quote:
Op zaterdag 13 december 2008 16:58 schreef KingRa het volgende:Nog opvallender is het verlies van ASWH bij Heerjansdam, die lijken het ook opgegeven te hebben. Na de winterstop mogen ze direct op bezoek in Rijnsburg.
Klotewedstrijd, had sowieso nooit gespeeld mogen worden op dat veld. Maar ja, als het moet, dan moet het. En dat hadden we beter moeten uitspelen. Dramatische arbiter trouwens, de heer Jansen uit Zwolle....
Zure nederlaag voor ASWH in de derby ASWH speelde vanmiddag bij Heerjansdam de laatste competitiewedstrijd van 2008. De Ambachters liepen daarbij tegen een nederlaag op in de derby, die om meerdere redenen als zeer zuur betiteld mocht worden. Zo had de hekkensluiter van de hoofdklasse A nog geen enkele keer gewonnen, gaf ASWH een voorsprong weg, werd een serie van acht competitieduels zonder nederlaag doorbroken en kwam de nederlaag bovendien tot stand in de laatste minuut van de officiële speeltijd, waarbij arbiter Jansen een zeer groot stempel op de wedstrijd drukte.
Op de amper bespeelbare grasmat van de Molenwei, waar eigenlijk niet gevoetbald had mogen worden, moest ASWH het doen zonder de geblesseerde Leon van Dalen en Sjoerd van der Waal, terwijl Youri Petrov door ziekte ontbrak. Achterin begon Brian Berends in de basis, Sander Molenaar speelde voorin met Louis van Kleef en Dennis Knüppe begon op het middenveld. Dit ging ten koste van Johan Sturrus, aangezien Ferry van Lare een linie zakte.
Al snel bleek dat goed voetbal op het keiharde veld onmogelijk was. Door snel de voorwaartsen te zoeken en van daaruit verder te spelen hoopte ASWH gevaar te stichten. Dit werkte in het begin goed. Achterin werd niets weggegeven en de kansen waren, nadat het eerste kwartier eigenlijk zonder noemenswaardige wapenfeiten voorbij was getrokken, voor ASWH. De ploeg van trainer Willem Leushuis nam dan ook de leiding. Brian Berends onderschepte een uitbraak van Heerjansdam en speelde terug op Jacob van den Belt, die een diepe bal naar voren gaf. Louis van Kleef liet deze slim lopen, waarna Brian Leons kon oppikken en op de goal afsnelde. Hij bleef goed kijken en schoot goed de 0-1 achter doelman Martijn Baan. Kort na zijn goal had hij zelfs de 0-2 op de schoen na een identieke aanval, maar nu ging zijn wippertje via doelman Baan niet in de goal.
Nadat Heerjansdam een waarschuwingsschotje had geleverd via Mohammed Bensadik, die uit de draai in de handen van Jacob van den Belt schoot, kreeg ASWH nog een prima kans. Louis van Kleef ging achter een pass van Brian Berends aan, maar kreeg deze net niet langs de uitgekomen Baan gewerkt. Even na het half uur viel de 1-1 eigenlijk uit het niets. Balverlies op de linkerflank leverde een aanval van de thuisploeg op, waarbij Marwin Richard het duel van Ferry van Lare wist te winnen en de bal voor de goal kon spelen. Daar hoefde Bensadik alleen maar een tikje te geven om Van den Belt kansloos te laten en zo stond het 1-1. Nadat Djerreld Muntslag na een snelle counter alleen voor Van den Belt verscheen en de bal naast schoof, was er opnieuw een prima kans voor ASWH om nog voor rust weer aan de leiding te komen. Wederom gaf Brian Berends vanaf rechts voor, waar Louis van Kleef de bal net niet kon schampen na mistasten van doelman Baan. Zo bleef het 1-1 op het moment dat scheidsrechter Jansen, die twee situaties waarbij een Heerjansdammer in de eigen zestien hands leek te maken wegwuifde, voor rust floot.
In de tweede helft begon ASWH onrustig, nadat Jacob van den Belt weggleed na een terugspeelbal en, overigens zonder verder gevaar, tegen een tegenstander aanschoot. Het gaf de thuisploeg het idee dat er iets te halen viel. Toch had ASWH, met Johan Sturrus voor Dennis Knüppe, op voorsprong moeten komen. Joshua Brard stuurde Brian Leons weg met een mooie steekpass, waarna de rappe rechtermiddenvelder door doelman Baan werd neergelegd. Wilde men bij Heerjansdam recent nog wel eens klagen over de arbitrage, daar was dat vanmiddag bepaald niet nodig. Scheidsrechter Jansen was namelijk de enige die geen strafschop zag in de overtreding van Baan en de leidsman vond het bovendien ook nog nodig om Leons met een gele kaart te bekeuren voor een vermeende fopduik.
Na deze arbitrale misser slaagde ASWH er echter lange tijd niet meer in gevaarlijk te worden. Sterker nog, de thuisploeg kreeg enkele goede kansen. Zo mocht Mohammed Bensadik na een counter, al dan niet in buitenspelsituatie, door richting Van den Belt, maar hij schoof naast. Even later stuurde Remco Roos spits Marwin Richard weg, die op de keeper van ASWH botste, waarna de wegspringende bal voor de voeten van wederom Bensadik kwam. Die produceerde een soort boogbal, die echter over de goal ging. Johan Sturrus diende bovendien invaller Bryan Pereira met een sliding van scoren te houden. ASWH schakelde in de slotfase, met Alex de Jong in de ploeg voor Sander Molenaar, ook weer over op wat opportunistischer spel. In die fase konden beide teams de winst grijpen. Dit leverde wederom een uiterst twijfelachtig tafereel in het strafschopgebied van de thuisploeg op, toen een pass van Alex de Jong toch wel vrij opzichtig met de hand werd tegen gehouden, maar Jansen wilde daar niets van weten. De goed tussen verdediger Lennox Mauris en doelman Baan opduikende Louis van Kleef kreeg nog een kans, maar zijn bal langs de doelman eindigde naast de paal.
In de laatste minuut van de officiële speeltijd kreeg ASWH een enorme domper te verwerken. Een foute terugspeelbal van Brian Berends bracht Marwin Richard in balbezit. De lange spits ging gretig neer in duel met Damiën Vereecken, terwijl Johan Sturrus op enkele meters naast het tweetal stond. Scheidsrechter Jansen floot voor een overtreding, wat op zich al twijfelachtig was, maar vond het bovendien ook nodig om een rode kaart te trekken voor Vereecken. Dit was een volledig onjuiste beslissing, aangezien Richard niet doorgebroken was. Nicky van der Ent schoot de toegekende vrije trap vervolgens op knappe wijze binnen en bracht Heerjansdam op 2-1. Jansen stuurde de terecht protesterende Leushuis vervolgens nog weg. In de extra tijd kreeg ASWH nog een kans op 2-2 toen het een vrije trap mocht nemen, maar de poging van Alex de Jong trof helaas geen doel.
Zo ging ASWH met een kater de winterstop in. De aansluiting met nummer twee Capelle is wat verder uit beeld geraakt en de manier waarop er werd verloren deed ook pijn. Hoewel scheidsrechter Jansen met enkele zeer vreemde beslissingen ASWH benadeelde, was dit niet de reden van de nederlaag. Heerjansdam leek na rust echter met de omstandigheden om te kunnen gaan en mocht op basis daarvan ook meer aanspraak maken op de overwinning. ASWH kan zich nu gaan voorbereiden op de tweede seizoenshelft, al wordt er op 30 december eerst nog in de zaal gestreden om de Joop Valk-cup.
Heerjansdam - ASWH 2-1 (1-1)19. 0-1 Brian Leons 33. 1-1 Mohammed Bensadik 90. 2-1 Nicky van der Ent
Scheidsrechter: Jansen
Heerjansdam: Martijn Baan; Joren van der Linden, Ivan Divkovic, Lennox Mauris, Lesley van Waas; Roel de Kruijk, Nicky van der Ent, Mohammed Bensadik, Remco Roos; Marwin Richard en Djerreld Muntslag (74. Bryan Pereira)
ASWH: Jacob van den Belt; Brian Berends, Damiën Vereecken, Ferry van Lare, Ivar Eltenberg; Brian Leons, Joshua Brard, Dennis Knüppe (53. Johan Sturrus), Stefan van Dam; Sander Molenaar (62. Alexander de Jong) en Louis van Kleef
Morgen update etc.