Wat een facade dit soort medeleven.quote:Op maandag 26 januari 2009 19:08 schreef RAVW het volgende:
Ouders Kim de G. 'totaal ondersteboven'
DENDERMONDE - De ouders van de jongeman die in een kinderdagverblijf in het Belgische Dendermonde twee baby's en een leidster doodde, zijn totaal ondersteboven van de daad van hun zoon.
''Ze voelen enorm mee met al degenen die er slachtoffer van zijn. Voor hen is het een drama'', zei advocaat Jaak Haentjes van verdachte Kim De G. maandag tegen media.
De ouders hebben de advocaat verteld over het leven van hun zoon. ''De gegevens die ze me hebben verschaft ga ik nog toetsen om te zien of het een verklaring kan zijn voor zijn daad'', zei de advocaat tegen VRT-radio.
Bij de crèche Fabeltjesland, waar de steekpartij vrijdag plaatsvond, is maandagavond nog een rouwmoment. Het stadsbestuur verwacht daar ook de Belgische premier Herman Van Rompuy.
http://www.nu.nl/algemeen(...)l-ondersteboven.html
het leed en het trauma voor die ouders is net zo erg als voor de nabestaanden.quote:Op maandag 26 januari 2009 20:13 schreef Ghazi het volgende:
[..]
Wat een facade dit soort medeleven.
De ouders hadden zich kunnen distantieren van hun gestoorde zoon, als ze gezegd hadde dat ze hun zoon graag op de elektrische stoel hadden gezien. Deze verklaring hierboven stelt niks voor.
Was is op dit moment nu belangrijker?quote:Op maandag 26 januari 2009 20:13 schreef Ghazi het volgende:
[..]
Wat een facade dit soort medeleven.
De ouders hadden zich kunnen distantieren van hun gestoorde zoon, als ze gezegd hadde dat ze hun zoon graag op de elektrische stoel hadden gezien. Deze verklaring hierboven stelt niks voor.
quote:Op maandag 26 januari 2009 20:13 schreef Ghazi het volgende:
[..]
Wat een facade dit soort medeleven.
De ouders hadden zich kunnen distantieren van hun gestoorde zoon, als ze gezegd hadde dat ze hun zoon graag op de elektrische stoel hadden gezien. Deze verklaring hierboven stelt niks voor.
Mogen ze wel denk ik, maar de meesten zullen zich wel verplicht voelen.quote:Op maandag 26 januari 2009 20:49 schreef charleen het volgende:
Begrijp ik nou uit dat advocatenverhaal dat de toegewezen advocaat niet eens mag weigeren?
vanuit gewetensbezwaren mogen ze toch weigeren?quote:Op maandag 26 januari 2009 20:53 schreef Drijfzand het volgende:
[..]
Mogen ze wel denk ik, maar de meesten zullen zich wel verplicht voelen.
quote:Ik denk dat Kim De Gelder spijt heeft"
Advocaat Jaak Haentjes heeft zijn cliënt Kim De Gelder maandagavond bezocht in de gevangenis van Brugge. Volgens zijn advocaat heeft de 20-jarige De Gelder geen motief voor de steekpartij, maar is hij wel bereid om mee te werken aan het onderzoek. Maandagmiddag werd De Gelder ook beschuldigd van de moord op de 73-jarige Elza Van Raemdonck in Vrasene. "Over die feiten is hij totaal onwetend."
"Het was een constructief gesprek, over zijn leven, maar ook over de feiten", aldus Haentjes. "Hij heeft geen motief, geen reden voor zijn daden. Waarom hij baby's in het kinderdagverblijf als slachtoffers uitkoos, blijft een raadsel."
Moord Vrasene
"Ik wil weten waarom hij het gedaan heeft. Hijzelf ook en hij is bereid daaraan mee te werken. Hij zal dinsdag in persoon voor de raadkamer aanwezig zijn. Over de feiten in Vrasene is hij totaal onwetend."
De Gelder werd eerder vrijdag ook in verdenking gesteld van de moord op de 73-jarige Elza Van Raemdonck in Vrasene. Op 16 januari werd in een afgelegen boerderijtje in de Galgstraat het levenloze lichaam van de vrouw gevonden. Ze werd met messteken om het leven gebracht. De Gelder stak vrijdag ook drie mensen dood in kinderdagverblijf 'Fabeltjesland'.
Bekijk: De Gelder verdacht van moord op bejaarde
"De politie heeft zeer duidelijk aanwijzingen dat De Gelder ook de 73-jarige vrouw vermoordde." Dat bevestigde procureur des Konings Christian Du Four van het parket van Dendermonde maandag. Familieleden van de vrouw zijn geschokt, maar reageren ook opgelucht dat er een doorbraak is. Elza Van Raemdonck werd zaterdag begraven.
Messen
Hoewel in de rugzak van De Gelder schmink is gevonden, ontkent het parket dat De Gelder zich baseerde op 'The Joker' uit Batman. Het is nog onduidelijk of dezelfde messen gebruikt werden voor de twee moordpartijen
Dood
Het was haar echtgenoot Jozef Heirman die het lichaam van zijn 73-jarige vrouw Elza Van Raemdonck 10 dagen geleden aantrof. De man was gaan houthakken op het aanpalende boerenerf van de buren. Toen hij thuiskwam, trof hij zijn vrouw dood aan op de vloer. De man belde onmiddellijk de buren en een dokter.
DNA
Nu blijkt dat de 20-jarige babymoordenaar uit Sinaai ook achter deze moord zou kunnen zitten. Er zouden ook DNA-sporen van De Gelder aangetroffen in het huis van de vrouw, meldt VRT. Daarenboven zag een getuige een verdachte man wegfietsen.
Advocaat
De Gelder kreeg maandag de ervaren Jaak Haentjes uit Lokeren als advocaat toegekend. Hij kan later zelf nog wel een andere advocaat kiezen. Haentjes had maandag ook al gepraat met de ouders van De Gelder. Zij zijn "gechoqueerd en totaal emotioneel ondersteboven" van de gruweldaden van hun zoon. Ze hebben er mogelijk ook een verklaring voor, maar Haentjes wil daar voorlopig nog niets over kwijt.
Maandagochtend heeft De Gelder voor het eerst gepraat. "Hij is niet langer doofstom zoals de voorbije dagen, maar hij heeft tegenover de politie nog niet over de feiten zelf gesproken", zegt Du Four. In de loop van de dag is hij ook opnieuw beginnen eten. De Gelder had dat sinds zijn arrestatie geweigerd. Dinsdag beslist de raadkamer over zijn verdere aanhouding.
Bloedbad
Vrijdagvoormiddag heeft Kim De Gelder in kinderdagverblijf Fabeltjesland in Sint-Gillis een bloedbad aangericht. Hij stak er een tiental kinderen neer. Een opvoedster en twee baby's overleefden de steekpartij niet. De Gelder had tijdens zijn arrestatie ook adressen van andere kinderdagverblijven op zak, waaronder die van Zonneschijn en Peuterland in Dendermonde.
Gesteld (en dat wens ik jou of wie dan ook voor alle duidelijkheid niet toe) dat jouw kind ooit dergelijke vreselijke daden pleegt, ga je die dan ook zelf (consequent) aan diezelfde hoogste boom opknopen?quote:Op maandag 26 januari 2009 23:07 schreef blueangel_ het volgende:
Voor mijn part knopen ze 'm aan de hoogste boom op
Ons wetsysteem kennende loopt die binnen 15 jaar weer vrolijk vrij rond
Ik zou hoogstwaarschijnlijk niet eens met mezelf meer kunnen levenquote:Op maandag 26 januari 2009 23:13 schreef Masanga het volgende:
[..]
Gesteld (en dat wens ik jou of wie dan ook voor alle duidelijkheid niet toe) dat jouw kind ooit dergelijke vreselijke daden pleegt, ga je die dan ook zelf (consequent) aan diezelfde hoogste boom opknopen?
nee hij kan het beter nog en keer doenquote:Op maandag 26 januari 2009 23:13 schreef Masanga het volgende:
[..]
Gesteld (en dat wens ik jou of wie dan ook voor alle duidelijkheid niet toe) dat jouw kind ooit dergelijke vreselijke daden pleegt, ga je die dan ook zelf (consequent) aan diezelfde hoogste boom opknopen?
quote:Belgische verdachte wil meewerken
De man die ervan verdacht wordt vrijdag in een crèche in het Belgische Dendermonde twee baby's en een leidster te hebben doodgestoken, wil meewerken aan het onderzoek. Zijn advocaat heeft dat maandagavond gezegd na het bezoeken van zijn cliënt in de gevangenis van Brugge.
Volgens de raadsman heeft de 20-jarige man geen motief voor zijn daad. ,,Hij begrijpt dat hij iets onmenselijks heeft gedaan. Ik denk dat hij spijt heeft. Hij zegt dat ook, maar het is te sterk om te zeggen dat hij tot inkeer gekomen is'', aldus de advocaat.
Kim De Gelder, uit Sinaai, bij Sint-Niklaas, bracht vrijdagochtend twee baby's en een 54-jarige vrouw om het leven toen hij in het wilde weg met een mes begon te steken op de babyafdeling van het kinderdagverblijf. Hij verwondde ook tien andere kinderen en twee begeleiders. Hij vluchtte met een fiets en werd later opgepakt. Justitie verdenkt de man er ook van dat hij een week eerder een bejaarde vrouw in Beveren heeft doodgestoken.
(ANP)
Godverdikke, leer eens lezen zeg. Ik zeg toch niet ten allen tijde, waar mee ik bedoel dat het nioet boven alles moet staan en je er alles voor opzij moet zetten...quote:Op maandag 26 januari 2009 18:40 schreef Shitney het volgende:
[..]
Waar moeten ze dan wel naar streven? Naar ongezond en instabiel in het leven staan?![]()
Nogmaals: Lezen! Ik zeg dat mensen graag willen dat een dader van zulke acties overduildeijk een "aparte"is, iemand die in veel opzichten afwijkt omdat het anders moeilijk te bevatten is. Ted Bundy was sociaal niet onaangepast en behoorlijk populair bij de dames. Ook niet echt een modelmeneer, dacht ik zoquote:[..]
![]()
Ik geloof absoluut niet dat babies afslachten en bejaarden omleggen in ieder mens zit. En als jij dat ook niet gelooft, waarom geloof je dan wel dat de dader géén sociaal onaangepast monster is en géén freak is? Zijn daden hebben op zichzelf al bewezen dat hij dat is.
quote:Advocaat
De Gelder kreeg maandag de ervaren Jaak Haentjes uit Lokeren als advocaat toegekend. Hij kan later zelf nog wel een andere advocaat kiezen. Haentjes had maandag ook al gepraat met de ouders van De Gelder. Zij zijn "gechoqueerd en totaal emotioneel ondersteboven" van de gruweldaden van hun zoon. Ze hebben er mogelijk ook een verklaring voor, maar Haentjes wil daar voorlopig nog niets over kwijt.
Ik zou hem persoonlijk zijn nek omdraaien.quote:Op maandag 26 januari 2009 23:13 schreef Masanga het volgende:
[..]
Gesteld (en dat wens ik jou of wie dan ook voor alle duidelijkheid niet toe) dat jouw kind ooit dergelijke vreselijke daden pleegt, ga je die dan ook zelf (consequent) aan diezelfde hoogste boom opknopen?
Ja, en ik vind dat echt een hele bizarre houding voor een ouder. Het lijkt mij evident dat gezond en stabiel in het leven staan wél boven alles zou moeten staan en dat je je kinderen inderdaad zou moeten opvoeden dat ze daar te allen tijde naar streven. Dat jij een soort complex hebt mbt prestaties is jouw probleem, en het lijkt me niet dat je dat op je kinderen zou moeten afwentelen. Gezonde relaties kunnen onderhouden, een gezond zelfbeeld hebben, plezier en voldoening uit het leven halen zijn toch de meest basale waarden voor een gelukkig leven? Dat bedoelde ik met succesvol in het leven staan, dat heb ik ook expliciet uitgelegd toen jij ging steigeren omdat je het woord succesvol las, en om dan te zeggen dat je daar niet te allen tijde naar zou moeten streven is gewoon dom gelul.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 08:00 schreef DivineJester het volgende:
[..]
Godverdikke, leer eens lezen zeg. Ik zeg toch niet ten allen tijde, waar mee ik bedoel dat het nioet boven alles moet staan en je er alles voor opzij moet zetten...
[..]
Deze man is overduidelijk een aparte. Ted Bundy is ook overduidelijk een aparte. Elke seriemoordenaar is een aparte, anders waren we het allemaal wel. Daar is niets moeilijks te bevatten aan, iedereen die babies afslacht is gek.quote:Nogmaals: Lezen! Ik zeg dat mensen graag willen dat een dader van zulke acties overduildeijk een "aparte"is, iemand die in veel opzichten afwijkt omdat het anders moeilijk te bevatten is. Ted Bundy was sociaal niet onaangepast en behoorlijk populair bij de dames. Ook niet echt een modelmeneer, dacht ik zo
mwah, hij komt tot zover niet over als een advocaat die kost wat kost zijn client gaat verdedigen... maar goed, we shall see...quote:Op dinsdag 27 januari 2009 10:09 schreef Re het volgende:
de advocaten praat is al begonnen... "ik denk...", "mogelijke verklaring..." de zielige dader profilering...
quote:Op dinsdag 27 januari 2009 09:21 schreef Shitney het volgende:
[..]
Ja, en ik vind dat echt een hele bizarre houding voor een ouder. Het lijkt mij evident dat gezond en stabiel in het leven staan wél boven alles zou moeten staan en dat je je kinderen inderdaad zou moeten opvoeden dat ze daar te allen tijde naar streven. Dat jij een soort complex hebt mbt prestaties is jouw probleem, en het lijkt me niet dat je dat op je kinderen zou moeten afwentelen. Gezonde relaties kunnen onderhouden, een gezond zelfbeeld hebben, plezier en voldoening uit het leven halen zijn toch de meest basale waarden voor een gelukkig leven? Dat bedoelde ik met succesvol in het leven staan, dat heb ik ook expliciet uitgelegd toen jij ging steigeren omdat je het woord succesvol las, en om dan te zeggen dat je daar niet te allen tijde naar zou moeten streven is gewoon dom gelul.
[..]
Gek zijn en er gek uitzien is natuurlijk niet hetzelfde, maar dat weiger je te onderkennen geloof ik. Ik zeg nergens dat deze meneer, of Bundy, normale mensen zijn. Natuurlijk zit er iets "behoorlijk" fout in hun denkwereld, maar ik geef enkel aan dat mensen gaan zoeken naar a-normale kenmerken bij zulke figuren omdat de werkelijkheid, namelijk dat het ook gewoon mensen zijn die je op straat niet na zou kijken, die gewoon bij je in de straat kunnen wonen zonder dat je door hebt dat ze "anders"zijn, zonder dat je aan uiterlijke kenmerken kunt zien dat het onderhuids broeit, beangstigend is. ook voor jou blijkbaar, want je beweert meteen dat zijn ogen al "op gek" staan. Ik zeg, er lopen legio van zulke jongens in deze wereld, qua uiterlijk, en als je ze tegenkomt kijk je niet op of om. Gelul dat je aan zijn ogen ziet dat hij niet helemaal zuiver is. Je maakt dat er nú van, nu je weet dat de stoppen zijn doorgeslagen en hij kleine kinderen heeft vermoord. Achteraf dus.quote:Deze man is overduidelijk een aparte. Ted Bundy is ook overduidelijk een aparte. Elke seriemoordenaar is een aparte, anders waren we het allemaal wel. Daar is niets moeilijks te bevatten aan, iedereen die babies afslacht is gek.
zo vond ik hem op de radio inderdaad ook niet overkomen: meteen benadrukken wat voor tragedie het één en ander is, niet over mogelijk verzachtende omstandigheden (als die er al zijn) praten e.d.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 10:26 schreef charleen het volgende:
[..]
mwah, hij komt tot zover niet over als een advocaat die kost wat kost zijn client gaat verdedigen... maar goed, we shall see...
bron: hln.bequote:"Psychiater vond gedwongen opname De Gelder niet nodig"
HLN update Kim De Gelder, de dader van de steekpartij in het kinderdagverblijf Fabeltjesland, heeft een zware depressie gehad. De jongeman zou al sinds zijn vijftiende psychische problemen hebben en hoorde soms stemmen in zijn hoofd. De jongste maanden was zijn toestand zwaar verslechterd. Dat verklaarde zijn raadsman Jaak Haentjens vandaag.
Ouders vroegen opname
De ouders van Kim De Gelder hebben een aantal jaren geleden al gevraagd dat hun zoon in de psychiatrie zou worden opgenomen omdat hij bizar gedrag vertoonde. "Dat is niet gebeurd omdat hij een behandeling heeft gevolgd", zegt Haentjens. "Een psychiater oordeelde toen dat een gedwongen opname niet nodig was. Hij hoorde toen stemmen in zijn hoofd."
"Of dat op het moment van de feiten ook zo was heeft hij niet gezegd", vervolgt De Gelders advocaat. "Hij weet niets meer van die drie, vier uur in Dendermonde. Er zijn aanwijzingen dat hij een geestesafwijking heeft, maar dat zal het psychiatrisch verslag moeten uitmaken. Op zijn 15, 16 jaar heeft hij een zware depressie gehad en vertoonde hij al bizar gedrag."
Aanhouding bevestigd
Vandaag is De Gelder in Dendermonde voor de raadkamer verschenen in het bijzijn van zijn advocaat. Zoals verwacht besliste de raadkamer dat hij aangehouden blijft naar aanleiding van de steekpartij in kinderdagverblijf Fabeltjesland in Sint-Gillis-Dendermonde. De Gelder werd echter (nog) niet in verdenking gesteld voor de dodelijke steekpartij in Vrasene waarbij een bejaarde vrouw om het leven kwam.
De 20-jarige jongeman uit Sinaai werd afgeschermd van de pers bij zijn verschijning voor de raadkamer. Volgens de VRT-nieuwsdienst droeg De Gelder een donkere bril en een geluidswerende koptelefoon.
Haentjens liet gisterenavond na een gesprek met zijn cliënt weten dat die laatste geen motief had voor de steekpartij en dat hij zou meewerken met het gerecht. Haentjens zei ook dat zijn cliënt hem gezegd had spijt te hebben.
Sjeesus, leer zelf eens lezen. Ik heb van meet af aan gezegd dat hij er zo gewoon uitzag, knuffelbaar zelfs, eerder zielig dan gevaarlijk, weliswaar als een kneusje en een labieltje, maar zeker niet gevaarlijk. Iemand anders zei dat hij er gek uitzag, gevaarlijk gek en dat ze dat in zijn ogen zag, en daar begon de discussie mee, ik sprak dat juist tegen. Wat mij betreft is de discussie met jou ten einde, want je kan niet eens onthouden tegen wie je nou precies tekeer moet gaan.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 11:14 schreef DivineJester het volgende:
[..]
![]()
[..]
Gek zijn en er gek uitzien is natuurlijk niet hetzelfde, maar dat weiger je te onderkennen geloof ik. Ik zeg nergens dat deze meneer, of Bundy, normale mensen zijn. Natuurlijk zit er iets "behoorlijk" fout in hun denkwereld, maar ik geef enkel aan dat mensen gaan zoeken naar a-normale kenmerken bij zulke figuren omdat de werkelijkheid, namelijk dat het ook gewoon mensen zijn die je op straat niet na zou kijken, die gewoon bij je in de straat kunnen wonen zonder dat je door hebt dat ze "anders"zijn, zonder dat je aan uiterlijke kenmerken kunt zien dat het onderhuids broeit, beangstigend is. ook voor jou blijkbaar, want je beweert meteen dat zijn ogen al "op gek" staan. Ik zeg, er lopen legio van zulke jongens in deze wereld, qua uiterlijk, en als je ze tegenkomt kijk je niet op of om. Gelul dat je aan zijn ogen ziet dat hij niet helemaal zuiver is. Je maakt dat er nú van, nu je weet dat de stoppen zijn doorgeslagen en hij kleine kinderen heeft vermoord. Achteraf dus.
Punt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |