Ik had het zelf niet beter kunnen omschrijvenquote:Op maandag 1 december 2008 16:31 schreef _Jeffrey_ het volgende:
Zoals Duur min of meer al zei heb je een automaat met een tragere karaktistiek nodig, de piekstroom is gewoon te groot. Ik denk dat je nu een B-karaktistiek hebt (staat op de automaat, bv B32), een C-karaktistiek zal de oplossing zijn.
Om dat zomaar mag hangt een beetje van de installatie af, maar ik vermoed dat het kan. Hoe lang denk je dat de draden zijn vanaf de groepenkast tot aan de compressor?
mhwaa, ik weet het niet, heb een dure schroecompressor die 1000 ltr p/min levert, en jij biedt als alternatief een samenhangsel van oude koelkastmotoren aan?quote:Pak de compressors uit 3 of 4 oude koelkasten en monteer die.
Prima vermogen, kun je eventueel ook nog getrapt laten inspringen en .... heerlijk stil.
Dat ligt aan de voorliggende installatie, maar ervan uitgaande dat je installatie eerder correct gedimensioneerd was, heb je nu een installatietechnische doodzonde begaan.quote:Op maandag 1 december 2008 18:38 schreef Extra300s het volgende:
Eerst zaten 25A automatische zekeringen in de kast, die vlogen er direct uit, nu heb ik die vervangen door de 32A, kan dat problemen opleveren, oftewel brandgevaar of zo?
Mogelijk brandgevaar idd. Maar daar hebben we echt meer gegevens voor nodig.quote:Op maandag 1 december 2008 18:38 schreef Extra300s het volgende:
Eerst zaten 25A automatische zekeringen in de kast, die vlogen er direct uit, nu heb ik die vervangen door de 32A, kan dat problemen opleveren, oftewel brandgevaar of zo?
Nou ja, doodzonde, het is in mijn ogen onverstandig om zomaar beveiligingen te verzwaren omdat ze in jouw ogen onterecht aanspreken.quote:Op maandag 1 december 2008 21:01 schreef Extra300s het volgende:
Doodzonde, maar dan wel met gemengde gevoelens, van de ene kant ben ik superblij dat de compressor loopt, en van de andere kant ben ik natuurlijk ook niet de idioot die zonder na te denken iets doet. Soms impulsief, alleen om te kijken of het werkt, werkt het dan eindelijk, moet ik wel weten of het daadwerkelijk geen doodzonde is die ik begaan heb.
Ik kom hier mogen tegen de avond aan, nog op terug.quote:Op maandag 1 december 2008 21:17 schreef Duvel het volgende:
[..]
Nou ja, doodzonde, het is in mijn ogen onverstandig om zomaar beveiligingen te verzwaren omdat ze in jouw ogen onterecht aanspreken.Maar met kennis van de installatie die er voor ligt, kun je kijken of de boel nog selectief is en of de beveilgiing ook nog voldoende is om je leidingen tegen overbelasting te beschermen. Ik denk dat een Vonkenboer bijvoorbeeld met jouw gegevens wel iets zinnigs kan zeggen.
ben je nou een vakidioot of niet?quote:Op maandag 1 december 2008 22:14 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Ik kom hier mogen tegen de avond aan, nog op terug.
Om om kwart over 10 sávonds nog een complete kabelberekening te gaan doen gaat mij iets te ver
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |