FOK!forum / Culinesse à gogo / [Centraal] Wijntopic deel 1
Maeghandonderdag 18 september 2008 @ 00:58
Het is toch ongelofelijk dat er nog geen centraal wijntopic is!? Ik ga er vanuit dat ik niet de enige ben die van een lekker glas wijn houdt.

Als drankengek ben ik een paar maanden geleden bij Dirck III gaan werken, dus het zal niemand verbazen dat de meeste van mijn wijnen daar vandaan komen. Ik houd van droge witte en van fruitige, niet al te oude rode. Ik drink m'n wijn het liefst zo, op de bank of achter de computer. Vaak hebben we dan al een glaasje bij het eten, maar als het eten op is, wil je de rest van de fles ook nog met smaak kunnen drinken. Daarom doe je me geen plezier met zware, klassieke rode wijnen van 10 jaar oud. Hoe goed ze ook mogen zijn, het heeft gewoon mijn voorkeur niet.

Favoriete wijnen tot nu toe:
Rood: Piccini Chianti Classico, Dirck III 9,49
Wit: Terre de Fumee (Henri Bourgeouis), Odile Hemmen wijn & spiritualien, E13,99
Rose: Les Cigalieres Tavel, Dirck III, 6,99
Mousserend: Charmelieu Crémant de Bourgogne, C1000, 8.99


Dus hou je ook van wijn, ga je naar proeverijen, ben je lid van een wijnclub, doe je een opleiding of heb je een baan die te maken heeft met wijn, of heb je gewoon een lekkere fles gevonden, meld je!
Maeghandonderdag 18 september 2008 @ 00:58
Vandaag op tafel:


quote:
Refo¨k Rex Fuscus - de koning onder de rode wijnen. Deze wijn heeft zijn naam verdiend dankzij de inspanningen door Istrische wijnbouwers door de afgelopen eeuwen heen. Pavel Naldini, een beroemde Istrische Bisschop uit Koper, noemde de wijn 300 jaar geleden al ‘royal’. De wijn wordt gemaakt van de best geselecteerde druiven en wordt op een traditionele manier geproduceerd middels de opslag in houten vaten. Het is een volle rode wijn met een aangename en complexe smaak. Een wijn die heerlijk is in combinatie met roodvleesgerechten, pasta’s en diverse kazen.
Rook aanvankelijk wat raar in de fles, maar nu hij even open staat is er niets mis mee. Stevige rode wijn met een licht zoetje, lekker fruitig (wel donker fruit) en niet log of plat. Ik zou het denk ik het liefst bij saucijzen drinken, maar hij past ook goed bij kaas. Voor de prijs (E6,49) was de kwaliteit goed, niet boven verwachting, maar hij viel ook zeker niet tegen.
MLIdonderdag 18 september 2008 @ 01:11
Rosé . AH, licht fruitig. En Rosé D'Anjou van de Lidl.

Budgetdrinker is.
Adolecensdonderdag 18 september 2008 @ 01:19
Enkele favorietjes;

  • pomerol
  • fleurie
  • rosemount estate
  • saint emilion
  • chauteaunneuf du pape
  • moet et chadon (ok, geen wijn)
  • sancerre



    geen budgetdrinker is
  • Maeghandonderdag 18 september 2008 @ 01:31
    Waarom zou Moet et Chandon geen wijn zijn?

    Jij houdt dus wel van klassiek rood? Alhoewel Pomerol nog een vrij licht karakter schijnt te hebben, ik heb het zelf nog nooit op. Sancerre is dan meer mijn richting. Die Terre de Fumee uit mijn OP komt uit een gebied tegen de Sancerre aan, Coteaux du Genois.

    MLI: Rosé d'Anjou heb ik nog nooit geprobeerd, maar het heeft geen al te beste reputatie.
    MLIdonderdag 18 september 2008 @ 01:44
    quote:
    Op donderdag 18 september 2008 01:31 schreef Maeghan het volgende:
    MLI: Rosé d'Anjou heb ik nog nooit geprobeerd, maar het heeft geen al te beste reputatie.
    Ik ben dan ook absoluut geen kenner.
    Maeghandonderdag 18 september 2008 @ 01:54
    Nee, nou ja, als je het lekker vindt is het goed natuurlijk, daar gaat het ook niet om. Het heeft alleen nogal een goedkoop en stoffig jaren-60 imago, een slap zoet drankje voor de 40-jarige huisvrouw in een roze dustertje met imitatiebontrandjes, zoiets. Tenminste, dat laatste is dan geheel mijn eigen voorstelling, maar dat zie ik altijd voor me als ik Rose d'Anjou zie. Ligt ook aan de fles zelf hoor, met zo'n tacky roze etiket.
    Superfastdonderdag 18 september 2008 @ 03:18
    http://www.wijnvoordeel.c(...)gentini%EB::176.html

    erg lekker

    en deze ook:

    Lyngrove Estate Platinum Cabernet Sauvignon Merlot
    zatoichidonderdag 18 september 2008 @ 08:47
    Over budget wijnen vs duurdere wijnen:

    Ik heb ooit begrepen dat wijnen bepaalde productiekosten hebben (fles, tranposrt etc.) dus hoe duurder de wijn des te meer je betaalt voor een goede kwaliteit. Niet dat je persé wijnen van 50 euro moet kopen, maar persoonlijk drink ik graag wijen van tussen de 6 en 15 euro per fles.

    Ik heb dit weekend in een restaurant gegeten en daarbij kreeg ik een wijn aangeraden, vernatsch uit noord italië, en die was echt heerlijk. Vrij licht en subtiel voor een rode wijn, maar wel erg smaakvol.

    Verder ben ik gek op goede rijo, maar aangezien een goede vriend van mij een spanjaard is word ik daar regelmatig van voorzien. Chianti is ook een van mijn favorieten, en als witte wijn een goede droge moesel wijn of een lekkere veneto.

    Rosé heb ik jarenlang geboycot omdat het een bepaald imago heeft, maar laatst wel een keer eentje gedronken die erg smaakvol is. Thuis heb ik er nog een koud staan die ongetwijfeld goed is, want van vrienden gekregen met smaak.
    Maeghandonderdag 18 september 2008 @ 13:04
    Wat is rijo?

    Tussen de 5 en 10 euro heb je de eerste wat betere wijnen, rond de 15 euro heb je gewoon mooie flessen vind ik.

    Maar goed, het zit hem niet eens zo zeer in de kosten voor de productie; de goedkope wijnen, zoals veel van die Afrikaanse dingetjes (Kaapse hof, Kaapse pracht), worden ten eerste geproduceerd tegen lage prijzen omdat de arbeiders slecht betaald worden en ten tweede omdat de wijnen per tanker vervoerd worden en pas in het land van bestemming gebotteld worden. Waar je wel rekening mee moet houden is dat de helft van wat je fles kost belasting en accijns is (als het niet meer is), dus als je een wijn koopt van 3 euro... Bij de hele dure flessen gaat het toch ook wel vaak om de naam of de reputatie, dat schiet niet erg op. Verder moet je ook goed kijken bij welke winkel je koopt; Dirck III heeft nu een wijn in het assortiment opgenomen die AH vroeger had (in de categorie Zuid-Afrikaanse wegdrinker). Bij DIII is deze wijn 2,99 en bij AH was ie 4,29. Nou, bij AH smaakte ie vast niet beter omdat ie een euro duurder was.

    Kijk ook eens op www.glashelderwijn.nl. Op deze site staan wel mooie wijnen en het uitgangspunt van de site is dat van iedere wijn de opbouw van de prijs te zien is en dat er op geen enkele fles meer dan een euro winst gemaakt wordt.

    Verder vind ik het wel een beetje jammer als iemand geen rosé wil drinken vanwege een imago. Een echte wijnliefhebber probeert alles hoor!
    zatoichidonderdag 18 september 2008 @ 13:56
    quote:
    Op donderdag 18 september 2008 13:04 schreef Maeghan het volgende:
    Wat is rijo?
    Vaag... ik bedoelde natuurlijk rioja, maar met een dubbele typefout in een woord van 5 letters wordt het wel erg lastig achterhalen

    quote:
    Verder vind ik het wel een beetje jammer als iemand geen rosé wil drinken vanwege een imago. Een echte wijnliefhebber probeert alles hoor!
    Ja daarom schreef ik ook dat ik het laatst wel had geprobeerd, en het zowaar best beviel! Maar ik heb sowieso echt een voorliefde voor rode wijn met een stevig karakter. Ook witte wijn drink ik niet vaak.
    fruityloopdonderdag 18 september 2008 @ 15:04
    De muller wijnen zijn erg lekker, gekocht via een proeverij bij een wijnhandel. Overigens hebben ze ook een heerlijke Siciliaanse wijn, en ook erg goede Duitse wijnen.. En daar bleek ook dat duurder niet altijd ook beter is, een grand cru van 50+ euro legde het volgens velen af tegen die Siciliaanse van 12.. Qua champagne is de Moët brut imperial uit 2003 tot nu toe de beste, maar die zijn niet meer te vinden.. Die fles had ik wat lang laten staan in de kast, die van '06 en '07 waren lang niet zo lekker. Ook lekker, de Mumm rosé.. Net zo lekker als een fles Moët, en kost slechts de helft..

    [ Bericht 1% gewijzigd door fruityloop op 18-09-2008 15:11:07 ]
    Maeghandonderdag 18 september 2008 @ 16:10
    quote:
    Op donderdag 18 september 2008 13:56 schreef zatoichi het volgende:

    [..]

    Vaag... ik bedoelde natuurlijk rioja, maar met een dubbele typefout in een woord van 5 letters wordt het wel erg lastig achterhalen
    Ja, ik dacht eerst al dat je rioja bedoelde, maar die Tiroler druivensoort kende ik ook niet, dus ik dacht, misschien heb ik nog iets gemist (alhoewel google ook niet wist wat een rijo was ghehe).
    quote:
    Op donderdag 18 september 2008 15:04 schreef fruityloop het volgende:
    De muller wijnen zijn erg lekker, gekocht via een proeverij bij een wijnhandel. Overigens hebben ze ook een heerlijke Siciliaanse wijn, en ook erg goede Duitse wijnen.. En daar bleek ook dat duurder niet altijd ook beter is, een grand cru van 50+ euro legde het volgens velen af tegen die Siciliaanse van 12.. Qua champagne is de Moët brut imperial uit 2003 tot nu toe de beste, maar die zijn niet meer te vinden.. Die fles had ik wat lang laten staan in de kast, die van '06 en '07 waren lang niet zo lekker. Ook lekker, de Mumm rosé.. Net zo lekker als een fles Moët, en kost slechts de helft..
    De enige champagne die ik tot nu toe op heb was Piper-Heidsick en zowel brut, demi-sec als rosé vind ik niet lekker. De rosé vond ik echt een ranzige metalige nasmaak hebben en verder vidn ik het net flauw appelsap. Brut en ds vond ik gewoon niet bijzonder smaakvol. Ik houd het wel bij de Crémant van de C1000 en ik heb pas ook Jacob's Creek sparkling op, zowel de witte als de rosé vond ik erg lekker, de rosé iets lekkerder dan de witte. Bij de Crémant de Bourgogne vind ik de witte dan weer iets lekkerder. Deze crémant is ooit meegetest in een champagnetest en kwam toen ook boven de Piper Heidsieck uit.
    Maeghandinsdag 20 januari 2009 @ 22:49
    Ha, even m'n topic schoppen! in de hoop dat er misschien nog eens iemand gaat reageren

    Ik heb echt een nieuwe favoriete wijn, de Zantho Blaufränkisch uit het Oostenrijkse Burgenland. Intens fruit, heel elegant. Ik vind 'm echt super. Helaas gaat ie alleen uit het assortiment =(
    Maeghanwoensdag 11 februari 2009 @ 20:04
    Van de week een lekkere Amarone op! Dat was een hele verademing na de laatste vier flessen die zo vies waren dat ze zo de gootsteen ingegaan zijn.