Ik heb een MLO-diploma richting analytische chemie. Na mijn school ben eerst een paar maanden werkloos geweest. Daarna heb ik een aantal tijdelijke baantjes gehad. Waaronder het afwegen van chemicaliën. Verder heb ik een jaar monstervoorbereiding gedaan. De afgelopen twee jaar heb ik een klein beetje ervaring opgedaan met analyseren van monsters en het werken met apparatuur. Verder registeerde ik ook monsters.quote:[quote]Op maandag 1 december 2008 19:42 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Ik zou zeggen, doe dat niet, maar ik weet dat het moeilijk is om als je in zo'n negatieve spiraal zit er weer uit te komen. Maar blijf vooral doorgaan
[..]
Wat voor diploma heb je en wat heb je in die vier jaar gedaan?
[..]
Dat is makelijker gezegd dan gedaan. Maar toch ga ik het proberen.quote:Meer begrip krijg je als je laat zien ondanks je tekortkomingen iets te betekenen voor het bedrijf. Probeer gewoon bij het sollicitatiegesprek te verzwijgen wat jij zoal denkt dat er niet goed aan je is. Als dat na verloop van tijd toch naar boven komt, maakt het minder uit als je al hebt laten zien wat je kan.
[..]
Doe dat niet. Als je erin gelooft dat je gebrek aan zelfvertrouwen je zal blijven achtervolgen, dan is dat ook zo. Accepteer het niet als een vaststaand, onveranderlijk feit dat je niet in jezelf gelooft. Je kunt meer zelfvertrouwen krijgen. Geloof me, ik weet dat het kan, want ik was vroeger ook erg onzeker en ik heb ook meer zelfvertrouwen gekregen. Ik zou willen dat ik een formule voor je had voor meer zelfvertrouwen, maar die is er niet, helaas. Ik kan je alleen aanraden om eens 'ja' te zeggen of dingen te doen die je eigenlijk niet goed durft. Houd je gewoon voor dat het niet uitmaakt of het goed gaat of niet; het feit dat je het doet terwijl je het vroeger niet had gedurfd, is al een overwinning.
Ik wens je veel sterkte. Het is niet makkelijk, maar je zult je zoveel beter voelen als je over een paar jaar op jezelf kan terugkijken en kan zeggen dat je zoveel vooruit bent gegaan.
Hoe komt het dat je met analyseren zo weinig ervaring hebt opgedaan?quote:Op maandag 1 december 2008 20:27 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ik heb een MLO-diploma richting analytische chemie. Na mijn school ben eerst een paar maanden werkloos geweest. Daarna heb ik een aantal tijdelijke baantjes gehad. Waaronder het afwegen van chemicaliën. Verder heb ik een jaar monstervoorbereiding gedaan. De afgelopen twee jaar heb ik een klein beetje ervaring opgedaan met analyseren van monsters en het werken met apparatuur. Verder registeerde ik ook monsters.
Mijn werkervaring is dus vooral in de ondersteunde taken en niet in het analyseren van monsters. Terwijl mijn ambitie vooral in het analyseren van monsters ligt. Dat is een van de redenen waarom ik daar weg te gaan. Bij dat bedrijf waar ik ontslagen ben dacht ik dat ik een nieuwe kans kreeg om mijn verder te ontwikkelen.
Iemand in mijn situatie zou veel meer ervaring met het analyseren. Maar dat heb ik niet. Dus veel bedrijven willen mij niet omdat ik gewoon weg geen ervaring genoeg heb.
quote:Dat is makelijker gezegd dan gedaan. Maar toch ga ik het proberen.
Globaal kan je dan nog wel over bepaalde dingen praten toch, zonder er te diep op in te gaan? En mensen die dat soort dingen doen zou ik evengoed niet al te serieus nemen.quote:Op maandag 1 december 2008 18:09 schreef sander-3 het volgende:
[..]
Ja, nou..., bij mij is het meer zo dat ik niet wil dat dit tot in de oneindigheid in Google blijft staan, en dan zo aan mijn naam te koppelen is. Heb dat gezeik wel eerder meegemaakt, en ik wil gewoon niet dat mijn omgeving alles wat ik hier meld kan lezen. Via Google.
Dat heb ik dus al eens vaker gehad.. bij mensen die dan op een vrijdag avond niks te doen hebben en dan je naam eens invullen bij Google. Krijg je weer van zulke reacties van 'Zo.. dus jij zegt dit en dit en dit![]()
![]()
' .
![]()
En al helemaal omdat ik normaal praktisch niks uit mezelf zeg, laat staan dit soort dingen.. snap je..![]()
Dus ik wil daar gewoon een klein beetje mee oppassen. Het liefst zou ik ook mijn nickname veranderen maar dat doen ze hier bij fok weer niet.![]()
Ja.. dat is wel zo.quote:Op maandag 1 december 2008 23:15 schreef S95Sedan het volgende:
tvp
[..]
Globaal kan je dan nog wel over bepaalde dingen praten toch, zonder er te diep op in te gaan? En mensen die dat soort dingen doen zou ik evengoed niet al te serieus nemen.
Ik heb weleens gevraagd of ik door kon groeien en meer de kant op van het analyseren. Als antwoord kreeg ik nee zo lang er niemand weg gaat dan veranderd er niks. En bij die functie was het ook nooit de bedoeling dat ik dat, dat zou gaan doen.quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:58 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Had je dat niet kunnen eisen dan?
Het is eigenlijk heel simpel: jij belt je vorige werkgever en je zegt dat als hij je zo graag terug wil hebben, dat hij je dan de kans moet geven om voldoende werkervaring op te doen in analyseren. Als hij dat niet wil, dan zeg je nee. Als hij ja zegt en nee doet, dan vertrek je weer. Jouw voormalig werkgever gaat eisen dat je blijft? Kom nou zeg. Jij bent nu in een positie om te gaan eisen. Hij wil je terug en jij weet niet zeker of je er nog wil werken, maar misschien wordt de keuze wat makkelijker als hij je wat dingen aanbiedt. Hij belt jou met de vraag of je terug wil komen; dat betekent dat je wat waard bent voor hem! Benut datquote:Op dinsdag 2 december 2008 15:37 schreef tijnbrein het volgende:
Ik heb weleens gevraagd of ik door kon groeien en meer de kant op van het analyseren. Als antwoord kreeg ik nee zo lang er niemand weg gaat dan veranderd er niks. En bij die functie was het ook nooit de bedoeling dat ik dat, dat zou gaan doen.
Verder was het bij mijn vorige werkgever de bedoeling dat ik vooral ondersteunde taken deed zoals de monsters in het apparaat zetten en op de startknop drukken de gegevens verwerken was dan weer de taak van andere die een hogere functie hadden.
Ook leuk mijn voormalig werkgever belt net met de vraag of ik terug wil komen.
Nu weet ik niet wat ik goed wat ik hier van moet denken. Ik ben daar niet zonder reden weg gegaan. En als ik terug ga is dit natuurlijk ook niet goed voor mijn imago. Maar aan de andere kant dan heb ik wel weer werk.![]()
Hoe dan ook. Het is lastig. Terug gaan en dan weer werk hebben. Met als voordeel dat ik al de werkzaamheden al ken. Maar terug gaan naar iets wat niet leuk is/was. En het contact dat ik nog heb met collega's is het alleen maar vervelender geworden daar. Het feit dat sommige collega's mijn raar gaan aankijken en gaan pesten omdat het niet gelukt is om ander werk te vinden. Dat mijn voormalig werkgever nu gaat eisen dat ik blijf.
Ik denk er over na. De enige reden dat ze mij gebeld hebben is dat ze geen mensen kunnen vinden voor die functies. Er staan nog 5 of 6 plaatsen open bij dat bedrijf. En tot nu toe is er een sollicitant geweest die is afgewezen omdat zij niet geschikt was. Verder willen er nog meer mensen weg. Van zeker 5 collega weet dat ze ook weg willen. En een paar willen misschien wel weg maar kunnen niet omdat ze te veel verdienen. Misschien kan ik deze positie benutten om te proberen hogerop te komen. Maar ik weet in hoevere zij daarin mee willen gaan.quote:Op dinsdag 2 december 2008 16:04 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Het is eigenlijk heel simpel: jij belt je vorige werkgever en je zegt dat als hij je zo graag terug wil hebben, dat hij je dan de kans moet geven om voldoende werkervaring op te doen in analyseren. Als hij dat niet wil, dan zeg je nee. Als hij ja zegt en nee doet, dan vertrek je weer. Jouw voormalig werkgever gaat eisen dat je blijft? Kom nou zeg. Jij bent nu in een positie om te gaan eisen. Hij wil je terug en jij weet niet zeker of je er nog wil werken, maar misschien wordt de keuze wat makkelijker als hij je wat dingen aanbiedt. Hij belt jou met de vraag of je terug wil komen; dat betekent dat je wat waard bent voor hem! Benut datEn negeer collega's die zich gedragen als kleuters. Als zij zich zo gedragen, dan heb je hen toch niet nodig?
Ik weet niet waarom er zoveel weg willen (zelfde reden als jij?), maar als jouw voormalige werkgever vraagt of je terug wilt komen, vraag dan om de voorwaarde die jij wilt (namelijk doorgroeimogelijkheden, of op zijn minst bijscholing ofzo)quote:Op dinsdag 2 december 2008 17:14 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ik denk er over na. De enige reden dat ze mij gebeld hebben is dat ze geen mensen kunnen vinden voor die functies. Er staan nog 5 of 6 plaatsen open bij dat bedrijf. En tot nu toe is er een sollicitant geweest die is afgewezen omdat zij niet geschikt was. Verder willen er nog meer mensen weg. Van zeker 5 collega weet dat ze ook weg willen. En een paar willen misschien wel weg maar kunnen niet omdat ze te veel verdienen. Misschien kan ik deze positie benutten om te proberen hogerop te komen. Maar ik weet in hoevere zij daarin mee willen gaan.
Over die collega's daar heb je gelijk in. Laat ze maar praten.
Als ze zo staan te springen om werknemers, is dat extra reden om eens goed op je strepen te staan.quote:Op dinsdag 2 december 2008 17:14 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ik denk er over na. De enige reden dat ze mij gebeld hebben is dat ze geen mensen kunnen vinden voor die functies. Er staan nog 5 of 6 plaatsen open bij dat bedrijf. En tot nu toe is er een sollicitant geweest die is afgewezen omdat zij niet geschikt was. Verder willen er nog meer mensen weg. Van zeker 5 collega weet dat ze ook weg willen. En een paar willen misschien wel weg maar kunnen niet omdat ze te veel verdienen. Misschien kan ik deze positie benutten om te proberen hogerop te komen. Maar ik weet in hoevere zij daarin mee willen gaan.
Over die collega's daar heb je gelijk in. Laat ze maar praten.
Lange post? Valt wel mee i.v.m. andere hierquote:Op woensdag 3 december 2008 12:25 schreef oceanpony het volgende:
Heb een vraagje: Ben begin dit jaar door de huisarts naar de psychiater gestuurd op verdenking van een autisme spectrum stoornis. De psych zei: Ik zie niks autistisch in jou. Ik dacht dat hij daar een duidelijke reden voor had, maar later hoorde ik dat hij niet zo gelooft in die "spectra". Nou weet ik niet of hij niet in de aandoening op zich gelooft of in de benaming ervan. Ik geloof er in elk geval wel in......
Nou ben ik gediagnosiceerd met ADD en persoonlijkheidsproblematiek (zoals bang voor nieuwe dingen, me niet aan mensen kunnen hechten, me niet kunnen openen, emoties niet kunnen tonen etc). Ik heb kort geleden ritalin geprobeerd maar dat was tot nu toe geen succes.
Twee familieleden van mij zijn kort geleden gediagnosticeerd met het Syndroom van Asperger en één van de twee heeft ook licht ADHD. Nou is mijn vraag: Kan enorme drukte in je hoofd ook veroorzaakt worden door Asperger? Kun je ook Asperger hebben als je figuurlijk taalgebruik wel goed begrijpt en als je niet veel moeite hebt om bij mensen hun gezichtsuitdrukking te lezen?
Ik heb wel veel moeite met communicatie. Soms weet ik niet wat mensen nou precies bedoelen, maar dat zou ook wellicht ook door ADD verklaard kunnen worden of door de problemen die ik inmiddels heb met mijn zelfvertrouwen.
Ik ben gewoon erg bang, dat ik wellicht óf alleen Asperger heb en géén ADD of een combinatie van beiden.
Ik ben erg graag alleen, heb moeite met contacten leggen, ben erg nerveus voor nieuwe dingen, raak in paniek als ik de weg niet weet, ik zie het overzicht allemaal niet, heb erg beperkte interessen, ben erg serieus vergeleken met leeftijdgenoten en ben zéér geremd. Je zult mij niet gauw in de apres-ski bar zien hoor haha.
Tot nu toe heb ik altijd gedacht dat dit alles door mijn ADD kwam, maar ik begin toch erg te twijfelen....
sorry, voor de lange post.....
Bedankt voor je antwoord! Die betreffende psychiater die ADD heeft vastgesteld doet alleen diagnostiek, dus hij heeft me doorverwezen naar een plek die gespecialiseerd is in neuro-psychiatrie. Daar wilden ze mij testen op ASS, waarschijnlijk vanwege die bovengenoemde klachten. Ik was ervan overtuigd dat die vorige psych dacht dat ik het zeker weten niet had, dus ik heb het even afgeslagen. In het vorige onderzoek ben ik er (volgens de gegevens in het dossier, die niks zeggen over ASS) niet op getest.quote:Op woensdag 3 december 2008 14:18 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Lange post? Valt wel mee i.v.m. andere hier
Die diagnose ADD, wie heeft die gesteld? Diezelfde psycholoog die weinig waarde hecht aan PDD-NOS/Asperger? Kan je die psycholoog op papier laten zetten waarom het volgens hem/haar géén Asperger is. En waarom het wel ADD is. Sterker nog: vraag gewoon een copie op van het rapport dat hij/zij van jou gemaakt heeft, daar moet in staan hoe hij/zij tot die conclusie is gekomen (dat recht heb je)
Daarnaast: als jij meer zekerheid wilt hebben, ga voor een second opinion. De motivatie hiervoor heb je net zelf gegeven: in eerste instantie jouw huisarts die daar een gegrond(?) vermoeden voor heeft, vergelijkbare voorvallen in de (nabije) familie, jouw eigen mening/ervaring, etc.
Succes!
Nou, het een sluit het ander zeker niet. Het is niet zo dat je pas 'iets' hebt als je exact aan het bijbehorende lijstje voldoet. Daarnaast, het is heel goed mogelijk dat als je Asperger hebt, hebt leren om te gaan met bepaalde verschijnselen (of ze waren er bij jou uberhaupt nooit, dat zou ook nog kunnen)quote:Op woensdag 3 december 2008 15:02 schreef oceanpony het volgende:
[..]
Bedankt voor je antwoord! Die betreffende psychiater die ADD heeft vastgesteld doet alleen diagnostiek, dus hij heeft me doorverwezen naar een plek die gespecialiseerd is in neuro-psychiatrie. Daar wilden ze mij testen op ASS, waarschijnlijk vanwege die bovengenoemde klachten. Ik was ervan overtuigd dat die vorige psych dacht dat ik het zeker weten niet had, dus ik heb het even afgeslagen. In het vorige onderzoek ben ik er (volgens de gegevens in het dossier, die niks zeggen over ASS) niet op getest.
Ik ga toch maar voorstellen om het nog even te laten uitzoeken..... De nieuwe psychologe vroeg naar de 2 kernpunten (dus het begrijpen van figuurlijk taalgebruik en nonverbale communicatie) en ik zei dat ik met beide niet zoveel problemen had, toen besloot zij er niet verder op in te gaan. Daarom vraag ik me af of je wel Asperger kan hebben zonder die 2 dingen... Bijna alle andere problemen die iemand met Asperger ondervindt, heb ik namelijk weldegelijk......en sommige daarvan kun je niet verklaren vanuit ADD....
Ik hoop voor je dat ze dat doen danquote:Op woensdag 3 december 2008 09:55 schreef tijnbrein het volgende:
Misschien kan het bedrijf dat mij detacheerde mij ergens anders plaatsen waar ik wel verder kan groeien. Zo niet dan ga ik verder zoeken elders.
Ja dat hoop ik ook. Maar ik reken er dat ze dat niet gaan doen. DUs ga ik verder zoeken.quote:Op woensdag 3 december 2008 20:25 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Ik hoop voor je dat ze dat doen dan
Waarom zou je dat zeggen? Door dat te zeggen, beweer je impliciet dat het van belang is. Wat denk je zelf? Is het van belang? Het gaat er uiteindelijk alleen maar toch om dat je je werk goed doet? Maar doordat je het aangeeft, gaat zo'n man zelf denken "hm, als hij sociaal niet zo goed is, zullen werkgevers hem niet aan willen nemen, en gelijk hebben ze". Je beperkt je eigen mogelijkheden door zoiets te zeggen.quote:Op donderdag 4 december 2008 08:51 schreef tijnbrein het volgende:
Toen ik aangaf moeite met sociale interactie en onzeker vroeg hij of ik daar hulp voor had gezocht. Dat heb ik.
Dat hoeft toch niet. En ik denk dat hij dat zelf ook al gemerkt had aan mijn houding en lichaamstaal. Verder heb ik het vooral gehad over het feit dat ik nogal onzeker ben en weinig zelfvertrouwen.quote:Op donderdag 4 december 2008 09:19 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Waarom zou je dat zeggen? Door dat te zeggen, beweer je impliciet dat het van belang is. Wat denk je zelf? Is het van belang? Het gaat er uiteindelijk alleen maar toch om dat je je werk goed doet? Maar doordat je het aangeeft, gaat zo'n man zelf denken "hm, als hij sociaal niet zo goed is, zullen werkgevers hem niet aan willen nemen, en gelijk hebben ze". Je beperkt je eigen mogelijkheden door zoiets te zeggen.
Maar niets zeggen staat niet gelijk aan zeggen dat er niets is. In het algemeen te weinig zelfvertrouwen hebben en onzeker zijn hoeft geen probleem te zijn, je maakt het een probleem door het feit dat je het erover hebt en daarmee impliciet stelt dat het belangrijk is. Het ligt anders als je problemen hebt met een specifieke vaardigheid of werkomgeving. Dan is het wel van belang dat je dat meldt en op die manier vermijdt dat je ooit in zo'n omgeving hoeft te werken of ooit dat werk hoeft te doen.quote:Op donderdag 4 december 2008 20:15 schreef Maeghan het volgende:
Ik ben het eens met tijnbrein wat dit betreft; als er iets is waar je toch al merkbaar problemen mee hebt, kun je er maar beter eerlijk over zijn en zeggen dat je er hard aan probeert te werken, dan dat je doet of het probleem er niet is. En natuurlijk is het ook van belang. Als je solliciteert zoek je toch een baan die bij je past en niet eentje waarin je ook veel dingen moet doen waarin je heel slecht bent en waarbij je je niet op je gemak voelt.
Ook vanuit het perspectief van werkgever: ik zou liever iemand aannemen die zei dat ie een bepaald probleem had, maar daarmee om kon gaan of er hulp bij had, dan iemand die zei dat er niks was, maar ondertussen wel 'vreemd' overkwam.
Ben gisteren bij de psych geweest en heb het met haar besproken. Ze zou het nagaan of ik al getest ben op ASS, zo niet , dan gaan ze me waarschijnlijk toch nog testen......Is maar beter, want dan weten we het zeker. Ze zei inderdaad dat het een het ander niet uitsluit..... Gelukkig wordt er nog een keer naar gekeken, anders blijf je het jezelf maar afvragen...quote:Op woensdag 3 december 2008 16:25 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Nou, het een sluit het ander zeker niet. Het is niet zo dat je pas 'iets' hebt als je exact aan het bijbehorende lijstje voldoet. Daarnaast, het is heel goed mogelijk dat als je Asperger hebt, hebt leren om te gaan met bepaalde verschijnselen (of ze waren er bij jou uberhaupt nooit, dat zou ook nog kunnen)
In het algemeen hebben autisten moeite met figuurlijk taalgebruik en nonverbale communicatie, maar dus niet iedere autist. Daar kan je achter komen met testen en gesprekken met psychologen.
Overigens: het is een autismespectrumstoornis, dat wil zeggen dat er legio mogelijkheden/combinaties zijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |