quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 10:19 schreef Drugshond het volgende:
De bailout van 750 miljard $ is slechts het begin
ff een persoonlijke afweging, aangezien dit toch meer een live-/belegginstopic begint te worden ga ik mijn artikelen meer afzonderen. .
true. ik zie ook liever goede (macroeconomische) achtergrond & discussie dan dit beursgeneuzel en actuele standen die verouderd zijn zodra je ze leest. er is toch een apart beleggerstopic?quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:29 schreef Basp1 het volgende:
[..]
![]()
Kan er geen andere reeks gemaakt worden die we macro micro economie of zo noemen?
Ik ben ook afgehaakt in deze reeks.
Als er dan al een interessant verhaal geplaatst wordt moet je eerst 50 postings door worstelen.
Ik heb geen zin meer om te lezen dat het rood en nu weer groen en nu weer rood is. Dan vervolgens nog wat geneuzel over turbo's en shorts. Stelletje kinderen achter in de auto lijken het wel. De basis van dit topic was vele malen boeiender dan wat er nu grotendeels voorbij komt.
Zie hierboven.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:32 schreef simmu het volgende:
[..]
true. ik zie ook liever goede (macroeconomische) achtergrond & discussie dan dit beursgeneuzel en actuele standen die verouderd zijn zodra je ze leest. er is toch een apart beleggerstopic?
De balans raakt wel zoek, en minder reakties op globale artikelen. In plaats van trendlijnen zijn het actuele beursbeschouwingen geworden. Bovendien is AEX een verlengstuk van deze reeks. Dus waarom niet apart nemen ? Zo krijg je er gratis topics erbij. Don't worry... ik laat wel een linkje achter.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:31 schreef ItaloDancer het volgende:
Dit forum staat toch vol met interessante topics? Kijk eens rond...
Dat is ook de bedoeling van dit forum.![]()
Hoe de huidige reeks begonnen is: Wereldwijde koersval beurzen #01: Recessievrees.
Zelfde als nu dus
haha.. ook lekker ja.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:21 schreef Roel_Jewel het volgende:
Sony Ericsson lijdt verlies EUR25mln in K3 2008
Blijft niets over van een omzet van 2,8 miljard.
Ik zie deze reeks toch meer als een samenvoeging van de dag dat de dollar valt en het belleggingstopic. Toen het nog niet zo'n heksenketel op de beurs was, was het in het topic ook niet zo druk en vooral niet met de kinderen op de achterbank. Daardoor kwamen de bijdrages met diepgang veel meer naar boven dan nu het geval is in dit topic.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:31 schreef ItaloDancer het volgende:
Dit forum staat toch vol met interessante topics? Kijk eens rond...
Dat is ook de bedoeling van dit forum.![]()
Hoe de huidige reeks begonnen is: Wereldwijde koersval beurzen #01: Recessievrees.
Zelfde als nu dus
Ik snap niet wat je zegt. Wat wil je precies? (serieus)quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:35 schreef Drugshond het volgende:
[..]
De balans raakt wel zoek, en minder reakties op globale artikelen. In plaats van trendlijnen zijn het actuele beursbeschouwingen geworden. Bovendien is AEX een verlengstuk van deze reeks. Dus waarom niet apart nemen ? Zo krijg je er gratis topics erbij. Don't worry... ik laat wel een linkje achter.
Heeft ook alleen zin als het topic ook genoeg body omvat. Ik ga niet voor elke scheet van elk bedrijf een topic starten.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:36 schreef Basp1 het volgende:
Nu kun je wel zeggen maak voor elk bericht een topic aan maar dat is natuurlijk ook niet handig om het geheel een beetje te blijven overzien en in perspectief te kunnen plaatsen.
Het centrale beleggingstopic staat gelukkig weer terug in WGRquote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:32 schreef simmu het volgende:
[..]
true. ik zie ook liever goede (macroeconomische) achtergrond & discussie dan dit beursgeneuzel en actuele standen die verouderd zijn zodra je ze leest. er is toch een apart beleggerstopic?
Het probleem is dat er niet zoveel mensen in het beleggingstopic zitten, omdat iedereen hier zit. (en hier dus ook het nieuws te vinden is dat invloed op de beurskoersen heeft...)quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:35 schreef Drugshond het volgende:
[..]
De balans raakt wel zoek, en minder reakties op globale artikelen. In plaats van trendlijnen zijn het actuele beursbeschouwingen geworden. Bovendien is AEX een verlengstuk van deze reeks. Dus waarom niet apart nemen ? Zo krijg je er gratis topics erbij. Don't worry... ik laat wel een linkje achter.
Deze reeks was eerst een [BNW/NWS]-topic... en het is getransformeerd naar een kloon van het [WGR]-beleggingstopic.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:38 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
Ik snap niet wat je zegt. Wat wil je precies? (serieus)
Dat probleem hadden we in [NWS] destijds ook al. Deja Vu.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:49 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Het probleem is dat er niet zoveel mensen in het beleggingstopic zitten, omdat iedereen hier zit. (en hier dus ook het nieuws te vinden is dat invloed op de beurskoersen heeft...)
Als je per dag een nieuw topic hiervoor gaat gebruiken (keuze TT woensdag, donderdag) dan had ik wel mijn vraagtekens. In een reeksopzet (buiten dit topic) is het beter te belopen.quote:Op vrijdag 17 oktober 2008 11:42 schreef ItaloDancer het volgende:
Drugshond, ik had vorige week een livetopic geopend voor de beurskoersen omdat het hard naar beneden zou gaan die dag, maar jij vond dat dit in BB&B hoorde. Maar nu staan er te veel beursstanden? Dat snap ik niet.
quote:Vergelijkende studie economische systemen
Socialisme
Je hebt 2 koeien en je geeft er 1 aan je buurman die géén koeien heeft.
Communisme
Je hebt 2 koeien. De regering neemt ze allebei af en geeft je een beetje melk.
Fascisme
Je hebt 2 koeien. De regering neemt ze allebei af en verkoopt je melk.
Nazisme
Je hebt 2 koeien. De regering neemt ze allebei af en schiet je vervolgens neer.
Bureaucratie
Je hebt 2 koeien. De regering neemt ze af, schiet er ééntje dood, melkt de andere en giet de melk dan weg...
Traditioneel kapitalisme
Je hebt 2 koeien. Je wisselt er één voor een stier, je kweekt een hele kudde koeien, verkoopt die én gaat leven van de rente.
Lehman Brothers en Fortis kapitalisme
Je hebt 2 koeien. Je verkoopt er 3 aan een dochteronderneming in Korea en gebruikt daarvoor het krediet dat je via je schoonmoeder hebt aangevraagd bij een Brusselse bank. Vervolgens voer je een ruil door met een Amerikaans bedrijf om je 4 koeien op te kopen en aan je terug te schenken, zodat je de belastingen op de 5 koeien kanterugtrekken. De subsidies die Europa je uitbetaalt voor de melk van je 6 koeien investeer je via een stroman in je Koreaanse dochteronderneming. In je jaarrapport geef je 8 koeien aan mét een optie op een 9 de . Je verkoopt 3 koeien om een Amerikaanse kwekerij te kopen en wordt vervolgens op Amerikaanse veemarkt ontmaskerd omdat je eigenlijk niets van koeien weet. Je beweert achteraf dat je niet begrijpt dat je stallen leeg staan en je vliegt achter slot en grendel... .
Amerikaans systeem
Je hebt 2 koeien. Je verkoopt er 1 en dwingt de andere om melk voor 4 te geven. Je bent verbaasd als het beest doodvalt.
Waals systeem
Je hebt 2 koeien. Je gaat in staking omdat je er 3 wilt.
Japans systeem
Je hebt 2 koeien. Je manipuleert hen genetisch zodat ze tien keer kleiner worden dan een normale koe én zodat ze twintig keer méér melk geven.
Duits systeem
Je hebt 2 koeien. Je manipuleert ze genetisch zodat ze 100 worden, maar één keer per maand moeten eten én zichzelf melken.
Brits systeem
Je hebt 2 koeien. Ze zijn alle twee gek.
Italiaans systeem
Je hebt 2 koeien, maar je weet niet juist waar... . En nu ga je spaghetti eten.
Russisch systeem
Je hebt 2 koeien. Je telt ze en ontdekt dat je er 5 hebt. Je telt ze opnieuw en ontdekt dat je er 30 hebt. Je telt ze opnieuw en ontdekt dat het er 17 zijn. Je stopt met tellen en opent je 4 de fles wodka van deze ochtend.
Frans systeem
Je hebt 2 koeien. Ze zijn de belangrijkste koeien ter wereld.
Zwitsers systeem
Je hebt 500 koeien, maar géén enkele is van jou. Je verdient geld door ze voor "onbekende" buitenlander bij te houden.
Hindu systeem
Je hebt 2 koeien en je aanbidt ze.
Nederlands systeem
Je hebt één koe en je trouwt er mee.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |