Hey daar ben ik ook geweest afgelopen weekquote:Op zaterdag 3 januari 2009 19:37 schreef Flaccid het volgende:
Net terug van 2 weken skiën in les sybelles! Super vet. Zou nog wat fotootjes posten.
Mja ik zal het wel aankijken, en na de vakantie en voor de volgende even laten waxxen. Gehele belag behandelen doe ik dan wel na mijn tweede vakantie.quote:Op maandag 5 januari 2009 19:37 schreef GenesiZ het volgende:
Je kan hem met gemak een nachtje laten waxen, en van 2x indoor gaat je wax niet flink achteruit. Ga lekker boarden en als je merkt dat hij heel langzaam wordt gooi je hem daar even voor 25 eur langs voor een beurt. Anders zou ik het na de vakantie lekker doen bij Duijvestein en hem netjes inpakken voor volgend jaar.
Welk dorpske zat je?quote:Op zondag 4 januari 2009 21:38 schreef Chicolate het volgende:
[..]
Hey daar ben ik ook geweest afgelopen week.
St Sorlin. In een gehorig huisje tegenover een bar waar wel iets mis moest zijn met de volumknoppenquote:
Ook st Sorlin. Jij zat dus tegenover de Yeti. Ik zat in een huisje in het gebouw Choseaux (B). Iets lager dan wat jij zat.quote:Op maandag 5 januari 2009 22:12 schreef Chicolate het volgende:
[..]
St Sorlin. In een gehorig huisje tegenover een bar waar wel iets mis moest zijn met de volumknoppen. En jij?
Hey ik ookquote:Op zondag 4 januari 2009 21:38 schreef Chicolate het volgende:
[..]
Hey daar ben ik ook geweest afgelopen week.
Ik ging zowiezo ook nieuw board en schoenen kopen.quote:Op maandag 5 januari 2009 23:45 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Hey ik ook.
Lekkere pistes gehad in Le Corbier.
Board is wel aan vervanging toe, evenals schoenen,
Waarom pas je ze niet? Te kort? Te lang? Te breed? Waaraan merkte je het vooral?quote:Op dinsdag 6 januari 2009 15:51 schreef Chicolate het volgende:
Als iemand hier nog interesse heeft in Burton Hail boots maat 26.5 ... ik pas ze dus niet en heb alsnog schoenen moeten huren. Waarvan het systeem brak was, en de laatste dag het inderdaad begaf.
Te klein. In de winkel zeiden ze dat het niet erg is als je tenen als je gaat staan tegen de rand komen, tijdens het boarden verschuift je voet naar achteren. Weet niet wat ik fout doe, maar mijn tenen kwamen juist vreselijk in de beknelling. Een halve dag volgehouden, toen kon ik wel janken van de pijn, moest ik iedere paar honderd meter gaan zitten omdat ik de pijn niet meer uithield, alles tintelde en klopte etc, heb de rest van de week nog pijn aan mijn tenen gehad. Geloof eigenlijk ook niet dat dit nog op te lossen is, dus gaan ze maar de verkoop in. Liefst had ik ze zelf gehouden, ze zijn verder zo fijnquote:Op dinsdag 6 januari 2009 18:13 schreef FlowDesign het volgende:
[..]
Waarom pas je ze niet? Te kort? Te lang? Te breed? Waaraan merkte je het vooral?
Het is trouwens wel rustig geweest in dit topic heel de kerstvakantie![]()
Hier in Eindhoven ligt sinds gisterochtend ong. 10cm sneeuw... krijg ik nóg meer zin om te gaan! Nog 2,5 week wachten!
tegenwoordig zijn alle boots toch met fast strap? (of hoe dat ook heet)quote:Op dinsdag 6 januari 2009 20:40 schreef Flaccid het volgende:
Ik wil graag nieuwe boots kopen. Heb alleen een schurfthekel aan veteren (en aan afwassen). Maar ik hoorde iets over softboots met van die klikdingen als op ski's. Zijn die er/goed? Ik wil een boot die veel steun geeft en makkelijk is aan te trekken.
Ik heb gele glazen, werken prima.quote:Op dinsdag 6 januari 2009 23:44 schreef CaLeX het volgende:
Ik en zelf trouwens op zoek naar een paar goede Goggles, ik heb nu oranje glazen (Sinner modelletje)
Maar als het mistig wordt zie ik niets meer. Wat voor kleur glazen kan ik dan het best erbij nemen?
Wordt trouwens gedragen icm een oneill helm (type onbekend)
15cmquote:Op donderdag 1 januari 2009 15:27 schreef Schuifpui het volgende:
Ik ga de 23e naar la Plagne, maar zoals het er nu naar uitziet wordt het niets, veel te weinig sneeuw en de komende twee weken wordt ook nauwelijks iets verwacht. Tot nu toe is elke dump helemaal aan mijn gebied voorbijgetrokken.Kan ik straks ook nog een board gaan huren, omdat ik anders m'n eigen board verneuk.
![]()
Tot nu toe eigenlijk alleen het eerste jaar dat ik op wintersport ging goede sneeuw gehad, ik kies echt elke keer het verkeerde gebied en de verkeerde tijd uit. En dan denk je eens wat hoger te gaan in een duurder en groter gebied, krijg je dit.![]()
Wat is nou eigenlijk de minimale sneeuwhoogte die je nodig hebt om goed te kunnen boarden, dus zonder diepe krassen op je board door allerlei steentjes op de piste?
quote:Op dinsdag 30 december 2008 21:22 schreef Basje_B het volgende:
[..]
Ik deed weg omdat het goed bod was.
En ik had wel geprobeerd de BTX maar ik mis me opstaande kanten.
Hopen dat kan verkopen en dan kan ik weer Bataleon terug kopen.
Nofi, maar moeten jullie het allebei niet wat meer tijd gunnen?quote:Op zaterdag 3 januari 2009 17:50 schreef GenesiZ het volgende:
[..]
Je mag je originele Bataleon terug kopen als je wilt, ik ben er zelf ook niet echt tevreden overIets te slap heb ik de laatste dagen gemerkt
4 daagjes mee geboard
Ik was er niet echt tevreden over (Ik had niet teveel gezopen). Op paden was hij erg nerveus en op ijs weinig tot geen grip. Ook het kantenwisselen ging niet echt zoals gewend met een veel stijvere plank. Ik denk dat ik over 3 weken als ik weer in de sneeuw zit maar zorg dat hij goed geslepen is bij duijvestein en meer met de stances ga klooien. Wellicht dat dat helpt.
Dat is inderdaad niet goed. Ze mogen een beetje tegen de voorkant aandrukken, maar als je door je knieen gaat (gewoon als je op de grond staat) zoals je bij snowboarden gaat, moeten ze er zeker niet tegen aan komen. Als dat wel het geval is moet je een maat groter nemen. Het kan ook zijn dat je juist heel weinig door je knieen gaat (zoals zo veel mensen) en dan krijg je dat effect uiteindelijk natuurlijk niet genoeg.quote:Op dinsdag 6 januari 2009 18:19 schreef Chicolate het volgende:
[..]
Te klein. In de winkel zeiden ze dat het niet erg is als je tenen als je gaat staan tegen de rand komen, tijdens het boarden verschuift je voet naar achteren. Weet niet wat ik fout doe, maar mijn tenen kwamen juist vreselijk in de beknelling. Een halve dag volgehouden, toen kon ik wel janken van de pijn, moest ik iedere paar honderd meter gaan zitten omdat ik de pijn niet meer uithield, alles tintelde en klopte etc, heb de rest van de week nog pijn aan mijn tenen gehad. Geloof eigenlijk ook niet dat dit nog op te lossen is, dus gaan ze maar de verkoop in. Liefst had ik ze zelf gehouden, ze zijn verder zo fijn. En nu op zoek naar een nieuw paar. Minstens maat 27, waarschijnlijk eerder 27,5.
Het ligt niet alleen aan het kleur glas. Goggles met enkele glazen hebben nou eenmaal een matig contrast verhogende werking. Brillen met dubbele glazen hebben dat nou eenmaal beter.quote:Op dinsdag 6 januari 2009 23:44 schreef CaLeX het volgende:
Ik en zelf trouwens op zoek naar een paar goede Goggles, ik heb nu oranje glazen (Sinner modelletje)
Maar als het mistig wordt zie ik niets meer. Wat voor kleur glazen kan ik dan het best erbij nemen?
Wordt trouwens gedragen icm een oneill helm (type onbekend)
Je board op z'n kant zetten in de bocht waardoor je in de sneeuw snijdt met de kant van je board. Als spoor laat je dan alleen maar een dun streepje achter omdat je niet roetscht (spreek uit: roetsjt). Om te carven heb je dus wel snelheid nodig in de bocht omdat je gebruik moet maken van de middelpuntvliedende kracht. Als je te langzaam gaat dan val je letterlijk omquote:Op woensdag 7 januari 2009 03:10 schreef berent het volgende:
Wat is dat carven nu eigenlijk? Hoor er vaak over en lees het regelmatig maar weet niet echt wat het nu precies is.
Eigenlijk horen je voeten niet te verschuiven in je schoen. Dus of je schoenen zijn te breed (te ruim) of je trekt ze gewoon niet strak genoeg aan.quote:En met die bocht waar je op je hakken leunt zit ik ook vaak met m'n tenen tegen de voorkant van m'n boot maar ik ervaar dit niet echt als vervelend ofzo.
Deze lui hebben hardboots, dat is echt om te carven. Zo extreem carven met een freestyleplank met softboots zal een stuk moeilijker gaan.quote:Op woensdag 7 januari 2009 13:55 schreef berent het volgende:
Heb even gezocht op carven op youtube, maar dan krijg je van die filmpjes als dit:
Nu draai ik vaak wel m'n bochten op de kanten alleen maak ik lang niet bochten met zo'n korte radius. Krijg simpelweg niet genoeg druk op m'n kanten om dit te kunnen doen, en als ik het dan toch probeer verliest m'n kant grip --> berent op de grond. Heeft dit dan mss weer te maken met het feit dat ik vrij korte boardjes heb en m'n bindingen vrij ver uit elkaar heb staan? Want dan moet ik bij m'n Idiom boardje dat maar eens veranderen om echt te carven (al lijkt me dit vrij suf maar dat terzijde).
@FlowDesign: M'n voeten verschuiven niet echt in m'n boots hoor, het is meer dat ze juist wat aan de kleine kant zijn (vind ik fijn, doe ik met alle schoenen) en ik m'n tenen bij die bocht naar boven uitstrek (beetje vage beschrijving) en dat ik er daardoor tegenaan kom.
Hoi tevebequote:Op donderdag 8 januari 2009 23:19 schreef tevebe het volgende:
Ieman hier ervaring met La Joue du Loup? Kreeg net een aanbieding om mee te gaan maar wil eerst even weten of het wel iets is? En of het ook wel iets voor beginners is.
aquote:Op woensdag 7 januari 2009 03:10 schreef berent het volgende:
Wat is dat carven nu eigenlijk? Hoor er vaak over en lees het regelmatig maar weet niet echt wat het nu precies is.
En met die bocht waar je op je hakken leunt zit ik ook vaak met m'n tenen tegen de voorkant van m'n boot maar ik ervaar dit niet echt als vervelend ofzo.
dat valt wel mee hoor. Dat zonnetje is er bij ons ook al dagen en het dooit van geen kant. Zelf -10 in het dal in de middag.quote:Op woensdag 7 januari 2009 09:02 schreef Fugie het volgende:
op je kanten boarden
Overigens ligt er in kitzbuhel ook maar een meter en daar wordt het ook zonnig en gaat het dooien :/
Dus hopelijk gaat het dan maar sneeuwen als ik er zit
Centrifugale krachten enzo heb ik ooit eens ergens op een opleiding geleeerdquote:Op woensdag 7 januari 2009 11:37 schreef FlowDesign het volgende:
[..]
Je board op z'n kant zetten in de bocht waardoor je in de sneeuw snijdt met de kant van je board. Als spoor laat je dan alleen maar een dun streepje achter omdat je niet roetscht (spreek uit: roetsjt). Om te carven heb je dus wel snelheid nodig in de bocht omdat je gebruik moet maken van de middelpuntvliedende kracht. Als je te langzaam gaat dan val je letterlijk om![]()
Je zult met een softboots boardje nooit zo kunnen carven zoals deze gasten doen.quote:Op woensdag 7 januari 2009 13:55 schreef berent het volgende:
Heb even gezocht op carven op youtube, maar dan krijg je van die filmpjes als dit:
Nu draai ik vaak wel m'n bochten op de kanten alleen maak ik lang niet bochten met zo'n korte radius. Krijg simpelweg niet genoeg druk op m'n kanten om dit te kunnen doen, en als ik het dan toch probeer verliest m'n kant grip --> berent op de grond. Heeft dit dan mss weer te maken met het feit dat ik vrij korte boardjes heb en m'n bindingen vrij ver uit elkaar heb staan? Want dan moet ik bij m'n Idiom boardje dat maar eens veranderen om echt te carven (al lijkt me dit vrij suf maar dat terzijde).
Als hij echt gebroken is maar er nog wel helemaal in zit zal hij echt niet bij het minste geringste af springen hoor. Als je een steen raakt is het natuurlijk vrij snel gedaan, maar gewoon op de piste rijden is vaak niet eens zo'n probleem.quote:Op donderdag 8 januari 2009 22:51 schreef pookiemastertje het volgende:
Godverrr vanmiddag bij mijn snowboardshop voor een slijp- en waxsessie geweest, blijkt dat mijn staalkant doormidden is (zit nog wel op zijn plek.....)
nadeel: morgen naar oostenrijk met een verrotte plank waar de staalkant bij minste of geringste eraf kan vliegen. hoop toch echt niet dat dat op volle snelheid gebeurd
voordeel: we mogen weer uit gaan kijken naar een nieuw plankje
Iemand misschien een alternatief voor een Burton Custom?
Niet dat ik die plank niet mooi vind, maar kijk ook graag verder dan alleen Burton
Mijn wensen zijn redelijk eenvoudig --> zoek een plank waar voor mij uitdaging in zit (6 jaar boardervaring)
Kom eigenlijk niet in het park alleen om piste af te snijden waar nodig
Wil mijn carve techniek wat meer aandacht gaan geven
miss wel handig om te weten: 1,80 m; 75 kg
Vol verwachting van suggesties
door jezelf klein te maken ben je stabieler en kan je makkelijker draaienquote:Op vrijdag 9 januari 2009 01:15 schreef berent het volgende:
O ok, dan kan ik dus wel aardig carven voor zover dat mogelijk is met m'n materiaal + stance etc, maak eigenlijk altijd zo m'n bochten tenzij de piste kutje is en het niet toelaat (maak vrij lange bochten en dat snelle kantewisselen gaat wel prima).
Alleen dat door de knieen gaan en weer omhoog komen, wat heeft dat voor nut. En als het nut heeft, hoe vertaal je dat naar een brede stance + duck?
wir brauchen schnee!quote:Op vrijdag 9 januari 2009 00:49 schreef Komakie het volgende:
[..]
dat valt wel mee hoor. Dat zonnetje is er bij ons ook al dagen en het dooit van geen kant. Zelf -10 in het dal in de middag.
Zo te zien bij Kitzbuhel wordt het niet veel warmer volgens snow-forcast.com
In ieder geval niet zo warm dat het gaat dooien.
maar het mag van mij ook wel gaan sneeuwen. Het is al meer dan een week geleden en toen viel er een laagje van 20cm max...
Ik heb net via ebay uk een nieuwe burton t6 besteldquote:Op donderdag 8 januari 2009 22:51 schreef pookiemastertje het volgende:
Godverrr vanmiddag bij mijn snowboardshop voor een slijp- en waxsessie geweest, blijkt dat mijn staalkant doormidden is (zit nog wel op zijn plek.....)
nadeel: morgen naar oostenrijk met een verrotte plank waar de staalkant bij minste of geringste eraf kan vliegen. hoop toch echt niet dat dat op volle snelheid gebeurd
voordeel: we mogen weer uit gaan kijken naar een nieuw plankje
Iemand misschien een alternatief voor een Burton Custom?
Niet dat ik die plank niet mooi vind, maar kijk ook graag verder dan alleen Burton
Mijn wensen zijn redelijk eenvoudig --> zoek een plank waar voor mij uitdaging in zit (6 jaar boardervaring)
Kom eigenlijk niet in het park alleen om piste af te snijden waar nodig
Wil mijn carve techniek wat meer aandacht gaan geven
miss wel handig om te weten: 1,80 m; 75 kg
Vol verwachting van suggesties
Kun je wel goed je board testen.quote:Op vrijdag 9 januari 2009 15:49 schreef Fugie het volgende:
ik zag gister het ??nieuwe?? park in mayrhofen, dat zag er wel slick uit
Snelle uitleg.quote:Op vrijdag 9 januari 2009 01:15 schreef berent het volgende:
O ok, dan kan ik dus wel aardig carven voor zover dat mogelijk is met m'n materiaal + stance etc, maak eigenlijk altijd zo m'n bochten tenzij de piste kutje is en het niet toelaat (maak vrij lange bochten en dat snelle kantewisselen gaat wel prima).
Alleen dat door de knieen gaan en weer omhoog komen, wat heeft dat voor nut. En als het nut heeft, hoe vertaal je dat naar een brede stance + duck?
Amen!quote:
Ik heb nog een Jam 161.....quote:Op vrijdag 9 januari 2009 15:19 schreef pookiemastertje het volgende:
thnx komakie en darkchylde
een burton t6 is helemaal uberplank maar btj duur 750 (460 via ebay is zeker goeie prijs)
zal eens rondkijken naar die bataleon the jam/rome flag en ride concept
miss mogelijk om ergens een stukje mee te rijden
heeft mayrhofen eigenlijk spots waar je boards kan testen of is dat die huur/koop combinatie?
Hoeveel planken koop jij per jaar? Hoeveel dagen per jaar rijd je er op?quote:Op zaterdag 10 januari 2009 00:09 schreef Komakie het volgende:
Vandaag voor het eerst op 2 Bataleon boardjes van volgend jaar gereden (ik weet eigenlijk niet of ik het mag zeggen maar goed)
Een nieuw modelletje (ben ff de naam kwijt) Echt directional boardje. Rijdt wel ok met bochten. Beetje setback erin waardoor het lekker soepeltjes gaat.
Ik heb ook een middagje op de nieuwe Enemy Light gereden. Ik denk dat ik nu al me board voor volgend jaar heb uitgezocht
Het is gewoon een Enemy maar dat lichter gemaakt en zo'n beetje elk mogelijke snufje zit erin. Hij moet ook tussen de 800 en de 900 euro gaan kosten, maar wat een bak.
Ik heb nog niet vaak zo'n lekker agressief board gereden. Super responsive. Gaat er vandoor voor je het weet. Lekker veel pop. Lekker licht om mee te spinnen. Aan de andere kant is hij ook niet zo belachelijk stijf dat er niet meer wat leuke jibtruukjes mee te doen zijn
Elke carvebocht die je in zet kom je 2x zo snel uit. Hij geeft zo ongelovelijk veel terug. Niet normaal meer. Ik werd er bijna bang van.
Hoewel me T.Rice een lekker freestyleplankje is, vind ik die Enemy Light wel een verschrikkelijk vette plank. Het is toch ff wat anders. Toen ik later op me T.Rice reed miste ik echt dat knallen. Als je dan weer ff gaat jibben en korte bochten rijden weet je weer waarom je die T.Rice heel goed kunt hebben, maar toch....Enemy Light
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |