ook dit geldt alleen voor het arbeidsrecht. Is hier dus niet van toepassing.quote:Op zaterdag 15 november 2008 18:57 schreef koudhier het volgende:
ik geloof dat alleen voor een contract met onbepaalde tijd een opzegtermijn van 2 maanden gehanteerd mag worden, maar ik zal het even opzoeken
Dat is niet helemaal waar. Een bedrijf mag aan een consument niet zomaar voorwaarden stellen die ze wil.quote:Op zaterdag 15 november 2008 17:11 schreef Marijkezwolle het volgende:
Heb je voorwaarden ontvangen bij het afsluiten van je abonnement? Het is enkel geregeld dat een dienstverlener verplicht is deze aan jou ter beschikking te stellen binnen een redelijke termijn. Wanneer je de voorwaarden gehad hebt, maar ze gewoon niet gelezen hebt dan is dat jouw eigen nalatigheid en zul je gewoon moeten betalen tot 1 februari. Heb je ze niet ontvangen, dan zou je ze daarop kunnen wijzen. Ik weet niet wel wetsartikel ermee gepaard gaat, maar dan zou ik zeggen: google is you friend
Succes in ieder geval!
Wat Marijkezwolle bedoelt is dat AV je voor of tijdens het sluiten van de overeenkomst kenbaar moeten zijn gemaakt. Is dat niet geval, dan zijn de gehele AV aanvechtbaar (ook al zijn die niet in strijd met 6:236 en 6:237).quote:Op zaterdag 15 november 2008 19:17 schreef koudhier het volgende:
Dat is niet helemaal waar. Een bedrijf mag aan een consument niet zomaar voorwaarden stellen die ze wil.
De wetgever heeft ervoor gekozen om de consument-koper te beschermen door een lijst met voorwaarden op te stellen die onredelijk bezwarend zijn (art. 6:236) en een lijst voorwaarden waarvan wordt vermoed dat ze onredelijk bezwarend zijn (6:237).
In dit geval is de opzegtermijn waarschijnlijk binnen de wettelijke grenzen.
Dankje, dat bedoelde ik inderdaadquote:Op zaterdag 15 november 2008 20:19 schreef r_one het volgende:
[..]
Wat Marijkezwolle bedoelt is dat AV je voor of tijdens het sluiten van de overeenkomst kenbaar moeten zijn gemaakt. Is dat niet geval, dan zijn de gehele AV aanvechtbaar (ook al zijn die niet in strijd met 6:236 en 6:237).
Deze luiwammes is al 15 kilo kwijt dus nee dank je.quote:Op zondag 16 november 2008 00:14 schreef zhe-devilll het volgende:
Zeg luiwammes gewoon doorgaan met sporten jij!
Hups
quote:Op zondag 16 november 2008 10:58 schreef witte_fantasie het volgende:
[..]
Deze luiwammes is al 15 kilo kwijt dus nee dank je.
jij kan dit wel niet redelijk vinden, maar als dit in de algemene voorwaarden staat vermeld die TS heeft ondertekend, dan zie ik hier niets onredelijks in.quote:Op zondag 16 november 2008 19:09 schreef THEFXR het volgende:
Als je per maand betaald, is het hebben van 1 maand opzegtermijn redelijk, 2 maanden vind ik niet redelijk,waarom zou dat moeten? verwerken ze de administratie zo langzaam daar. Als je nl lid wil worden, dan kan dat gelijk en je moet ook nog eens dure inschrijfkosten betalen.
1)Als je wil beginnen met sporten, moet je dan ook 2 maanden wachten eer je aan de slag kan?quote:Op maandag 17 november 2008 07:07 schreef Essebes het volgende:
[..]
jij kan dit wel niet redelijk vinden, maar als dit in de algemene voorwaarden staat vermeld die TS heeft ondertekend, dan zie ik hier niets onredelijks in.
Dat je per direct opzegt, zij komen dan met de eerstvolgende mogelijke datum.quote:Op maandag 17 november 2008 08:54 schreef amaranta het volgende:
Misschien offtopic, maar ik wil mijn sportabbo opzeggen. Wat moet je nu precies in die brief zetten?
Dat je na het verlopen van je abbo niet wil dat het verlengd wordt ofzo?
Bij mijn sportschool is het in ieder geval 1 maand, heb het net nog opgezocht.
Thnx. Ik woon overigens tegenover de sportschool, zal straks een briefje onder de deur door schuivenquote:Op maandag 17 november 2008 09:04 schreef THEFXR het volgende:
[..]
Dat je per direct opzegt, zij komen dan met de eerstvolgende mogelijke datum.
Als je even googeled dan vind je jurisprudentie dat 2 maanden wel degelijk redelijk gevonden wordt door een rechter, 3 maanden werd inderdaad als onredelijk gezien. TS had de opzegtermijn kunnen weten door de voorwaarden te lezen voor het contract getekend werd. En in principe zijn de voorwaarden niet in strijd met de wet, er is immers niets vastgelegd over een opzegtermijn in deze wet!quote:Op maandag 17 november 2008 08:51 schreef THEFXR het volgende:
[..]
1)Als je wil beginnen met sporten, moet je dan ook 2 maanden wachten eer je aan de slag kan?
2)waarom zou 1 maand niet kunnen, wat is daar onredelijk aan voor de sportschool?
3) De algemene voorwaarden mogen niet in strijd zijn met de wet.
4) Ik vind 2 maanden een onredelijk opzegtermijn, kijk voor een huurhuis geldt maar 3 maanden,das maar 1 maand meer, maar dan praat je wel over iets groots.
Interessant.quote:Op maandag 17 november 2008 08:51 schreef THEFXR het volgende:
3) De algemene voorwaarden mogen niet in strijd zijn met de wet.
Die jurisprudentie hoeft niet persé op dit geval van toepassing te zijn omdat in elke zaak de feiten en omstandigheden anders zijn. Je kan dus niet zomaar zeggen dat dat rechterlijke oordeel ook in dit geval geldt.quote:Op maandag 17 november 2008 10:18 schreef Marijkezwolle het volgende:
[..]
Als je even googeled dan vind je jurisprudentie dat 2 maanden wel degelijk redelijk gevonden wordt door een rechter, 3 maanden werd inderdaad als onredelijk gezien. TS had de opzegtermijn kunnen weten door de voorwaarden te lezen voor het contract getekend werd. En in principe zijn de voorwaarden niet in strijd met de wet, er is immers niets vastgelegd over een opzegtermijn in deze wet!
Daarnaast is de opzegtermijn van mijn huurhuis toch gewoon een maand, dus dat verschilt ook per woningbouw corporatie.
dit is helemaal niet van belang. De sportschool heeft algemene voorwaarden, waar TS bij aanvang mee akkoord is gegaan (niemand heeft TS hiertoe gedwongen). De opzegtermijn in de AV ligt binnen de marge die de wet als redelijk beschouwd. TS is een verplichting aangegaan en zal deze moeten nakomen. Welkom in de echte wereld!quote:Op donderdag 20 november 2008 03:27 schreef THEFXR het volgende:
Wat is er onredelijk aan een opzegtermijn van 1 maand?, wat voor schade lijd die sportschool als ze die termijn zouden hanteren?
Minder inkomsten (waar ze wel op hadden gerekend) in die tweede maand, dat is de schade die ze hebben.quote:Op donderdag 20 november 2008 03:27 schreef THEFXR het volgende:
Wat is er onredelijk aan een opzegtermijn van 1 maand?, wat voor schade lijd die sportschool als ze die termijn zouden hanteren?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |