'Het Nederlands voetbal glijdt steeds verder af'
19/08/2008 10:10
Natuurlijk is hij een goede voetballer. Marc Overmars speelde voor Go Ahead Eagles, Willem II, Ajax, Arsenal en Barcelona en kwam 86 keer uit voor het Nederlands elftal. Toch is het al weer vier jaar geleden dat de inmiddels 35-jarige aanvaller een officiële wedstrijd op niveau speelde.
En vorige week maakte Overmars bekend dat hij weer gaat spelen voor de club waar hij ooit begon. Natuurlijk is het ook niet toevallig dat Go Ahead Eagles aanklopte bij Overmars na een zware 5-0 nederlaag. De uitnodiging heeft Overmars onder meer te danken aan zijn optreden tijdens de afscheidswedstrijd van Jaap Stam, op 26 juli in Zwolle.
Tijdens dat duel viel Overmars op omdat hij rechtsback George Ogararu van Ajax alle hoeken van het veld liet zien. Er werd na afloop geconcludeerd dat de oud-international nog in een blakende vorm stak, maar het vertelde natuurlijk ook heel veel over de tegenstand. Hoe was het überhaupt mogelijk dat een speler als Overmars die nog één keer in de week zijn conditie bijhield op een trainingsveld, erin slaagde een prof van onze topclub Ajax die twee keer per dag op hoog niveau traint en wedstrijden speelt, te declasseren?
Hoe was het überhaupt mogelijk dat een selectie met gestopte spelers zoals René Eijkelkamp, Frank de Boer, Michael Reiziger en Arthur Numan erin slaagde Ajax te bedwingen, met een remise (3-3) als gevolg? Aan de ene kant zegt het dat de bal nog altijd sneller rolt dan de spieren, aan de andere kant is het een aanklacht voor het niveau van het huidige voetbal.
Die nivellering voltrekt zich in Nederland op vrijwel alle fronten. Ajax werd weer eens laatste op het eigen toernooi en doet er zo langzamerhand goed aan om niet langer tegenstanders van Europees topniveau uit te nodigen. Hetzelfde geldt voor Feyenoord dat op het eigen toernooi ook was veroordeeld tot een bijrol. Borussia Dortmund en Celtic bleken te sterk, terwijl de ploeg misschien wel van geluk mocht spreken dat het niet speelde tegen de latere toernooiwinnaar Tottenham Hotspur. Op die manier bleef de ploeg een afstraffing bespaard.
En wat is er nog over van onze landskampioen PSV? Het laatste internationaal aansprekende resultaat werd geboekt in 2005 toen onder Guus Hiddink de halve finale van de Champions League werd gehaald. Van die ploeg werden deze zomer met Heurelho Gomes en Jefferson Farfán de laatste twee spelers verkocht.
Een vergelijking tussen de ploeg van drie jaar geleden en de formatie die op dit moment door Huub Stevens wordt klaargestoomd voor de competitie is bijna pijnlijk. Phillip Cocu, Mark van Bommel, Alex, Ji-Sung Park, André Ooijer, Wilfred Bouma, Gomes: het is toch van een andere klasse dan Timmy Simons, Edison Méndez, Francisco Javier Rodríguez, Jason Culina, Eric Addo, Mike Zonneveld of Andreas Isaksson.
Omdat de nivellering zich op alle fronten voltrekt zal het op nationaal niveau weinig hoeven te betekenen, maar in de Champions League zou het wel eens een hard gelag kunnen zijn. PSV en het Nederlands voetbal zijn er in elk geval niet beter op geworden. De rentree van Overmars is slechts één van de aspecten die dat bevestigen.
Marc Overmars moest het nooit hebben van zijn inzicht. Hij was vooral een snelle speler die op kracht langs spelers dartelde, naar binnen sneed en verwoestend uithaalde. Dat was alleen vier jaar geleden toen zijn knieën nog niet kapot waren. Als het optreden van Overmars dit seizoen een inslaand succes wordt dan ben ik bang dat het meer zegt over het niveau van ons voetbal dan over Marc Overmars.
Bron:
http://www.vi.nl/Achtergr(...)dtSteedsVerderAf.htmWat zijn de meningen? Kan me er helaas in vinden.....
De oorzaak is natuurlijk geld