Uierboord, in de volksmond wel "koeietiet" genoemd, is een Rotterdams streekgerecht. Het bestaat uit de toppen van de uiers van koeien, die tot een smeersel verwerkt zijn; dit smeert men vervolgens op de boterham.
De zalm en guacamole van gisteren zijn er niet meer van gekomen omdat vriendje te laat thuis was, dus die schuiven door naar vanavond. Lekker met een meergranenbroodje. Gisteren hebben we uiteindelijk (om 10 uur 's avonds) maar iets laten bezorgen.
Vanavond lekker klassiek: wortelen, brocolli (beide bio + gekookt), aardappeltje erbij en een kaassausje (uit pakje wegens makkelijk)... oh en een spekfakkel erbij die nog als leftover van het BBQ seizoen in de vriezer lag.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning. It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
Taco's waren het vandaag, echt enorm lekker die van casa fiesta.. met veel sla, mais, paprika, ui en kidneybonen smaakt het toch echt enorm lekker zo uit een pakje
Ik heb al dagen zin in verse witte bolletjes met roomboter en achterham, dat ga ik morgen eerst maar even halen. Veel eters morgen dus een zuurkoolstamp met spekjes en worst.
Nu doen en genieten, doodgaan kan altijd nog! Zolang er alcohol verkocht wordt, heb ik geen probleem. Je moet het leven nemen met een korreltje zout..... schijfje limoen en een shot tequilla