abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_61936494
quote:
Op 2 oktober zal Wenselaar zijn proefschrift verdedigen aan de universiteit van Leiden.

Vader des Vaderlands was in de laatste twee jaar van zijn leven praktiserend moslim. Dat beweert althans de Leidse historicus Tjalling Wenselaar. De promovendus besteedde de afgelopen vier jaar aan intensief archief onderzoek en zegt dat er geen andere conclusie mogelijk is. “Yusuf Ibrahim van Oranje Nassau, zo zou hij eigenlijk in de geschiedenisboeken terecht moeten komen”.

Wenselaar spreekt van ‘een strategische bekering’. Van Oranje was, kort voor zijn overgang naar de Islam, al gaan samenwerken met kalief Abdul Abu Uzrim. Hij haalde de banden aan tussen Nederland en de stad Al Hoceima in het huidige Marokko, aldus Speld.nl.

“De Nederlandse provinciën en de Moren hadden een gezamenlijke vijand: Spanje” zegt de promovendus. “U moet bedenken, de moslims waren zojuist verdreven van het Iberische schiereiland door de Spanjaarden. In de Noord-Afrikaanse moslimwereld was een grote roep om wraak. Kalief Abu Uzrim beloofde Willem de Zwijger daarom militaire steun. In ruil daarvoor zou hij zich dan wel moeten bekeren tot de Islam en overgaan tot islamisering van de Nederlanden.” Volgens de onderzoeker aarzelde Willem enige maanden, maar deed hij in de lente van 1582 zijn ‘belydende eede des muzelmans’.

Wenselaar onderzocht voor zijn proefschrift diverse bronnen, variërend van stukken uit de gesloten afdeling van het Nationaal Archief tot Noord-Afrikaanse perkamentvellen. Hier vond hij gedetailleerde beschrijvingen van de diverse ontmoetingen met de kalief. “Het is een verzwegen episode uit de vaderlandse geschiedenis. Na zijn dood hebben de Oranjes met alle middelen geprobeerd om de sporen van het religieuze verleden van de Vader des Vaderlands uit te wissen” aldus de onderzoeker.

Onderdeel van die campagne was de invoering van het Wilhelmus als volkslied. “Van Oranje wordt daar als vroom christen neergezet. Dat is natuurlijk postume propaganda, een mooi staaltje geschiedvervalsing.” Wenselaar pleit voor aanpassing van de geschiedenisboeken. “Willem van Oranje ging na zijn bekering als Yusuf Ibrahim van Oranje Nassau door het leven. Dat zie je nergens terug.”

Wat Nederland echt merkte van Willem van Oranjes nieuwe geloofsovertuiging valt volgens de Leidse promovendus ’slechts met natte vingerwerk’ vast te stellen.”Er bestaan vage aanwijzingen dat de Oude Kerk van Delft enige tijd heeft gediend als moskee. De bekende 16e eeuwse Delftse dichter Jan van Schamelwyck spreekt in zijn dagboeken van ‘een klaeghlyck kercktorengeschrey in den morghenstonde’.”

Vanwege de korte tijd tussen zijn bekering en de moord door Balthazar Gerardts slaagde Willem van Oranje er niet in de Nederlanden te islamiseren. “Het islamitische geloof stierf met Willem een stille dood aan het Hof van Oranje. Zijn zoon en opvolger, Maurits van Oranje, voelde weinig voor het nieuwe geloof van zijn vader. Volgens geschreven bronnen uit zijn hofhouding was dat toe te schrijven aan zijn liefde voor ‘wyn ende swynevleesch’.”

Op 2 oktober zal Wenselaar zijn proefschrift verdedigen aan de universiteit van Leiden. Er wordt een grote toeloop verwacht. Arabist Hans Jansen en rechtsgeleerde Afshin Ellian hebben al aangekondigd met enkele kritische vragen te komen
http://www.speld.nl/2008/(...)was-bekeerde-moslim/

Dit is breaking nieuws
eigenlijk zou iedereen opnieuw de geschiedenis lessen moeten nemen.
we zijn voorgelogen
Voor vrede en rechtvaardigheid - Tegen alle soorten vormen van geweld.
pi_61936527
Postuum uit zijn functie zetten.
pi_61936582
Willem, wat doe je?
Squelch - a circuit that cuts off the audio-frequency amplifier of a radio receiver in the absence of an input signal, in order to suppress background noise.
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:01:58 #4
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_61936597
Alles voor geld/millitaire overwinning.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:02:01 #5
69415 Buschetta
Jouw IP toevallig ?
pi_61936599
hehe....
sluwe vos die Willem door de Moren te laten geloven dattie moslim was geworden om zo de aandacht van de Spanjaarden te minimaliseren.

Ik betwijfel dat het een echte bekering was. Wel een leuk verhaal.
pi_61936610
Als je dit zo leest zou je eerder denken dat hij het de eerste woensdag van april gaat verdedigen.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:04:44 #7
51443 JaZekerZ
..prepare to flash
pi_61936641
die vorige ging op slot ?
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:06:07 #8
189777 zagevent
what's in a name
pi_61936669
Ik wíst gewoon aan de titel alleen al dat dit een topic van Meki zou zijn.
  PR/Manusje van alles vrijdag 26 september 2008 @ 18:06:34 #9
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_61936676
Nergens is iets te vinden en toch staat het onomstotelijk vast

Wat een ketter die Willem katholiek protestant en moslim
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! ©yvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
pi_61936801
Dit is de bewijs dat gescheidenis ook een complot is.. eerst even ons voorliegen he
Voor vrede en rechtvaardigheid - Tegen alle soorten vormen van geweld.
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:17:57 #11
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_61936888
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:12 schreef Meki het volgende:
Dit is de bewijs dat gescheidenis ook een complot is.. eerst even ons voorliegen he
...en moslims liegen tegen ongelovigen.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:20:43 #12
51443 JaZekerZ
..prepare to flash
pi_61936934
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:06 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Nergens is iets te vinden en toch staat het onomstotelijk vast

Wat een ketter die Willem katholiek protestant en moslim
Eigenlijk was Willem een D66'er
pi_61936937
Ja hoor. Straks komt er ook nog een idioot die gaat beweren dat hij eigenlijk een Marokkaan was.
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:21:52 #14
130955 Floripas
Blast from the past
pi_61936953
Ja, de Speld is hi-la-risch!
quote:
Wilders: “Allochtoonloze zondag doorslaand succes”
Initiatief brengt ‘rust en ruimte’ in binnenstad
Door Melle van den Berg | 21 september 2008 | Binnenland

PVV-frontman Geert Wilders verklaarde vandaag de eerste Nationale Allochtoonloze Zondag tot een daverend succes. De binnenstad van de vier grote steden werd tussen 10 uur ’s ochtends en 17:00 uur ’s middags afgesloten voor alle vormen van allochtonen. Voor zogeheten ‘bestemmingsverkeer’ (allochtonen die in de binnensteden werken) werd uitzonderingen gemaakt. Aan deze groep werd middels een flyer doel en uitvoering van de actie toegelicht en het verzoek gedaan de binnensteden te mijden.

Wilders, die de dag voornamelijk doorbracht in een zonovergoten Julianapark in Utrecht, sprak van een verademing. “Je merkt ineens wat we zijn gaan missen de afgelopen jaren: de stad ruikt frisser, oogt frisser, het is een plek waar de mensen weer willen zijn.” De politicus, die enkele maanden geleden nog pleitte voor verplichte invoering van de Allochtoonloze Zondag, moest helaas genoegen nemen met deze, op vrijwillige basis georganiseerde actie. Wilders verwacht echter dat het idee de komende jaren aan populariteit zal winnen. “Ik heb vandaag allerlei mensen te gast gehad uit andere steden, die nu ook voorstellen gaan doen. Voor één dag weer terug naar het Nederland dat zij uit hun jeugd kennen: rustige straten, ruimte voor kinderen om te spelen en overal fatsoenlijk sprekende Nederlanders.”
http://www.speld.nl/2008/(...)een-succes%E2%80%9D/

Meki heeft mijn site ontdekt.
pi_61936959
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:04 schreef JaZekerZ het volgende:
die vorige ging op slot ?
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:04 schreef JaZekerZ het volgende:
die vorige ging op slot ?
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:04 schreef JaZekerZ het volgende:
die vorige ging op slot ?
Ik herhaal het maar even... Het is namelijk verzonnen nieuws
pi_61936976
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:21 schreef Floripas het volgende:
Ja, de Speld is hi-la-risch!
[..]

http://www.speld.nl/2008/(...)een-succes%E2%80%9D/

Meki heeft mijn site ontdekt.
Leuk.
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:23:57 #17
130955 Floripas
Blast from the past
pi_61936986
Tevens
quote:
GeenStijl-redacteur schrijft voor Reformatorisch Dagblad
Prof. Hoxha: “Zoek overeenkomsten en vergeet verschillen”
Door Steven van der Jagt | 7 juli 2008 | Binnenland Lifestyle / Entertainment

“Onverenigbaar? Allerminst! We hebben zoveel raakvlakken, dat móet wel een vruchtbare samenwerking worden”. Bart Visser, directeur van het Reformatorisch Dagblad, heeft er alle vertrouwen in. Ambroos Wiegers, beter bekend als Prof. Hoxha van het populistische weblog GeenStijl knikt instemmend. In de informele sfeer van een Apeldoorns bruin café klinken de twee rasjournalisten op de zojuist gesloten overeenkomst: Hoxha zal een gastcolumn schrijven op de website van het bevindelijk gereformeerde dagblad. Deze maand nog.

“Mijn uitgangspunt is altijd geweest: zoek de overeenkomsten en vergeet de verschillen”, zo vertrouwt Hoxha ons toe. Hij vervolgt: “Overeenkomsten tussen GeenStijl en het Reformatorisch Dagblad zijn heel talrijk. De verschillen verbleken erbij.” Zowel het ‘shocklog’ als het dagblad dragen op niet mis te verstane wijze hun visie op deze samenleving uit. Inhoudelijk zijn er vele overeenkomsten. Hoxha: “Een goed voorbeeld is het pleidooi voor de doodstraf dat uit zowel de achterban van het Reformatorisch Dagblad als die van GeenStijl regelmatig weerklinkt.” Beide journalistieke media kampen met onbegrip vanuit de samenleving, aldus Hoxha. “De recentelijke ondervraging van mijn collega Fleischbaum door de politie geeft aan dat in de samenleving een diep onbegrip jegens GeenStijl heerst. Alleen al over de naam van het weblog gonst het van de misverstanden. Veel mensen suggereren dat wij een vrijplaats zouden zijn voor onbegrensde lompheid. In werkelijkheid willen we met deze naam echter duidelijk maken dat we geen onderscheid maken in levensstijl.” Iedereen is welkom bij GeenStijl, benadrukt Hoxha. Over de betiteling ‘nodeloos kwetsend’ zegt hij het volgende: “Als je even de moeite neemt jezelf meer in GeenStijl te verdiepen, zul je zien dat wij hiermee niets anders duidelijk willen maken dan dat wij kwetsen niet nodig achten.”

“Ook het Reformatorisch Dagblad en haar achterban zijn onderhevig aan hardnekkige vooroordelen” vult Bart Visser zijn gesprekspartner aan. “Zo bestaat het onuitroeibare misverstand dat wij alles letterlijk zouden nemen en geen humor zouden hebben. Als het om de Heilige Schrift gaat is dat zeer zeker waar. Echter, wij zijn ons er wel degelijk van bewust dat de alledaagse materiële en virtuele realiteit doordrenkt zijn van de ironie.” Visser, die regelmatig als reaguurder ‘Slappe Zuigvis’ op GeenStijl van zich doet spreken, moet dan ook uitbundig lachen om een term als ‘gristenhonden’ die regelmatig op de site valt. “Zodra ik de overdrachtelijke zin van deze term doorgrondde besefte ik dat ook taal een pareltje is in het Wonder der Schepping”. De tale Kanaäns en het internetjargon verschillen in wezen weinig van elkaar. Visser geeft een voorbeeld: “Masturberen. Daar wordt verhullend over gesproken, en dat is goed. Waar Geenstijl het heeft over ‘fappen’, prefereren wij de term ‘onaneren’. Hiermee verwijzen wij naar het Oudtestamentische verhaal van Onan, die zijn zaad op de rotsen verspilde.” Hij voegt hieraan toe: “Een doodzonde.”

“Natuurlijk, er zijn ook verschillen”, vervolgt Hoxha. De webredacteur geeft openlijk toe dat hij niet in God gelooft, maar verklaart daarbij wel te geloven dat er ‘iets’ is. Visser knikt begrijpend en verklaart dat “zo’n trivialiteit geen wig mag drijven tussen twee individuen die in één rechte lijn op elkaars golflengte liggen”. Ook de scheiding tussen Kerk en Staat leidt nog wel eens tot geanimeerde discussies, laten de twee ons weten. Hoxha: “Val deaud, zeg ik dan.” Visser: “Deo Volente, is daarop mijn antwoord.”

Op de vraag of de samenwerking eenmalig is of van langdurige aard willen de compagnons nog niet antwoorden. Wel verklaart Bart Visser uit te kijken naar de samenwerking met “zijn nieuwe makkert Ambreaux”. Hoxha op zijn beurt wil nog niets loslaten over de inhoud van zijn column, behalve dat het “een stuk zal worden waar je ter plekke van gaat fappen tot de vellen uit je broek spatten”.
pi_61936992
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:22 schreef captain.lefteye het volgende:

[..]


[..]


[..]

Ik herhaal het maar even... Het is namelijk verzonnen nieuws
voor jou wel , maar voor velen niet.
Voor vrede en rechtvaardigheid - Tegen alle soorten vormen van geweld.
pi_61937007
Leuk Meki!!

Het bericht komt van een satirische website
  vrijdag 26 september 2008 @ 18:25:54 #20
130955 Floripas
Blast from the past
pi_61937020
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:24 schreef Meki het volgende:

[..]

voor jou wel , maar voor velen niet.
Ben je Foucault aan het lezen of Derrida, Meki?
pi_61937025
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:24 schreef Meki het volgende:

[..]

voor jou wel , maar voor velen niet.
Leg uit
pi_61937048
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:21 schreef Floripas het volgende:
Meki heeft mijn site ontdekt.
Ik was erin getuind. Goed geschreven.
pi_61937054
Meki wat ben je toch dom jonge.
Altijd je bron checken.
pi_61937154
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 18:28 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Meki wat ben je toch dom jonge.
Altijd je bron checken.
Maar het was zo leuk voor hem geweest. Ik snap dus wel dat Meki even wat overenthousiast is en geen tijd heeft om het waarheidgehalte na te gaan.



  Redactie Frontpage vrijdag 26 september 2008 @ 18:35:28 #25
38148 crew  Innisdemon
pi_61937191
lol ik dacht al. Willem van O neukte nl. alles wat los en vast zat, dus dit KAN niet waar zijn
'Me' is géén bezittelijk voornaamwoord
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')