oorlog is en er bijna wekelijks nog waarschuwingen worden gegeven (door de FBI en de CIA) dat er meer aanslagen op handen zijn, wetende dat bij een door Bush gesommerd onderzoek getrainde types er in zijn geslaagd om in 30 % van de pogingen wapens aan boord te smokkelen en zelfs in 90 % van de gevallen explosieven (anderhalve week uitgebreid op het nieuws in de VS, ik weet niet of er in Nederland ook aandacht aan besteed is), wie wil er dan nog in een vliegtuig stappen, what about niet-Amerikanen hoe snel zullen zij in die wetenschap nog naar de VS willen vliegen of met een Amerikaanse maatschappij willen vliegen?
(en dan heb ik het nog niet eens over schade-claims van de nabestaanden gehad)
Indien vlucht 77 en 93 zouden zijn neergehaald zou dat geen schandaal betekenen maar wel een veel groter economisch probleem als nu het gevolg is van de aanslagen op 9-11.
En voor de VS zijn de $$$ nu eenmaal belangrijker als oprechtheid.
quote:Thanks Gurgeh.
Op woensdag 03 april 2002 18:51 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:[..]
Dit artikel wellicht?
Ik heb het gelezen, echter het is niet zo dat Le Monde de theorie van Meyssan aan flarden scheurt dmv van goed onderbouwde argumenten zoals HiZ dit topic opende.
Bovendien verkoop je geen 20.000 boeken in 2 uur tijd wanneer het verhaal reeds ontkracht is met sterke argumenten/danwel bewijzen dat Meyssan zich bv heeft bedient van foto-trucage oid.
Er wordt gezegd dat zowel in Frankrijk als in de VS diverse sites in de argumenten van Meyssan onderuit halen helaas blijven de argumenten die de theorie van Meyssan aan flarden scheuren achterwege.
quote:Ik heb het zojuist helemaal gelezen, en ik twijfel alleen maar meer moet ik zeggen, wat een manipulerend ongeloofwaardig stukje, welke argumenten worden hier aangedragen om de theorie van Meyssan te ontkrachten
Op donderdag 04 april 2002 00:53 schreef Dlocks het volgende:
Cosma-Shiva, als je de argumenten die op http://www.snopes2.com/rumors/pentagon.htm staan leest, twijfel je dan nog steeds?
quote:Welke argumenten zou ik moeten weerleggen?
En zo ja heb je zin om die argumenten die daar worden gegeven te weerleggen?
Op deze volgens jou blijkbaar zeer geloofwaardige site erkend men zelfs dat het vliegtuig zich eerst de onderste laag van het Pentagon boorde, wat een flauwekul zeg!
Leg mij eens uit svp hoe een neerstortend vliegtuig zich in de onderste laag van een gebouw kan boren?
hierbij de eerste foto van dat deel van het Pentagon waarin zich zojuist een boeing heeft geboord, zoals je kunt zien is de bovenste laag van het gebouw nog volledig in tact, zie ook het gras vooor het gebouw waar het vliegtuig overheen is komen schuiven, ziet er nog goed uit vind je niet?
Dat zgn brokstukje dat enige honderden meters verwijderd van het Pentagon in het gras ligt!
; een minimaal stukje en op wonderbaarlijke manier blinkend en wel zonder een spoortje van roet ondanks de "huge fireball, explosions, fire, smoke etc.
Als ik dit artikel moet geloven zou het vliegtuig over het gras zijn komen aanzeilen om zich vervolgens in de onderste laag van het Pentagon te boren, wonderwel is het gras voor het deel waar het vliegtuig zich in het gebouw boorde onbeschadigd!
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 02:10]
quote:Kunst als je het stuk NAAST de impact plaatst.
Op donderdag 04 april 2002 02:01 schreef Cosma-Shiva het volgende:Dat zgn brokstukje dat enige honderden meters verwijderd van het Pentagon in het gras ligt!
; een minimaal stukje en op wonderbaarlijke manier blinkend en wel zonder een spoortje van roet ondanks de "huge fireball, explosions, fire, smoke etc.Als ik dit artikel moet geloven zou het vliegtuig over het gras zijn komen aanzeilen om zich vervolgens in de onderste laag van het Pentagon te boren, wonderwel is het gras voor het deel waar het vliegtuig zich in het gebouw boorde onbeschadigd!
quote:Kunst als je het stuk NAAST de impact plaatst.
Op donderdag 04 april 2002 02:01 schreef Cosma-Shiva het volgende:Dat zgn brokstukje dat enige honderden meters verwijderd van het Pentagon in het gras ligt!
; een minimaal stukje en op wonderbaarlijke manier blinkend en wel zonder een spoortje van roet ondanks de "huge fireball, explosions, fire, smoke etc.Als ik dit artikel moet geloven zou het vliegtuig over het gras zijn komen aanzeilen om zich vervolgens in de onderste laag van het Pentagon te boren, wonderwel is het gras voor het deel waar het vliegtuig zich in het gebouw boorde onbeschadigd!
quote:De enorme krater van de autobom die de aanslag dan zou moeten zijn geweest is hier ook verdacht afwezig. Misschien tijd voor een boek dat het een "inside job" was.
Op donderdag 04 april 2002 02:01 schreef Cosma-Shiva het volgende:Als ik dit artikel moet geloven zou het vliegtuig over het gras zijn komen aanzeilen om zich vervolgens in de onderste laag van het Pentagon te boren, wonderwel is het gras voor het deel waar het vliegtuig zich in het gebouw boorde onbeschadigd!
quote:
Op donderdag 04 april 2002 02:01 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Ik heb het zojuist helemaal gelezen, en ik twijfel alleen maar meer moet ik zeggen, wat een manipulerend ongeloofwaardig stukje, welke argumenten worden hier aangedragen om de theorie van Meyssan te ontkrachten
Als je aan deze constructie een schade wilt doen met een bom die voor die muur ligt/staat, zou de krater enorm geweest zijn. Die krater is afwezig. Bovendien zou een bijgebouw wat op foto's duidelijk zichtbaar is, door een dergelijke explosie volkomen weggevaagd zijn. Ook dat gebouw staat gewoon nog waar het hoort.
quote:Neerstortende vliegtuigen vallen niet als een baksteen recht naar beneden, maar hebben nog steeds een voorwaarts momentum. Al helemaal vliegtuigen die niet vanwege een defect naar beneden komen, maar moedwillig gestuurd worden. Ooggetuigen hebben aangegeven dat het vliegtuig een duikvlucht maakte, en extreem laag kwam aanvliegen. Zo laag dat het lantaarnpalen heeft geraakt op nabijgelegen wegen.
Welke argumenten zou ik moeten weerleggen?
Ik ga graag de discussie met je aan.Op deze volgens jou blijkbaar zeer geloofwaardige site erkend men zelfs dat het vliegtuig zich eerst de onderste laag van het Pentagon boorde, wat een flauwekul zeg!
Leg mij eens uit svp hoe een neerstortend vliegtuig zich in de onderste laag van een gebouw kan boren?
quote:Het vliegtuig heeft eerst nog een aantal andere zaken geraakt, waaronder een helipad. Het is best mogelijk dat die brokstukken op dat moment los zijn gekomen van het vliegtuig, en daar terecht zijn gekomen.
hierbij de eerste foto van dat deel van het Pentagon waarin zich zojuist een boeing heeft geboord, zoals je kunt zien is de bovenste laag van het gebouw nog volledig in tact, zie ook het gras vooor het gebouw waar het vliegtuig overheen is komen schuiven, ziet er nog goed uit vind je niet?Dat zgn brokstukje dat enige honderden meters verwijderd van het Pentagon in het gras ligt!
; een minimaal stukje en op wonderbaarlijke manier blinkend en wel zonder een spoortje van roet ondanks de "huge fireball, explosions, fire, smoke etc.
En bovendien: Zelfs al *zou* het vliegtuig elders zijn neergehaald, waar komt dit brokstuk, in de juiste kleuren en het juiste onderdeel qua type vliegtuig dan zo snel vandaan?
quote:Laag over het gras scheren is wat anders dan door het gras ploegen. Bovendien is er wel degelijk schade aan het gras, dat is alleen niet direct te zien op deze foto, aangezien die vanuit een standpunt laag bij de grond is genomen.
Als ik dit artikel moet geloven zou het vliegtuig over het gras zijn komen aanzeilen om zich vervolgens in de onderste laag van het Pentagon te boren, wonderwel is het gras voor het deel waar het vliegtuig zich in het gebouw boorde onbeschadigd!
quote:
Op donderdag 04 april 2002 08:16 schreef CeeJee het volgende:[..]
De enorme krater van de autobom die de aanslag dan zou moeten zijn geweest is hier ook verdacht afwezig. Misschien tijd voor een boek dat het een "inside job" was.
Ik denk dat de schade eigenlijk door dit plaatsvond:
quote:Op Snopes is alleen te zien dat men bij het herstellen van de schade veel meer dan alleen de buitenste ring in de stijgers heeft gezet, deze foto van na de aanslag toont toch overduidelijk dat het vliegtuig alleen op de buitenste ring is gevallen:
Op donderdag 04 april 2002 09:39 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:[..]
De schade aan het pentagon is *niet* slechts aan de buitenkant, maar loopt over alle 5 de ringen van het Pentagon.
Men zegt dat de beschadiging alle 5 ringen betrof, een foto(zoals bovenstaand) vind ik overtuigender als een bewering.
quote:</li>
<li>De buitenmuren van het Pentagon zijn 24 inch dik en nog eens exra versterkt. Als er geen ramen in zouden zitten komt dit zo'n beetje neer op de sterkte van een WO-II bunker.
Hetgeen zou verklaren waarom de buitenmuur nog deels in tact was nadat er een explosie was geweest:
Verbijsterend dat, nadat er een boeiing op de buitenste rand is gevallen, de muur nog deels in tact is!
Maar dat is vast te wijten aan het feit dat de muren zo sterk zijn als een WO II bunker.
quote:En wat de denken van de krater die er zou moeten zijn indien een boeing vol kerosine van bijna 100 ton op stort en ontploft?
Als je aan deze constructie een schade wilt doen met een bom die voor die muur ligt/staat, zou de krater enorm geweest zijn. Die krater is afwezig.
quote:Precies, hetgeen het verhaal van de boeing 757 op het Pentagon met een gewicht van 100 ton, vol met kerosine geheel ongeloofwaardig maakt!
Bovendien zou een bijgebouw wat op foto's duidelijk zichtbaar is, door een dergelijke explosie volkomen weggevaagd zijn. Ook dat gebouw staat gewoon nog waar het hoort.
Kijkende naar wat er met de WTC gebouwen is gebeurd (het instorten ervan), hetgeen geheel en al te wijten valt aan de enorme explosie (volgens de officiële lezing) maakt het niet te bevatten dat de schade aan het Pentagon zo beperkt is gebleven (ik heb het hier over materiële zaken, nogmaals ik wil niet onrespectvol zijn over de slachtoffers).
quote:Zover ik weet zou het voor een zeer deskundig piloot al niet te doen zijn indien hij zijn vliegtuig zou willen invliegen op de WTC-gebouwen, lager als nu gedaan is zou volgens deskundigen niet te doen zijn.
Neerstortende vliegtuigen vallen niet als een baksteen recht naar beneden, maar hebben nog steeds een voorwaarts momentum. Al helemaal vliegtuigen die niet vanwege een defect naar beneden komen, maar moedwillig gestuurd worden. Ooggetuigen hebben aangegeven dat het vliegtuig een duikvlucht maakte, en extreem laag kwam aanvliegen. Zo laag dat het lantaarnpalen heeft geraakt op nabijgelegen wegen.
Maar het klinkt vrij logisch: de kapers maken een duikvlucht met een zware 757 (misschien zelfs een neerwaardtse salto zelfs volgens ooggetuigen?) rammen hier en daar wat lantaarnpalen, en boren zich in de onderste verdieping van het Pentagon, inderdaad geen speld tussen te brengen!
(maar ze waren danook goed voorbereid, vlak voor ze aan boord gingen hadden ze op de parkeerplaats van de luchthaven immers nog even in een handleiding! zitten lezen hoe eeen boeing te bestuderen (een van de gevonden bewijzen!))
quote:Ik weet niet wat een helipad is, is dat een landdier?
Het vliegtuig heeft eerst nog een aantal andere zaken geraakt, waaronder een helipad. Het is best mogelijk dat die brokstukken op dat moment los zijn gekomen van het vliegtuig, en daar terecht zijn gekomen.
quote:
En bovendien: Zelfs al *zou* het vliegtuig elders zijn neergehaald, waar komt dit brokstuk, in de juiste kleuren en het juiste onderdeel qua type vliegtuig dan zo snel vandaan?
Inderdaad is dit overduidelijk afkomstig van een boeing 757
Het kan daar gepland zijn (immers er is geen roet op te ontdekken ondanks de huge fireball, explosions, fire, smoke etc.), en, ookal is het staat het vast dat Meyssan de officiële foto's heeft gebruikt, ik heb deze foto afgezien van op Snopes nooit eerder gezien, het kan gewoon trucage zijn.
Is dit een foto van de Associated Press?
Zo ja, geef mij dan even een linkje svp.
quote:
Laag over het gras scheren is wat anders dan door het gras ploegen. Bovendien is er wel degelijk schade aan het gras, dat is alleen niet direct te zien op deze foto, aangezien die vanuit een standpunt laag bij de grond is genomen.
Op deze foto is inderdaad duidelijk te zien dat het vliegtuig zich door het gras heeft geploegd
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 11:57]
quote:Een krater van een boeing 757 zou nog altijd omvangrijker moeten zijn als die van een autobom.
Op donderdag 04 april 2002 08:16 schreef CeeJee het volgende:[..]
De enorme krater van de autobom die de aanslag dan zou moeten zijn geweest is hier ook verdacht afwezig. Misschien tijd voor een boek dat het een "inside job" was.
Er staat overigens nog een zeer uitgebreide reply op je te wachten op de vorige pagina.
quote:Dat gebouw is 5 verdiepingen hoog. Het vliegtuig kan onder het dak door zijn gegaan en het dak niet hebben doen instorten. Als je goed kijkt zie je dat ook de derde ring ernstige brandschade heeft.
Op donderdag 04 april 2002 11:48 schreef Cosma-Shiva het volgende:Men zegt dat de beschadiging alle 5 ringen betrof, een foto(zoals bovenstaand) vind ik overtuigender als een bewering.
quote:Wat had je dan verwacht? Dat de hele ring in brokken zou vallen? Het gat wat is geslagen is al aardig groot voor een bunkertype gebouw.
Verbijsterend dat, nadat er een boeiing op de buitenste rand is gevallen, de muur nog deels in tact is!
Maar dat is vast te wijten aan het feit dat de muren zo sterk zijn als een WO II bunker.
quote:Dus dan moet het toch nog iets anders zijn geweest.
En wat de denken van de krater die er zou moeten zijn indien een boeing vol kerosine van bijna 100 ton op stort en ontploft?
Zoals je zelf al zegt ontbreekt de krater.
quote:Dat gebouw was zowat een bunker! Daarbij waren er niet nog eens tig verdiepingen bovenop het pentagon zoals bij het WTC het geval was.
Kijkende naar wat er met de WTC gebouwen is gebeurd (het instorten ervan), hetgeen geheel en al te wijten valt aan de enorme explosie (volgens de officiële lezing) maakt het niet te bevatten dat de schade aan het Pentagon zo beperkt is gebleven (ik heb het hier over materiële zaken, nogmaals ik wil niet onrespectvol zijn over de slachtoffers).
quote:Er zijn altijd deskundigen die het tegenovergestelde beweren. Als die vliegtuigen niet zo laag kunnen vliegen, hoe kunnen ze dan landen?
Zover ik weet was zou het voor een zeer deskundig piloot al niet te doen zijn indien hij zijn vliegtuig zou willen invliegen op de WTC-gebouwen, lager als nu gedaan is zou volgens deskundigen niet te doen zijn.
quote:een helipad is een landingsplaats voor helikopters.
Ik weet niet wat een helipad is, is dat een landdier?
Zo ja, ik kijk nergens meer van op
quote:is het overduidelijk niet afkomstig van een 757
Inderdaad is dit overduidelijk afkomstig van een boeing 757
quote:Het is gelijk bij de explosie ver weg geslingerd en alleen aan de binnekant zit wat schade? Lijkt mij een redelijkere verklaring dan dat het binnen een paar uur is neergelegd door iemand.
Het kan daar gepland zijn (immers er is geen roet op te ontdekken ondanks de huge fireball, explosions, fire, smoke etc.),[/b]
quote:Nee dat is niet te zien door het lage standpunt.
[afbeelding]Op deze foto is inderdaad duidelijk te zien dat het vliegtuig zich door het gras heeft geploegd
[Dit bericht is gewijzigd door xprmnt op 04-04-2002 12:12]
quote:Aan de toelichting van Gurgeh kan ik weinig meer toevoegen.
Op donderdag 04 april 2002 11:54 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Een krater van een boeing 757 zou nog altijd omvangrijker moeten zijn als die van een autobom.
Er staat overigens nog een zeer uitgebreide reply op je te wachten op de vorige pagina.
Ook is vlucht 93 een hele andere zaak dan vlucht 77. Het is mogelijk dat 93 is neergehaald, en misschien wel nadat de passagiers de kapers hadden overmeesterd. Dat zou wel heel erg lullig zijn en daar kan ik me nog bij voorstellen dat ze niet staan te springen om dat naar buiten te brengen.
Het ging hier om de onzinnige theorie van die Fransman onder de aanslag op het Pentagon. Als je alle bewijzen die tegen die theorie zijn wegwuift en het compleet ontbreken van bewijs voor die theorie voor lief neemt heeft hen niet zoveel zin om erop door te blijven gaan.
let ook op de grote (hoogte) van het gat in verhouding tot de brandweer man
Bezoek ook deze site van Meyssan waarop meer fot's te zien zijn als op "de Hunt de boeing" site:
http://www.asile.org/citoyens/numero13/images-pentagone/index.htm
quote:Het pentagon wordt 24/7 bewaakt. Gevechtsvliegtuigen kunnen binnen 60 seconden opstijgen!
Op woensdag 03 april 2002 12:16 schreef calvobbes het volgende:
Tja, ik blijf het vergezocht vinden... Lijkt me trouwens ook raar dat ze voor het pentagon een vrachtwagen zouden hebben gebruikt. Blijkbaar was het voor de daders niet zo'n moeite om vliegtuigen te kapen, dus waarom zouden ze dan het risico nemen om met een vrachtwagen het Pentagon aan te vallen? Ze moesten immers door een ochtendspits en ik neem aan toch wel iets van een beveiligd gebied in.
Een vliegtuig vol met kerosine heeft ongetwijfeld een grotere impact, zowel aan schade als indruk bij de amerikanen!
DAAROM!!!
Niet iets waar je effe dwars doorheengaat volgens mij.
quote:Simpel. Kerosine zit voornamelijk in de vleugels. Die worden bij inslag volkomen uit elkaar gerukt. De vrijkomende kerosine 'ontploft' wel als zodaning, maar dit is een vrije ontbranding, waarbij geen sterke drukgolf wordt opgebouwd zoals bij een bom het geval is.
Op donderdag 04 april 2002 11:48 schreef Cosma-Shiva het volgende:En wat de denken van de krater die er zou moeten zijn indien een boeing vol kerosine van bijna 100 ton op stort en ontploft?
Zoals je zelf al zegt ontbreekt de krater.
Een losse berg kruit explodeert ook niet. Het ontbrandt snel, geeft veel hitte en een met wat mazzel een spectaculaire vuurbal, maar geen sterke drukgolf.
Op de rest ga ik later in als dat dan nog nodig is, ik zit op m'n werk en heb hier even niet voldoende tijd voor.
quote:Zelfs BBC-News vindt de theorie van de Meyssan niet onzinnig.
Op donderdag 04 april 2002 12:17 schreef CeeJee het volgende:
Het ging hier om de onzinnige theorie van die Fransman onder de aanslag op het Pentagon. Als je alle bewijzen die tegen die theorie zijn wegwuift en het compleet ontbreken van bewijs voor die theorie voor lief neemt heeft hen niet zoveel zin om erop door te blijven gaan.
Ik heb geen bewijzen gezien die de theorie van Meyssan onderuit halen, ik zie bewijzen die de officële lezing onderuit halen.
Overigens erg eenzijdig dat ik telkens de moeite neem tot uitgebreid replyen en je hier niet of nauwelijks inhoudelijk reageerd.
Eveneens vreemd dat meerderen hier wel de moeite nemen om de theorie van Meyssan (of mijn posts) aan te vallen waar ik telkens inhoudelijk op reageer, maar dat ik geen tot weinig posts zie (afgezien van die van Gurgeh) waarin iemand de moeite neemt inhoudelijk te reageren op mijn posts of om bv de foto's op de site van Meyssan waarvan sommige door mij hier geplaatst te bekijken/te voorzien van commentaar/neertypen waarom de foto's van Meyssan de officiële lezing wel zouden bevestigen.
Op oneliners ga ik niet meer in.
quote:Nee, er is geen engelse versie van het artikel waar ik het over had. Le monde heeft wel een shitload over het onderwerp geschreven. En vindt het dus vooral een schoolvoorbeeld hoe het internet samenzweringstheorieën voedt.
Op woensdag 03 april 2002 16:59 schreef BAZZA het volgende:[..]
Heb je daar toevallig een linkje (liefst in het engels) van ?
zou het graag even willen lezen
Enne... cosma.. je kunt lullen wat je wilt, maar tussen het van de radar verdwijnen van dat vliegtuig (waarvoor het tamelijk steil naar beneden moet zijn gegaan) en de impact in het Pentagon zit precies 3 minuten. Het zat dus op het moment van verdwijnen niet ergens boven West Virginia, maar boven het stedelijke gebied.
Je hebt echt een hoge pet op van de Amerikaanse regering he? Niet alleen laten ze een vliegtuig van midden boven de stad verdwijnen, maar ze synchroniseren ook nog het opblazen van een segment van het Pentagon.
quote:En what about de officële lezing van het instorten van de WTC gebouwen; de vreselijke druk van de ontploffing zou er immers debet aan zijn dat de 2 gebouwen vrijwel geheel zijn ingestort, en nu zou er ineens geen sterke drukgolf worden opgebouwd bij de inslag van een vliegtuig vol kerosine?
Op donderdag 04 april 2002 12:24 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:[..]
Simpel. Kerosine zit voornamelijk in de vleugels. Die worden bij inslag volkomen uit elkaar gerukt. De vrijkomende kerosine 'ontploft' wel als zodaning, maar dit is een vrije ontbranding, waarbij geen sterke drukgolf wordt opgebouwd zoals bij een bom het geval is.
quote:Ik begrijp het, kijk maar of je er op een ander tijdstip zin in hebt om op de rest te replyen.
Op de rest ga ik later in als dat dan nog nodig is, ik zit op m'n werk en heb hier even niet voldoende tijd voor.
quote:Cosma, je draaft echt enorm door.
Op donderdag 04 april 2002 12:36 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
En what about de officële lezing van het instorten van de WTC gebouwen; de vreselijke druk van de ontploffing zou er immers debet aan zijn dat de 2 gebouwen vrijwel geheel zijn ingestort, en nu zou er ineens geen sterke drukgolf worden opgebouwd bij de inslag van een vliegtuig vol kerosine?
[..]
Anyway, de vliegtuigen in het WTC vlogen echt IN het WTC, inclusief vleugels, en ontplofte daar. Het Pentagon is zo stevig, dat het vliegtuig er niet geheel in vloog en zodoende de vleugels niet IN het gebouw ontploffen.
quote:Waar komt die officiele lezing dan vandaan?
Op donderdag 04 april 2002 12:36 schreef Cosma-Shiva het volgende:En what about de officële lezing van het instorten van de WTC gebouwen; de vreselijke druk van de ontploffing zou er immers debet aan zijn dat de 2 gebouwen vrijwel geheel zijn ingestort, en nu zou er ineens geen sterke drukgolf worden opgebouwd bij de inslag van een vliegtuig vol kerosine?
Wat ik heb begrepen zijn de WTC gebouwen ingestort door de langdurige hitte die de brandende kerosine veroorzaakt. Het lijkt mij dat als alleen de explosie de WTC gebouwen heeft doen instorten dat al veel snel zou zijn gebeurd.
Ik heb in diverse artikelen gelezen dat een aantal (nederlandse) architecten verbaasd waren dat de geouwen het zo lang hebben uitgehouden.
Zie bijvoorbeeld de Volkskrant: http://www.volkskrant.nl/nieuws/internationaal/1000312687312.html
quote:Correctie, Le Monde en BBC News geven beide toe: "There is no official account of the crash..."
Op donderdag 04 april 2002 12:31 schreef HiZ het volgende:[..]
Nee, er is geen engelse versie van het artikel waar ik het over had. Le monde heeft wel een shitload over het onderwerp geschreven. En vindt het dus vooral een schoolvoorbeeld hoe het internet samenzweringstheorieën voedt.
quote:En jij was daarbij dat je hier zo stellig in bent?
Enne... cosma.. je kunt lullen wat je wilt, maar tussen het van de radar verdwijnen van dat vliegtuig (waarvoor het tamelijk steil naar beneden moet zijn gegaan) en de impact in het Pentagon zit precies 3 minuten. Het zat dus op het moment van verdwijnen niet ergens boven West Virginia, maar boven het stedelijke gebied.
Je had net zo goed kunnen zeggen: "Cosma je kunt lullen wat je wilt, maar volgens de VS is het vliegtuig wel degelijk op het Pentagon gestort".
quote:Degene die hier een hoge pet op heeft van de Amerikaanse overheid ben jij HiZ.
Je hebt echt een hoge pet op van de Amerikaanse regering he? Niet alleen laten ze een vliegtuig van midden boven de stad verdwijnen, maar ze synchroniseren ook nog het opblazen van een segment van het Pentagon.
Niet alleen geloof je alles wat ze je voorkauwen als zoete koek, daarnaast zijn je argumenten in de trand van: "Maar de VS zegt het, dus het is waar!"
Geef svp eens 1 verklaring voor de laatste foto die ik geplaatst heb, van mij part middels copy en paste tekst van het alom geliefde CNN, ik kan niet wachten!
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 12:49]
quote:Botte leugen, de BBC heeft geen commentaar op de theorie, maar geeft slechts een verslag over het feit dat hij bestaat. Ruim de helft van de bestede ruimte van het betreffende artikel is voor personen en instanties die de theorie nonsens en paranoia noemen.
Op donderdag 04 april 2002 12:28 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Zelfs BBC-News vindt de theorie van de Meyssan niet onzinnig.
<snip>
http://news.bbc.co.uk/hi/english/world/europe/newsid_1907000/1907955.stm
quote:Ik zie niet eens een gat, laat staan een vliegtuig dat er doorheen gegaan is...
Op donderdag 04 april 2002 12:17 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Hierbij nog even een wat duidelijker foto van het Pentagon op het punt waar zojuist een boeiing 757 zich door de buitenmuur heeft geboord/op de buitenmuur gestort is:let ook op de grote (hoogte) van het gat in verhouding tot de brandweer man
quote:Zo, en wat bewijst jouw foto dan anders dan dat er een groter deel van het Pentagon is uitgebrand dan er is verwoest door de impact ? Detailfoto's om te bewijzen dat de totale schade wel meevalt overtuigen niet heel erg. Net zo weinig als die vorige foto, waarin heel toevallig de binnenringen niet zichtbaar waren zodat je alleen als je goed keek kon zien dat er in de derde ring een flinke brandschade was.
Op donderdag 04 april 2002 12:47 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Correctie, Le Monde en BBC News geven beide toe: "There is no official account of the crash..."
[..]En jij was daarbij dat je hier zo stellig in bent?
Jij geloofd wat er gezegd is en dat is nu juist waar deze hele dicsussie over gaat.Je had net zo goed kunnen zeggen: "Cosma je kunt lullen wat je wilt, maar volgens de VS is het vliegtuig wel degelijk op het Pentagon gestort".
[..]Degene die hier een hoge pet op heeft van de Amerikaanse overheid ben jij HiZ.
Niet alleen geloof je alles wat ze je voorkauwen als zoete koek, daarnaast zijn je argumenten in de trand van: "Maar de VS zegt het, dus het is waar!"
Geef svp eens 1 verklaring voor de laatste foto die ik geplaatst heb, van mij part middels copy en paste tekst van het alom geliefde CNN, ik kan niet wachten!
quote:1. niet de explosie maar het vuur heeft de instorting van de WTC torens veroorzaakt
Op donderdag 04 april 2002 12:36 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
En what about de officële lezing van het instorten van de WTC gebouwen; de vreselijke druk van de ontploffing zou er immers debet aan zijn dat de 2 gebouwen vrijwel geheel zijn ingestort, en nu zou er ineens geen sterke drukgolf worden opgebouwd bij de inslag van een vliegtuig vol kerosine?
[..]Ik begrijp het, kijk maar of je er op een ander tijdstip zin in hebt om op de rest te replyen.
quote:BBC-News besluit het artikel met hetvolgende:
Op donderdag 04 april 2002 12:49 schreef HiZ het volgende:[..]
Botte leugen.
quote:
But while Le Monde joined in the attacks on the Meyssan book, it admitted that the whole truth about the flight 77 incident was yet to come out."There is no official account of the crash...the lack of information is feeding the rumour."
quote:Ik zie toch een fiks gat
Op donderdag 04 april 2002 12:52 schreef xprmnt het volgende:[..]
Ik zie niet eens een gat, laat staan een vliegtuig dat er doorheen gegaan is...
quote:Lees svp even het gehele topic door, ik ga mezelf niet voor de zoveelste keer herhalen omdat jij niet de moeite wenst te nemen alles door te lezen in een topic dat je zelf hebt geopend.
Op donderdag 04 april 2002 12:53 schreef HiZ het volgende:[..]
Zo, en wat bewijst jouw foto dan anders dan dat er een groter deel van het Pentagon is uitgebrand dan er is verwoest door de impact ? Detailfoto's om te bewijzen dat de totale schade wel meevalt overtuigen niet heel erg. Net zo weinig als die vorige foto, waarin heel toevallig de binnenringen niet zichtbaar waren zodat je alleen als je goed keek kon zien dat er in de derde ring een flinke brandschade was.
quote:Ja dat gat zie ook. Maar niet op de foto waar ik op reageerde
Op donderdag 04 april 2002 13:01 schreef X-Ray het volgende:[..]
Ik zie toch een fiks gat
Deze dus:
Of negeer je dat maar voor het gemak omdat jij dat niet wilt geloven? Het lijkt me dat er inmiddels al duidelijk genoeg gemaakt is dat die explosies niet de directe aanleiding waren voor het instorten.
quote:Vlak na de inslag:
Op donderdag 04 april 2002 13:01 schreef X-Ray het volgende:[..]
Ik zie toch een fiks gat
geen gat te bekennen.
Enige tijd later zelfde locatie:
Oftewel, in eerste instantie was er geen gat, maar nadat de bovenste verdiepingen en het dak zijn ingestort kunnen wij wel een "gat" waarnemen.
Oftewel waar zie jij het gat op de eerste foto, daar waar het vliegtuig op neergestort danwel ingevlogen is?
neem jij eigenlijk wel de moeite iets te lezen?
quote:Waar basseer jij op dat het precies dezelfde locatie is? Omdat er een brandweerauto bijstaat? dat zal heus niet de enige zijn die er was.
Op donderdag 04 april 2002 13:17 schreef Cosma-Shiva het volgende:Oftewel waar zie jij het gat op de eerste foto, daar waar het vliegtuig op neergestort danwel ingevlogen is?
neem jij eigenlijk wel de moeite iets te lezen?
Maar wat heeft volgens jou dan de explosie / ravage? Als het een vrachtwagen met explosieven zou zijn geweest had er vanaf het begin af aan een veel duidelijker gat moeten zitten. Kijk maar eens naar de ravage die is aangericht bij de aanslag in Oklahoma.
quote:Ja en ? Is het feit dat dingen niet worden vrijgegeven meteen het bewijs dat ze niet bestaan?
Op donderdag 04 april 2002 13:01 schreef Cosma-Shiva het volgende:
[..]
BBC-News besluit het artikel met hetvolgende:
[..]
quote:Het gaat niet alleen om dit topic, maar om de economische wijze waarop jij omgaat met 'bewijs'. Jouw soort bewijs is vergelijkbaar met wanneer ik een foto van de straat waarin ik woon plaats om te bewijzen dat de aarde plat is.
Op donderdag 04 april 2002 13:04 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Lees svp even het gehele topic door, ik ga mezelf niet voor de zoveelste keer herhalen omdat jij niet de moeite wenst te nemen alles door te lezen in een topic dat je zelf hebt geopend.
quote:Superbewijs hoor, twee foto's genomen van twee versschillende plekken. Voor hetzelfde geld zitten we naar foto's van een ander deel van het Pentagon te kijken.
Op donderdag 04 april 2002 13:17 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Vlak na de inslag:
geen gat te bekennen.
Enige tijd later zelfde locatie:
Oftewel, in eerste instantie was er geen gat, maar nadat de bovenste verdiepingen en het dak zijn ingestort kunnen wij wel een "gat" waarnemen.
Oftewel waar zie jij het gat op de eerste foto, daar waar het vliegtuig op neergestort danwel ingevlogen is?
neem jij eigenlijk wel de moeite iets te lezen?
Weet je wat ? Ik heb net bewijs gevonden dat het Pentagon helemaal niet beschadigd is.
-edit-
layout probleempje opgelost
-edit-
[Dit bericht is gewijzigd door Jernau.Morat.Gurgeh op 04-04-2002 14:23]
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 13:45]
quote:Is dat exact de zelfde locatie?
Op donderdag 04 april 2002 13:08 schreef xprmnt het volgende:[..]
Ja dat gat zie ook. Maar niet op de foto waar ik op reageerde
quote:Laten we er even van uit gaan dat een autobom tegen de gevel van het Pentagon is gaan staan en tot ontploffing is gebracht. Dan is het gat dat in de gevel is ontstaan op de eerste verdiepingen volledig niet in overeenstemming met de explosie die nodig is om door de dikke muren van het Pentagon heen te komen. Er zou ook een grote krater moeten zijn, omdat een exposie alle kanten gelijkmatig op gaat, in tegenstelling tot een vliegtuig dat een richting op gaat, en een solide object is, niet de schokgolf van een explosie. Ook is een dikke laag gewapend beton zeer goed bestand tegen een explosie, zelfs als die tegen de wand aan plaatsvindt. Ook is er niets dat verklaart hoe een autobom ongezien daar terecht is gekomen, langs de beveiliging en over het grasveld.
Op donderdag 04 april 2002 12:28 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Zelfs BBC-News vindt de theorie van de Meyssan niet onzinnig.
Ik heb geen bewijzen gezien die de theorie van Meyssan onderuit halen, ik zie bewijzen die de officële lezing onderuit halen.
Overigens erg eenzijdig dat ik telkens de moeite neem tot uitgebreid replyen en je hier niet of nauwelijks inhoudelijk reageerd.
Eveneens vreemd dat meerderen hier wel de moeite nemen om de theorie van Meyssan (of mijn posts) aan te vallen waar ik telkens inhoudelijk op reageer, maar dat ik geen tot weinig posts zie (afgezien van die van Gurgeh) waarin iemand de moeite neemt inhoudelijk te reageren op mijn posts of om bv de foto's op de site van Meyssan waarvan sommige door mij hier geplaatst te bekijken/te voorzien van commentaar/neertypen waarom de foto's van Meyssan de officiële lezing wel zouden bevestigen.Op oneliners ga ik niet meer in.
De onderschepping van een vliegtuig is ook een stuk moeilijker dan je zou denken. Neem nou een F16, zo'n ding heeft een bereik van ongeveer 2300 kilometer en een topsnelheid van Mach2. Op zich een makkie om een 757 in te halen, ware het niet dat er bij de topsnelheid meer dan 20 keer zoveel brandstof wordt gebuikt dan bij de kruissnelheid van 900 kilometer per uur. Erg lang kan je die topsnelheid niet volhouden voordat je droog komt te staan. Voor een succesvolle onderschepping moet je al in de lucht zijn, als je op de startbaan begint en een vliegtuig moet onderscheppen waarvan de eindbestemming niet bekend is is er gewoon niet genoeg tijd.
quote:Dit is dezelfde locatie, en afkomstig van (en dus volgens)Sources : U.S. Marine Corps (Cpl. Jason Ingersoll) et U.S. Army (Sgt. Carmen L. Burgess)
Op donderdag 04 april 2002 13:44 schreef X-Ray het volgende:[..]
Is dat exact de zelfde locatie?
Is het misschien door de rook/roet aan het oog ontrokken?
quote:Alleen vergat je erbij te vertellen dat het een van de vele versies was. Sterker nog, jij vertelde erbij dat die versie de officiele lezing was...
Op donderdag 04 april 2002 13:42 schreef Cosma-Shiva het volgende:
[..]
Op de vorige pagina postte ik een van de vele versie's that's all.
quote:Ga hier maar even kijken dan als je het niet geloofd:
Op donderdag 04 april 2002 13:37 schreef HiZ het volgende:Superbewijs hoor, twee foto's genomen van twee versschillende plekken. Voor hetzelfde geld zitten we naar foto's van een ander deel van het Pentagon te kijken.
Weet je wat ? Ik heb net bewijs gevonden dat het Pentagon helemaal niet beschadigd is.
http://www.defenselink.mil/photos/Other/Pentagon et www.army.mil/attack4.htm
quote:Zucht, ik plaatse hem juist omdat het een lezing is waar erg aan vast wordt gehouden en die ik niet geloof, kijk nog even naar die post, ik dacht dat dat wel bleek uit de toon van betreffende post, of denk je ook dat ik er vanuit ging dat helipads een kikvorsachtigen waren?
Op donderdag 04 april 2002 13:48 schreef Dlocks het volgende:[..]
Alleen vergat je erbij te vertellen dat het een van de vele versies was. Sterker nog, jij vertelde erbij dat die versie de officiele lezing was...
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 13:58]
quote:Tja ik blijf erbij dat een deskundige, vooral in Amerika, zegt wat je wilt dat die zegt.
Op donderdag 04 april 2002 13:42 schreef Cosma-Shiva het volgende:[verhaal over instortten van WTC]
Maar de reden dat het WTC in deze dicussie is betrokken is de vergelijking van de schade door de vliegtuigen. Dus zo offtopic is het niet.
En het verschil in schade is te verklaren doordat het Pentagon veel steviger is gebouwd dan het WTC. En daarbij had het WTC nog een aantal verdiepingen boven de lokatie van de impact die op de al beschadigde verdiepingen drukte.
Dus om te zeggen dat het pentagon veel meer schade had moeten hebben omdat de WTC torens zijn ingestort is volgens mij appels met peren vergelijken.
quote:Nogmaals, het pentagon is ervoor gebouwd om tegen een stootje te kunnen.
Op donderdag 04 april 2002 11:48 schreef Cosma-Shiva o.a. het volgende:Kijkende naar wat er met de WTC gebouwen is gebeurd (het instorten ervan), hetgeen geheel en al te wijten valt aan de enorme explosie (volgens de officiële lezing) maakt het niet te bevatten dat de schade aan het Pentagon zo beperkt is gebleven (ik heb het hier over materiële zaken, nogmaals ik wil niet onrespectvol zijn over de slachtoffers).
quote:Het was de officële lezing.
Op donderdag 04 april 2002 13:48 schreef Dlocks het volgende:
Alleen vergat je erbij te vertellen dat het een van de vele versies was. Sterker nog, jij vertelde erbij dat die versie de officiele lezing was...
Inmiddels hebben diverse deskundigen in diverse landen er hun eigen theoriëen op losgelaten.
quote:Als ik naar die post:
Op donderdag 04 april 2002 13:57 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Zucht, ik plaatse hem juist omdat het een lezing is waar erg aan vast wordt gehouden en die ik niet geloof, kijk nog even naar die post, ik dacht dat dat wel bleek uit de toon van betreffende post, of denk je ook dat ik er vanuit ging dat helipads een kikvorsachtigen waren?
quote:... kijk kan ik er toch echt niet uithalen dat je cynisch bent. Tevens wordt er aan die lezing die jij hierboven geeft juist niet vast gehouden... maar goed, dat terzijde.
Kijkende naar wat er met de WTC gebouwen is gebeurd (het instorten ervan), hetgeen geheel en al te wijten valt aan de enorme explosie (volgens de officiële lezing) maakt het niet te bevatten dat de schade aan het Pentagon zo beperkt is gebleven (ik heb het hier over materiële zaken, nogmaals ik wil niet onrespectvol zijn over de slachtoffers).
En inderdaad, het argument van dat de explosie van het vliegtuig bij het pentagon een krater zou moeten achterlaten is absoluut niet het geval. Aangezien het niet om een explosie gaat (zoals al eerder is aangegeven). Een vrachtwagen met explosieven zou juist een krater moeten achterlaten.
Overigens, als er een explosie geweest zou zijn dan zouden de ramen van het gebouw op onderstaande foto's niet meer heel zijn:
[Dit bericht is gewijzigd door Dlocks op 04-04-2002 14:21]
quote:En het de grootte van het gat vind je wel in overeenstemming met een naar binnen zeilende boeing 757?
Op donderdag 04 april 2002 13:46 schreef CeeJee het volgende:[..]
Laten we er even van uit gaan dat een autobom tegen de gevel van het Pentagon is gaan staan en tot ontploffing is gebracht. Dan is het gat dat in de gevel is ontstaan op de eerste verdiepingen volledig niet in overeenstemming met de explosie die nodig is om door de dikke muren van het Pentagon heen te komen.
Dan vind ik persoonlijk een truck met explosieven aannemelijker.
quote:Mee eens, allemaal moeilijk waar te nemen, alhoewel we niet weten hoe het allemaal precies in zijn werk is gegaan, misschien is eerst middels een explosieven een gat in de muur geslagen om er vervolgens met een truck vol explosieven naar binnen te rijden.
Er zou ook een grote krater moeten zijn, omdat een exposie alle kanten gelijkmatig op gaat, in tegenstelling tot een vliegtuig dat een richting op gaat, en een solide object is, niet de schokgolf van een explosie. Ook is een dikke laag gewapend beton zeer goed bestand tegen een explosie, zelfs als die tegen de wand aan plaatsvindt. Ook is er niets dat verklaart hoe een autobom ongezien daar terecht is gekomen, langs de beveiliging en over het grasveld.
Volgens BBC News :The site seems to favour the theory that "a booby-trapped truck caused the explosion" as the first reports, quickly denied by officials, had suggested.
Hoe kan het eerste verslag verhalen over een autobom?
Weliswaar is dat later snel ontkent, maar toch, hoe kan dat een eerste verklaring zijn geweest die weliswaar later wordt ingetrokken?
Indien er een vliegtuig uit de lucht middels een loop op zeer lage hoogte invliegt op de onderse verdieping dat is toch moelijk te missen, zelfs in eerste instantie, dus zeer merkwaardig die eerste berichtgeving.
(ik neem aan dat Meyssan daar in zijn boek uitgebreider op ingaat).
Ceejee, nogmaals ga svp behalve de aanval op Meyssan nu eens proberen te verdedigen wat hij aanvalt; hoe kan een vliegtuig zich louter in de onderste verdieping boren, hoe kan het, (als je vind dat het inboren op de onderste verdiepingen mogelijk is) dat er geen gapend gat ter grootte van een boeing 757 in die muur zit?
Overigens, wat die autobom betreft, dat kan wel het eerste verslag zijn geweest (hoe merkwaardig ook), en de theorie van Meyssan (ik heb zijn boek nog niet gelezen), maar het enige wat ik vermoed (en ook steeds heb beweerd) is dat vlucht 77 is neergehaald met een F16.
Uit de foto's blijkt imo dat er idd geen sprake is van een vliegtuig dat is neergestort op de buitenste rand van het Pentagon/danwel is ingevlogen vanaf zeer lage hoogte
Maar dat wil niet zeggen dat ik alle beweringen van Meyssan geloof, aangezien ik zijn theorie over de autobom niet heb gelezen en alleen zijn site heb bekeken ga ik het autobom verhaal danook niet verdedigen, gewoonweg omdat ik niet weet wat er bij het Pentagon heeft plaatsgevonden (niet alleen het verhaal van een boeing die invliegt op de onderste verdieping van een gebouw vind ik ongeloofwaardig, ik heb ook moeite met het autobom verhaal zeker gezien de beveiliging zoals jij ookal aangeeft, maar wie weet denk ik daar anders over na het lezen van het boek, dan wil ik alsnog de discussie hierover met je aangaan).
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 14:48]
quote:Op de site die je me gisteren gaf (en die de theorie van Meyssan fel bestrijd) staat duidelijk dit te lezen:"huge fireball, explosions.
Op donderdag 04 april 2002 14:10 schreef Dlocks het volgende:
Overigens, als er een explosie geweest zou zijn dan zouden de ramen van het gebouw op onderstaande foto's niet meer heel zijn:
Hoe kunnen die ramen dan nog heel zijn zo vlak naast de inslag van het vliegtuig, men er zou zelfs zonder huge fireballs en explosions alleen al vanuit gaan dat door de enorme klap van het neerstorten van een boeing 757 de ramen naast de inslag uiteen zouden zijn gespat.
Thanks voor het plaatsen van die pics, maakt het boeing verhaal nog ongeloofwaardiger.
quote:Zucht..... dan geloof je het toch niet Cosma. Geloof maar in je theorietjes dan.
Op donderdag 04 april 2002 14:41 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Thanks voor het plaatsen van die pics, maakt het boeing verhaal nog ongeloofwaardiger.
quote:Mag ik het ook eens proberen?
Op donderdag 04 april 2002 14:33 schreef Cosma-Shiva het volgende:Ceejee, nogmaals ga behalve de aanval op Meyssan nu eens proberen proberen te verdedigen wat hij aanvalt; hoe kan een vliegtuig zich louter in de onderste verdieping boren, hoe kan het, (als je vind dat het inboren op de onderste verdiepingen mogelijk is) dat er geen gapend gat ter grootte van een boeing 757 in die muur zit?
Zoals op diverse foto's is te zien is er voor het gebouw genoeg ruimte om laag aan te gaan vliegen. Als het vliegtuig, zonder gebruik te maken van zijn landingstel, in het gebouw is gevlogen wil dat niet zeggen dat het gebouw over de hele hoogte een gat heeft moeten slaan. Een boeing 757 is helemaal niet zo hoog, namelijk maar 13,6 meter en dat is ongeveer de helft van de hoogte van het pentagon dat ruim 22 meter hoog is (77 feet).
quote:Wat heeft dan die explosie en ravage veroorzaakt?
ik heb ook moeite met het autobom verhaal, maar wie weet denk ik daar anders over na het lezen van het boek, dan wil ik alsnog de discussie hierover met je aangaan).
Ik zie nog altijd meer redenen om het vliegtuig verhaal te geloven dan het autobom verhaal.
quote:Hey, heb je die links nou nog bekeken van The United States Army etc?
Op donderdag 04 april 2002 14:45 schreef X-Ray het volgende:[..]
Zucht..... dan geloof je het toch niet Cosma. Geloof maar in je theorietjes dan.
Ik zat te wachten op een post van jou waarin je middels een enkele oneliner de gehele theorie van Meyssan onderuit haalt.
quote:Het vliegtuig heeft zich een eind in het pentagon geboord voordat het explodeerde (dat dat kan blijkt uit de beelden van het vliegtuig dat de tweede WTC toren invloog) waardoor de explosies misschien wel groot waren maar de invloed werd beperkt door het bunker type bouwwerk.
Op donderdag 04 april 2002 14:41 schreef Cosma-Shiva het volgende:Op de site die je me gisteren gaf (en die de theorie van Meyssan fel bestrijd) staat duidelijk dit te lezen:"huge fireball, explosions.
Hoe kunnen die ramen dan nog heel zijn zo vlak naast de inslag van het vliegtuig, men er zou zelfs zonder huge fireballs en explosions alleen al vanuit gaan dat door de enorme klap van het neerstorten van een boeing 757 de ramen naast de inslag uiteen zouden zijn gespat.
Maar goed, als we 'feiten' aan gaan dragen waarom het geen vliegtuig was of waarom het geen autobom was, dan moet het toch wel het Star Trek schip van X-ray zijn geweest
[Dit bericht is gewijzigd door xprmnt op 04-04-2002 14:56]
Er is idd geen krater te bekennen. En die 77 lijken van de passagiers en bemanning uit die Boeing, die hebben ze er later neergelegd? "This is your captain speaking: jullie worden nu allemaal opgeofferd om een autobom te verdoezelen, sorry, we vliegen zo daadelijk boven het Pentagon en springen zonder chutes zo in de brandende puinhopen, thank you for flying United!"
Nee, tis natuurlijk leuk geprobeerd, maar ze proberen altijd theorien te verzinnen. Op zich niet smis mee, zorgt voor leuke discussies, maar helaas, dit was toch echt een Boeing. Met een Autobom blaas je niet meerdere muren van 75cm weg....
quote:Een vuurbal van brandende kerosine en de explosie van een wagen vol dynamiet zijn twee hele verschillende zaken. Bij het eerste geval is er geen sprake van een schokgolf naar buiten toe. Bij explosieven is er veel minder vuur, maar wel een schokgolf van de overdruk alle kanten op.
Op donderdag 04 april 2002 14:41 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Op de site die je me gisteren gaf (en die de theorie van Meyssan fel bestrijd) staat duidelijk dit te lezen:"huge fireball, explosions.
Hoe kunnen die ramen dan nog heel zijn zo vlak naast de inslag van het vliegtuig, men er zou zelfs zonder huge fireballs en explosions alleen al vanuit gaan dat door de enorme klap van het neerstorten van een boeing 757 de ramen naast de inslag uiteen zouden zijn gespat.
Thanks voor het plaatsen van die pics, maakt het boeing verhaal nog ongeloofwaardiger.
quote:Ja.
Op donderdag 04 april 2002 14:51 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Hey, heb je die links nou nog bekeken van The United States Army etc?
quote:Er is op 11 september 2001 een vliegtuig gekaapt en op het Pentagon neergegooid. Het Pentagon is zwaar beschadigd ondanks de bunker-sterkte van het gebouw.
Ik zat te wachten op een post van jou waarin je middels een enkele oneliner de gehele theorie van Meyssan onderuit haalt.
quote:Of de Reptillians zaten er achter.
Op donderdag 04 april 2002 14:55 schreef xprmnt het volgende:
Maar goed, als we 'feiten' aan gaan dragen waarom het geen vliegtuig was of waarom het geen autobom was, dan moet het toch wel het Star Trek schip van X-ray zijn geweest
quote:Het onderstaande komt wel geloofwaardig op mij over:
Op donderdag 04 april 2002 14:33 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
En het de grootte van het gat vind je wel in overeenstemming met een naar binnen zeilende boeing 757?
[..]
quote:En dan:
Recall that when the first airliner was flown into a World Trade Center tower on September 11 -- before it was known that the "accident" was really part of a deliberate terrorist attack -- newscasters were speculating that a small plane had accidentally flown into the side of the tower, because the visible exterior damage didn't seem as extensive as what people thought a large airliner would cause. Even though the two airplanes flown into the World Trade Center towers were travelling faster at the time of impact than the Pentagon plane was (400 MPH vs. 350 MPH), hit aluminum-and-glass buildings rather than reinforced concrete walls, and didn't dissipate much of their energy striking the ground first (as the Pentagon plane did), they still barely penetrated all the way through the WTC towers.[...]
As the front of the Boeing 757 hit the Pentagon, the outer portions of the wings likely snapped during the initial impact, then were pushed inward towards the fuselage and carried into the building's interior; the inner portions of the wings probably penetrated the Pentagon walls with the rest of the plane. Any sizable portions of the wings were destroyed in the explosion or the subsequent fire. Nonetheless, damage to the building caused by the plane's wings is plainly visible in photographs, such as the one below (note the blackened sections on both sides of the impact site)
quote:Bij 'fireball explosions' komt er niet zo veel druk vrij als bij 'gewone' explosies. Het is 'slechts' een ontbranding zoals je op onderstaande foto kunt zien:
Op donderdag 04 april 2002 14:41 schreef Cosma-Shiva het volgende:Op de site die je me gisteren gaf (en die de theorie van Meyssan fel bestrijd) staat duidelijk dit te lezen:"huge fireball, explosions.
Hoe kunnen die ramen dan nog heel zijn zo vlak naast de inslag van het vliegtuig, men er zou zelfs zonder huge fireballs en explosions alleen al vanuit gaan dat door de enorme klap van het neerstorten van een boeing 757 de ramen naast de inslag uiteen zouden zijn gespat.[..]
[Dit bericht is gewijzigd door Dlocks op 04-04-2002 15:07]
quote:Je spreekt alsof je al vaker met een boeing hebt geprobeerd in te vliegen op de onderste verdieping van een gebouw, en dat het zelfs een makkie was.
Op donderdag 04 april 2002 14:49 schreef xprmnt het volgende:Zoals op diverse foto's is te zien is er voor het gebouw genoeg ruimte om laag aan te gaan vliegen. Als het vliegtuig, zonder gebruik te maken van zijn landingstel, in het gebouw is gevlogen wil dat niet zeggen dat het gebouw over de hele hoogte een gat heeft moeten slaan.
Maar als ik het goed begrijp, het vliegtuig maakt een diepe loop, vliegt laag boven de grond (laten we zeggen tien meter), zonder landingsgestel, vervolgens zoeft het zonder landingsgestel over het grasperk (zonder dit te beschadigen vanzelfsprekend), schiet het gebouw binnen in de onderste verdieping, waarbij de bovenste verdieping wonderwel in eerste instantie overeind blijft,vervolgens explodeerd het vliegtuig middels huge fireballs and explosions maar de ramen naast deze enorme explosie blijven vanzelfsprekend in tact, en deze gehele "performance" door lieden die kort ervoor nog even de handleiding van het vliegen met een boeing hebben bestudeerd.
Inderdaad, dat is zeer geloofwaardig, ik begrijp niet dat ik hier ooit aan heb kunnen twijfelen.
quote:Ik vrees dat je voor dat antwoord bij het Pentagon moet zijn.
Wat heeft dan die explosie en ravage veroorzaakt?
quote:Het vliegtuig verhaal laat inderdaad geen ruimte tot twijfel.
Ik zie nog altijd meer redenen om het vliegtuig verhaal te geloven dan het autobom verhaal.
...lijkt mij toch een kerosine-ontbranding ja. Kijk naar de enorme vlammenzee...(tenzij de truck natuurlijk geladen was met vaten kerosine waarop een ontploffingsmechanisme aangebracht was.....)
quote:I wish, dan was ik toch eerst naar een ander opvalland gebouw gegaan dan het pentagon of WTC.
Op donderdag 04 april 2002 15:04 schreef Cosma-Shiva het volgende:Je spreekt alsof je al vaker met een boeing hebt geprobeerd in te vliegen op de onderste verdieping van een gebouw, en dat het zelfs een makkie was.
quote:Waar heb ik gezegd dat die een looping heeft gemaakt? Nogmaals, dat gebouw is gemaakt om een stootje te overleven en dus aan alle kanten verstevigd. Blijkbaar heeft die piloot het idd voor elkaar gekregen om het gebouw laag te raken en is er dus in eerste instantie alleen maar een gat geslagen.Waarom ik denk dat die ramen niet zijn ontploft heb ik hierboven al uitgelegd.
Maar als ik het goed begrijp, het vliegtuig maakt een diepe loop, vliegt laag boven de grond (laten we zeggen tien meter), zonder landingsgestel, vervolgens zoeft het zonder landingsgestel over het grasperk (zonder dit te beschadigen vanzelfsprekend), schiet het gebouw binnen in de onderste verdieping, waarbij de bovenste verdieping wonderwel in eerste instantie overeind blijft,vervolgens explodeerd het vliegtuig middels huge fireballs and explosions maar de ramen naast deze enorme explosie blijven vanzelfsprekend in tact, en deze gehele "performance" door lieden die kort ervoor nog even de handleiding van het vliegen met een boeing hebben bestudeerd.
quote:Wat geloof je dan wel? Iets moet toch die ravage hebben veroorzaakt.
Inderdaad, dat is zeer geloofwaardig, ik begrijp niet dat ik hier ooit aan heb kunnen twijfelen.
quote:Die mening ken ik al. Ik wil jouw mening wel eens weten.
Ik vrees dat je voor dat antwoord bij het Pentagon moet zijn.
quote:Hier voel ik enige cynisme in. Voor mij is ook niet alles duidelijk, maar het verhaal met het vliegtuig is voor mij wel het meest logische. Ik kan namelijk niks anders verzinnen dat bij zo'n gebouw die ravage heeft veroorzaakt. En ik heb ook geen reden om aan de uitleg van de Amerikanen te gaan twijfelen. Ik zie namelijk het nut er niet van in om een ander verhaal ophangen.
Het vliegtuig verhaal laat inderdaad geen ruimte tot twijfel.
Waarom ga jij er wel vanuit dat er iets ander gebeurd moet zijn? Je zegt zelf al dat je autobom verhaal ook (nog) niet helemaal vertrouwd. Dus waarom geloof jij het vliegtuigverhaal voor geen meter?
quote:Klopt aardig. Pak de Flight Simulator er maar eens bij en probeer op iets in te vliegen. Je daalsnelheid is groter dan je denkt, en ook al richt je de neus ergens op kom je toch een stukje ervoor in de grond terecht. Een kist als de 757 heeft genoeg vermogen om op het laatste moment nog uit zo'n duik te komen en nog horizontaal te vliegen. De impact is genoeg om door de buitenmuur van het Pentagon te komen op het punt waar de Boeing inslaat, zeker waar de motoren zitten, het enige echt solide van een vliegtuig. De staart kan wel tegen de bovenste verdiepingen aan komen, maar die is lang niet sterk genoeg om daar de zaak ook te laten instorten.
Op donderdag 04 april 2002 15:04 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Je spreekt alsof je al vaker met een boeing hebt geprobeerd in te vliegen op de onderste verdieping van een gebouw, en dat het zelfs een makkie was.
(nogmaals zo klink je, ik bedoel dit niet wederom niet onrespectvol tov de slachtoffers van alle vliegtuigrampen van die dag)Maar als ik het goed begrijp, het vliegtuig maakt een diepe loop, vliegt laag boven de grond (laten we zeggen tien meter), zonder landingsgestel, vervolgens zoeft het zonder landingsgestel over het grasperk (zonder dit te beschadigen vanzelfsprekend), schiet het gebouw binnen in de onderste verdieping, waarbij de bovenste verdieping wonderwel in eerste instantie overeind blijft,vervolgens explodeerd het vliegtuig middels huge fireballs and explosions maar de ramen naast deze enorme explosie blijven vanzelfsprekend in tact, en deze gehele "performance" door lieden die kort ervoor nog even de handleiding van het vliegen met een boeing hebben bestudeerd.
Inderdaad, dat is zeer geloofwaardig, ik begrijp niet dat ik hier ooit aan heb kunnen twijfelen.
In al die foto's is heel markant hoe de instorting van het Pentagon heel exact is, een segment tussen twee wanden. Bij een autobom zoals in Oklahoma is er schade aan alle verdiepingen aan de voorkant, ook links en rechts van de bom. Natuurlijk is het Pentagon een stuk lager en steviger, maar de totale schade op een bepaald punt, en alleen brandschade daarbuiten duidt op een enorme botsing met een object gevolgd door brand, niet een zware explosie.
quote:En wat heeft volgens jou dan de grote ravage veroorzaakt in het bunkertype gebouw als het geen vliegtuig was?
Op donderdag 04 april 2002 15:17 schreef wiip het volgende:[ knip ]
quote:Zolang ik niets anders kan verzinnen, hou ik het op een vliegtuig. Maar sinds de artikelen hier heb gelezen, ga ik twijfelen aan hoe het gegaan is. Dan kan het nog steeds een vliegtuig zijn. Ik kan alleen niet uitsluiten dat het anders gegaan is. Dan kan het een vliegtuig zijn, maar het hoeft niet. Kan iemand aan bijlmerrampfoto's komen?
Op donderdag 04 april 2002 15:27 schreef xprmnt het volgende:[..]
En wat heeft volgens jou dan de grote ravage veroorzaakt in het bunkertype gebouw als het geen vliegtuig was?
quote:
Op donderdag 04 april 2002 15:31 schreef wiip het volgende:Kan iemand aan bijlmerrampfoto's komen?
Nou dat lijkt duidelijk ook niet op een vliegtuig. Ik zie geen vleugels, geen ronde vorm. Nepperij wat ik je brom.
quote:Wat je zegt... het is maar goed dat de aanslag op het WTC vanuit tientallen camera standpunten is gefilmt, anders waren er nu een hoop gekken die hadden beweerd dat 11 september één grote aanval van Aliens is geweest.
Op woensdag 03 april 2002 14:50 schreef Riduce het volgende:
Mensen zijn camera geil geworden.. en nu hier toevallig geen beelden van zijn genomen... geloven we het maar niet
Voor de aanhangers van die volstrekt absurde Myssen-theorie heb ik hier nog een paar plaatjes:
Zijn we deze vergeten? Dit is dus de bijlmerramp van '92
Deze flat, VEEL kleiner dan het Pentagon, ziet er niet echt uit alsof het geraakt is door een 747, is het wel?
En nee, ik zie verder geen overblijfselen van een tientallen tonnen zware, volgeladen 747, (die nog de helft zwaarder is dan een 757) dus er zal wel iemand met vuurwerk hebben zitten spelen in zijn flatje
Mensen die in de Meyssen theorie geloven, zeggen waarschijnlijk ook dat er nooit mensen op de maan zijn geweest....
[Dit bericht is gewijzigd door ButcherBird op 04-04-2002 15:38]
quote:Ja, in die ene verloren seconde zie je dat een vrachtwagen komt aanrijden die net genoeg explosieven heeft om een gaatje te maken in de buitenste muur, maar net te weinig explosieven heeft om de ramen te vernietigen.
Op donderdag 04 april 2002 15:28 schreef wiip het volgende:
Heeft iedereen het filmpje gezien van de securitycamera? (op cnn) Waar is die verloren seconde.... Zou je daar iets uit op kunnen maken?
Vervolgens komt er een vrachtwagen met zwaardere explosieven aanrijden die door het gaatje in de muur naar binnen rijdt en vervolgens middels een explosie voor een grotere ravage in het pentagon zorgt.
Tenslotte komt de derde vrachtwagen aanrijden met vaten kerosine en deze vaten kirosine worden tot onploffing gebracht hetgeen onderstaande foto ook duidelijk maakt:
Het vreemde is echter dat ooggetuigen een vliegtuig hebben gezien in plaats van een aantal vrachtwagens. Dit komt waarschijnlijk doordat de vrachtwagens vermomd waren als vliegtuig.
--edit--
layout e.d
[Dit bericht is gewijzigd door Dlocks op 04-04-2002 15:47]
als niemand hier de holocaust ontkent
quote:
Op donderdag 04 april 2002 15:37 schreef Dlocks het volgende:Dit komt waarschijnlijk doordat de vrachtwagens vermond waren als vliegtuig.
quote:Daar was ik al bang voor
Op donderdag 04 april 2002 15:37 schreef Dlocks het volgende:
Ja, in die verloren ene seconde zie je dat een vrachtwagen komt aanrijden ... de vrachtwagens vermond waren als vliegtuig.
quote:Heb je dat duet met Elvis al gehoord? Niet van deze wereld!
Op dinsdag 02 april 2002 17:17 schreef Meneer_Aart het volgende:[..]
In de bunker naast hem resideert Tupac Shakur.
quote:Het is er helemaal niet ingevlogen.
Op donderdag 04 april 2002 15:40 schreef wiip het volgende:
is het vliegtuig bij de bijlmerramp er recht ingevlogen of schuin en ter hoogte van welke verdieping?
echt waar...
quote:
als niemand hier de holocaust ontkent
quote:
Op donderdag 04 april 2002 15:21 schreef CeeJee het volgende:[..]
Klopt aardig. Pak de Flight Simulator er maar eens bij en probeer op iets in te vliegen. Je daalsnelheid is groter dan je denkt, en ook al richt je de neus ergens op kom je toch een stukje etc.
Jij denkt echt dat ik gek ben he?
ik moet echt ff werken, tot later
quote:Bij het pentagon zullen ongetwijfeld mannen met witte pakken hebben gelopen.
Op donderdag 04 april 2002 15:58 schreef X-Ray het volgende:
ook in witte pakken gehezen.
Heeft iemand de mothman prophecies(film met oa richard gere) gezien? is de mothman niet gesignaleer bij het pentagon?
quote:Idd.
Op donderdag 04 april 2002 15:47 schreef wiip het volgende:
Alhoewel die ene foto met dat verfromfraaide stukje metaal wel heel mooi genomen vind!
[Dit bericht is gewijzigd door X-Ray op 04-04-2002 16:31]
Vanuit bovenstaande foto's lijkt het me duidelijk dat er iets met een hoge snelheid het gebouw binnen is gedrongen, nog buiten beschouwing gelaten wat het dan is.
Een stationair iets op de grond, als een autobom lijkt me zeer onwaarschijnlijk om de volgende reden:
Zie ook deze foto:
Dat huisje staat vrij dicht bij het punt van de impact. Bij een botsing van een object dat met ruim 450 km/u het pentagon raakt, ontstaat een explosie met de grootste sterkte in de vliegrichting van het object. Zou het gaan om een stilstaand object, dan ontstaat een zeer sterke drukgolf die even sterk is in alle richtingen. Het gebouwtje in de afbeelding hierboven zou er helemaal niet meer moeten staan. Als de bom sterk genoeg zou zijn om draagmuren van ruim 60 cm te doen verzakken, dan zou een klein gebouwtje met aluminium kozijnen rondom al helemaal geen probleem moeten zijn.
Kijk bovendien eens naar deze foto:
Ramen in het Pentagon zelf vlakbij de plaats van de stationaire bom die nog intact zijn? No way. In het geval van een vliegtuig zal de impact niet ver dragen, gezien de dikte van de muren. De trillingen in het gebouw zullen snel teniet worden gedaan door de stijfheid van de muren en de fundering. Ramen zullen eventueel springen vanwege de hitte die bij de vuurbal vrijkomt, wat ook te zien is in de foto: Bij de zwartgeblakerde muren zie je geen ramen meer zitten, maar direct daarnaast is het glas nog gewoon aanwezig.
Een stilstaande truck met een vuurbom is in mijn ogen geen mogelijkheid gezien de eerste foto: de vorm van de vuurbal. Bovendien is er in die foto's imo wel degelijk een snel bewegend object te zien, wat dus ook niet strookt met een stationaire bom.
Totdat iemand mij een redelijk alternatief kan bieden voor het vliegtuigverhaal zie ik geen reden om iets anders te geloven.
quote:Goede en duidelijke uiteenzetting, eigenlijk niks op aan te merken. Alleen ga jij ervan uit dat het "alternatief" een stilstaande auto was. Terwijl sommige mensen ook denken dat het een rijdende auto was.
Op donderdag 04 april 2002 16:52 schreef Lithion o.a. het volgende:Totdat iemand mij een redelijk alternatief kan bieden voor het vliegtuigverhaal zie ik geen reden om iets anders te geloven.
De reden dat ook ik daar niet in geloof is dat geen enkele auto / vrachtwagen sterk genoeg is en genoeg snelheid kan maken om de eerste ring van het pentagon te doorboren, laat staan nog meer.
En als het wel een auto was, waarom heeft die dan die kant van het gebouw genomen? Het lijkt mij dan 'logischer' om de hoofdingang te nemen waar ongetwijfeld meer mensen zouden zijn dan nu het geval was.
quote:Een rijdende auto kan dat nooit veroorzaken.
Op donderdag 04 april 2002 17:04 schreef xprmnt het volgende:[..]
Goede en duidelijke uiteenzetting, eigenlijk niks op aan te merken. Alleen ga jij ervan uit dat het "alternatief" een stilstaande auto was. Terwijl sommige mensen ook denken dat het een rijdende auto was.
De reden dat ook ik daar niet in geloof is dat geen enkele auto / vrachtwagen sterk genoeg is en genoeg snelheid kan maken om de eerste ring van het pentagon te doorboren, laat staan nog meer.
En als het wel een auto was, waarom heeft die dan die kant van het gebouw genomen? Het lijkt mij dan 'logischer' om de hoofdingang te nemen waar ongetwijfeld meer mensen zouden zijn dan nu het geval was.
[Dit bericht is gewijzigd door X-Ray op 04-04-2002 17:13]
quote:En dan nog, een tank kan niet genoeg snelheid maken om dwars door die eerste ring te gaan.
Op donderdag 04 april 2002 17:06 schreef X-Ray het volgende:Een rijdende auto kan dat nooit veroorzaken.
Het enige dat rijdend zoiets kan veroorzaken is een
[afbeelding]
quote:Correct.
Op donderdag 04 april 2002 17:12 schreef xprmnt het volgende:[..]
En dan nog, een tank kan niet genoeg snelheid maken om dwars door die eerste ring te gaan.
Ervan uitgaande dat er zomaar een tank in de buurt van het Pentagon kan komen.
Het Pentagon is, zoals hier meermaals beschreven, een soort bunker, zeer geavanceerd beveiligd, niet alleen middels de contructie ervan maar ook middels camera's die het gehele gebouw vanaf alle kanten in de gaten houden.
Waar blijven de beelden gemaakt door een van de vele bewakingscamera's van het vliegtuig dat komt aanzeilen over het grasperk?
Beelden van het vliegtuig dat de nog voor het op het grasperk beland in zijn vlucht diverse lantaarnpalen ramt zijn ook welkom.
quote:Vooral de uitleg over de ramen lijkt me het overtuigenste bewijs dat de Meyssen- theorie definitief naar het Rijk der Fabelen kan worden verwezen....
Op donderdag 04 april 2002 16:52 schreef Lithion het volgende:
Uit een ander topic:
Ramen in het Pentagon zelf vlakbij de plaats van de stationaire bom die nog intact zijn? No way. In het geval van een vliegtuig zal de impact niet ver dragen, gezien de dikte van de muren. De trillingen in het gebouw zullen snel teniet worden gedaan door de stijfheid van de muren en de fundering. Ramen zullen eventueel springen vanwege de hitte die bij de vuurbal vrijkomt, wat ook te zien is in de foto: Bij de zwartgeblakerde muren zie je geen ramen meer zitten, maar direct daarnaast is het glas nog gewoon aanwezig.
quote:Beveiligingscameras richten zich doorgaans op een plek LANGS het gebouw, niet van het gebouw af.
Op donderdag 04 april 2002 17:20 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Even een vraagje,Het Pentagon is, zoals hier meermaals beschreven, een soort bunker, zeer geavanceerd beveiligd, niet alleen middels de contructie ervan maar ook middels camera's die het gehele gebouw vanaf alle kanten in de gaten houden.
Waar blijven de beelden gemaakt door een van de vele bewakingscamera's van het vliegtuig dat komt aanzeilen over het grasperk?
Beelden van het vliegtuig dat de nog voor het op het grasperk beland in zijn vlucht diverse lantaarnpalen ramt zijn ook welkom.
De alternatieve theorie schijnt te zijn dat er een vliegtuig tegen het Pentagon is gevlogen, dat was namelijk in de buurt bezig aan een duikvlucht en ze hebben het verder nergens kunnen terugvinden. Maar nu zal ik wel weer worden beschuldigd van het bedenken van samenzweringstheorien.
quote:Zat ik ook aan te denken...
Op donderdag 04 april 2002 17:20 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Waar blijven de beelden gemaakt door een van de vele bewakingscamera's van het vliegtuig dat komt aanzeilen over het grasperk?
quote:De eerste twee foto's in m'n vorige post komen van een bewakingscamera. Op die foto's is in ieder geval iets te zien wat richting het Pentagon gaat (die witte vlek op de eerste foto). Het is alleen niet duidelijk, maar dat komt door de lage resolutie van deze camera's, de scherpstelling en de lage framerate.
Op donderdag 04 april 2002 17:20 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Waar blijven de beelden gemaakt door een van de vele bewakingscamera's van het vliegtuig dat komt aanzeilen over het grasperk?Beelden van het vliegtuig dat de nog voor het op het grasperk beland in zijn vlucht diverse lantaarnpalen ramt zijn ook welkom.
quote:Die beelden komen er nooit, net zogoed als er nooit een bouwtekening met aanduiding van de veiligheidsvoorzieningen van het Pentagon zullen worden gepubliceerd. Of de codes voor het lanceren van kernraketten, die houden ze liever ook uit de publiciteit.
Op donderdag 04 april 2002 17:20 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Even een vraagje,Het Pentagon is, zoals hier meermaals beschreven, een soort bunker, zeer geavanceerd beveiligd, niet alleen middels de contructie ervan maar ook middels camera's die het gehele gebouw vanaf alle kanten in de gaten houden.
Waar blijven de beelden gemaakt door een van de vele bewakingscamera's van het vliegtuig dat komt aanzeilen over het grasperk?
Beelden van het vliegtuig dat de nog voor het op het grasperk beland in zijn vlucht diverse lantaarnpalen ramt zijn ook welkom.
quote:Dus omdat die beelden er niet zijn ga jij ervanuit dat het offciele verhaal niet klopt?
Op donderdag 04 april 2002 17:20 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Even een vraagje,Het Pentagon is, zoals hier meermaals beschreven, een soort bunker, zeer geavanceerd beveiligd, niet alleen middels de contructie ervan maar ook middels camera's die het gehele gebouw vanaf alle kanten in de gaten houden.
quote:Die zie ik anders toch wel:
Op donderdag 04 april 2002 17:26 schreef wiip het volgende:
Zat ik ook aan te denken...
Maar ik zit wel steeds meer richting vlieg te denken. Hoewel als ik de 1e en de 3e foto vergelijk, dan zie ik de 3e foto een groot flatgebouw in de verte rechts van het pentagon, die ik niet op de 1e zie.
[Dit bericht is gewijzigd door Lithion op 04-04-2002 17:39]
quote:tnx
Op donderdag 04 april 2002 17:33 schreef Lithion het volgende:
Die zie ik anders toch wel:
quote:True, er waren 7 plains missing that morning, wat er van de andere 3 vliegtuigen geworden is hebben we nooit meer vernomen.
Op donderdag 04 april 2002 17:25 schreef HiZ het volgende:
De alternatieve theorie schijnt te zijn dat er een vliegtuig tegen het Pentagon is gevlogen, dat was namelijk in de buurt bezig aan een duikvlucht en ze hebben het verder nergens kunnen terugvinden. Maar nu zal ik wel weer worden beschuldigd van het bedenken van samenzweringstheorien.
Merkwaardige post van je HiZ; Zou er ruimte zijn voor een derde theorie, bv dat er een vliegtuig tegen het Pentagon is gevlogen? Maak je geen zorgen niemand verdenkt je van complottheoriëen, immers de alternatieve versie verschilt nauwelijks van de officiële lezing
de officële lezing is dat er een vliegtuig in het Pentagon is gevlogen en de alternatieve theorie is dat er een vliegtuig tegen het Pentagon is gevlogen.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 17:49]
quote:Misschien is dat op elk moment van de dag wel dat er een paar vliegtuigen "vermist" worden. i.i.g men niet exact weet waar ze vliegen. Lijkt me alleen niet waarschijnlijk
Op donderdag 04 april 2002 17:34 schreef Cosma-Shiva het volgende:
7 plains missing
quote:Het merendeel van de passagiersvliegtuigen is van Boeing. Gisteren op tv gezien dat als het vliegtuig dat in Pittsburg is gecrashd door was gevlogen richting Washington zouden ze hem uit de lucht hebben geschoten om meer doden te voorkomen. Die mensen in dat vliegtuig zijn wel ware helden geweest en verdienen gewoon respect!
Op donderdag 04 april 2002 17:34 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
True, er waren 7 plains missing that afternoon, wat er van de andere 3 vliegtuigen geworden is hebben we nooit meer vernomen.
Geen idee of vliegtuig 5,6 en 7 eveneens boeings waren.
quote:Te makkelijk....
Op donderdag 04 april 2002 17:38 schreef mrcool het volgende:
Die mensen in dat vliegtuig zijn wel ware helden geweest en verdienen gewoon respect!
quote:Wat te makkelijk? Ik volg je ff niet helemaal!
Op donderdag 04 april 2002 17:40 schreef wiip het volgende:[..]
Te makkelijk....
quote:Bron?
Op donderdag 04 april 2002 17:34 schreef Cosma-Shiva het volgende:
True, er waren 7 plains missing that afternoon
[Dit bericht is gewijzigd door Lithion op 04-04-2002 17:45]
quote:Nee joh, volstrekt onlogisch dat mensen die hun kans op overleven op nihil schatten als ze niks doen en die weten dat de kapers alleen stanleymesjes hebben ook iets gaan doen om de situatie aan te pakken. Iedereen is natuurlijk braaf blijven zitten tot de USAF ze de lucht uit schoot. Volstrekt logisch, ik zou ook liever eerst m'n krant uitlezen als ik op het punt stond om dood te gaan.
Op donderdag 04 april 2002 17:38 schreef mrcool het volgende:[..]
Het merendeel van de passagiersvliegtuigen is van Boeing. Gisteren op tv gezien dat als het vliegtuig dat in Pittsburg is gecrashd door was gevlogen richting Washington zouden ze hem uit de lucht hebben geschoten om meer doden te voorkomen. Die mensen in dat vliegtuig zijn wel ware helden geweest en verdienen gewoon respect!
quote:Wie zegt dat ze uit de lucht zijn geschoten?
Op donderdag 04 april 2002 17:43 schreef HiZ het volgende:[..]
Nee joh, volstrekt onlogisch dat mensen die hun kans op overleven op nihil schatten als ze niks doen en die weten dat de kapers alleen stanleymesjes hebben ook iets gaan doen om de situatie aan te pakken. Iedereen is natuurlijk braaf blijven zitten tot de USAF ze de lucht uit schoot. Volstrekt logisch, ik zou ook liever eerst m'n krant uitlezen als ik op het punt stond om dood te gaan.
quote:Dat het niet duidelijk is wat zich daar af heeft gespeeld. Los van het feit dat niet iedereen een held in dat vliegtuig zou kunnen zijn. Als je slachtoffer bent van een hijack en je overlijdt, dan ben je niet gelijk een held.
Op donderdag 04 april 2002 17:41 schreef mrcool het volgende:
Wat te makkelijk? Ik volg je ff niet helemaal!
quote:Ja sorry voor dat middag, het was hier middag toen we het live bekeken. (ik heb het desondanks aangepast voor je)
Op donderdag 04 april 2002 17:41 schreef Lithion het volgende:[..]
Bron?
bron: CNN live verslag op 11 september 2001 's middags Nederlandse tijd rond 16:00, Amerikaanse tijd 10:00 am.
quote:Zeg doe eens wat vriendelijker tegen een niets vermoedende bezoeker van dit topic!
Op donderdag 04 april 2002 17:43 schreef HiZ het volgende:[..]
Nee joh, volstrekt onlogisch dat mensen die hun kans op overleven op nihil schatten als ze niks doen en die weten dat de kapers alleen stanleymesjes hebben ook iets gaan doen om de situatie aan te pakken. Iedereen is natuurlijk braaf blijven zitten tot de USAF ze de lucht uit schoot. Volstrekt logisch, ik zou ook liever eerst m'n krant uitlezen als ik op het punt stond om dood te gaan.
quote:Ehm, that's me!
Op donderdag 04 april 2002 17:45 schreef mrcool het volgende:[..]
Wie zegt dat ze uit de lucht zijn geschoten?
lees ff het hele topic door, dan kun je de discussie beter volgen
quote:Nee, voor je het weet ga ik jouw theorieën serieus nemen.
Op donderdag 04 april 2002 17:54 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Zeg doe eens wat vriendelijker tegen een niets vermoedende bezoeker van dit topic!
quote:Ik noem diegene die hebben geprobeerd de kapers te overmeesteren gewoon helden omdat deze mensen in mijn ogen ook gewoon echte helden zijn!
Op donderdag 04 april 2002 17:46 schreef wiip het volgende:[..]
Dat het niet duidelijk is wat zich daar af heeft gespeeld. Los van het feit dat niet iedereen een held in dat vliegtuig zou kunnen zijn. Als je slachtoffer bent van een hijack en je overlijdt, dan ben je niet gelijk een held.
quote:Die vliegtuigen zijn gewoon teruggevonden in de lucht en later geland. In de chaos na de eerste aanslagen is het niet zo enorm verwonderlijk als er enkele vliegtuigen een tijdje 'kwijt' zijn, danwel gekaapt lijken te zijn. In geval van twijfel is het dan automatisch 'gekaapt' of 'verdwenen', terwijl het gewoon een tijdelijke mist is, zogezegd. In crisissituaties als deze is alles toch al zo gespannen dat schattingen altijd hoger uitvallen. Werden er immers niet eerst meer dan 250 doden verwacht in de Bijlmer? Idemdito in Enschede. Om nog maar te zwijgen van het aantal doden bij de aanslagen op het WTC.
Op donderdag 04 april 2002 17:53 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Ja sorry voor dat middag, het was hier middag toen we het live bekeken. (ik heb het desondanks aangepast voor je)bron: CNN live verslag op 11 september 2001 's middags Nederlandse tijd rond 16:00, Amerikaanse tijd 10:00 am.
quote:Ja het zijn schoften!
Op donderdag 04 april 2002 17:40 schreef wiip het volgende:[..]
Te makkelijk....
quote:Petje af hoor dat je dat bijna 7 maanden later nog weet met de exacte tijd erbij
Op donderdag 04 april 2002 17:53 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Ja sorry voor dat middag, het was hier middag toen we het live bekeken. (ik heb het desondanks aangepast voor je)
bron: CNN live verslag op 11 september 2001 's middags Nederlandse tijd rond 16:00, Amerikaanse tijd 10:00 am.
quote:Oké, ondanks de 'aparte' woordkeuze in je post heb je op dit punt gewoon gelijk, ik meldde danook alleen maar dat er toen dergelijke uitlatingen zijn gedaan. (dit even voor alle duidelijkheid voor ik ervan wordt beschuldigd te willen impliceren dat er nog 3 vliegtuigen zijn neergehaald oid)
Op donderdag 04 april 2002 18:28 schreef Lithion het volgende:
Die vliegtuigen zijn gewoon teruggevonden in de lucht ()en later geland. In de chaos na de eerste aanslagen is het niet zo enorm verwonderlijk als er enkele vliegtuigen een tijdje 'kwijt' zijn, danwel gekaapt lijken te zijn. In geval van twijfel is het dan automatisch 'gekaapt' of 'verdwenen', terwijl het gewoon een tijdelijke mist is, zogezegd.
Lithion, mooie postings op de vorige pagina (daar is tenminste echt aandacht aan besteed), ik ga er vanavond even voor zitten en kom nog met een reactie.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 04-04-2002 20:17]
[Dit bericht is gewijzigd door eRR_ op 04-04-2002 20:21]
quote:Wat zie ik hier? Iemand die langzamerhand beetje bij beetje aan het terugkrabbelen is? Mischien toch wel een vliegtuig en gaat het er nu opeens om of het vliegtuig tegen het Pentagon is gevlogen of dat het vliegtuig het Pentagon in is ingevlogen?
Op donderdag 04 april 2002 17:34 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Merkwaardige post van je HiZ;
de officële lezing is dat er een vliegtuig in het Pentagon is gevlogen en de alternatieve theorie is dat er een vliegtuig tegen het Pentagon is gevlogen.Zou er ruimte zijn voor een derde theorie, bv dat er een vliegtuig tegen het Pentagon is gevlogen?
Maak je geen zorgen niemand verdenkt je van complottheoriëen, immers de alternatieve versie verschilt nauwelijks van de officiële lezing
En is de derde theorie die jij noemt niet hetzelfde als de alternatieve theorie die jij noemt?
quote:Ja, slimme gozah, en ook praktisch precies hetzelfde als de eerste theorie, dat wil ze juist laten zien
Op donderdag 04 april 2002 20:29 schreef Dlocks het volgende:[..]
En is de derde theorie die jij noemt niet hetzelfde als de alternatieve theorie die jij noemt?
quote:O.k, had het beter moeten lezen. Maar ik ben iniedergeval slimmer en realistischer dan degenen die denken dat er helemaal geen vliegtuig bij de betreffende ramp aan te pas is gekomen
Op donderdag 04 april 2002 20:37 schreef Kennyman het volgende:[..]
Ja, slimme gozah, en ook praktisch precies hetzelfde als de eerste theorie, dat wil ze juist laten zien
[Dit bericht is gewijzigd door Dlocks op 04-04-2002 21:53]
quote:Ik bedoelde daar dus mee dat ze die op de radar of via de transponder weer terug hebben gevoden, terwijl ze nog in de lucht zaten.
Op donderdag 04 april 2002 20:00 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Oké, ondanks de 'aparte' woordkeuze in je post
quote:Of van het gebouw af, om het grasveld voor het gebouw in de gaten te houden. De meest logische plek om een dergelijke camera te plaatsen is (uiteraard) in het midden van een zijgevel. En laat daar nu net het vliegtuig in terecht gekomen zijn.
Op donderdag 04 april 2002 17:23 schreef X-Ray het volgende:[..]
Beveiligingscameras richten zich doorgaans op een plek LANGS het gebouw, niet van het gebouw af.
De kans dat ook de opnameapperatuur (hetzij een computer, hetzij een videorecorder) zich daar in de buurt bevond lijkt me redelijk aannemelijk. Gezien de ravage is de kans erg groot dat in dat geval de opnames verloren zijn gegaan.
Een andere mogelijkheid is dat die beveiliging slechts uit bewegingsdetectors bestond, die waarschuwen wanneer er zich een bewegend voorwerp op het gras bevond. In dat geval laten eventuele data-recordings al helemaal niets zien, behalve een extreem korte blip. (Geschatte snelheid van het vliegtuig was iets van 350 km/h als ik me niet vergis)
Ik had gezegd nog even in te gaan op een eerdere reactie van Cosma-Shiva, voor zover dat nog nodig was:
quote:Ik zie een verwoeste eerste ring, een enorm gat in de buitenmuur van de 2e ring en op het stukje 3e ring dat zichtbaar is is duidelijk een zwarte blakering te zien. Dat betekent dat je aan de hand hiervan redelijk kan stellen dat er een gat geslagen is tot tenminste de achtermuur van de 2e ring.
Op donderdag 04 april 2002 11:48 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Op Snopes is alleen te zien dat men bij het herstellen van de schade veel meer dan alleen de buitenste ring in de stijgers heeft gezet, deze foto van na de aanslag toont toch overduidelijk dat het vliegtuig alleen op de buitenste ring is gevallen:
Behalve dat is er vanaf het begin sprake geweest van oggetuigen die hebben gezegd vanaf de buitenkant van het pentagon de binnentuin te hebben gezien. Dat zou betekenen dat behalve de schade die je hier op de foto ziet, er een gat geslagen is door alle ringen. Dit is geen schade die door een bom veroorzaakt wordt.
quote:Mijn formulering zou zijn: ".. te danken aan het feit..."
Verbijsterend dat, nadat er een boeiing op de buitenste rand is gevallen, de muur nog deels in tact is!
Maar dat is vast te wijten aan het feit dat de muren zo sterk zijn als een WO II bunker.
quote:Er is ook gebleken dat verschillende kapers een vliegopleiding hebben gehad. Welliswaar niet in grote toestellen, maar dat is zeker iets wat helpt. Er zijn vlak na de aanslagen ook flink wat interviews met piloten uitgezonden, die stuk voor stuk verklaarden dat het besturen van een Boeing prima geleerd kan worden met beschikbare Flightsim programma's voor PC's. De problemen zittem hem in het opstijgen en landen. Maar wanneer je de bestureng overneemt van een vliegend toestel is een grondige voorbereiding d.m.v. oefenen met een flightsim genoeg. En deze kapers wilden het toestel niet laten landen, ze wilden het in een gebouw boren. Dat is iets wat niet zo gek veel oefening vergt. Ga maar eens even spelen met een flightsim.
Zover ik weet zou het voor een zeer deskundig piloot al niet te doen zijn indien hij zijn vliegtuig zou willen invliegen op de WTC-gebouwen, lager als nu gedaan is zou volgens deskundigen niet te doen zijn.
Maar het lukt de kapers ook nog eens om een boeing 757 zo laag te laten vliegen dat het op de onderste verdieping van een op zich vrij laag gebouw boort?Maar het klinkt vrij logisch: de kapers maken een duikvlucht met een zware 757 (misschien zelfs een neerwaardtse salto zelfs volgens ooggetuigen?) rammen hier en daar wat lantaarnpalen, en boren zich in de onderste verdieping van het Pentagon, inderdaad geen speld tussen te brengen!
(maar ze waren danook goed voorbereid, vlak voor ze aan boord gingen hadden ze op de parkeerplaats van de luchthaven immers nog even in een handleiding! zitten lezen hoe eeen boeing te bestuderen (een van de gevonden bewijzen!))
Ik zal de eerste zijn om toe te geven dat een Boeing zo laag over de grond aan laten komen om tegen een gebouw aan laten crashen verre van 'heel simpel' is. Mijn idee is dan ook dat de kapers hiermee flink wat geluk hebben gehad. Het had (vanuit hun perspectief gezien dan) ook makkelijk fout kunnen gaan waardoor het toestel een flink stuk voor het Pentagon was neergekomen.
quote:Als dat (overduidelijk) niet zo was, had dat dan niet in dat boek gestaan?
Inderdaad is dit overduidelijk afkomstig van een boeing 757
quote:Ik meen mij te herinneren de foto eerder gezien te hebben, maar ik kan het helaas niet terugvinden.
Het kan daar gepland zijn (immers er is geen roet op te ontdekken ondanks de huge fireball, explosions, fire, smoke etc.), en, ookal is het staat het vast dat Meyssan de officiële foto's heeft gebruikt, ik heb deze foto afgezien van op Snopes nooit eerder gezien, het kan gewoon trucage zijn.
Is dit een foto van de Associated Press?
Zo ja, geef mij dan even een linkje svp.
quote:Ja zeg!
Op donderdag 04 april 2002 20:13 schreef eRR_ het volgende:
- edit -
* eRR_ moet beter lezen
Ik vond dit juist een zeer prettige post, terug ermee!
quote:Dat lijkt me ook logisch idd.
Op donderdag 04 april 2002 22:07 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:[..]
Ofvan het gebouw af, om het grasveld voor het gebouw in de gaten te houden. De meest logische plek om een dergelijke camera te plaatsen is (uiteraard) in het midden van een zijgevel.
quote:Zouden er denk je niet zoveel camera's zijn geïnstalleerd dat ze elkaar overlappen met de bedoeling alles wat er zich van het gebouw af plaatsvind te kunnen registreren?
En laat daar nu net het vliegtuig in terecht gekomen zijn.
Daarnaast kan er, wanneer er sprake is van calamiteiten rekening zijn gehouden met het wegvallen van 1 der camera's hetgeen te verhelpen valt door diverse camera's zodanig te plaatsen dat zij elkaars beelden overlappen.
De kans dat alle camera's in 1 klap door invliegende vliegtuigen (van alle kanten zeg maar) wegvallen is imo nihil dus zullen er altijd registraties van het buitengebeuren kunnen plaatstvinden, desnoods door camera's bevestigd midden op het Pentagon (dus hoog geplaatst) die het gehele buiten gebeuren vanuit een andere (bredere) hoek registreren.
Of denk ik nu te geavanceerd over de beveiligings camera's van het Pentagon?
(persoonlijk denk ik van niet, we hebben het hier niet over een willekeurig luxe woonhuis oid dat met slechts 1 camera in het midden van de gevel de buitenboel registreerd, maar over het Pentagon)
Jah, en Elvis, Hitler, Escobar en weet ik veel wie nog meer leven nog... op de maan is men nog noooooooit geweest, en de vs had al VOOR 11 september propaganda materiaal gereed mocht het ooit tot een dergelijke aanslag komen... Get Real!
Ik ben niet pro-VS, ik ben niet anti-VS, maar zoals sommigen op Fok 'met name' anti-VS zijn is toch wel errug opzichtig!
Ok, ik ben dan wel geen VASTE poster (heb d'r geen tijd voor), maar soms dan jeuken me vingers toch net iets teveel om niet te reageren.
*wacht met smart op Cosma's onweerlegbare verklaring op Lithion's posting (foto's etc)*
quote:Hoe lang schat jij de "aanloop" van het vliegtuig met een dergelijke snelheid over het grasperk van het Pentagon, enige kilometers of luttele meters?
Op donderdag 04 april 2002 22:07 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:(Geschatte snelheid van het vliegtuig was iets van 350 km/h als ik me niet vergis)
Hoeveel kilometer verwoest gazon zouden wij in dit geval kunnen verwachten op de vele foto's van het gehele gebeuren?
Het gehele grasperk voor de plek waar is ingevolgen ziet er totaal onbeschadigd uit nl op de vele foto's:
kijk even op deze pic naar het gazon svp
quote:Van de eerste ring was nadat het vliegtuig erop gevallen was het dak en de bovenste verdiepingen nog in tact, van de 2e en de 3e ring vanzelfsprekend ook aangezien het dak na de ontploffing ook nog in tact is, (zie de foto in je post), hoe verklaar je dat wanneer een vliegtuig op het Pentagon stort het dak nog heel is?
Ik had gezegd nog even in te gaan op een eerdere reactie van Cosma-Shiva, voor zover dat nog nodig was:
[..]Ik zie een verwoeste eerste ring, een enorm gat in de buitenmuur van de 2e ring en op het stukje 3e ring dat zichtbaar is is duidelijk een zwarte blakering te zien. Dat betekent dat je aan de hand hiervan redelijk kan stellen dat er een gat geslagen is tot tenminste de achtermuur van de 2e ring.
(of ben jij ook een aanhanger van de suggestie dat deze boeing 757 kwam aanzeilen met 350 km ph, over het grasperk om zich vervolgens id de onderste verdieping te boren, dit zelfs zonder een spoor van vernieling op het grasperk achter te laten?)
quote:Beste Gurgeh, de puinhopen liggen meters hoog al bij de eerste ring, er is inmense rookontwikkeling, de gemiddelde man heeft een lengte van 1.75m; hoe kan deze vanaf de grond over een metershoge smeulende en rokende stapel puin heen kijken? Een tuin ínkunnen kijken die zich eveneens op het niveau van de grond bevind?
Behalve dat is er vanaf het begin sprake geweest van ooggetuigen die hebben gezegd vanaf de buitenkant van het pentagon de binnentuin te hebben gezien. Dat zou betekenen dat behalve de schade die je hier op de foto ziet, er een gat geslagen is door alle ringen. Dit is geen schade die door een bom veroorzaakt wordt.
Of heeft het Pentagon een futuristisch zwevende tuin laten aanbrengen van pakweg 5 meter hoger dan het straatlevel?
Ik mag toch hopen dat je dit ooggetuigen verslag zelf ook ongeloofwaardig (en dan druk ik me nog zacht uit) vindt.
quote:Ik vind het prima, dus zowel de buitenmuur als het dak zijn dankzij de sterke constructies nog in tact, straks ga je me nog vertellen dat het vliegtuig ondergronds het Pentagon is binnen gedrongen.
Mijn formulering zou zijn: ".. te danken aan het feit..."
quote:Even een onderbreking, dat ging over de inslagen in het WTC, ik heb geen enkele piloot horen beweren dat het mogelijk is voor iemand om met wat vlieglessen een boeing 757 te kunnen besturen en het in de onderste verdieping van het Pentagon te kunnen boren.
Er is ook gebleken dat verschillende kapers een vliegopleiding hebben gehad. Welliswaar niet in grote toestellen, maar dat is zeker iets wat helpt.
Er zijn vlak na de aanslagen ook flink wat interviews met piloten uitgezonden, die stuk voor stuk verklaarden dat het besturen van een Boeing prima geleerd kan worden met beschikbare Flightsim programma's voor PC's.
quote:Waarom zouden die kapers zoveel welhaast acrobatische toeren met het vliegtuig uithalen?
De problemen zittem hem in het opstijgen en landen. Maar wanneer je de bestureng overneemt van een vliegend toestel is een grondige voorbereiding d.m.v. oefenen met een flightsim genoeg. En deze kapers wilden het toestel niet laten landen, ze wilden het in een gebouw boren. Dat is iets wat niet zo gek veel oefening vergt. Ga maar eens even spelen met een flightsim.
quote:Maar dat is niet gebeurd, zij wisten kennelijk wat ze deden, daarom nogmaals de vraag: om welke reden zouden zij kiezen voor het invliegen op de onderste verdieping en niet voor het laten crashen middenop/bovenop het Pentagon?
Ik zal de eerste zijn om toe te geven dat een Boeing zo laag over de grond aan laten komen om tegen een gebouw aan laten crashen verre van 'heel simpel' is. Mijn idee is dan ook dat de kapers hiermee flink wat geluk hebben gehad. Het had (vanuit hun perspectief gezien dan) ook makkelijk fout kunnen gaan waardoor het toestel een flink stuk voor het Pentagon was neergekomen.
quote:Wie zegt dat het niet in het boek staat?
Als dat (overduidelijk) niet zo was, had dat dan niet in dat boek gestaan?
quote:De discussie hieromtrend is nog maar net op ontketend.
Tot nu toe heb ik nergens iemand zien bestrijden dat dat brokstuk van het betreffende toestel afkomstig kan zijn.
quote:Tja, de foto's van Meyssan zijn wel op diverse sites terug te vinden, offciële Amerikaanse sites.
Ik meen mij te herinneren de foto eerder gezien te hebben, maar ik kan het helaas niet terugvinden.
Zelfs de herkomst van de bewuste foto ontbreekt.
Een reply stel ik erg op prijs.
Grtz.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 05-04-2002 00:27]
Iemand vraagtekens bij de echtheid van die beelden?
Nee? Ok... hoe lang in meters, centimers (yeah right) of voor mij part inches is het WTC tov van het Pentagon?
Het vliegtuig wat zich in het WTC boorde kwam er NIET achteruit...
quote:Persoonlijk denk ik dat het moeilijker is om met een vliegtuig bovenop iets (Pentagon in dit geval) te laten landen.
Maar dat is niet gebeurd, zij wisten kennelijk wat ze deden, daarom nogmaals de vraag: om welke reden zouden zij kiezen voor het invliegen op de onderste verdieping en niet voor het laten crashen middenop/bovenop het Pentagon?
Je kan niet recht naar beneden, dus je zou dan redelijk schuin naar beneden toe moeten aanvliegen. De snelheid van het vliegtuig wordt dan groter. Dus hoe schuiner naar beneden (hoe meer van bovenaf aanvliegen) hoe groter de snelheid van het vliegtuig zal zijn. Hoe groter de snelheid van het vliegtuig is hoe moeilijker het wordt om een doel te raken (je zit ook met die tuin in het midden). Dus laag aanvliegen lijkt mij dan toch makkelijker.
Maar we zijn hier geen van allen expert op dit gebied dus het blijft gissen ofwel kiezen voor hetgeen wat het beste in je straatje past. In mijn geval is dat dus laag aanvliegen. In jouw geval is dat het vliegtuig bovenop het Pentagon droppen.
Hij zou dan ook zeer waarschijnlijk de argumenten gebruiken die je o.a kunt vinden op:
http://paulboutin.weblogger.com/2002/03/14 (had je die al gelezen?)
http://urbanlegends.about.com/library/blflight77.htm
http://www.snopes.com/rumors/pentagon.htm
quote:Oke, stel het gevaarte dat duidelijk over de grond komt aanrijden met zeer hoge snelheid een boeing 757 is, gezien de snelheid (450 km p hr) moet deze iig aan kunnen komen rijden met hoge snelheid; dit zou aannemelijk zijn indien er een grasperk zou zijn van enige kilometers, echter kijk een naar deze foto:
Op donderdag 04 april 2002 16:52 schreef Lithion het volgende:
Uit een ander topic:Vanuit bovenstaande foto's lijkt het me duidelijk dat er iets met een hoge snelheid het gebouw binnen is gedrongen, nog buiten beschouwing gelaten wat het dan is.
Een stationair iets op de grond, als een autobom lijkt me zeer onwaarschijnlijk
Een minimale aanrijdroute vind je niet?
Zoeven zonder landingsgestel (dat is de enige mogelijkheid gezien de hoogte van het invlieg-gat) op een kilometers lang grasperk oké, maar kijk nog eens naar de foto, zoevend over de grond, over muren, hekken en zelfs complete gebouwen heen, dat gaat mijn voorstellingsvermogen toch echt te boven.
--------------------------------------------------------------
Het vliegtuig komt gezien de kleine hoogte van het invliegen zonder landingstel met 450 km p hr aanzeilen, over het gazon, waar zie jij de schade aan het gazon op deze foto?:
-------------------------------------------------------------------
quote:Vrij dicht bij het punt van impact?
[afbeelding]Dat huisje staat vrij dicht bij het punt van de impact. Bij een botsing van een object dat met ruim 450 km/u het pentagon raakt, ontstaat een explosie met de grootste sterkte in de vliegrichting van het object. Zou het gaan om een stilstaand object, dan ontstaat een zeer sterke drukgolf die even sterk is in alle richtingen. Het gebouwtje in de afbeelding hierboven zou er helemaal niet meer moeten staan. Als de bom sterk genoeg zou zijn om draagmuren van ruim 60 cm te doen verzakken, dan zou een klein gebouwtje met aluminium kozijnen rondom al helemaal geen probleem moeten zijn.
Staat toch echt wel een eind verderop.
Maar dan nu deze foto:
Hoe is het mogelijk dat de vleugels van de boeing het huisje niet omver gemaaid hebben?
Dat zelfs de ramen van het huisje (zie vorige foto) er nog in zitten ondanks dat de vleugels van het vliegtuig volgens de luchtfoto het huisje sowieso geraakt zouden moeten hebben?
Hoe is het mogelijk dat de vleugels tevens de muurzijde naast de inslag ongemoeid hebben gelaten? (met name de rechterkant naast de inslag lijkt op de 1e foto vrij van schade te zijn)
---------------------------------------------------------------
quote:De ramen op de foto die jij plaatst bevinden zich niet pal naast de inslag maar op geruime afstand, kijk nog maar eens naar deze foto waarop tevens het huisje te zien is dat op jouw foto zo prominent in beeld is:
Kijk bovendien eens naar deze foto:
Ramen in het Pentagon zelf vlakbij de plaats van de stationaire bom die nog intact zijn? No way.
Vlaknaast? Nou nee.
------------------------------------------------------------------
quote:Okay, jij de muren zijn bijzonder dik en ik neem aan dat dat tevens voor het dak geldt, dan nu graag je aandacht voor hetvolgende;
In het geval van een vliegtuig zal de impact niet ver dragen, gezien de dikte van de muren. De trillingen in het gebouw zullen snel teniet worden gedaan door de stijfheid van de muren en de fundering. Ramen zullen eventueel springen vanwege de hitte die bij de vuurbal vrijkomt, wat ook te zien is in de foto
Op deze foto is te zien dat het dak van de 2e en 3e ring nog in tact is na de inslag:
Niets tegen in te brengen neem ik aan.
Dat alleen het dak van de eerste ring ontbreekt is overduidelijk lijkt me.
Dan nu deze foto:
Hierop is te zien dat zelfs het dak van de eerste ring er vlak na de inslag nog op zat, niets tegen in te brengen denk ik, het dak is duidelijk te zien.
Kijk nu nog eens naar deze foto:
Opmerkelijk! Zelfs de voormuur waar het vliegtuig doorheen is geramd zit er nog in vlak na de inslag (niet vergeten deze foto komt van de officiële US military site).
Hoe verklaar je beste Lithion (en alle andere deskundigen) dat een vliegtuig in/op een bepaald deel van een gebouw kan invliegen zonder in eerste instantie de muur danwel het dak waardoor het het gebouw penetreerd te vernietigen?
Zeg me Lition, waar is dat vliegtuig in vredesnaam in dat gebouw gevlogen ondergronds wellicht?
Hoe kan een vliegtuig een gebouw invliegen zonder muren danwel de daken van het gebouw omver te maaien?
stukje met vette letters niet om mijn verhaal kracht bij te zetten maar omdat ik me kan voorstellen dat niet iedereen telkens al die lappen tekst leest en ik met name graag antwoord wil op het laatste deel van deze post
quote:
Op donderdag 04 april 2002 15:21 schreef CeeJee het volgende:[..]
Klopt aardig. Pak de Flight Simulator er maar eens bij en probeer op iets in te vliegen. Je daalsnelheid is groter dan je denkt, en ook al richt je de neus ergens op kom je toch een stukje ervoor in de grond terecht. Een kist als de 757 heeft genoeg vermogen om op het laatste moment nog uit zo'n duik te komen en nog horizontaal te vliegen. De impact is genoeg om door de buitenmuur van het Pentagon te komen op het punt waar de Boeing inslaat, zeker waar de motoren zitten, het enige echt solide van een vliegtuig. De staart kan wel tegen de bovenste verdiepingen aan komen, maar die is lang niet sterk genoeg om daar de zaak ook te laten instorten.
In al die foto's is heel markant hoe de instorting van het Pentagon heel exact is, een segment tussen twee wanden. Bij een autobom zoals in Oklahoma is er schade aan alle verdiepingen aan de voorkant, ook links en rechts van de bom. Natuurlijk is het Pentagon een stuk lager en steviger, maar de totale schade op een bepaald punt, en alleen brandschade daarbuiten duidt op een enorme botsing met een object gevolgd door brand, niet een zware explosie.
quote:Een tamelijk onheuse reactie van Cosma-Shiva op de post van CeeJee.
Op donderdag 04 april 2002 16:00 schreef Cosma-Shiva het volgende:[naar aanleiding van bovenstaande post]
Jij denkt echt dat ik gek ben he?
Het argument dat de Pentagon-terroristen niet goed genoeg zouden kunnen vliegen voor een dergelijke lage (aanlandings-) vlucht zou dan ook moeten worden gehanteerd voor de WTC-terroristen: zo eenvoudig was het niet om deze gebouwen zonder baken aan te vliegen en zo precies te raken.
Misschien konden ze beter vliegen dan je zou verwachten.
quote:Ik zie vooral een minimaal perspectief. Wat er nog achter dat grasperk ligt is op deze foto totaal niet te zien.
Op vrijdag 05 april 2002 01:40 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Oke, stel het gevaarte dat duidelijk over de grond komt aanrijden met zeer hoge snelheid een boeing 757 is, gezien de snelheid (450 km p hr) moet deze iig aan kunnen komen rijden met hoge snelheid; dit zou aannemelijk zijn indien er een grasperk zou zijn van enige kilometers, echter kijk een naar deze foto:Een minimale aanrijdroute vind je niet?
quote:Waar zie jij die gebouwen en muren dan? Bovendien hoeft het niet zo te zijn dat het vliegtuig een tijdlang op lage hoogte heeft gehangen. Volgens de vluchtleiding maakte het vliegtuig een scherpe bocht en een snelle daling, om zeer snel in een goede baan voor het Pentagon te komen. Of moeten we ook maar aannemen dat de vluchtleiding op dat punt liegt?
Zoeven zonder landingsgestel (dat is de enige mogelijkheid gezien de hoogte van het invlieg-gat) op een kilometers lang grasperk oké, maar kijk nog eens naar de foto, zoevend over de grond, over muren, hekken en zelfs complete gebouwen heen, dat gaat mijn voorstellingsvermogen toch echt te boven.
quote:Niet, maar wat je wel ziet op deze foto is dat de brandweerauto aldaar op een helling staat. In de latere foto kun je dus ook niet zondermeer de onderste verdieping van het gebouw zien, omdat dat geblokkeerd wordt door de helling, maar dat terzijde. De foto is sowieso al dermate laag genomen, dat je geen goed overzicht over het grasveld hebt. Een foto vanuit een hoger standpunt had daar wellicht uitsluitsel over kunnen geven.
Het vliegtuig komt gezien de kleine hoogte van het invliegen zonder landingstel met 450 km p hr aanzeilen, over het gazon, waar zie jij de schade aan het gazon op deze foto?:
quote:Staat wel een eindje verder ja, maar als je een bom af laat gaan die de structuur van het Pentagon zodanig aantast dat een deel van de eerste ring instort en de tweede en derde ring structureel ernstig beschadigd raakt (immers, die werden herbouwd, zoals op andere foto's te zien was), dan moet dat wel een bijzonder krachtige explosie zijn geweest. Nogmaals, we hebben het hier wel over muren van meer dan 60 centimeter dik... verstevigd. Als je werkelijk met een bom een dusdanige drukgolf wil opwekken waardoor deze schade ontstaat, dan staat dat gebouwtje wel degelijk zeer dichtbij en is het op z'n minst zeer opmerkelijk dat de ramen nog niet eens gesprongen zijn of de kozijnen verwrongen, laat staan dat de ramen in het Pentagon in de buurt van de impact nog intact zouden zijn.
[afbeelding]
Vrij dicht bij het punt van impact?
Kijk dan eens naar deze foto:Staat toch echt wel een eind verderop.
Maar goed, ik wil nog wel even doorgaan op deze foto, want die laat wel wat interessants zien wat juist de conclusie versterkt dat in ieder geval een object met hoge snelheid het pentagon heeft geraakt (in tegenstelling tot het bestelbusje-verhaal).
Stel nu dat het ging om een stationaire vuurbom, dus een detonatie met een enorme vuurzee die de gebouwen dusdanig doet branden dat de structuur bezwijkt. Dan is het toch op z'n minst vreemd dat de brand slechts één richting uit is gegaan, namelijk in de richting van het Pentagon. Overigens, in de overzichtsfoto die al eerder is gepost kun je goed zien dat het gebouwtje wel degelijk vrij dichtbij staat:
Als je dan vervolgens ziet dat tot de derde ring de muren geblakerd waren en uit de plaatjes van de beveiligingscamera kunt zien dat het momentum van de ontploffing naar voren lag, kun je niet anders concluderen dat hetgeen voor de verwoesting bij het Pentagon zorgde, dat met hoge snelheid is gedaan.
Kijk je daarbij nog naar dit plaatje:
Dan zie je helemaal dat de vuurbal zich niet evenredig uitbreidde, maar een momentum richting het Pentagon had. De muren van het Pentagon zijn zwartgeblakerd, maar het huisje dat een eindje van die muren vandaan staat (en dus een eindje van de impact-zone) hebben geen spatje roet. (Terwijl het huisje, gezien de overzichtsfoto) wel degelijk zeer dichtbij het punt van impact staat.
Een stationaire explosie is mijns inziens hiermee dus in ieder geval volledig uitgesloten. Ook nog gezien de witte vlekken en driehoek zoals ik die al eerder heb aangegeven op de beelden van de beveiligingscamera.
Jij beweert dat het vliegtuig neer is gehaald en dat er dus iets anders voor de destructie van het Pentagon heeft gezorgd. Prima, maar vertel mij dan twee dingen. Wát is er dan het Pentagon binnengevlogen en waar komt het verhaal van de vluchtleiding vandaan dat het vliegtuig slechts een moment voor de impact van de radar verdween?
quote:En ik maar denken dat je net nog beweerde dat het huisje helemaal niet zo dicht bij stond. Anyway, wellicht dat een steilere impacthoek hier de verklaring is? Dat daarom ook niet het gras aan is getast?
Maar dan nu deze foto:Hoe is het mogelijk dat de vleugels van de boeing het huisje niet omver gemaaid hebben?
Dat zelfs de ramen van het huisje (zie vorige foto) er nog in zitten ondanks dat de vleugels van het vliegtuig volgens de luchtfoto het huisje sowieso geraakt zouden moeten hebben?
quote:Mwoa, in principe niet zo moeilijk gezien de materialen die in vliegtuigen gebruikt worden. Lichtgewicht, maar daardoor ook zeer makkelijk vervormbaar. Zeker bij een muur van ruim 60 cm dik is het niet zo gigantisch moeilijk om die vleugels te verpulveren, al helemaal niet met de gigantische temperaturen die tientallen tonnen brandende kerosine met zich meebrengt.
Hoe is het mogelijk dat de vleugels tevens de muurzijde naast de inslag ongemoeid hebben gelaten? (met name de rechterkant naast de inslag lijkt op de 1e foto vrij van schade te zijn)
quote:Nou. Ja. Zie de eerder gepostte foto. Dat zijn enkele tientallen meters. Zeker in het geval van een bom die z'n werking ontleent aan een gigantische drukgolf zullen ook die ramen het begeven. Met een lawinepijl kun je al de ramen op een tiental meters laten springen, laat staan met een bom waarmee je muren van 60 cm dusdanig kunt verzwakken dat ze het uiteindelijk begeven. Bovendien is er nog wat interessants te zien in een andere foto...
De ramen op de foto die jij plaatst bevinden zich niet pal naast de inslag maar op geruime afstand, kijk nog maar eens naar deze foto waarop tevens het huisje te zien is dat op jouw foto zo prominent in beeld is:[afbeelding]
Vlaknaast? Nou nee.
quote:Wat je op die tweede foto tevens ziet is dat het dak wel degelijk al een flink eind verzakt is. Even ter verduidelijking:
Okay, jij de muren zijn bijzonder dik en ik neem aan dat dat tevens voor het dak geldt, dan nu graag je aandacht voor hetvolgende;Op deze foto is te zien dat het dak van de 2e en 3e ring nog in tact is na de inslag:
[afbeelding]
Niets tegen in te brengen neem ik aan.
Dat alleen het dak van de eerste ring ontbreekt is overduidelijk lijkt me.Dan nu deze foto:
Hierop is te zien dat zelfs het dak van de eerste ring er vlak na de inslag nog op zat, niets tegen in te brengen denk ik, het dak is duidelijk te zien.
In de eerst plaats dus de onderzijden van de ramen die compleet niet meer gelijk lopen met elkaar. Ten tweede de schade aan de bovenrichel van het dak, veroorzaakt door de verzakking aan de linkerzijde (draagmuur die het begeeft?). Ten derde lopen de kozijnen overal nogal met een vreemde bocht; De voorgevel is absoluut niet recht meer.
Wat nog het opmerkelijkst is, zijn de ramen vlakbij het punt van impact die nog intact zijn (getuige het schuim dat er op staat), echter, midden boven het gebied wat ik aangegeven heb als hét gat (groot zwart gebied wat breder is dan een raam), dus ongeveer op de positie waar je het staartstuk zou verwachten, zijn de ramen weer wel vernietigd. (direct naast de met schuim ondergespoten ramen).
quote:Zie eerdere commentaren daarop, inclusief het zwarte gat.
Kijk nu nog eens naar deze foto:Opmerkelijk! Zelfs de voormuur waar het vliegtuig doorheen is geramd zit er nog in vlak na de inslag (niet vergeten deze foto komt van de officiële US military site).
quote:De muur is, voor zover ik dus kan zien, wel degelijk vernietigd. Een gat wat breder is dan in ieder geval één raam is duidelijk te zien, vlak boven de 'mist' die de brandweerauto produceert. Bovendien is te zien dat een balk juist boven die plek wat naar binnen staat (gelet op de schaduwen). De reden waarom het dak niet meteen ingestort is, ligt er wellicht in dat de draagmuur niet volledig geraakt is en daardoor dus nog even stand heeft gehouden, maar het uiteindelijk door de vuurzee heeft begeven.
Hoe verklaar je beste Lithion (en alle andere deskundigen) dat een vliegtuig in/op een bepaald deel van een gebouw kan invliegen zonder in eerste instantie de muur danwel het dak waardoor het het gebouw penetreerd te vernietigen?
quote:Laat met hoge snelheid een rietje of stroopwafel o.i.d. tegen een betonnen muur botsen en kijk dan eens wat de meeste schade heeft opgelopen. Houd het verschil van materialen wel goed in gedachten, het gaat hier om muren van 60 cm dik en aluminium panelen van enkele centimeters (hooguit). Aluminium is een bijzonder handig materiaal in de industrie; niet alleen om z'n lichte soortelijk gewicht, maar zeker vanwege z'n grote vervormbaarheid. Het is niet voor niets dat aluminiumprofielen geextrudeerd worden notabene.
Zeg me Lition, waar is dat vliegtuig in vredesnaam in dat gebouw gevlogen ondergronds wellicht?
Hoe kan een vliegtuig een gebouw invliegen zonder muren danwel de daken van het gebouw omver te maaien?
Graag zou ik dus antwoord van je hebben op de volgende vragen:
Jij beweert dat het vliegtuig neer is gehaald en dat er dus iets anders voor de destructie van het Pentagon heeft gezorgd. Prima, maar vertel mij dan twee dingen. Wát is er dan het Pentagon binnengevlogen en waar komt het verhaal van de vluchtleiding vandaan dat het vliegtuig slechts een moment voor de impact van de radar verdween?
Kortom, wat is jouw plausibele alternatief van wat er met het Pentagon gebeurd is?
[Dit bericht is gewijzigd door Lithion op 05-04-2002 02:57]
Hmm, en ook nog een tikfout in het plaatje. . Oh well.
.
[Dit bericht is gewijzigd door Lithion op 05-04-2002 03:01]
Wat mij opvalt is dat er nauwelijks of geen vliegtuigonderdelen te zien zijn. Ik heb de crash op de Bijlmer gezien en je kon werkelijk nergens kijken of er lag wel een stukje vliegtuig, alles lag bezaaid.
Vorige week zag ik de beelden van de ramp op teneriffe. Als je zag hoe enorm veel wrakstukken daar lagen zou je denken dat het om 12 vliegtuigen ging ipv 2.
Je ziet hier niets, geen stukjes van de romp en vleugels, geen motoren (die meestal vrij intact blijven) geen bagage, stoelen of sporen van passagiers.
Er is eigenlijk helemaal niets wat op de aanwezigheid van een vliegtuigwrak wijst...
http://www.defenselink.mil/cgi-bin/photoform.pl?photo=Sep2001/010914-F-8006R-004.jpg
Overigens is op de 1e foto (naar ik meen) een krater te zien, ik meen dat sommige users hier nog naar op zoek waren.
thanks voor je wederom mooie reply, ik vrees dat ik niet de puf heb deze nacht daar nog inhoudelijk op te reageren, maar morgen is ook goed toch?
quote:Geachte OllieA, mijn reactie had vanzelfsprekend geen betrekking op de gehele post van Ceejee maar op de openingzin van die post (kijk maar even terug, hetgeen ik op reageer heb ik laten staan in mijn quote)
Op vrijdag 05 april 2002 01:42 schreef OllieA het volgende:[..]
[..]Een tamelijk onheuse reactie van Cosma-Shiva op de post van CeeJee.
quote:Het vliegtuig vloog meer dan laag OllieA, wanneer iemand kans ziet een boeing 757 op de onderste laag van een gebouw in te vliegen en daarbij een inslaghoogte van hooguit een meter of 10 te bereiken moet het vliegtuig zonder landingsgestel over de grond scheren en het kost me gewoon moeite te geloven dat daarbij de aanvliegroute (met name pal voor het gebouw) onbeschadigd blijft.
Ik begrijp niet waarom Cosma-Shiva maar voortdurend schade op het gras wil zien om te kunnen geloven dat er een laagvliegend toestel aanwezig is geweest.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 05-04-2002 03:44]
quote:Achter het grasperk ligt een weg en direct daarachter bevind zich Arlington National Cemetery.
Op vrijdag 05 april 2002 02:51 schreef Lithion het volgende:[..]
Ik zie vooral een minimaal perspectief. Wat er nog achter dat grasperk ligt is op deze foto totaal niet te zien.
quote:Zou je svp een linkje kunnen geven van de berichtgeving van vluchtleiding? (niet dat ik aan je twijfel, maar ik ben al uren aan het zoeken en qua berichtgeving hierover kom ik telkens tegen dat de boeing op de Helipad bij Pentagon zou zijn neergestort).
Waar zie jij die gebouwen en muren dan? Bovendien hoeft het niet zo te zijn dat het vliegtuig een tijdlang op lage hoogte heeft gehangen. Volgens de vluchtleiding maakte het vliegtuig een scherpe bocht en een snelle daling, om zeer snel in een goede baan voor het Pentagon te komen. Of moeten we ook maar aannemen dat de vluchtleiding op dat punt liegt?
quote:Zie mijn vorige korte post aan jou, deze links geven een zeer compleet beeld van de situatie.
Niet, maar wat je wel ziet op deze foto is dat de brandweerauto aldaar op een helling staat. In de latere foto kun je dus ook niet zondermeer de onderste verdieping van het gebouw zien, omdat dat geblokkeerd wordt door de helling, maar dat terzijde. De foto is sowieso al dermate laag genomen, dat je geen goed overzicht over het grasveld hebt. Een foto vanuit een hoger standpunt had daar wellicht uitsluitsel over kunnen geven.
quote:Indien de explosie achter de muur van het gebouw plaats heeft gevonden zou deze 60 cm dikke muur het na de explosie weliswaar begeven hebben, maar tijdens de explosie kunnen hebben voorkomen dat het gebouwtje beschadigd werd.
Staat wel een eindje verder ja, maar als je een bom af laat gaan die de structuur van het Pentagon zodanig aantast dat een deel van de eerste ring instort en de tweede en derde ring structureel ernstig beschadigd raakt (immers, die werden herbouwd, zoals op andere foto's te zien was), dan moet dat wel een bijzonder krachtige explosie zijn geweest. Nogmaals, we hebben het hier wel over muren van meer dan 60 centimeter dik... verstevigd. Als je werkelijk met een bom een dusdanige drukgolf wil opwekken waardoor deze schade ontstaat, dan staat dat gebouwtje wel degelijk zeer dichtbij en is het op z'n minst zeer opmerkelijk dat de ramen nog niet eens gesprongen zijn of de kozijnen verwrongen, laat staan dat de ramen in het Pentagon in de buurt van de impact nog intact zouden zijn.
quote:Wat de krater betreft, zie eerste link vorige post aan jou.
Een conventionele autobom die door middel van een enorme drukgolf de structuur van het gebouw zodanig aantast lijkt me dan ook uitgesloten (zeker gezien het ontbreken van een krater).
quote:Het vuur was in het Pentagon, en kon dus niet overslaan naar bv aanbouw aan de voorzijde omdat er recht voor de inslag/ontploffing geen aanbouw is, en recht achter de inslag (kant waar het vuur heen is gegaan) wel.
Maar goed, ik wil nog wel even doorgaan op deze foto, want die laat wel wat interessants zien wat juist de conclusie versterkt dat in ieder geval een object met hoge snelheid het pentagon heeft geraakt (in tegenstelling tot het bestelbusje-verhaal).[afbeelding]
Stel nu dat het ging om een stationaire vuurbom, dus een detonatie met een enorme vuurzee die de gebouwen dusdanig doet branden dat de structuur bezwijkt. Dan is het toch op z'n minst vreemd dat de brand slechts één richting uit is gegaan, namelijk in de richting van het Pentagon.
Het gebouwtje staat een eind verderop en niet pal voor de inslag; immers heeft de brand in het Pentgon zich ook niet in de schuinte verplaatst maar in een rechte lijn naar achteren.
quote:Zie eerdere commentaren hierop (houd toch eens op over dat gebouwtje!
Overigens, in de overzichtsfoto die al eerder is gepost kun je goed zien dat het gebouwtje wel degelijk vrij dichtbij staat:
quote:Of dat de explosie aan de voozijde werd geremd door de dikke muren, net zoals dat met de naast-zijden het geval was, wegens de constructie:
Als je dan vervolgens ziet dat tot de derde ring de muren geblakerd waren en uit de plaatjes van de beveiligingscamera kunt zien dat het momentum van de ontploffing naar voren lag, kun je niet anders concluderen dat hetgeen voor de verwoesting bij het Pentagon zorgde, dat met hoge snelheid is gedaan.
De zware muren aan de voor en naast zijden van het punt van inslag/ontploffing zouden een verklaring kunnen zijn waarom het vuur/de vernietiging specifiek 1 kant op is gegaan (inwaarts zeg maar en niet schuin naar links of naar rechts, het lijkt me nl ook nogal opmerkelijk indien de invliegers ook nog eens qua invliegen rekening hebben gehouden met de constructie van het gebouw, en het exact in een rechte lijn qua constructie hebben weten in te vliegen, en dat ook nog eens middels de onderste verdieping) en dus tevens waarom het gebouwtje er nog staat.
Tevens de in tacte ramen van het gedeelte van het gebouw naast de constructie van de inslag
quote:Het huisje staat niet recht voor het punt van inslag, dan was het vliegtuig er immers overheen gereden, het staat een eind verderop schuin (ruim gedacht) "tegenover" het punt van inslag.
Kijk je daarbij nog naar dit plaatje:[afbeelding]
Dan zie je helemaal dat de vuurbal zich niet evenredig uitbreidde, maar een momentum richting het Pentagon had. De muren van het Pentagon zijn zwartgeblakerd, maar het huisje dat een eindje van die muren vandaan staat (en dus een eindje van de impact-zone) hebben geen spatje roet. (Terwijl het huisje, gezien de overzichtsfoto) wel degelijk zeer dichtbij het punt van impact staat.
Tot zover, ik ga nu echt naar bed, ook ik maak mijn excuses voor het verkloten van de layout.
quote:Een bom in het Pentagon, sterk genoeg om de buitenmuur eruit te blazen is het nu dus. Zou lastig langs de beveiliging te krijgen zijn, misschien een half kilootje per dag een paar jaar lang. Kijk ook eens naar deze foto in het groot:
Op vrijdag 05 april 2002 04:58 schreef Cosma-Shiva het volgende:Indien de explosie achter de muur van het gebouw plaats heeft gevonden zou deze 60 cm dikke muur het na de explosie weliswaar begeven hebben, maar tijdens de explosie kunnen hebben voorkomen dat het gebouwtje beschadigd werd.
[..]
De zware muren aan de voor en naast zijden van het punt van inslag/ontploffing zouden een verklaring kunnen zijn waarom het vuur/de vernietiging specifiek 1 kant op is gegaan (inwaarts zeg maar en niet schuin naar links of naar rechts, het lijkt me nl ook nogal opmerkelijk indien de invliegers ook nog eens qua invliegen rekening hebben gehouden met de constructie van het gebouw, en het exact in een rechte lijn qua constructie hebben weten in te vliegen, en dat ook nog eens middels de onderste verdieping) en dus tevens waarom het gebouwtje er nog staat.
Tevens de in tacte ramen van het gedeelte van het gebouw naast de constructie van de inslag
[..]
http://www.defenselink.mil/photos/Sep2001/010914-F-8006R-003.jpg
Links van het grote gat is een paar meter van de buitenwand van de begane grond weg en staan er stutten om te voorkomen dat de eerste verdieping op de reddingswerkers valt. Die eerste verdieping is geblakerd van de brand, maar is verder helemaal intact. Je kan zien dat het aan de buitenkant een betonnen balk is in een L-vorm, oorspronkelijk rustend op de buitenmuur van de begane grond. Een zware explosie, of die nou van binnen of buiten kwam kan nooit dat zo intact gehouden hebben. Zeker dat stuk niet dat van de eerste verdieping de begane grond overlapte, een paar centimeter beton, maar ook exact en kaarsrecht afgebroken. Alleen als de onderste muur eronder vandaan is gehaald door iets dat de eerste verdieping niet raakte kan zoiets ontstaan. En als er sprake was van een kracht van binnen uit zou dat overhangende stuk mee moeten zijn gegaan, dat is veel dunner dan de buitenwand.
Zeg Cosma, jij schrijft toch wel eens ? Weet je zeker dat dit geen onbetaalde research is die we nu met z'n allen aan het doen zijn ?
quote:Jaja, met een kernkop erin zeker?
Op vrijdag 05 april 2002 05:11 schreef FROSTBITE het volgende:
Hier heb je een mogelijk plaatje van 'het vliegtuig' dat op het pentagon is ingevlogen:
Ik kan me dus voorstellen dat er voldoende voer is voor discussie. Wat mij echter meer intrigeert is het waarom.
Stel dat het een andere oorzaak was, waarom zou de VS dit dan willen verdoezelen? Om de simpele reden dat ze dan met hun billen bloot moeten vanwege hun slechte beveiliging? Lijkt me sterk. Enne, dat vliegtuig is toch echt verdwenen inclusief passagiers en bemanning....
ik ben benieuwd....
quote:Inderdaad Cosma, het gazon is nog intact, dat betekent dus dat het een vliegtuig moet zijn geweest. Als het een vrachtwagen met bom was, waarom zien we dan geen sporen op het gazon?
Op vrijdag 05 april 2002 01:40 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Het vliegtuig komt gezien de kleine hoogte van het invliegen zonder landingstel met 450 km p hr aanzeilen, over het gazon, waar zie jij de schade aan het gazon op deze foto?:
[..]Vrij dicht bij het punt van impact?
Kijk dan eens naar deze foto:Staat toch echt wel een eind verderop.
Maar dan nu deze foto:
Zeg me Lition, waar is dat vliegtuig in vredesnaam in dat gebouw gevlogen ondergronds wellicht?
Hoe kan een vliegtuig een gebouw invliegen zonder muren danwel de daken van het gebouw omver te maaien?[/b]stukje met vette letters niet om mijn verhaal kracht bij te zetten maar omdat ik me kan voorstellen dat niet iedereen telkens al die lappen tekst leest en ik met name graag antwoord wil op het laatste deel van deze post
En waarom zitten de ruiten van de verkeerstoren er nog in, als het volgens jou een bom was?
Kijk nog eens goed naar de foto's van de Bijlmerramp die ik heb gepost. De 747 is daar schuin naar binnen gekomen, daarom zijn de gebouwen aan weerszijden niet beschadigd door de vleugels. Er zitten ook nog heel wat ruiten in die Bijlmerflat!!
Verder moet een bom waarme je een stuk van het Pentagon wilt opblazen minstens 500-1000 kilo zijn, en die laten in een straal van honderden meters echt geen ruit heel.
quote:Laten we het maar op een vliegtuig als deze houden:
Op vrijdag 05 april 2002 05:11 schreef FROSTBITE het volgende:
Hier heb je een mogelijk plaatje van 'het vliegtuig' dat op het pentagon is ingevlogen:
Nog van de goede vliegmaatschappij ook...
quote:Jaja, en iedere tomahawk heeft een kernkop zeker?
Op vrijdag 05 april 2002 08:35 schreef X-Ray het volgende:[..]
Jaja, met een kernkop erin zeker?
Nou dan had het Pentagon er niet meer gestaan hoor.
Wat betreft de motieven kun je denken aan een machtstrijd binnen de Amerikaanse regering. (Waar de CIA -de obscure lui- aan de ene kant staat en de FBI -de legale- aan de andere).
Weet jij veel wat er echt gebeurd is. De waarheid wordt tegenwoordig toch gemaakt door de TV.
quote:Zodra je 1 foto op kan vondelen waar daadwerkelijk brokstukken van een vliegtuig opstaan hoor je mij niet meer.
Op vrijdag 05 april 2002 09:59 schreef xprmnt het volgende:[..]
Laten we het maar op een vliegtuig als deze houden:
Nog van de goede vliegmaatschappij ook...
quote:Als dat echt zo'n strijd zou zijn in dit geval, dan zou de discussie over wat het wel was heel wat heftiger zijn geweest.
Op vrijdag 05 april 2002 10:00 schreef FROSTBITE het volgende:Wat betreft de motieven kun je denken aan een machtstrijd binnen de Amerikaanse regering. (Waar de CIA -de obscure lui- aan de ene kant staat en de FBI -de legale- aan de andere).
-edit- grammatica
[Dit bericht is gewijzigd door xprmnt op 05-04-2002 10:11]
quote:
Op vrijdag 05 april 2002 10:03 schreef FROSTBITE het volgende:[..]
Zodra je 1 foto op kan vondelen waar daadwerkelijk brokstukken van een vliegtuig opstaan hoor je mij niet meer.
Lijkt nog aardig te kloppen ook, aluminiumkleurig met figuren met rood met witte randen.
Maar ja die heeft de CIA daar natuurlijk niet voor niks binnen een half uurtje neergelegd.
quote:Vind dit de meest overtuigende foto tot nu toe, hier is dus echt goed te zien dat de impact plek veel te klein is; je kunt het goed zien aan de verhouding van de witte bus dcie ervoor staat. Een jet is toch vele malen groter, en toch is het gat zo "klein"
Op vrijdag 05 april 2002 03:25 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Lithion, hierbij 2 links van enorme foto's van de inslagplek in/op het Pentagon, ik ben er zeker van dat je het erg interessant zult vinden:http://www.defenselink.mil/cgi-bin/photoform.pl?photo=Sep2001/010914-F-8006R-004.jpg
quote:Die jet is een meter of 6 breed, dat gebouw is een meter of 25 hoog. Daarbij is dit helemaal geen goede foto om grote's te beoordelen aangezien de foto van een slechte plek is genomen waardoor je het perspectief niet goed kunt zien.
Op vrijdag 05 april 2002 10:15 schreef eRR_ het volgende:[..]
Vind dit de meest overtuigende foto tot nu toe, hier is dus echt goed te zien dat de impact plek veel te klein is; je kunt het goed zien aan de verhouding van de witte bus dcie ervoor staat. Een jet is toch vele malen groter, en toch is het gat zo "klein"
Kijk maar eens goed naar waar het gat rechts ophoud en ga dan maar een kijken waar het links moet ophouden. dan zul je zien dat het toch wel een aardig gat is.
quote:Het gat is groot genoeg. Een vliegtuig is notabene van aluminium. Het ontleent een gedeelte van z'n stijfheid aan de luchtdruk die er in zit. De muren van het pentagon zijn 24 inch dik.
Op vrijdag 05 april 2002 10:15 schreef eRR_ het volgende:[..]
Vind dit de meest overtuigende foto tot nu toe, hier is dus echt goed te zien dat de impact plek veel te klein is; je kunt het goed zien aan de verhouding van de witte bus dcie ervoor staat. Een jet is toch vele malen groter, en toch is het gat zo "klein"
Ik vind het een groot genoeg gat.
Dit gat is ook helemaal niet groot genoeg voor een 747, en de vleugels zijn ook nergens te bekkenen.
De bomen ervoor staan er ook nog. Vreemd, een vliegtuig had die toch weg moeten vagen niet? Raar ook dat er wel een gat in het midden is geslagen, maar dat de ruiten ernaast er nog in zitten, en ze zijn amper zwartgeblakerd.
Ook niet gebeurd dus?
quote:Nou ja, dat is iig een stukje vliegtuig.
Op vrijdag 05 april 2002 10:07 schreef xprmnt het volgende:[..]
Lijkt nog aardig te kloppen ook, aluminiumkleurig met figuren met rood met witte randen.
Maar ik heb ben bij de bijlmer geweest (was op 10 min afstand toen het gebeurde) en de brokstukken lagen echt overal waar je keek.
Vond (en nog) het zo raar dat hier niets te zien was, terwijl je zou verwachten dat het bezaaid ligt.
Oja en dat op sommige foto's het gat amper breder lijkt dan twee autos naast elkaar, terwijl het toch om een flinke boeing gaat.
Ik wil gewoon antwoorden en begrijpen, heb geen behoefte aan mensen die me vertellen dat het vooral wel echt gebeurd moet zijn omdat ze het op tv hebben gezien.
quote:Verschil is te verklaren doordat dat een boeing 747 was en het gebouw minder stevig is gemaakt dan het pentagon.
Op vrijdag 05 april 2002 10:38 schreef FROSTBITE het volgende:Maar ik heb ben bij de bijlmer geweest (was op 10 min afstand toen het gebeurde) en de brokstukken lagen echt overal waar je keek.
quote:Ja dat is idd opvallend. Maar ik denk dat het grootste deel van het vliegtuig in het pentagon zit.
Vond (en nog) het zo raar dat hier niets te zien was, terwijl je zou verwachten dat het bezaaid ligt.
quote:Niet alle boeings zijn groot. De boeing van het pentagon was maar een meter of 6 breed en een meter of 8 hoog (met ingeklapte wielen)
Oja en dat op sommige foto's het gat amper breder lijkt dan twee autos naast elkaar, terwijl het toch om een flinke boeing gaat.
quote:Ik denk dat er bij dit soort gevallen altijd genoeg vragen te beantwoorden waardoor mensen blijven twijfelen. En daardoor zal het (voor de gewone burger iig) nooit zeker zijn wat er nu precies is ghebeurd.
Ik wil gewoon antwoorden en begrijpen, heb geen behoefte aan mensen die me vertellen dat het vooral wel echt gebeurd moet zijn omdat ze het op tv hebben gezien.
quote:Nee, een explosie die achter de muur plaatsvond, immers stond die muur er nog kort na de ontploffing.
Op vrijdag 05 april 2002 07:39 schreef CeeJee het volgende:[..]
Een bom in het Pentagon, sterk genoeg om de buitenmuur eruit te blazen is het nu dus.
Welke opties heb ik overigens eerder geopperd?
Zover ik weet geen enkele, ik heb gezegd niet te geloven in een invliegend vlegtuig en inmindere mate te twijfelen over een autobom, een explosie die achter een muur plaatsvind zegt niets over het object alleen over de explosie.
quote:Maak je geen zorgen
Zeg Cosma, jij schrijft toch wel eens ? Weet je zeker dat dit geen onbetaalde research is die we nu met z'n allen aan het doen zijn ?
quote:Dus je denkt dat er eigenlijk helemaal geen aanval op het Pentagon is geweest?
Op vrijdag 05 april 2002 11:07 schreef Cosma-Shiva het volgende:Zover ik weet geen enkele, ik heb gezegd niet te geloven in een invliegend vlegtuig en inmindere mate te twijfelen over een autobom, een explosie die achter een muur plaatsvind zegt niets over het object alleen over de explosie.
Hoe verklaar jij het anders?
Officiële lezing: Het vliegtuig is neergestort op het helipad en heeft zich vervolgens wegens de hoge snelheid in het gebouw geboord.
(At 9:38 a.m. The hijacked Boeing 757 crashed on the helicopter landing pad ajacted to the Pentagon, on the West side of the complex...etc}
Kijk even onderop het kaartje daar is de helipad te zien;
hoe kan het vliegtuig met de neus naar voren (volgens de officiele lezing; dat zou de vleugels hebben doen "inklappen") zich in de bewuste plek boren?
Immers, indien het vliegtuig vanaf het helipad doorschiet het pentagon in (met grote snelheid) dan zou het schuin het gebouw inslaan en niet middels een rechte weg en louter schade in een rechte lijn vanaf de inslag naar achteren aanrichten, maar zich schuin in de voormuur boren en vervolgens door een zijmuur gaan.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 05-04-2002 11:35]
quote:Dat zeg ik toch helemaal niet?
Op vrijdag 05 april 2002 11:13 schreef xprmnt het volgende:
Dus je denkt dat er eigenlijk helemaal geen aanval op het Pentagon is geweest?
Ongeacht of het een vliegtuig/autobom of iets anders was.
quote:Nog een reactie op de staat van de eerste verdieping in die foto ? Ik heb nog wel zo m'n best gedaan iets inhoudelijks toe te voegen....
Op vrijdag 05 april 2002 11:07 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Nee, een explosie die achter de muur plaatsvond, immers stond die muur er nog kort na de ontploffing.
Welke opties heb ik overigens eerder geopperd?
Zover ik weet geen enkele, ik heb gezegd niet te geloven in een invliegend vlegtuig en inmindere mate te twijfelen over een autobom, een explosie die achter een muur plaatsvind zegt niets over het object alleen over de explosie.
[..]Maak je geen zorgen
Er is overigens ook nog de theorie dat een F16 het Pentagon heeft geramd, bestuurd door een extreem-rechtse Air Force piloot. Geen zin om nu te zoeken, maar zou niet moeilijk te vinden moeten zijn.
quote:Verrek...dat was me nog niet eens opgevallen. En goeie grap, die dan de CIA..
Op vrijdag 05 april 2002 10:07 schreef xprmnt het volgende:[..]
Lijkt nog aardig te kloppen ook, aluminiumkleurig met figuren met rood met witte randen.
Maar ja die heeft de CIA daar natuurlijk niet voor niks binnen een half uurtje neergelegd.
quote:Niet expliciet nee. Maar je zegt dat je twijfeld aan een aanslag met met een vliegtuig en je gelooft ook niet dat het een autobom was.
Op vrijdag 05 april 2002 11:26 schreef Cosma-Shiva het volgende:Dat zeg ik toch helemaal niet?
Dus nogmaals, wat heeft volgens jou dan wel die explosie veroorzaakt of waarom denkt de hele wereld dat het pentagon voor een deel verwoest is op 11/9
quote:Ceejee, voor die afbeelding moet ik constant heen en weer scrollen ik kon die balk zo gauw niet vinden, bewaar dat voor een later moment wanneer ik wat meer tijd heb (ik moet zo weg)
Op vrijdag 05 april 2002 11:27 schreef CeeJee het volgende:[..]
Nog een reactie op de staat van de eerste verdieping in die foto ? Ik heb nog wel zo m'n best gedaan iets inhoudelijks toe te voegen....
quote:Van wie is die theorie? (merkwaardig verhaal)
Er is overigens ook nog de theorie dat een F16 het Pentagon heeft geramd, bestuurd door een extreem-rechtse Air Force piloot. Geen zin om nu te zoeken, maar zou niet moeilijk te vinden moeten zijn.
quote:Blijkbaar is er toch enige verwarring bij de tekenaars over de lokatie van het helipad:
Op vrijdag 05 april 2002 11:23 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Met dank aan FROSTBITE voor het kaarjeKijk even onderop het kaartje daar is de helipad te zien;
hoe kan het vliegtuig met de neus naar voren (volgens de officiele lezing; dat zou de vleugels hebben doen "inklappen") zich in de bewuste plek boren?
Immers, indien het vliegtuig vanaf het helipad doorschiet het pentagon in (met grote snelheid) dan zou het schuin het gebouw inslaan en niet middels een rechte weg en louter schade in een rechte lijn vanaf de inslag naar achteren aanrichten, maar zich schuin in de voormuur boren en vervolgens door een zijmuur gaan.
Hier ligt het helipad midden voor de muur. Terwijl die op de eerste tekening een stuk naar rechts ligt.
Op deze foto ligt de helipad overigens ook in het midden, eerder links van het midden zelfs.
quote:Op alle plaatjes ligt het helipad (vanaf het vooraanzicht bezien) schuin links voor het inslagpunt.
Op vrijdag 05 april 2002 11:55 schreef xprmnt het volgende:[..]
Blijkbaar is er toch enige verwarring bij de tekenaars over de lokatie van het helipad:
[afbeelding]Hier ligt het helipad midden voor de muur. Terwijl die op de eerste tekening een stuk naar rechts ligt.
Op deze foto ligt de helipad overigens ook in het midden, eerder links van het midden zelfs.
(vanuit het Pentagon gezien dus schuin rechts achter het inslagpunt)
Dus, zou het vliegtuig er schuin in gevlogen moeten zijn, en niet middels een rechte baan (de schade ligt in een rechte baan achter het inslag punt en niet schuin zoals men zou verwachten gezien de ligging van het helipad)
Pentagon crash (11 september 2001 deel II)
Dit omdat ik een aantal mensen mis in deze discussie, en de titel veel te algemeen is.
(zie ook openeningspost HiZ, het gaat allemaal over het boek over- en de Pentagon crash in het algemeen)
Bvd.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 05-04-2002 12:25]
quote:Wat dat betreft zou ik weinig waarde hechten aan de officiele verklaring. (waar haal je die officiele lezign vandaan overigens
Op vrijdag 05 april 2002 12:01 schreef Cosma-Shiva het volgende:Dus, zou het vliegtuig er schuin in gevlogen moeten zijn, en niet middels een rechte baan (de schade ligt in een rechte baan achter het inslag punt en niet schuin zoals men zou verwachten gezien de ligging van het helipad)
Dat de (brand)schade loodrecht door het gebouw gaat heeft denk ik meer te maken met het gebouw dan met de plaats van de impact. Je ziet immers rechts duidelijk dezelfde brandschade als links.
quote:Middels Yahoo zoeken en CNN.
Op vrijdag 05 april 2002 12:10 schreef xprmnt het volgende:[..]
Wat dat betreft zou ik weinig waarde hechten aan de officiele verklaring. (waar haal je die officiele lezing vandaan overigens
) )
quote:Nee geen indicatie volgens Army Captain Lincoln Leibner heeft het vliegtuig op het helipad een helicopter gesmashed hetgeen ervoor zorgde dat er een truck in de hens vloog.
De crash op het helipad heeft, gezien de snelheid van het vliegtuig maar een fractie van een seconde geduurd. En daarbij is het waarschijnlijk meer een indicatie om aan te geven uit welke richting het vleigtuig kwam.
quote:Ik heb het niet alleen over de brandschade, bekijk de vele foto's maar eens (en de posts van Lithion), de schade ligt op een rechte lijn naar binnen vanaf het inslagpunt; wanneer het vliegtuig vanaf het helipad naar binnen zou koersen zou de schade een behoorlijk schuine lijn naar rechts maken vanaf het punt van inslag.
Dat de (brand)schade loodrecht door het gebouw gaat heeft denk ik meer te maken met het gebouw dan met de plaats van de impact. Je ziet immers rechts duidelijk dezelfde brandschade als links.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 05-04-2002 12:26]
quote:*lol* Inderdaad, met een F16 is het vliegtuig neergeschoten. De Amerikaanse regering denkt: "Oh shit, wat nu? Dit kunnen we niet publiekelijk maken. We moeten iets anders verzinnen...".
Op vrijdag 05 april 2002 10:07 schreef xprmnt het volgende:[..]
Lijkt nog aardig te kloppen ook, aluminiumkleurig met figuren met rood met witte randen.
Maar ja die heeft de CIA daar natuurlijk niet voor niks binnen een half uurtje neergelegd.
Even later blijkt er toevallig een bom in het Pentagon ontploft te zijn. De overheid denkt:
"Hmm, dat is niet mooi van die terroristen...maar kunnen we dat niet gebruiken voor dat vliegtuig wat we net hebben neergeschoten? Ja, dat is een goed idee. Daar komt vast nooit iemand achter! Nu even snel in een half uur tijd een plan maken. Eerst de vluchtleiding omkopen, de raderbeelden vervalsen, vervolgens gaan we personeel van ons daar neer zetten die zeggen dat ze het betreffende vliegtuig hebben gezien. Alle getuigen die niet voor ons werken moeten we als de donder omkopen. Oh ja, we moeten ook ff een brokstuk hebben die we daar binnen een paar minuten kunnen neerleggen. En regel jij ook ff die zwarte dozen? O.k. We moeten ook even die doden van het vliegtuig die we net hebben neergehaald zo snel mogelijk ongezien naar het Pentagon verplaatsen. ( zie: http://www.armymedicine.army.mil/armymed/news/releases/afip.htm. Nou mooi. Dat moet makkelijk lukken allemaal. Dat heeft echt niemand door. Een half uur is lang genoeg om alle voorbereidingen te treffen en het plan tot in de details uit te werken. Ha ha... daar komt echt niemand achter.. Ja ja... dit is veel beter dan dat we zouden zeggen dat we vlucht 77 hebben neergehaald. Kom jongens, aan de slag!"
Logisch toch...
--edit---
En niet te vergeten, het Pentagon is zo een beetje het best beveiligde gebouw in de wereld. Knappe terrorist die daar een bommetje naar binnen krijgt.
[Dit bericht is gewijzigd door Dlocks op 05-04-2002 12:29]
quote:Lijkt me dus niet echt om grote gebouwen of hoge muren te gaan. Zeker gezien het overzicht wat je daarbij plaatste, waar de grootte van de begraafplaats te zien is, lijkt me dat eigenlijk wel een ideale aanvliegroute voor de piloot. Als het nou een woonwijk was geweest o.i.d. zou het vliegtuig inderdaad enorm rare manoevres uit moeten halen, maar dat lijkt me hier niet het geval te zijn.
Op vrijdag 05 april 2002 04:58 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Achter het grasperk ligt een weg en direct daarachter bevind zich Arlington National Cemetery.
quote:Direct van de flight-controllers heb ik nog niet terug kunnen vinden, die zat gisteren bij een plaatje wat ik hier gepost heb, maar hier alvast een berichtje waarin de Boeing geïndentificeerd wordt als deze over Washington vliegt:
Zou je svp een linkje kunnen geven van de berichtgeving van vluchtleiding? (niet dat ik aan je twijfel, maar ik ben al uren aan het zoeken en qua berichtgeving hierover kom ik telkens tegen dat de boeing op de Helipad bij Pentagon zou zijn neergestort).
quote:En een ooggetuige-verslag van een piloot:
By 8:56 a.m., it was evident that Flight 77 was missing. The Federal Aviation Administration, already in contact with the Pentagon about the hijackings out of Boston, notified the North American Aerospace Defense Command about Flight 77 at 9:24. Fighters scrambled immediately.At 9:33 a.m., the same air traffic controller at Dulles who had handled the perfectly normal departure of Flight 77 about 70 minutes earlier, spotted an unidentified blip on the radar. The Dulles controllers called their counterparts at Reagan National Airport to report that an airplane with no transponder was moving toward the forbidden airspace over the White House, the Capitol and Washington Monument.
Secret Service alerted to hijackings
A supervisor at Dulles picked up a hot line to inform the Secret Service at the White House. The president was in Florida, but Vice President Dick Cheney was in the White House and Secret Service agents hustled him into an underground bunker.
At 9:36 a.m., National Airport, which was on Flight 77's flight path, asked a military C-130 cargo plane to identify the fast-moving target. The C-130 crew said it was a Boeing 757, moving low and fast.
But as the plane crossed the Pentagon it began a 360-degree turn to the right that brought it nearly to ground level. It crashed into the west side of the Pentagon about 9:38 a.m. It was moving at well over 500 mph. .
quote:
A pilot on the ground was quoted as saying that the plane was in a power-dive when it hit the ground. In other words, the hijacker-pilot had spotted his target and was accelerating toward it. In the case of a plane of this size, it is a great deal easier to navigate a plane straight and level into a tall building, as happened at the World Trade Center, than it is to crash precisely into a target close to the ground. The hijacker guiding AL 77 was more than likely intending to bring the plane down onto the Pentagon itself, which would have resulted in far greater devastation. There has been some speculation in the media that the Pentagon was not the intended target of this plane. From the air, the Pentagon is a very visible landmark, which the hijackers could be certain of finding and targeting quite easily. Given the ease of targeting the Pentagon and its role as the center of the United States military, I dont think there is any reason to assume that it was not the target. If the plane was indeed accelerating as it hit, this would tend to support the contention that the Pentagon was the intended target.
quote:Vind je? Ze verschaffen wel wat duidelijkheid, maar échte overzichtsfoto's zijn het niet. Kom ik later nog op terug.
Zie mijn vorige korte post aan jou, deze links geven een zeer compleet beeld van de situatie.
quote:Zeer onwaarschijnlijk (of eerder onmogelijk) dat de explosie achter de muur is begonnen, gezien de beelden van de beveiliginscamera. Daarop is duidelijk te zien dat de explosie van buitenaf naar binnen gericht is. Een schuine vuurbal die zich in het Pentagon naar binnen beweegt, niet andersom.
Indien de explosie achter de muur van het gebouw plaats heeft gevonden zou deze 60 cm dikke muur het na de explosie weliswaar begeven hebben, maar tijdens de explosie kunnen hebben voorkomen dat het gebouwtje beschadigd werd.
quote:Ik zie daarin geen krater. Ik neem aan dat het je om het volgende deel gaat?
Wat de krater betreft, zie eerste link vorige post aan jou.
quote:Kijk nog eens goed naar de foto die ik eerder postte, in combinatie met de foto die jij hier geplaatst hebt.
Het vuur was in het Pentagon, en kon dus niet overslaan naar bv aanbouw aan de voorzijde omdat er recht voor de inslag/ontploffing geen aanbouw is, en recht achter de inslag (kant waar het vuur heen is gegaan) wel.
Ter verduidelijking nog, de lijnen op het dak geven mooit de positie in de breedte aan t.o.v. het Pentagon van het gebouwtje.
Het gebouwtje bevindt zich dus nog geen vrachtwagenlengte in de breedte van het inslagpunt af en ongeveer een vrachtwagenlengte in de diepte naar het Pentagon. Nog een plaatje ter verduidelijking waar het gebouwtje dan gestaan heeft. Let ook op de afstand waarover de daken geblakerd zijn ten opzichte van de positie van het controlegebouw.
Dat gebouw is juist de essentie van het hele verhaal dat het geen stationaire aanslag geweest kán zijn (samen met de nog intacte ramen etc. etc.) In het geval van een stationaire explosie zou de straal van vernietiging en blakering gelijk, zoniet groter moeten zijn dan die van het Pentagon zelf. De enige verklaring (in mijn optiek althans) is dat iets met hoge snelheid dat gebouw heeft gepenetreerd, zodanig dat de explosie/vuurbal niet zich concentrisch uitbreidde, maar een duidelijk voorwaarts momentum had. Geef mij dan eens een alternatief voor die verklaring? In het midden gelaten wát er dan in is gevlogen, er heeft zich iets in het Pentagon geboord, dat staat wat mij betreft compleet buiten kijf.
Voeg daaraan toe een gekaapt vliegtuig op weg naar Washington, ooggetuigeverslagen die melding maken van een vliegtuig, de vreemdsoortige driehoek en witte vlek zichtbaar bij de paal op de beveiligingsbeelden, de verklaringen van Air Traffic Controllers dat slechts een moment voor de impact een vliegtuig, geïdentificeerd als een Boeing 757 door een C-130, van de radar verdween (bij een zeer lage vlucht verdwijnt een vliegtuig van de radar)... en wat kún je dan anders concluderen dan dat een dergelijk vliegtuig daar is neergestort? Kom dan eens met een plausibel alternatief.
Jij beweert dat het vliegtuig is neergehaald, wát is er dan wel het Pentagon binnengevlogen? (Jammer dat je daar net al geen antwoord op gaf, deze keer hopelijk wel).
quote:Zie bovenstaande.
Het gebouwtje staat een eind verderop en niet pal voor de inslag; immers heeft de brand in het Pentgon zich ook niet in de schuinte verplaatst maar in een rechte lijn naar achteren.
quote:Dat gebouwtje is (onder andere) juist hetgeen aantoont dat er wel degelijk iets het Pentagon in is gevlogen.
Zie eerdere commentaren hierop (houd toch eens op over dat gebouwtje!)
quote:Nee, juist niet. Indien er zich tussen de eerste ring en tweede ring een explosie had voorgedaan (tenminste, uit jouw verhaal maak ik op dat je daar op doelt) zou het hoogtepunt van de vuurbal op de beveiligingscamera juist daar z'n hoogtepunt moeten bereiken, omdat daarboven het vuur alle vrijheid heeft. Op de camera is echter duidelijk te zien dat de explosie z'n hoogtepunt bereikt boven de eerste vleugel. Bovendien zie je de explosie een eind naar achteren strekken, wat ook vrijwel onmogelijk is indien de explosie tussen vleugel 1 en 2 plaats zou hebben gevonden. Waardoor zou dat vuur immers de voorkant van het gebouw moeten bereiken? De ramen waren goeddeels nog intact zoals al te zien was op een eerdere foto. Een (stationaire) explosie tussen vleugel 1 en 2 lijkt me derhalve uitgesloten en een normale explosie aan de voorzijde bij vleugel 1 ook om eerder genoemde redenen.
Of dat de explosie aan de voozijde werd geremd door de dikke muren, net zoals dat met de naast-zijden het geval was, wegens de constructie:De zware muren aan de voor en naast zijden van het punt van inslag/ontploffing zouden een verklaring kunnen zijn waarom het vuur/de vernietiging specifiek 1 kant op is gegaan (inwaarts zeg maar en niet schuin naar links of naar rechts, het lijkt me nl ook nogal opmerkelijk indien de invliegers ook nog eens qua invliegen rekening hebben gehouden met de constructie van het gebouw, en het exact in een rechte lijn qua constructie hebben weten in te vliegen, en dat ook nog eens middels de onderste verdieping) en dus tevens waarom het gebouwtje er nog staat.
quote:Zie boven, waardoor zou het vuur dan de buitenkant bereikt hebben?
Tevens de in tacte ramen van het gedeelte van het gebouw naast de constructie van de inslag
quote:Zoals op de grote foto te zien is die je postte heeft het vuur zich helemaal niet rechtlijnig voortgeplant, maar onder een zekere hoek (zie de schroeiing van de daken). Daarbij gaat het me er om dat een stationaire explosie uitgesloten is. Iets heeft het Pentagon gepenetreerd met hoge snelheid, dát heb ik je nog geenszins zien weerleggen.
Het huisje staat niet recht voor het punt van inslag, dan was het vliegtuig er immers overheen gereden, het staat een eind verderop schuin (ruim gedacht) "tegenover" het punt van inslag.
Dat de brand de explosie/vernietiging/brand zich in een rechte lijn naar achteren verspreidde (en niet schuin gezien de breekpunten) wijt ik aan de constructie welke goed te zien is op bovenstaande afbeelding en niet aan de behendigheid van de invliegers die ook nog eens kans zouden hebben gezien in een rechte lijn (qua constrcutie) in te vliegen oid, dat vind ik een beetje te science fiction allemaal.
quote:Mag ik je erop attenderen dat de eerste berichtgeving omtrend de Pentagon explosie die was van een autobom?
Op vrijdag 05 april 2002 12:23 schreef Dlocks het volgende:[..]
*lol* Inderdaad, met een F16 is het vliegtuig neergeschoten. De Amerikaanse regering denkt: "Oh shit, wat nu? Dit kunnen we niet publiekelijk maken. We moeten iets anders verzinnen...".
Even later blijkt er toevallig een bom in het Pentagon ontploft te zijn. De overheid denkt:
"Hmm, dat is niet mooi van die terroristen...maar kunnen we dat niet gebruiken voor dat vliegtuig wat we net hebben neergeschoten? Ja, dat is een goed idee. Daar komt vast nooit iemand achter! Nu even snel in een half uur tijd een plan maken. Eerst de vluchtleiding omkopen, de raderbeelden vervalsen, vervolgens gaan we personeel van ons daar neer zetten die zeggen dat ze het betreffende vliegtuig hebben gezien. Alle getuigen die niet voor ons werken moeten we als de donder omkopen. Oh ja, we moeten ook ff een brokstuk hebben die we daar binnen een paar minuten kunnen neerleggen. En regel jij ook ff die zwarte dozen? O.k. We moeten ook even die doden van het vliegtuig die we net hebben neergehaald zo snel mogelijk ongezien naar het Pentagon verplaatsen. ( zie: http://www.armymedicine.army.mil/armymed/news/releases/afip.htm. Nou mooi. Dat moet makkelijk lukken allemaal. Dat heeft echt niemand door. Een half uur is lang genoeg om alle voorbereidingen te treffen en het plan tot in de details uit te werken. Ha ha... daar komt echt niemand achter.. Ja ja... dit is veel beter dan dat we zouden zeggen dat we vlucht 77 hebben neergehaald. Kom jongens, aan de slag!"Logisch toch...
BBC-News:The site seems to favour the theory that "a booby-trapped truck caused the explosion" as the first reports, quickly denied by officials, had suggested.
Dus ondanks dat iedereen het vliegtuig zag aankomen en inslaan, men zelfs wist dat het gekaapte vliegtuig boven Washington vloog, klopte de eerste berichtgeving niet; ach zo'n foutje wordt makkelijk gemaakt nietwaar?
quote:Juist niet! Zie ook de vorige post.
Op vrijdag 05 april 2002 11:26 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Ik laat het object in die post achterwege omdat volgens de aanwijzingen van Lithion de explosie achter de muur zou moeten hebben plaatsgevonden.
quote:Zie wat ik al eerder schreef over Enschede e.d. In eerste instantie is berichtgeving altijd zeer op vermoedens gebaseerd. De eerste beelden en berichtgevingen die we van de NOS binnenkregen lieten ook een brand zien in/bij het Pentagon, maar Charles Groenhuyzen moest op dat moment ook maar speculeren wat de oorzaak daarvan was. Onder andere zou er een helikopter op het Pentagon neergestort zijn volgens eerdere berichtgevingen. Ook zou er bij een ander overheidsorgaan een bomexplosie hebben plaatsgevonden, maar dat werd later ook weer teniet gedaan. Dit soort berichtgeving is eerder te wijten aan de initiële hectiek van de berichtgeving dan een samenzwering o.i.d.
Op vrijdag 05 april 2002 12:38 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Mag ik je erop attenderen dat de eerste berichtgeving omtrend de Pentagon explosie die was van een autobom?BBC-News:The site seems to favour the theory that "a booby-trapped truck caused the explosion" as the first reports, quickly denied by officials, had suggested.
Dus ondanks dat iedereen het vliegtuig zag aankomen en inslaan, men zelfs wist dat het gekaapte vliegtuig boven Washington vloog, klopte de eerste berichtgeving niet; ach zo'n foutje wordt makkelijk gemaakt nietwaar?
Even vluchtig doorgelezen (ik moet nu echt weg), en allereerst valt me 1 ding op:
AFSTANDVERSCHIL NOG GEEN VRACHTWAGENLENGTE
geschreven op een afbeelding;
Sorrry, maar deze foto is vanaf een zijkant genomen, je kunt onmogelijk de lengte van het stuk tussen de vrachtwagen en het gebouw inschatten vanaf de zijkant bezien, en dat weet jij ook wel! (want je bent heel nauwkeurig!)
Wanneer je hetzelfde zou doen met een foto van vooraf gezien zou iedereen kunnen zien dat wat je schrijft niet klopt.
Geen trics met mij uithalen svp!
Jij sneaky!
Tot later! (wederom mooie post afgezien van die ene misleidende tekst op die misleidende afbeelding)
quote:Valt wel mee hoor, de vrachtwagen staat duidelijk verder dan de muur van het gebouwtje waar je nu tegen aan kijkt, dus de vrachtwagen is nog kleiner afgebeeld ook. Ik wil die rode auto ook wel een paar keer kopiëren in de ruimte tussen het inslagpunt en het gebouwtje, dan kun je zien dat het echt heel dichtbij staat (of de zwarte auto aan de achterkant van het gebouw for that matter).
Op vrijdag 05 april 2002 12:51 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Beste Lithion,Even vluchtig doorgelezen (ik moet nu echt weg), en allereerst valt me 1 ding op:
AFSTANDVERSCHIL NOG GEEN VRACHTWAGENLENGTE
geschreven op een afbeelding;
Sorrry, maar deze foto is vanaf een zijkant genomen, je kunt onmogelijk de lengte van het stuk tussen de vrachtwagen en het gebouw inschatten vanaf de zijkant bezien, en dat weet jij ook wel! (want je bent heel nauwkeurig!)
Moment, doe ik het nog even...
Overigens kun je sowieso aan de verhouding al zien dat de afstand van het gebouwtje tot het inslagpunt veel kleiner is dan de afstand van het inslagpunt tot de derde ring van geblakerde muren en daken.
Op deze foto is de inlslag van het vliegtuig te zien, het gat beslaat maximaal 3 ramen.
om eerlijk te zijn zie ik helemaal geen gat, maar jij wel dus ik ga ervanuit dat je het donkere deel onder het rechts anderhalve raam bedoelt, en voor het rook gedeelte denk ik er nog anderhalf raam bij, dus totaal 3
Ga nu eens tellen op de volgende foto (gewoon de ramen tellen, meten kunnen we immers niet vanaf de zijkant bezien)
Ik tel 20 ramen vanaf het punt van inslag tot boven het begin van het huisje (tot achter het huisje zelfs meer, maar ik neem geen extra marge vanwege het zij aanzicht dus houd het op 20 ramen).
(Op de grote foto, van voor 11 sept (die zolang moet opladen) tel je zelfs nog veel meer ramen dan 20, dus tel op een van de 2 foto's)
Dit betekend dat er tussen het punt van inslag en de rechterhoek van het huisje (van vooraf gezien) ongeveer 7 boeings zouden kunnen staan, dat is toch niet vlakbij Lithion? dat is een fikse afstand.
Daarom is het bewuste huisje vrij van schade.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 05-04-2002 13:23]
De autootjes heb ik nog in grootte aangepast naarmate ze verder van het inslagpunt (met de stip aangegeven) komen te staan. Vier van die rode auto's á (ongeveer) 4,5 meter komt neer op zo'n 18 meter. De andere afstand bedraag ongeveer 5 auto's á 3 meter breed, is ruwweg zo'n 15 meter.
Vergelijk je dat nog eens met dit plaatje:
Dan zie je, gezien de ligging van het helipad en de afstand van de buitenmuur tot de binnenmuur van de tweede gallerij, dat de explosie zeker langgerekt geweest moet zijn en hetgeen de explosie heeft veroozaakt dus een bepaalde (aanzienlijke) initiële snelheid gehad moet hebben.
Neem overigens ook de lijnen op het dak in ogenshouw en hoe het gebouwtje ten opzichte van deze lijnen ligt.
Oops, verkeerde plaatje.
[Dit bericht is gewijzigd door Lithion op 05-04-2002 13:25]
quote:Haha, jij bent me een mooie. Nu laat je zelf het perspectief compleet achterwege:
Op vrijdag 05 april 2002 13:14 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Nog even snel voor lithion, betreffende de afstand van het huisje tot het inslag punt.Op deze foto is de inlslag van het vliegtuig te zien, het gat beslaat maximaal 3 ramen.
Ga nu eens tellen op de volgende foto (gewoon de ramen tellen, meten kunnen we immers niet vanaf de zijkant bezien)
Ik tel 20 ramen vanaf het punt van inslag tot boven het begin van het huisje (tot achter het huisje zelfs meer, maar ik neem geen extra marge vanwege het zij aanzicht dus houd het op 20 ramen).
Als je van jouw telling uitgaat zou het gebouwtje tegen het Pentagon aan moeten liggen wil dat valide zijn.
Nogmaals, kijk ook eens naar de lijnen op de daken.
Op deze foto is te zien dat er een inmens grote boom staat voor het inslagpunt, deze boom is na de aanslag compleet verdwenen(zelfs geen gapend gat van een uit de grond getrokken boom waarneembaar!)
Indien het vliegtuig schuin komt aanzetten zou de boom naar rechts zijn gevallen en voor het ingestortte gebouw liggen.
Alleen door recht aan te komen vliegen (en dus niet via de helipad) kan het vliegtuig de boom achterwaards werpen (dus recht eroverheen rijden), waardoor de boom zich eveneens in het Pentagon zou storten (onder de ravage).
Dus, het vliegtuig kan er niet schuin ingevlogen zijn, de boom is net zo goed een belangrijk iets als dat huisje dat een eind verderop staat.
En nu ga ik ervandoor (ben echt veel te laat).
Reageer nog uitgebreid op al je mooie posts.
quote:Nee hoor, bereken geen afstanden vanaf een schuine foto zoals jij deed (immers zie je de 3 ramen van de voorzijde en niet vanuit een schuine hoek), ik tel gewoon de ramen.
Op vrijdag 05 april 2002 13:24 schreef Lithion het volgende:[..]
Haha, jij bent me een mooie. Nu laat je zelf het perspectief compleet achterwege:
quote:Houd toch eens op met posten, ik moet nodig weg!
Als je van jouw telling uitgaat zou het gebouwtje tegen het Pentagon aan moeten liggen wil dat valide zijn.Nogmaals, kijk ook eens naar de lijnen op de daken.
Ik heb het niet over het gat na het instorten, maar het gat dat jij waarneemt voor het instorten, dus vlak na de crash, zie nogmaals deze foto, maximaal 3 ramen:
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 05-04-2002 13:43]
Ik heb een (rode) lijn genomen vanuit het inslagpunt tot het uiteinde van de tweede gallerij (tot daar waren de muren in ieder geval geblakerd) en vandaaruit een cirkel met een straal van deze afstand genomen (overeenkomstig een stationaire explosie).
Het gebouwtje bevindt zich voor de helipad, welke duidelijk in de foto te zien is, zoals aangegeven. Dat ligt duidelijk binnen de straal van de geblakerde muren.
Ga ik uit van de geblakerde daken (groene lijn), dan wordt het gebied nog veel groter en zit zelfs de helipad erbinnen.
Conclusie?
De explosie is langwerpig geweest en heeft dus een initiële snelheid gehad.
quote:
Op vrijdag 05 april 2002 13:35 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Houd toch eens op met posten, ik moet nodig weg!
quote:Dat is hetzelfde gat. Het gat wat jij aanduidt bevindt zich precies op de scheiding tussen twee muurdelen, zie ook de lijnen op de daken. Waar het dak dus aan de linkerkant is ingestort is ook de linkerkant van het gat. (plus minus 1 raam). In ieder geval zijn het zeker geen 20 ramen, maar eerder in de orde van grootte van 6 á 7 ramen. Maar neem nou ook eens die lijnen op het dak mee, dan zie je toch meteen dat het huisje wel degelijk dichtbij de plek van impact heeft gestaan?
Ik heb het niet over het gat na het instorten, maar het gat dat jij waarneemt voor het instorten, dus vlak na de crash, zie nogmaals deze foto, maximaal 3 ramen:
Ik zet nu mijn pc uit! bye.
quote:Hier nogmaals dat plaatje maar dan wat lichter en met wat lijnen. De rode lijnen geven de daadwerkelijke grote van het gat aan. Zie links dat je kunt zien dat het gat doorloopt. De groene lijn geeft aan waar jij denkt dat het gat stopt. Ik heb het plaatje wat lichter gemaakt zodat duidelijker te zien is dat het gat verder naar links doorloopt.
Op vrijdag 05 april 2002 13:35 schreef Cosma-Shiva het volgende:[...]
Ik heb het niet over het gat na het instorten, maar het gat dat jij waarneemt voor het instorten, dus vlak na de crash, zie nogmaals deze foto, maximaal 3 ramen:
quote:Hmm, dat denk ik eerlijk gezegd van niet. Het gat wat jij aanwijst is in feite een raam:
Op vrijdag 05 april 2002 14:00 schreef Dlocks het volgende:
Hier nogmaals dat plaatje maar dan wat lichter en met wat lijnen. De rode lijnen geven de daadwerkelijke grote van het gat aan. Zie links dat je kunt zien dat het gat doorloopt. De groene lijn geeft aan waar jij denkt dat het gat stopt. Ik heb het plaatje wat lichter gemaakt zodat duidelijker te zien is dat het gat verder naar links doorloopt.
[afbeelding]
Zoals je ziet gaat het om ruim vijf ramen i.p.v maximaal drie.
Wat er verder op de begane grond nog aan schade is, is hier niet in te zien, maar op de tweede verdieping is het gat in ieder geval maximaal 4 ramen breed groot.
quote:I won't. Ik weet alleen niet of ik er vandaag nog aan toe kom.
Op vrijdag 05 april 2002 13:44 schreef Cosma-Shiva het volgende:
Vergeet je niet op de boom te reageren Lithion?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |