abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 23 januari 2009 @ 20:45:10 #1
178193 Juicyhil
Bekende FOK!ker
pi_65356007
Microsoft heeft kortgeleden het nieuwe Windows Live gepresenteerd. Windows Live is al sinds een tijdje een bundeling van gratis en openbare diensten van Microsoft.
Op Windows Live kun je o.a. een profiel maken, een weblog bijhouden, foto`s en bestanden uploaden, emailen (eerst was het Hotmail) etc.. Ik ga in de review een aantal van deze diensten testen en showen.

1 van de bedoelingen van Microsoft bij de presentatie van de nieuwe diensten is dat er meer online word gewerkt. Zoals dat je documenten en emails online bijhoud ipv op je pc zelf, ongeveer net als Google Docs. Als je denkt dat het alles is wat er nu al online is, dan heb je het mis want Microsoft blijft aan de lopende band nieuwe Windows Live diensten toevoegen.

Installatie

De installatie is zeer gemakkelijk en gaat ook vrij snel. Je kunt de installer hier downloaden en vervolgens kun je selecteren welke applicatie je wilt installeren.
Dan download de setup alle applicaties en installeert ze direct!



Messenger
Windows Live Messenger heeft ook een behoorlijke facelift ondergaan. Je kunt Messenger nu meer personaliseren en ook is het mede daardoor overzichtelijker geworden.



Bij het aanmelden kun je al meteen je avatar zien en je header, overigens moet je daarvoor wel al reeds op de desbetreffende pc zijn ingelogd.



Je kunt bovenin je eigen avatar instellen, je eigen nickname en daaronder nog een status neerzetten. Ook kun je WLM aan Windows Media Player koppelen en zo showen wat je op dat ogenblik luistert.
Tevens is het sinds deze nieuwe versie mogelijk om je favoriete contactpersonen boven aan de lijst te zetten, op deze manier zie je in 1 oogopslag of je beste vrienden online zijn of niet.



Je kunt een header van Windows Live selecteren, deze zien je contactpersonen ook als je in een conversatie zit.



En je kunt ook je eigen foto gebruiken als header. Alleen wel jammer dat je hem niet kan positioneren, dat zou het voor alle foto`s geschikt maken.



Onderin het venster kun je ook updates zien, als een contactpersoon bijvoorbeeld zijn avatar heeft veranderd lees je het daarin terug.

Windows Live start


Je kunt je eigen gepersonaliseerde startpagina maken en koppelen aan je Windows Live ID. Je kunt bijvoorbeeld updates van jouw Windows Live ID zien, je kunt je email direct checken en je kunt met een paar klikken naar andere Windows Live diensten. Je kunt ook hier weer je eigen header instellen, een avatar en je kunt nog wat foto`s uit je album op je startpagina tonen.



Windows Live profiel

Bij je Windows Live ID hoort ook een profiel, dit is er al heel lang maar ook dit heeft er aan moeten geloven. Het resultaat mag er zeer zeker wezen. Op een hyves-achtige manier kun je netwerken opbouwen en zo op die manier ook online een vriendenlijst kan opbouwen.
En ook hier komen de updates weer terug, maar dit van diegene waarvan het profiel is.



Ook kunnen bezoekers van je profiel een bericht achterlaten op de pagina.



Ook kun je een favoriete film of een favoriete muzikant invoeren, dit is echter vrij kaal. Verder dan de artiest, album en een omschrijving gaat het ook niet.



Windows Live Foto`s

Je kunt ook ook je eigen fotoalbums maken op Windows Live, in totaal kun je een 25 gb aan foto`s kwijt. Toch een stuk meer dan bij andere diensten zoals Flickr (waar je maar 100mb per maand kwijt kunt).



Je kunt voor je foto`s te uploaden online terecht, maar je kunt ook een programma downloaden waarmee je het direct van je camera naar je online fotoalbum kan uploaden.
Dit is Windows Live Photo Gallery, daarin kun je al je foto`s beheren en ze direct online zetten.
Het online zetten is heel eenvoudig, je logt in met je Windows Live ID, bovenin klik op Publiceren en alles word direct online gezet.



Wat wel jammer is, in Windows Vista zit ook al Windows Fotogallerie. Ik had liever een soort add-on daarvoor, ipv een identiek programma te installeren.

Windows Live Calendar

Windows Live Calendar is ook pas geintroduceerd, hierin kun je al je afspraken beheren. Je kunt ook contactpersonen uitnodigen voor die desbetreffende afspraak. Calendar is eigenlijk net ingericht zoals de Outlook agenda, deze is dan gratis te gebruiken.



Skydrive

Windows Live Skydrive is ook een nieuwe dienst van Windows Live. Met Skydrive krijgt 25gb aan opslagruimte, je kunt daar allerlei bestanden opzetten. Dat kunnen documenten zijn, liedjes enz..



Elk bestand kan tot 50 mb groot zijn die je upload op Skydrive. Tevens kun je voor een map rechten instellen. Je kunt zeggen dat iedereen die map mag zien, of alleen jij of je contactpersonen alleen.



Windows Live Weblog

Je kunt ook je eigen weblog bijhouden op je Windows Live Space, dit is eigenlijk net als normale weblogs, je kunt er nieuws op posten, plaatjes e.d..



Ook is er voor je weblog een desktop applicatie. Dat is namelijk Windows Live Writer, deze applicatie zorgt ervoor dat je je artikelen vanaf je eigen pc kan schrijven en direct upload naar je weblog.

Op dinsdag 9 augustus 2011 23:01 schreef SuperrrTuxxx het volgende:
Ik hou zoveel van jou, ik doe alles voor je! O+
pi_65356152
-weg: doe normaal. Als het je niet interesseert kan je ook weg blijven-

[ Bericht 75% gewijzigd door BrandX op 23-01-2009 21:02:40 ]
º¤ø„¸Hardcore ¸„ø¤º°
„ø¤º°¨UNITED!!``°º¤
from albania.
pi_65356289
Vergeet niet de bewegende persoonsafbeeldingen!

Je kan nu een bewegende .gif gebruiken als plaatje.

En ik heb gemerkt dat smileys niet meer verneukt worden, je kan nu direct FOK!smileys in WLM zetten zonder dat ze verneukt worden.
pi_65356324
En vergeet niet dat ongeacht het OS, WLM zal voor 95% zeker een foutmelding geven tijdens de install
  vrijdag 23 januari 2009 @ 20:54:30 #5
178193 Juicyhil
Bekende FOK!ker
pi_65356364
quote:
Op vrijdag 23 januari 2009 20:53 schreef jslavenburg het volgende:
En vergeet niet dat ongeacht het OS, WLM zal voor 95% zeker een foutmelding geven tijdens de install
Dus jij probeert 19 keer op Ubuntu, en uiteindelijk ga je toch maar naar Windows en daar doet ie het wel?
Op dinsdag 9 augustus 2011 23:01 schreef SuperrrTuxxx het volgende:
Ik hou zoveel van jou, ik doe alles voor je! O+
pi_65356403
quote:
Op vrijdag 23 januari 2009 20:54 schreef Juicyhil het volgende:

[..]

Dus jij probeert 19 keer op Ubuntu, en uiteindelijk ga je toch maar naar Windows en daar doet ie het wel?
Nee, bij windows deed hij het niet Zowel niet op een oude install, als clean install
pi_65356417
Een van de nadelen van photo gallery is dat je resolutie max 1600 * nog iets is, ze gaan dus lopen kloten aan je foto's en daar upload je ze niet voor .

Verder heeft de nieuwe messenger veel reclame en overbodige prut, wat 't geheel niet overzichtelijker maakt.

Het overal ineens ingelogd zijn en kunnen navigeren is wel een pluspunt , nice review!
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_65356868
quote:
Op vrijdag 23 januari 2009 20:55 schreef PietjePuk007 het volgende:
Het overal ineens ingelogd zijn en kunnen navigeren is wel een pluspunt , nice review!
Wat bedoel je met overal ineens ingelogd zijn?
pi_65356933
quote:
Op vrijdag 23 januari 2009 21:06 schreef Asgard het volgende:
Wat bedoel je met overal ineens ingelogd zijn?
Als 1x inlogt bij bijvoorbeeld www.live.com dan kan je naar mail.live.com of skydrive.live.com zonder opnieuw te hoeven inloggen .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_65356965
quote:
Op vrijdag 23 januari 2009 @ 20:55 schreef PietjePuk007 het volgende:
Een van de nadelen van photo gallery is dat je resolutie max 1600 * nog iets is, ze gaan dus lopen kloten aan je foto's en daar upload je ze niet voor .

Verder heeft de nieuwe messenger veel reclame en overbodige prut, wat 't geheel niet overzichtelijker maakt.

Het overal ineens ingelogd zijn en kunnen navigeren is wel een pluspunt , nice review!
A-Patch erover en hij ziet er een stuk beter uit
pi_65357025
quote:
Op vrijdag 23 januari 2009 21:08 schreef PietjePuk007 het volgende:

[..]

Als 1x inlogt bij bijvoorbeeld www.live.com dan kan je naar mail.live.com of skydrive.live.com zonder opnieuw te hoeven inloggen .
oo zo, thanks
pi_65357489
Ik vind de lay-out stukken beter dan de voorgangers van Windows Live Messenger. Ik heb tot nu toe alleen de mail en messenger gebruikt en deze werken erg goed.
pi_65359600
Hier het discussie topic
Windows Live Messenger 2009 (Offical Release)

en veel meer opties
pi_65373686
Mooie review Juicyhil. .
I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying.
pi_65882877
Zie Test het nieuwe Windows Live en win een webcam!! , je hebt een LifeCam gewonnen met deze review! .
I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')