quote:Op vrijdag 5 september 2008 21:40 schreef Ex-Lekkerlander het volgende:
het is geen stoplicht maar een verkeerslicht omdat het het verkeer regelt.
Als het licht op groen staat noem je het toch ook geen doorrijdenlicht?
Neem je eigen advies ter harte aub.quote:Op vrijdag 5 september 2008 22:06 schreef Mikkie het volgende:
Wat lopen hier toch een stel klapdeurjosti's rond zeg. Als je nergens van weet, hou dan alsjeblieft gewoon je muil dicht.
TS is hoogstwaarschijnlijk al geflitst voordat hij die bocht begon te nemen.quote:Op vrijdag 5 september 2008 23:51 schreef vannelle het volgende:
[..]
Neem je eigen advies ter harte aub.
TUURLIJK word je ook geregistreerd als je door rood rijdt tijdens het afslaan, zou lekker wezen als het niet zo was.
Zucht....
Zeker weten, de stopstreep is de maat.quote:Op zaterdag 6 september 2008 00:08 schreef The_Terminator het volgende:
[..]
TS is hoogstwaarschijnlijk al geflitst voordat hij die bocht begon te nemen.
Kwestie van semantiek. Stoplicht is een seinlicht voor het verkeer; aan is stoppen, uit is rijden. Dus als hij niet brand wil het niet zeggen dat hij geen sein meer geeft (als je het over de lamp zelf hebt) want gebrek aan sein is dus ook een seinquote:Op vrijdag 5 september 2008 21:40 schreef Ex-Lekkerlander het volgende:
het is geen stoplicht maar een verkeerslicht omdat het het verkeer regelt.
Als het licht op groen staat noem je het toch ook geen doorrijdenlicht?
Lul niet zo dom.quote:Op zaterdag 6 september 2008 00:32 schreef Dingest het volgende:
[..]
Kwestie van semantiek. Stoplicht is een seinlicht voor het verkeer; aan is stoppen, uit is rijden. Dus als hij niet brand wil het niet zeggen dat hij geen sein meer geeft (als je het over de lamp zelf hebt) want gebrek aan sein is dus ook een sein/
![]()
Dat ben ik wel met je eens.quote:Op zaterdag 6 september 2008 00:32 schreef Dingest het volgende:En (net over) de streep is inderdaad het fotopunt. Je kan eigenlijk alleen hopen dat er (vandaag) geen rolletje in zat
Klok en klepel.quote:Op zaterdag 6 september 2008 01:32 schreef vannelle het volgende:
[..]
Lul niet zo dom.
Een werkend verkeerslicht is nooit uit en heeft bovendien 3 kleurtjes waar je uit kan kiezen.
Bovendien geeft TS aan dat het verkeerslicht wél werkte en dat hij door rood is gereden.
De detectielussen liggen echter pas ná de stopstreep. TS moet gewoon, zoals eerder ook al gezegd, even teruggaan en kijken of er op de afslaande rijstroken zo'n lus ligt. Zo niet, dan heeft'ie weinig te vrezen.quote:Op zaterdag 6 september 2008 00:27 schreef vannelle het volgende:
Zeker weten, de stopstreep is de maat.
Als je die beweringen van je nou eens onderbouwt zou het leuk zijn. Nu zit je gewoon een beetje gebakken lucht te verkopen, want je verhaal klopt simpelweg niet. Ik geef niet voor niets de technische uitleg erbij. Als je een al dan niet technische onderbouwing hebt ben ik graag bereid er naar te luisteren en er iets van op te steken (mits het klopt), maar je loopt nu gewoon maar wat te blaten. Graag een onderbouwing van hoe de techniek werkt, net als ik hiervoor ook heb gedaan, want je argument 'TUURLIJK' is uiteraard geen fatsoenlijke onderbouwing voor je standpunt.quote:Op vrijdag 5 september 2008 23:51 schreef vannelle het volgende:
[..]
Neem je eigen advies ter harte aub.
TUURLIJK word je ook geregistreerd als je door rood rijdt tijdens het afslaan, zou lekker wezen als het niet zo was.
Zucht....
quote:Op zaterdag 6 september 2008 00:08 schreef The_Terminator het volgende:
[..]
TS is hoogstwaarschijnlijk al geflitst voordat hij die bocht begon te nemen.
Wat betekent dat er pas ná de stopstreep geflitst kán worden. En laten daar nou net die lussen liggen. De camera's werken op basis van de lussen. De lussen liggen in de regel alleen bij de rijbanen voor rechtdoor. TS ging niet rechtdoor dus reed niet over een lus. Hoe moeilijk is het?quote:Op zaterdag 6 september 2008 00:27 schreef vannelle het volgende:
[..]
Zeker weten, de stopstreep is de maat.
Dank je! Eindelijk iemand die ook z'n hersens gebruikt.quote:Op zaterdag 6 september 2008 11:23 schreef JDude het volgende:
[..]
De detectielussen liggen echter pas ná de stopstreep. TS moet gewoon, zoals eerder ook al gezegd, even teruggaan en kijken of er op de afslaande rijstroken zo'n lus ligt. Zo niet, dan heeft'ie weinig te vrezen.
Ze liggen direct na de stopstreep, en meestal komt dan nog een zebrapad (geen idee of dat ic zo is) maar ALS er dus een camera inzat en ALS er lussen op de baan lagen is TS geflitstquote:Op zaterdag 6 september 2008 11:23 schreef JDude het volgende:
[..]
De detectielussen liggen echter pas ná de stopstreep. TS moet gewoon, zoals eerder ook al gezegd, even teruggaan en kijken of er op de afslaande rijstroken zo'n lus ligt. Zo niet, dan heeft'ie weinig te vrezen.
"De stopstreep is de maat" schreef ik. Daarmee bedoel ik dat je die niet mag overschrijden bij rood licht.quote:Op zaterdag 6 september 2008 11:35 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Als je die beweringen van je nou eens onderbouwt zou het leuk zijn. Nu zit je gewoon een beetje gebakken lucht te verkopen, want je verhaal klopt simpelweg niet. Ik geef niet voor niets de technische uitleg erbij. Als je een al dan niet technische onderbouwing hebt ben ik graag bereid er naar te luisteren en er iets van op te steken (mits het klopt), maar je loopt nu gewoon maar wat te blaten. Graag een onderbouwing van hoe de techniek werkt, net als ik hiervoor ook heb gedaan, want je argument 'TUURLIJK' is uiteraard geen fatsoenlijke onderbouwing voor je standpunt.
Dat 2 keer fotograferen is om te kijken of het betreffende voertuig idd is doorgereden of toch gestopt is al is het te ver.quote:Twee inductieve detectielussen worden in iedere rijbaan gefreesd, vlak voor en vlak na de stopstreep. De lusdetectie zorgt voor een accurate en waterdichte roodlicht bewaking: ieder passerend voertuig wordt geregistreerd. Wanneer er een vertragingstijd wordt ingesteld, zal het voertuig dat passeert na die vertragingstijd twee keer snel achter elkaar gefotografeerd worden.
Volgens mij werd er dan ook beweerd dat niet altijd alle rijstroken worden bewaakt met een roodlichtcamera. Als TS daar achter wil komen moet'ie gewoon even ter plaatse gaan kijken hoe de situatie is.quote:Op zaterdag 6 september 2008 17:32 schreef vannelle het volgende:
De bewering dat er na de stopstreep voor afslaand verkeer geen lussen liggen klopt gewoon niet.
Het is echt niet zo dat afslaand verkeer altijd ongestraft door rood kan rijden zoals in dit topic beweerd wordt.
Het is geen sein. Treinen en trams werken met seinen. Dit zijn gewoon verkeerstekens, niks meer en niks minder.quote:Op zaterdag 6 september 2008 02:27 schreef Dingest het volgende:
[..]
Klok en klepel.
Strikt genomen bestaat een verkeerslicht uit drie seinlichten. Als de rode brandt geeft die als sein stoppen. Tevens geeft het groene licht ook aan stoppen, daar het niet brandt. Andersom werkt het dan ook, maar dan met rijden. Geel geeft als sein dat je moet stoppen, indien mogelijk - maar wordt verder in NL niet gebruikt als tussenstap van rood naar groen. Ook geeft het een sein als de andere twee seinlichten niet in werking zijn. Maar je kan een verkeerslicht ook als 1 geheel beschouwen en dan seint het alsnog, ergo de term stoplicht valt dan nog steeds goed te gebruiken.
Daar ben ik het wel mee eens, waarschijnlijk heb ik daar dan overheen gelezen.quote:Op zaterdag 6 september 2008 17:36 schreef JDude het volgende:
[..]
Volgens mij werd er dan ook beweerd dat niet altijd alle rijstroken worden bewaakt met een roodlichtcamera. Als TS daar achter wil komen moet'ie gewoon even ter plaatse gaan kijken hoe de situatie is.
Ga anders eerst eens even de definities leren. Een stoplicht is een sein, ook in het verkeer. En een sein is ook een teken, wat precies de functie van een verkeerslicht is. Of het nu om het apparaat zelf of om de indivduele lampen gaat.quote:Op zaterdag 6 september 2008 17:41 schreef vannelle het volgende:
[..]
Het is geen sein. Treinen en trams werken met seinen. Dit zijn gewoon verkeerstekens, niks meer en niks minder.
Als oranje knippert is het verkeerslicht buiten werking en gaan de gewone verkeersregels gelden.
Wat de verschillende kleuren betekenen is simpel natuurlijk
groen: doorrijden
geel: stoppen indien mogelijk
rood: stoppen
Dat is gewoon alles, daar hoef je echt niet zo'n filosofie aan te hangen.
Die definities heb ik al moeten leren toen ik rij-instructeur werd.quote:Op zaterdag 6 september 2008 18:18 schreef Dingest het volgende:
[..]
Ga anders eerst eens even de definities leren.
Dank jequote:Op zaterdag 6 september 2008 17:36 schreef JDude het volgende:
[..]
Volgens mij werd er dan ook beweerd dat niet altijd alle rijstroken worden bewaakt met een roodlichtcamera. Als TS daar achter wil komen moet'ie gewoon even ter plaatse gaan kijken hoe de situatie is.
Ga jij het ff testen?quote:Op zaterdag 6 september 2008 20:08 schreef LoggedIn het volgende:
Als je afslaat kun je wat de overheid betreft zorgeloos door rood rijden
Ja, ik ga even naar Den Bosch om daar de kruising van de TS te evaluerenquote:
Ik begrijp dat je in Canada/Amerika woont?quote:Op zaterdag 6 september 2008 22:39 schreef LoggedIn het volgende:
Tja, define "regelmatig".. Het kwam natuurlijk weleens voor, zeker in Utrecht waar stoplichten nogal eens ingezet worden voor file-/belastingsmaximalisatie ipv als systeem om de doorstroming op kruispunten te maximaliseren. In dat geval vind ik de verkeerssituatie al gauw een stuk interessanter dan de kleur van het lampje dat langs de weg staat
Ik moet wel zeggen dat het hier in CA nog niet is voorgekomen (afgezien van rechtsaf slaan), maar dat heeft waarschijnlijk te maken met de manier waarop men hier omgaat met het verkeer
Zelfs als voetganger hoef je hier niet door rood te gaan
Op zich vrij begrijpelijk, ik denk er hetzelfde overquote:Op zaterdag 6 september 2008 22:39 schreef LoggedIn het volgende:
Tja, define "regelmatig".. Het kwam natuurlijk weleens voor, zeker in Utrecht waar stoplichten nogal eens ingezet worden voor file-/belastingsmaximalisatie ipv als systeem om de doorstroming op kruispunten te maximaliseren. In dat geval vind ik de verkeerssituatie al gauw een stuk interessanter dan de kleur van het lampje dat langs de weg staat
Met twee lussen maakt de afstand tussen de assen weinig uit, denk ik?quote:Op zondag 7 september 2008 08:56 schreef osmo het volgende:
BTW een vraagje, hoe flitsen RLC's op snelheid? de meeste van die kasten hebben geen radarbalk en ik kan mij niet voorstellen dat dat via die lussen gaat want niet iedere auto heeft dezelfde afstand tussen de assen, dus zou de snelheidsmeting redelijk onnauwkeurig zijn.
Die maakt nog steeds gebruik van dezelfde meettechniek, alleen de verwerking is anders.quote:Op zondag 7 september 2008 09:21 schreef appelsjap het volgende:
en als het nou een digitale flitspaal was? HE? HEHEHE?
Als je met de vooras over een lus gaat, en daarna met de vooras nog eens over de volgende lus, dan klopt het toch?quote:Op zondag 7 september 2008 08:56 schreef osmo het volgende:
BTW een vraagje, hoe flitsen RLC's op snelheid? de meeste van die kasten hebben geen radarbalk en ik kan mij niet voorstellen dat dat via die lussen gaat want niet iedere auto heeft dezelfde afstand tussen de assen, dus zou de snelheidsmeting redelijk onnauwkeurig zijn.
Bier was lekker?quote:Op zondag 7 september 2008 08:56 schreef osmo het volgende:
BTW een vraagje, hoe flitsen RLC's op snelheid? de meeste van die kasten hebben geen radarbalk en ik kan mij niet voorstellen dat dat via die lussen gaat want niet iedere auto heeft dezelfde afstand tussen de assen, dus zou de snelheidsmeting redelijk onnauwkeurig zijn.
Mwah, de regels zijn in principe hetzelfde: Niet door rood rijden, en niet te hardquote:Op zaterdag 6 september 2008 23:55 schreef vannelle het volgende:
[..]
Ik begrijp dat je in Canada/Amerika woont?
Da's idd geen vergelijking, ik ga er dan ook maar niet inhoudelijk op in.
In Nederland gelden nou eenmaal andere regels en de manier van controleren is ook anders.
Ow, daar ging het topic niet over?quote:Op zondag 7 september 2008 01:55 schreef Mikkie het volgende:
Overigens probeert vannelle hier een heel andere discussie aan te zwengelen, namelijk het 'door rood rijden'. Die ga ik hier niet voeren.
Met als verschil dat je wel door rood mag als je rechtsaf gaat toch?quote:Op zondag 7 september 2008 19:26 schreef LoggedIn het volgende:
[..]
Mwah, de regels zijn in principe hetzelfde: Niet door rood rijden, en niet te hardHet is de toepassing van de regels die verschilt.
Het topic ging over de techniek van de controles op door rood rijden. Niet over het morele verhaal er omheen.quote:Op zondag 7 september 2008 22:36 schreef vannelle het volgende:
[..]
Ow, daar ging het topic niet over?
jaquote:Op zondag 7 september 2008 22:38 schreef vannelle het volgende:
[..]
Met als verschil dat je wel door rood mag als je rechtsaf gaat toch?
Leg jij dan de techniek nog ff fijntjes uit dan zal ik me verder richten op het morele.quote:Op zondag 7 september 2008 23:20 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Het topic ging over de techniek van de controles op door rood rijden. Niet over het morele verhaal er omheen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |