Ik had mij er niet in verdiept, maar het klopt wat je zegt.quote:Op vrijdag 12 december 2008 11:29 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat gaat niet echt op omdat die bedrijven vooral buiten de UK verkopen.
Plot voor de grap eens de charts van Royal Dutch Shell en BP uit zoals ze genoteerd staan op de NYSE (in US$ dus). De correlatie is zeer sterk.
[ afbeelding ]
Nu BP in NY en BP in London:
[ afbeelding ]
Je ziet de koers van BP in £ stijgen als de £ daalt.
Jouw plan gaat alleen werken als je meer locale UK fondsen koopt.
Komende weken zelfs, als 't in dit tempo doorgaatquote:Op vrijdag 12 december 2008 22:13 schreef Emu het volgende:
[..]
Ik had mij er niet in verdiept, maar het klopt wat je zegt.
Ik denk trouwens dat de 1 pond / 1 euro grens nog wel zal worden getest de komende maanden.
quote:Pound 'buying less than a Euro'
The falling value of sterling means some are getting less than a euro for every pound when changing money, research by The Observer suggests.
After commission and handling fees were charged, customers at some airports got just 197.13 euros for £200 on Saturday.
Last week sterling fell close to 1.11 euros - but the commercial rate obtained by tourists is usually lower.
Worries that the UK economy would be among the hardest hit by the recession have dented the strength of the pound.
In addition, UK interest rates are at their lowest level since 1951, and are lower than those in the eurozone.
While a euro is worth about 89p now, it was worth 71p at its physical launch in 2002 (and 57p on foreign currency markets during its all-time low in 2000).
As the pound has moved close to parity with the euro, some analysts have raised the possibility of the UK adopting the single European currency.
Martin Slaney, head of derivatives at GFT Global Markets, said that the pound may fall further as economic woes continue.
"The 12 month outlook is pretty bleak for the pound," he said.
"The euro is becoming the darling of the currency market and there's no confidence in the pound and I would not be at all surprised if it hit parity with the euro and even fell a bit below that."
Exporter glee
The Conservatives and Liberals Democrats have said that the government is to blame for the collapse of the pound - saying that a decision to allow public borrowing to soar in order to fund tax cuts had dented economic confidence.
Chief secretary to the treasury, Yvette Cooper told the BBC that the the government was not planning to step in to support the pound, saying that attempts by previous administrations to target exchange rates had been unsuccessful.
Instead the government would continue to try to keep inflation under control and support the economy, she said.
"We have never had a policy of targeting the pound. Our policy has been to target inflation and that, I think, has been the right way. It has paid off over the last 10 or 11 years."
The research in The Observer found an exchange rate of 1.0532 euros to the pound on London's Oxford Street - meaning 18 euros cost £19.61 after a handling fee.
Customers at Travelex counters at Liverpool and Birmingham airports were getting 197.13 euros for £200. while those at the ICE Bureau at Luton airport received 199.63 euros for their £200.
Ms Cooper acknowledged that the pound's weakness meant British tourists were suffering as a result of sterling's weakness.
But she said that the low pound was also good for UK exporters whose goods become cheaper for customers in the eurozone.
And with trips to the UK becoming cheaper for visitors from Europe, some firms are hopeful that an increase in tourists will boost business.
quote:
is dat wel zoquote:"The euro is becoming the darling of the currency market
Het is ook de vraag of de eurosterkte blijft. De eurozone loopt kwa economische cyclus ook altijd wat achter op de USA en de UK. Het is wel zo dat de ECB een wat degelijker beleid voert. De FED en de BOE hebben al aangekondigd geld te gaan printen als ze de rente niet verder kunnen verlagen terwijl de ECB laat doorschemeren dat ze niet heel veel verder willen verruimen om problemen in de toekomst te voorkomen. Dat geeft natuurlijk wel meer vertrouwen in de munt.quote:Op zondag 14 december 2008 18:38 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
[..]
is dat wel zo![]()
Frankrijk en duitsland zijn toch ook in onrustig vaarwater gekomen de laatste tijd en daar zijn de eurolanden toch wel sterk afhankelijk van want bijna de helft van populatie woont en werkt daar
Het lijkt me dat je de dollar en het pond niet ook maar in de verste verte als gelijke gevallen kunt zien. De VS gaat verplichtingen aan in de grootste reservemunt ter wereld, die toevallig ook nog de munt is van het land zelf. Dat geeft het land enorme bewegingsvrijheid bij het aangaan van verplichtingen. De Britten gaan hun verplichtingen aan in een kleine munt die nauwelijks meer een rol als reservemunt speelt (en die rol zal de laatste maanden nog geringer zijn geworden) zodat het risico veel en veel groter is. Zowel voor de crediteuren van het VK als voor het VK als debiteur. Het is niet voor niets dat inmiddels zelfs McDonalds als kredietwaardiger wordt gezien dan de schatkist van het VK .quote:Op zondag 14 december 2008 19:00 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het is ook de vraag of de eurosterkte blijft. De eurozone loopt kwa economische cyclus ook altijd wat achter op de USA en de UK. Het is wel zo dat de ECB een wat degelijker beleid voert. De FED en de BOE hebben al aangekondigd geld te gaan printen als ze de rente niet verder kunnen verlagen terwijl de ECB laat doorschemeren dat ze niet heel veel verder willen verruimen om problemen in de toekomst te voorkomen. Dat geeft natuurlijk wel meer vertrouwen in de munt.
Helemaal mee eens.quote:Op zondag 14 december 2008 21:01 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het lijkt me dat je de dollar en het pond niet ook maar in de verste verte als gelijke gevallen kunt zien. De VS gaat verplichtingen aan in de grootste reservemunt ter wereld, die toevallig ook nog de munt is van het land zelf. Dat geeft het land enorme bewegingsvrijheid bij het aangaan van verplichtingen. De Britten gaan hun verplichtingen aan in een kleine munt die nauwelijks meer een rol als reservemunt speelt (en die rol zal de laatste maanden nog geringer zijn geworden) zodat het risico veel en veel groter is. Zowel voor de crediteuren van het VK als voor het VK als debiteur. Het is niet voor niets dat inmiddels zelfs McDonalds als kredietwaardiger wordt gezien dan de schatkist van het VK .
Behalve dan natuurlijk als dit gepaard gaat met een gierende inflatie in Engeland. Ik geloof namelijk niet zo heel erg in het VK als exportland. Ze produceren sowieso niet zoveel interessants meer en in het buitenland heeft men ook niet zoveel interesse om tegen welke prijs dan ook te kopen. En dan heb ik het nog niet gehad over het feit dat ze hun grondstoffen wel eerst moeten betalen tegen een ongunstigere koers. Dan gaat het pond gewoon de roetsjbaan op en is het ook voor carrytrade geen interessante valuta. Ik ken de situatie redelijk met het Turkse pond. Dat heeft nu ook z'n 'carry-trade', maar vooral omdat de TCMB de waarde van de turkse munt redelijk in stand weet te houden met interventies.quote:Op zondag 14 december 2008 21:33 schreef SeLang het volgende:
[..]
Helemaal mee eens.
Het enige 'lichtpuntje' dat ik nog zie voor de £ is paradoxaal genoeg het enorme overheidstekort dat nu gegenereerd wordt voor alle stimuleringsplannen en bailouts. Dat tekort wordt volgend jaar 8% van het GDP. Dit moet uiteindelijk toch tot veel hogere rente gaan leiden, wat de £ dan opnieuw interessant gaat maken voor carry trades. Maar de economie is dan natuurlijk helemaal toast. Ik vind dat ze levensgevaarlijk bezig zijn momenteel.
Amazon.co.uk doet nog aan verzendkosten, beter zijn thebookdesporitory.co.uk voor boeken en cdwow.com voor dvd's. Ik gebruikte eerst play.com, maar die heeft nog steeds een rate rond de 1.4. Heb ze eens gemaild waarom dat is, ben benieuwd of ik antwoord krijg.quote:Op zondag 14 december 2008 22:43 schreef Light het volgende:
Hmm... binnnenkort nog maar eens op Amazon.co.uk kijken of ze nog interessante dingen hebben. Net een boek gekocht, met zo'n 50% korting. En die koers is best leuk zo
Btw, voor defensieve fondsen met veel £ exposure zou je bijvoorbeeld kunnen kijken naar Tesco (supermarkten). Dat is DE dominante speler in de UK (~30% marktaandeel) en de omzet is vooral in £ (zijn wel ook internationaal flink aan het groeien).quote:Op vrijdag 12 december 2008 22:13 schreef Emu het volgende:
[..]
Ik had mij er niet in verdiept, maar het klopt wat je zegt.
Thebookdepository is alleen niet altijd goedkoper dan Amazon, zelfs niet als je de gratis verzendkosten in aanmerking neemt. Voordeel is wel dat Thebookdepository op de site de Amazonprijs er meestal naast vermeld.quote:Op maandag 15 december 2008 13:20 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Amazon.co.uk doet nog aan verzendkosten, beter zijn thebookdesporitory.co.uk voor boeken en cdwow.com voor dvd's. Ik gebruikte eerst play.com, maar die heeft nog steeds een rate rond de 1.4. Heb ze eens gemaild waarom dat is, ben benieuwd of ik antwoord krijg.
Overigens momenteel al weer 1.10894 op xe, dus nu ook 1.11 met afronding.
Inderdaad zeg, de dollar is ineens naar 1,366 gezakt vorige week nog 1,28 dacht ikquote:Op maandag 15 december 2008 18:45 schreef SeLang het volgende:
Ik gok dat dat kwam omdat de US$ vandaag door het putje ging en een hoop GBP/USD shortposities werden teruggedraaid.
[ afbeelding ]
Tja dat roep ik al een paar maanden; wat willen die Britten gaan exporteren en waarnaartoe?quote:Op maandag 15 december 2008 19:46 schreef SeLang het volgende:
Er zit nu op de BBC een 'expert' zonder met z'n ogen te knipperen te beweren dat die instortende £ alleen maar goed is
Nou, dat zal ie wel merken over een jaartje of twee.
idd de dollar en de euro kennen hun gelijkwaardige niet.quote:Op maandag 15 december 2008 19:53 schreef HiZ het volgende:
[..]
Tja dat roep ik al een paar maanden; wat willen die Britten gaan exporteren en waarnaartoe?
Wat ik overigens ook leuk vind is dat ik in het algemeen gelijk krijg over iets wat ik al sinds de invoering van de euro loop te beweren. Namelijk dat door het simpele bestaan van de euro je kunt verwachten dat de bewegingen op de valutamarkten heftiger zullen zijn dan in de situatie vóór de euro en dat kleine valuta's (als het pond, maar ook andere) steeds meer schade zullen oplopen in het ballet der olifanten (dollar-euro) .
gekoppeld aan de dollar en geen fuck waardquote:Op maandag 15 december 2008 20:20 schreef Sloggi het volgende:
Waarom speelt de Chinese Yuan eigenlijk zo'n kleine rol (geen rol?) in de valutamarkt? Of wordt die niet verhandeld?
En niet vrij verhandelbaarquote:Op maandag 15 december 2008 20:29 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
gekoppeld aan de dollar en geen fuck waard
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |