Dit is een doodnormale Molex stekker. Niks raars aan. Eén van de drie draadjes (wit of geel) levert een tachosignaal, zodat de BIOS het toerental kan meten. Koop gewoon een Molex verloopkabeltje waarbij je de stekker aan het andere uiteinde afknipt, zodat je het kabeltje aan je batterij vast kunt maken. Je hebt overigens 12 Volt nodig, maar met 9 Volt zal het ding ook wel draaien. Waarom wil je die fan op een batterij laten draaien?quote:Op donderdag 11 september 2008 18:24 schreef Myuym het volgende:
Ik heb de oude fan uit mijn computer gehaald en wil die op een batterij aansluiten maar het heeft 3 draadjes welke in een rare stekker eindigen.
de 3 draadjes zijn trouwens rood zwart en wit.
Zoiets ongeveer (maar dan is geel wit)
[ afbeelding ]
Hoe doe ik dat? (als dat kan)
Voor natuurkunde. profiel werkstuk een hovercraft in het klein namaken, daarvoor wil ik kijken of dat met een fan kan.quote:Op donderdag 11 september 2008 18:34 schreef Riparius het volgende:
[..]
Dit is een doodnormale Molex stekker. Niks raars aan. Eén van de drie draadjes (wit of geel) levert een tachosignaal, zodat de BIOS het toerental kan meten. Koop gewoon een Molex verloopkabeltje waarbij je de stekker aan het andere uiteinde afknipt, zodat je het kabeltje aan je batterij vast kunt maken. Je hebt overigens 12 Volt nodig, maar met 9 Volt zal het ding ook wel draaien. Waarom wil je die fan op een batterij laten draaien?
Ik zit in the middle of nowhere (heerenveen xD) dus hier vind je dat soort dingetjes niet zo snel.quote:Op donderdag 11 september 2008 19:07 schreef mcDavid het volgende:
Dat kan ik je zo ook wel vertellen: Nee.
Zo'n ding tilt zichzelf nog nieteens op.
Ik denk dat je beter naar een modelbouwshop kunt gaan, voor een motortje+propeller van een modelbouwvliegtuigje. Die zijn véél kleiner en efficiënter.
Voltage verhogen... Think out of the box...quote:Op donderdag 11 september 2008 21:06 schreef mcDavid het volgende:
Dat zou ws. wel kunnen ja. Bovendien bedenk ik me zojuist dat je de draagkracht aanzienlijk kunt vergroten door het oppervlakte (het luchtkussen) onder de fan te vergroten (F = p * A). Maar dan nog denk ik niet dat een computerfan genoeg druk en volumestroom kan leveren om een beetje hovercraft omhoog te houden.
Ik zat net wat te googlen, en kwam redelijk wat foto's van uit elkaar gespatte computerventilatortjes tegen... Mee oppassen dus!quote:Op donderdag 11 september 2008 @ 21:34 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Voltage verhogen... Think out of the box...
Veel minder, die dingen trekken echt geen 1 A.quote:Op donderdag 11 september 2008 21:35 schreef mcDavid het volgende:
Een bladblazer heeft al snel een vermogen van een kilowatt of 2.
Een simpel elektrisch RC modelvliegtuigje rond de 250-300 watt.
Wat zou een computer ventilator doen? 12 watt?
Bedacht ik me ook net. Zie er wel staan met 0,1A op de sticker.quote:Op donderdag 11 september 2008 @ 21:38 schreef Riparius het volgende:
[..]
Veel minder, die dingen trekken echt geen 1 A.
Aan beide kanten een roostertje er op schroeven voor de veiligheid?quote:Op donderdag 11 september 2008 21:37 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Ik zat net wat te googlen, en kwam redelijk wat foto's van uit elkaar gespatte computerventilatortjes tegen... Mee oppassen dus!
Goed idee xDquote:Op donderdag 11 september 2008 21:42 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Aan beide kanten een roostertje er op schroeven voor de veiligheid?
[ afbeelding ]
Hier een paint:
[ afbeelding ]
Geen idee... Maar een maat van me heeft laatst een compleet modelvliegtuig gekocht voor 150 euro, met 270watt motortje!quote:Op donderdag 11 september 2008 @ 21:48 schreef Myuym het volgende:
[..]
Goed idee xD
(wat kost zo'n modelvliegtuig propellor/motor dingetje ongeveer?)
Je zou ook een 3 volt motor uit bijv. een cd-rom speler kunnen slopen, daar de rotor van de fan opzetten en die op 2 AA batterijen in serie aansluiten.quote:Op donderdag 11 september 2008 19:52 schreef Myuym het volgende:
[..]
Ik zit in the middle of nowhere (heerenveen xD) dus hier vind je dat soort dingetjes niet zo snel.
Maar misschien pak ik dan eens een keertje de fiets naar leeuwarden.
(En dat het zichzelf niet kan optillen hoeft geen groot probleem te zijn.
Want dan zou ik het nog kunnen gebruiken voor de voorwaartse kracht.)
Das ook een vet idee, Ik heb een oude pc helemaal uit elkaar gehaald en was ook al van plan om de rode laserdinges uit het dvdbranderding te slopen om daar mee te klooien.quote:Op donderdag 11 september 2008 22:01 schreef The_Terminator het volgende:
[..]
Je zou ook een 3 volt motor uit bijv. een cd-rom speler kunnen slopen, daar de rotor van de fan opzetten en die op 2 AA batterijen in serie aansluiten.
Zou moeten lukken, er zitten meerdere motortjes in een CD-Rom brander/speler. De motor die de lade uitwerpt zou wel bruikbaar moeten zijn, die werken perfect op 3 volt en zijn klein in formaat. Overigens uitkijken met die lasers, die zitten al snel tussen de 200 tot 250 mw, kijk je erin dan ben je blind.quote:Op donderdag 11 september 2008 22:11 schreef Myuym het volgende:
[..]
Das ook een vet idee, Ik heb een oude pc helemaal uit elkaar gehaald en was ook al van plan om de rode laserdinges uit het dvdbranderding te slopen om daar mee te klooien.
Dan zou ik die moter ook moeten kunnen pakken.
Heel goed idee hoop dat het lukt.
Ik vond de laser grappig omdat ik zag dat je er op afstand een kaars mee kon aansteken xDquote:Op donderdag 11 september 2008 22:23 schreef The_Terminator het volgende:
[..]
Zou moeten lukken, er zitten meerdere motortjes in een CD-Rom brander/speler. De motor die de lade uitwerpt zou wel bruikbaar moeten zijn, die werken perfect op 3 volt en zijn klein in formaat. Overigens uitkijken met die lasers, die zitten al snel tussen de 200 tot 250 mw, kijk je erin dan ben je blind.
Jup, je kan er inderdaad dingen mee opfikken, wat natuurlijk al veel over het vermogen zegt. Zie de eerste link in mijn sig als je wat info erover wil hebben, ik heb namelijk ook al eens laserdioden uit een DVD brander gesloopt.quote:Op donderdag 11 september 2008 22:40 schreef Myuym het volgende:
[..]
Ik vond de laser grappig omdat ik zag dat je er op afstand een kaars mee kon aansteken xD
Dan zou ik zowiezo daar niet inkijken, wetende wat het doet.![]()
(maar misschien laat ik de laser ook wel zitten, als straks m'n broertje weereens iets uit mijn kamer jat en hij wordt blind is dat toch ook minder.)
Niet alleen direct erin kijken, maar ook een reflectie kan al gevaarlijk zijn! En ja een witte muur reflecteert!quote:Op donderdag 11 september 2008 @ 22:40 schreef Myuym het volgende:
[..]
Ik vond de laser grappig omdat ik zag dat je er op afstand een kaars mee kon aansteken xD
Dan zou ik zowiezo daar niet inkijken, wetende wat het doet.![]()
(maar misschien laat ik de laser ook wel zitten, als straks m'n broertje weereens iets uit mijn kamer jat en hij wordt blind is dat toch ook minder.)
Mwoh, die motortjes die de lade uitwerpen hebben nog een behoorlijk vermogen voor het formaat dat ze hebben, verschilt natuurlijk ook per speler. Ik ga het zelf eens proberen, heb hier nog wel een oude fan liggen en DVD-Brander motortjes in overvloedquote:Op donderdag 11 september 2008 22:54 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Overigens denk ik niet dat je aan de motortjes in een CD speler erg veel hebt, qua vermogen zullen die niet veel meer (eerder minder) in huis hebben dan die van een flinke computerfan.
als ze 3 volt zijn, moeten ze al minimaal 0.8 ampere trekken om even veel vermogen te leveren als die fan van TS.quote:Op donderdag 11 september 2008 @ 22:58 schreef The_Terminator het volgende:
[..]
Mwoh, die motortjes die de lade uitwerpen hebben nog een behoorlijk vermogen voor het formaat dat ze hebben, verschilt natuurlijk ook per speler. Ik ga het zelf eens proberen, heb hier nog wel een oude fan liggen en DVD-Brander motortjes in overvloed
Maar die motor heb je juist weer niets aan, die werken vaak op dezelfde manier als een fan motor en hebben ook 12 volt (en een stuursignaal) nodig.quote:Op donderdag 11 september 2008 23:04 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Het laten draaien van een cd zal wat meer vermogen kosten, maar een draaiende CD heeft een stuk minder weerstand dan een draaiende ventilator.
Ik sloop morgen gewoon alles uitelkaar en dan lekker uitproberen, zie ik vanzelf wel wat het best werktquote:Op donderdag 11 september 2008 23:04 schreef mcDavid het volgende:
[..]
als ze 3 volt zijn, moeten ze al minimaal 0.8 ampere trekken om even veel vermogen te leveren als die fan van TS.
Ik denk dat ventilatoren meer vermogen hebben, omdat die daadwerkelijk arbeid verrichten. De arbeid van het openschuiven van een cd-laatje is te verwaarlozen. Het laten draaien van een cd zal wat meer vermogen kosten, maar een draaiende CD heeft een stuk minder weerstand dan een draaiende ventilator.
Hey da's misschien best een idee! De kringloop heeft vast wel van die dingenquote:Op donderdag 11 september 2008 @ 23:09 schreef The_Terminator het volgende:
Overigens heb ik hier ook nog een motor uit een kruimeldief, die zijn behoorlijk krachtig en eventueel is de accu die in de kruimeldief zit ook te gebruiken. Misschien is dat iets voor TS, echter moet je dan wel weer een kruimeldief zien te vinden waarvan de motor nog goed functioneert.
Die dingen zuigen.quote:Op donderdag 11 september 2008 23:11 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Hey da's misschien best een idee! De kringloop heeft vast wel van die dingen
quote:Op donderdag 11 september 2008 23:21 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Die lucht moet toch echt ergens heen!
Jullie reacties zuigen ook.quote:Op donderdag 11 september 2008 23:20 schreef The_Terminator het volgende:
[..]
Klopt, maar TS zou de rotor van de computerfan op de as van de motor kunnen zetten
Die hebben dus nog geen voeding aan boord, nog geen besturing, en komen al nieteens over een randje in de tafel heenquote:Op donderdag 11 september 2008 @ 23:26 schreef MaGNeT het volgende:
Het is al gedaan met 8cm fans
En simpel:
Het gaat niet echt om de grote, meer om de kracht.quote:Op vrijdag 12 september 2008 09:27 schreef dennisreijbroek het volgende:
Hoi Myuym. Sommige voedingen hebben grotere fans. Misschien dat je daar iets aan hebt
Het was meer om aan te geven dat het niet een plastic bordje met fan erin wordt xDquote:Op vrijdag 12 september 2008 10:08 schreef mcDavid het volgende:
[..]
Dan moet je sowieso nog langs de modelbouwshop voor de nodige servo's en RC apparatuur...
Goed punt, die grote fans hebben niet veel meer airflow, maar draaien langzamer waardoor ze stiller zijn.quote:Op vrijdag 12 september 2008 @ 16:40 schreef Myuym het volgende:
[..]
Het gaat niet echt om de grote, meer om de kracht.
(kleine) elektromotortjes die in stappen te besturen zijn, om bijv. stuurvlakken mee te kunnen bewegen.quote:Op vrijdag 12 september 2008 @ 16:43 schreef Myuym het volgende:
[..]
Het was meer om aan te geven dat het niet een plastic bordje met fan erin wordt xD
(wat zijn servo's?)
Ook een soort van motoren, maar dan met meer precisie en vaak ook bestuurbaar. Dit is om het roer aan te drijven zodat je de hovercraft kan besturen.quote:
zelfs mijn 2 overkill 120mm straaljager modell fans zijn tezwaar om zich zelf op te tillenquote:Op donderdag 11 september 2008 19:52 schreef Myuym het volgende:
[..]
Ik zit in the middle of nowhere (heerenveen xD) dus hier vind je dat soort dingetjes niet zo snel.
Maar misschien pak ik dan eens een keertje de fiets naar leeuwarden.
(En dat het zichzelf niet kan optillen hoeft geen groot probleem te zijn.
Want dan zou ik het nog kunnen gebruiken voor de voorwaartse kracht.)
Die silverstone zie ik wel zitten.quote:Op zondag 14 september 2008 00:33 schreef First het volgende:
Denk dat deze link ook wel handig voor je kan zijn, vergelijkings test van casefans lijkt me dat je naar het meeste luchtverplaatsing moet kijken hier is de url : http://www.hardware.info/(...)gstest_67_casefans/6
Tot je ze inbouwt volgens het hoovercraft principe.quote:Op zondag 14 september 2008 00:45 schreef Ou-Tannu het volgende:
[..]
zelfs mijn 2 overkill 120mm straaljager modell fans zijn tezwaar om zich zelf op te tillen
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |