Dat snap ikquote:Op donderdag 2 oktober 2008 22:15 schreef Violina het volgende:
Reizen door een land is toch heel wat anders dan er daadwerkelijk wonen & werkenMaar goed wat voor opleiding heb je?
Daar begint de liefde voor een ander vrijwillig gekozen land toch altijd mee?quote:Op donderdag 2 oktober 2008 22:15 schreef Violina het volgende:
Reizen door een land is toch heel wat anders dan er daadwerkelijk wonen & werken![]()
De werkmoraal misschien, de produktiviteit is zeker niet hoger.quote:Op donderdag 2 oktober 2008 22:27 schreef Swetsenegger het volgende:
De werkmoraal in Taiwan is wel een tikkie anders als hier.
dat is geen probleem, werk hier altijd tussen de 50 en 60 uur per week.quote:Op donderdag 2 oktober 2008 22:27 schreef Swetsenegger het volgende:
De werkmoraal in Taiwan is wel een tikkie anders als hier.
Het gaat niet alleen om uren.....quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 16:47 schreef vats het volgende:
[..]
dat is geen probleem, werk hier altijd tussen de 50 en 60 uur per week.
Dan kom je bij andere Taiwanese bedrijven over de vloer dan ik.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 09:13 schreef kasper het volgende:
[..]
De werkmoraal misschien, de produktiviteit is zeker niet hoger.
Aanwezigheid is daar belangrijker dan daadwerkelijk iets uitvoeren.
Heb toch ook iets anders gezien. Aanwezigheid van vele uren was belangrijker dan het werk goed doen.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 16:48 schreef Swetsenegger het volgende:
Het gaat niet alleen om uren.....
Bedrijf dat Industrieele IT producten produceerde in Taiwain en China. Verkoop kantoren over de gehele wereld.quote:Dan kom je bij andere Taiwanese bedrijven over de vloer dan ik.
Wat ik je wel kan zeggen is dat dat echt een slechte opleiding is. Het niveau van Japans (de andere talen weet ik niet) is daar zo ermbarmelijk laag... met een LOI-cursus leer ongeveer hetzelfde waar ze daar vier jaar voor nodig hebben.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 09:08 schreef UrAnus het volgende:
TVP,
Zit hier ook aan te denken. ben hierom namelijk ook van plan om Trade Management gericht op Azie te studeren volgend jaar op HBO-niveau. Daardoor zal hoop ik al enige connecties gelegd gaan worden.
Dat zeg ik toch. Het gaat niet alleen om de uren. Het gaat ook om absoluut je mond houden tegen een meerdere, werkplekken waar een gemiddelde europese medewerker op zou spugen, etc.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 20:00 schreef _Arthur het volgende:
[..]
Heb toch ook iets anders gezien. Aanwezigheid van vele uren was belangrijker dan het werk goed doen.
[..]
Ik kom bij verschillende IT gerelateerde producenten in Taiwan en daar zie ik toch wat anders.quote:Bedrijf dat Industrieele IT producten produceerde in Taiwain en China. Verkoop kantoren over de gehele wereld.
hmmmm..... dat is dan wel jammer. Doe jij deze opleiding dan zelf ook?quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 20:03 schreef JAM het volgende:
[..]
Wat ik je wel kan zeggen is dat dat echt een slechte opleiding is. Het niveau van Japans (de andere talen weet ik niet) is daar zo erbarmelijk laag... met een LOI-cursus leer ongeveer hetzelfde waar ze daar vier jaar voor nodig hebben.
Niet zomaar Azië voor mij... maar graag een grote stad aldaar. Ik woon hier in een dorp met 25.000 mensen, heb zelf ook anderhalf jaar in london gewoont en gewerkt en vond dat top! Next step is een grote stad in Azië, het is niet alleen voor carriere maar ook beetje avontuur, nieuwe mensen leren kennen... ik geniet gewoon van Azië, elke keer dat ik er geweest ben, vind de cultueren intressant, het eten fantastisch en de metaliteit van de mensen ook veel beter als hier... zou het nu graag wat langer mee willen maken als vakantie.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 23:24 schreef Stali het volgende:
Ps. ik bedoel eigenlijk een beetje dat het klinkt alsof iemand zich in Europa zou willen vestigen.
Is Azie dan een brij? Of net als Europa barstens vol verschillen? Zo zie ik Azie toch ook wel en dus niet simpelweg als een grote pot nat. Volgens mij kun je niet willen om je ergens zomaar te vestigen in Azie.
Je was idd aardig op wegquote:Op zaterdag 4 oktober 2008 01:51 schreef JAM het volgende:
Hier houd ik het even bij, voor ik mijzelf te belachelijk ga maken..
Valt best mee, ben gewoon toe aan wat anders, iets nieuws, iets wat ver van hier is... Ben gelukkig niet gek en heb genoeg gezien en gehoord in mijn leven om het niet te veel te romantiseren.quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 08:53 schreef Swetsenegger het volgende:
Ik denk dat je een ietwat geromantiseerd beeld hebt van het dagelijks leven TS.
Ik denk dat jij je nog zacht uitdrukt .quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 08:53 schreef Swetsenegger het volgende:
Ik denk dat je een ietwat geromantiseerd beeld hebt van het dagelijks leven TS.
Nou succes danquote:Op zaterdag 4 oktober 2008 11:36 schreef vats het volgende:
[..]
Valt best mee, ben gewoon toe aan wat anders, iets nieuws, iets wat ver van hier is... Ben gelukkig niet gek en heb genoeg gezien en gehoord in mijn leven om het niet te veel te romantiseren.
gaat lukken... Heb niet veel nodig om het naar mijn zin te hebben in mijn leven.. maar zo af en toe is wat anders maakt het leven heel aangenaam.quote:
gezellig gaan we samen een webshop openen in azie ergensquote:Op zaterdag 4 oktober 2008 13:24 schreef SallySellsSalt het volgende:
Niels, ik ga met je mee! ;-) Ik wil ook wonen in Azië, en dat gaat ook ooit gebeuren.
Werk:
1)mijn idee (ervaring) is dat je sneller een baan vindt als je al in het desbetreffende land woont.
2) gedacht aan online verkoop van spullen? Oriënteer je eens daarop!
Nou...quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 17:20 schreef vats het volgende:
[..]
gezellig gaan we samen een webshop openen in azie ergens
Ik denk dat je moet doen waar je hart van gaat kloppen. Gezien je leeftijd, werk- en reiservaring denk ik dat je realistisch genoeg bent om niet hals over kop te vertrekken. Het leven in NL ken je inmiddels en de wereld is zo veel groter dan het Oranjeland. Volg je hart met de beide benen op de grond, dan kunnen experimenten prima resultaat opleveren.quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 08:53 schreef Swetsenegger het volgende:
Ik denk dat je een ietwat geromantiseerd beeld hebt van het dagelijks leven TS.
Hmm heb mijn opzegtermijn op mijn werkquote:Op zaterdag 4 oktober 2008 17:22 schreef SallySellsSalt het volgende:
[..]
Nou...![]()
Op welk termijn wil je gaan? Of is dat afhankelijk van wel of geen werk aldaar hebben?
[..]
Ken je een goede?quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 17:22 schreef SallySellsSalt het volgende:
Er zijn trouwens verschillende Azië-fora, waar je ook met dit soort werk- en woonvragen terecht kunt.
Eh... ik wil absoluut niet in Azie werken hoor. Ik ben de topic starter niet. Ik verblijf regelmatig voor mijn werk in Azie en heb dagelijks contact met Chinezen en Taiwanezen. Dat is meer dan genoeg.quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 17:22 schreef SallySellsSalt het volgende:
Ik denk dat je moet doen waar je hart van gaat kloppen. Gezien je leeftijd, werk- en reiservaring denk ik dat je realistisch genoeg bent om niet hals over kop te vertrekken. Het leven in NL ken je inmiddels en de wereld is zo veel groter dan het Oranjeland. Volg je hart met de beide benen op de grond, dan kunnen experimenten prima resultaat opleveren.
Wat je ook kunt doen is voor een paar maanden naar land X gaan en in die periode op zoek gaan naar werk. Het zal zeer zeker niet makkelijk zijn, als je bij een organisatie wilt werken moet je een specialiteit hebben waar de locale bevolking niet aan voldoet. Vandaar mijn opmerking om iets zelfstandigs op te bouwen (je bent snel met de computer...misschien een startpunt?)
Er zijn trouwens verschillende Azië-fora, waar je ook met dit soort werk- en woonvragen terecht kunt.
En die inspanning kun je ook constant leveren als je meer dan 50 uur op de werkplek moet doorbrengen met alleen maar Chinezen en daarnaast ook nog moet presteren?quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 20:38 schreef SallySellsSalt het volgende:
Communiceren met mensen van heel andere culturen vereist inspanning, en Oost en West: dag en nacht-verschil.
Vats, ik PM je.
Ik geloof niet in succesformules, wel in ondernemerschap. Kunnen omgaan met computers is een vaardigheid die je kunt inzetten om mobiel en internationaal te werken.quote:Op zondag 5 oktober 2008 01:58 schreef Violina het volgende:
[..]
En die inspanning kun je ook constant leveren als je meer dan 50 uur op de werkplek moet doorbrengen met alleen maar Chinezen en daarnaast ook nog moet presteren?
Bovendien snel met ''computers zijn'' is nog geen succes formule voor een webshopLaat ik maar niet beginnen over het idee om een webshop te beginnen in Azie
![]()
Maar goed ik wens jullie beiden oprecht het allerbeste
Leuk dat je een heel verhaal typt met allemaal waarheden, maar zoals ik al zei ik ben niet achtelijk, heb erg veel gezien in mijn leven tot nu toe, dus weet ook wat ik kan verwachten..quote:Op zondag 5 oktober 2008 03:23 schreef JAM het volgende:
Men schijnt er, God mag weten waarom, een sport van te willen maken om het verschil tussen oost en west zo nadrukkelijk duidelijk te willen maken. Ik kan u echter zeggen dat zulks volkomen onzin is. Zowel in oost en west is er Starbucks Coffee en McDonalds en zijn er kroegen van minder allooi, hoeren, metro's die niet op tijd zijn, gedeprimeerde zakenlieden en hun vrouwen, onzekere studentes en speciaalzaken waar men stofzuigers verkoopt. Ik weet niet waar het vandaan komt, maar men heeft doorgaans de intenste behoefte om de kleine, de ultiem kleine zaken waarin het westen daadwerkelijk van het oosten verschilt, zoals de mate waarin stripboeken, tekenfilms en nerveuze popmuziek populair is te verheffen tot de dominante aspecten van de cultuur. Zulks is natuurlijk grote onzin. Net zoals hier gaat de Japanner graag om een uur of twee 's nachts wanneer hij zich volgegoten heeft met goedkoop bier naar een snackbar waar hij zich vol kan laden met vette meuk (ik erken, wij hebben kroketten, daar heeft men ramen) om daarna zich eenzaam en gedeprimeerd in het bed te laten vallen, nog even met zijn slappe piemel te spelen, en wakker te worden met een kater waar menig ander mens aa overlijden zal. Dit geldt zeker voor 120 van de 130 miljoen Japanners,- de andere 10 miljoen zullen zich wellicht daadwerkelijk interesseren voor tekenfilms, striptekeningen en nerveuze popmuziek. De andere, de dominante, de, zoals elke ethnoloog u vertellen zal, succesvolle soort zal het net als ik volkomen aan zijn reet roesten.
Wat ik hiermee zeggen wil is dat hij of zij die hunkert naar het Japan of het verre oosten van de samurai, de haiku, de kendo, de sakurambo, de ganguro-girls en het naniga bitter teleurgesteld zal zijn wanneer hij of zij met een half liter bier op de tribune van Avispa Fukuoka spelers en supporters van Cerezo Osaka aan het uitmaken is voor vette, vieze varkens. Het latere Japan is echter een veel schoner, veel interessanter Japan en ik hoop van harte dat u dat in het achterhoofd houdt wanneer u begint met een studie als TRADE MANAGEMENT GERICHT OP AZIE of, wanneer de lieve Heer u wel met hersenen gezegend danwel gestraft heeft, gewoon bij Finnair een enkeltje boekt voor 800 euro en wel ziet waar het schip strandt.
Laat mij hier nu ophouden voor ik mijzelf al te belachelijk ga maken. Dank u..
Een webshop beginnen is het laatste wat ik ga doen, zoek gewoon normale baan. Heb gelukkig meerdere ingangen waar ik nu aan bezig ben, dus heb er redelijke hoop op dat ik en een leuke job en een werkvergunning kan krijgen. De tijd zal het lerenquote:Op zondag 5 oktober 2008 01:58 schreef Violina het volgende:
[..]
En die inspanning kun je ook constant leveren als je meer dan 50 uur op de werkplek moet doorbrengen met alleen maar Chinezen en daarnaast ook nog moet presteren?
Bovendien snel met ''computers zijn'' is nog geen succes formule voor een webshopLaat ik maar niet beginnen over het idee om een webshop te beginnen in Azie
![]()
Maar goed ik wens jullie beiden oprecht het allerbeste
Het was ook zeker niet aan jou gericht hoor, meer een opmerking waarvan ik meende dat'ie sowieso (nog) een keertje gemaakt mocht worden.quote:Op zondag 5 oktober 2008 11:14 schreef vats het volgende:
[..]
Leuk dat je een heel verhaal typt met allemaal waarheden, maar zoals ik al zei ik ben niet achtelijk, heb erg veel gezien in mijn leven tot nu toe, dus weet ook wat ik kan verwachten..
bedankt iig
Wat kan jij voor unieks als buitenlander inbrengen wat ze zelf niet kunnen invullen met lokale medewerkers. Als je daar geen antwoord op hebt dan ben je redelijk kansloos (op wat geluk na), omdat je voor de bedrijven daar in alle gevallen als werknemer te duur en te lastig bent. Buitenlanders inhuren kost geld en is aan allerlei regelgeving verbonden.quote:Op zondag 5 oktober 2008 11:15 schreef vats het volgende:
[..]
Een webshop beginnen is het laatste wat ik ga doen, zoek gewoon normale baan. Heb gelukkig meerdere ingangen waar ik nu aan bezig ben, dus heb er redelijke hoop op dat ik en een leuke job en een werkvergunning kan krijgen. De tijd zal het leren
hoop iets te kunnen vinden in de bloemen groothandel, import/export... weet daar erg veel van, wat weer niet heel veel mensen kunnen. dus dat is mijn prequote:Op zondag 5 oktober 2008 17:49 schreef Kumusta het volgende:
[..]
Wat kan jij voor unieks als buitenlander inbrengen wat ze zelf niet kunnen invullen met lokale medewerkers. Als je daar geen antwoord op hebt dan ben je redelijk kansloos (op wat geluk na), omdat je voor de bedrijven daar in alle gevallen als werknemer te duur en te lastig bent. Buitenlanders inhuren kost geld en is aan allerlei regelgeving verbonden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |