D'r zit een spook op mijn account, dit had ik niet gepostquote:Op dinsdag 23 december 2008 20:49 schreef ImTheBase het volgende:
D'espairsRay. Hebben die niet bijna een nieuwe CD?
Jaja, spoken of kaboutertjes hebben het weer gedaan zekerquote:Op donderdag 25 december 2008 01:24 schreef ImTheBase het volgende:
[..]
D'r zit een spook op mijn account, dit had ik niet gepost
Dat zeg ik toch.quote:Op donderdag 25 december 2008 13:55 schreef Desunoto het volgende:
[..]
Jaja, spoken of kaboutertjes hebben het weer gedaan zeker![]()
Je vind D'espairsRay best goed
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 24% gewijzigd door Desunoto op 19-02-2009 19:03:38 ]
Donequote:Op donderdag 19 februari 2009 17:30 schreef Desunoto het volgende:
En als er een moderator langskomt, kan u de OP vernieuwen (vervangen) door deze up-to-date versie?
De laatste jaren hebben Japanse bands ook veel meer bekendheid in het buitenland verkregen dus ik denk dat dat ze wel zwaar beinvloed, kijk maar naar Dir en Grey of Mucc. De meeste bands nemen toch iets meer afstand van het hele traditionele japanse plaatje en beginnen wat meer europees/amerikaans geaccepteerde songs te maken.quote:Op maandag 23 februari 2009 21:44 schreef Desunoto het volgende:
Mm.. ik vergelijk hem teveel met de oude D'espairsRay van Garnet en de Coll:set nummers denk ik.
Dit nummer vergeleken met die tijd is een wereld van verschil.
Mja, daar zit wel wat in. Ik heb het vaker gehoord. D'espairsRay heeft nu een contract bij een platenmaatschappij die ook ver over de grens hun muziek wilt verspreiden. Dus de muziekstijl verandert wel een beetje.quote:Op maandag 23 februari 2009 22:16 schreef On het volgende:
[..]
De laatste jaren hebben Japanse bands ook veel meer bekendheid in het buitenland verkregen dus ik denk dat dat ze wel zwaar beinvloed, kijk maar naar Dir en Grey of Mucc. De meeste bands nemen toch iets meer afstand van het hele traditionele japanse plaatje en beginnen wat meer europees/amerikaans geaccepteerde songs te maken.
quote:
Ja ik bedoelde eigenlijk stijl ipv muziekquote:Op donderdag 15 juli 2010 22:29 schreef Desunoto het volgende:
Visual kei is geen muziekstijl, slechts een verzamelnaam voor bands die (vroeger of nu) er excentrieke looks op nahouden. Perfect voorbeeld is Versailles.
Het heeft op zich niet zoveel met de muziekstijl te maken. Bands die een visual kei stijl aanhouden maken inderdaad vooral rock en metal, maar echt heel erg breed. Van zoetsappige pop-rock tot keiharde death metal. En er zijn er ook bij die jazz maken of elektronische muziek, alleen die zijn minder populair.
De meeste bands blijven inderdaad veranderen en dat is maar goed ook. Maar meestal gaat het geleidelijk. Als je maar een paar nummers gehoord hebt dan zit je met "Garnet" van D'espairsRay in een heel andere wereld dan "Love is Dead" natuurlijk. Maar daar zitten vele jaren, albums en singles tussen.
Dir en grey heeft met Uroboros een hele andere sound gecreëerd dan op voorgaande albums. Maar een sound is niet gelijk aan een stijl. Op hun debuutalbum Gauze staan zowel poppy rock- als metalnummers. En op het veel latere Uroboros ook. Het is meer het sfeertje van de muziek dat verandert, maar ze hebben altijd al rock/metal gemaakt. Ik weet niet hoe ik het anders uit moet leggen, maar vergelijk "Zan" van Gauze eens met "Reiketsu Nariseba" van Uroboros. Beide te omschrijven als heavy, chaotisch en een redelijk mindfuck, maar met een compleet andere atmosfeer.
En ook D'espairsRay trekt geen rechte lijn in hun muziek. Death Point klinkt alsof ze een beetje het Coll:set achtige sfeertje opzoeken van een tijd terug terwijl Final Call op hetzelfde album er absoluut niet mee te vergelijken is.
Maar goed, toffe nummers van D'espairsRay zijn o.a (vind ik):
Death Point dus![]()
Garnet
Reddish
Bullet
Damned
Paradox 5 (deze valt echt helemaal buiten de boot, een rustig nummer zonder gitaren met een heel gaaf mysterieus sfeertje en elektronische drumsamples)
En eigenlijk allesik vind maar een paar nummers van ze slecht, waaronder Yozora. Als je die luistert denk je helemaal "wtf komt dit van dezelfde band die Garnet gemaakt heeft?!"
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |