Sterke comeback!quote:
Dan zou je eerst eens een sociaal-DEMOCRAAT moeten worden.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 10:59 schreef Klopkoek het volgende:
Er zal toch geen tijd gaan komen waarbij ik de enige sociaal-democraat ben in dit land?
Nee joh, dat zijn altijd van die golfbewegingen. Nu is dat zogenaamde sociaal-liberalisme en het conservatisme even hip, dat gaat ook wel weer over.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 10:59 schreef Klopkoek het volgende:
Er zal toch geen tijd gaan komen waarbij ik de enige sociaal-democraat ben in dit land?
Kijk, nog een fossiel!quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:20 schreef SCH het volgende:
Nee joh, dat zijn altijd van die golfbewegingen. Nu is dat zogenaamde sociaal-liberalisme en het conservatisme even hip, dat gaat ook wel weer over.
Sociaal-liberalisme... Als er iets is dat onder curatele staat dan is het dat wel. Je kunt er namelijk twee dingen onder verstaan:quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:20 schreef SCH het volgende:
[..]
Nee joh, dat zijn altijd van die golfbewegingen. Nu is dat zogenaamde sociaal-liberalisme en het conservatisme even hip, dat gaat ook wel weer over.
En dagelijks eren we de Profeten!quote:
Jij denkt dat ik geen democraat ben?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:19 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dan zou je eerst eens een sociaal-DEMOCRAAT moeten worden.
Ik denk wel dat je van een uitstervend ras bent. Oud-links is niet meer van deze tijd. De problemen zijn anders, de mensen, de maatschappij...
Ooit wordt ook jij sociaal-liberaal. Geef het tijd, geef het tijd...
(Succes met de ontkenningsfase!)
Zoveel verschil is er niet.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:19 schreef DS4 het volgende:
Dan zou je eerst eens een sociaal-DEMOCRAAT moeten worden.
Ik denk wel dat je van een uitstervend ras bent. Oud-links is niet meer van deze tijd. De problemen zijn anders, de mensen, de maatschappij...
Ooit wordt ook jij sociaal-liberaal. Geef het tijd, geef het tijd...
(Succes met de ontkenningsfase!)
Ja. Jij accepteert andere meningen niet. Als iemand meent dat uitkeringen omlaag moeten roep jij al "fascist" oid.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 11:34 schreef Klopkoek het volgende:
Jij denkt dat ik geen democraat ben?
Jawel hoor. Niet in de idealen, maar wel in de mechanismen.quote:
Inderdaad en de Telegraaf wakkert het vuurtje even weer lekker aan om de dalende oplage op te krikkenquote:Op zaterdag 30 augustus 2008 12:40 schreef sigme het volgende:
Was er heel even een kleine periode van voorzichtige kritiek op de (idealen van) de jaren '60 (die in de jaren '70 vielen), nu kunnen we (we = meest invloedrijke groep = babyboom) goddank de aandacht afleiden. De Vreselijke Jaren 80! Fout! Wat waren de bevlogenen toen Fout! Wat hebben zij het achteraf allemaal Verkeerd gezien! Boete! Door het stof!
Dus, als je meningen van anderen accepteerd ben je per definitie democraat of kan je als niet-democraat meningen van anderen niet accepteren?quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 12:46 schreef DS4 het volgende:
Ja. Jij accepteert andere meningen niet. Als iemand meent dat uitkeringen omlaag moeten roep jij al "fascist" oid.
Een vierkant is een rechthoek, maar een rechthoek niet per definitie een vierkant...quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 16:09 schreef Boze_Appel het volgende:
Dus, als je meningen van anderen accepteerd ben je per definitie democraat of kan je als niet-democraat meningen van anderen niet accepteren?
quote:Halsema: ‘Aantijgingen Grijpink beschadigend’
Van onze redactie
gepubliceerd op 30 augustus 2008 05:10, bijgewerkt op 30 augustus 2008 09:43
DEN HAAG - Fractieleider Femke Halsema van GroenLinks maakt korte metten met de zoveelste beschuldigingen aan het adres van Wijnand Duyvendak. Vrijdag zette voormalig agent Dick Grijpink, de omstreden ex-baas van de Amsterdamse taxicentrale TCA, de aanval in op het oud-Kamerlid. Bewijzen bleven achterwege.
Op haar weblog hekelt Halsema de berichtgeving in de Volkskrant. ‘Niet alleen heeft er weer eens geen wederhoor plaatsgevonden, je broek zakt af als je leest wie die agent is die op pagina 1 en 3 scheldend mag leeglopen over Wijnand: Dick Grijpink.’ De directeur van TCA werd in 2006 wegens wanbeleid ontslagen.
Jarenlang zat justitie de directeur op de hielen, maar het kwam niet tot vervolging. Uiteindelijk gelastte de Ondernemingskamer in Amsterdam zijn ontslag. Uit onderzoek bleek dat de top van TCA vooral aan zichzelf dacht. Grote bedragen verdwenen uit spaarpotten van de chauffeurs, bonnetjes ontbraken. Halsema: ‘Grijpink (bijnamen de ‘taxi-gangster’ en ‘dicktator’) heeft de schijn nogal tegen.’
Grijpink, die ook ooit politieman was, schrijft een boek. Daarin noemt hij Duyvendak ‘één grote leugen’. De Volkskrant drukte passages af. Halsema: ‘De Volkskrant glijdt volstrekt onderuit door van deze man een gezaghebbende bron te maken, zonder dat hij een spatje bewijs levert voor zijn beschuldigingen.’ Ze noemt die ‘diep kwetsend en beschadigend’.
Bronquote:Kamervoorzitter vindt vertrek Duyvendak terecht
(Novum) - Het vertrek van Wijnand Duyvendak (GroenLinks) uit de Tweede Kamer is terecht. Dat zei Kamervoorzitter Gerdi Verbeet (PvdA) zaterdag in het radioprogramma Tros Kamerbreed. "Zijn geloofwaardig heeft een deuk opgelopen."
Duyvendak trad eerder deze maand terug, omdat hij in de jaren tachtig verantwoordelijk was voor de publicatie van de adresgegevens van hoge ambtenaren van het ministerie van Economische Zaken. Die had Duyvendak samen met plannen voor energiecentrales ontvreemd. Een aantal ambtenaren werd daarop bedreigd en er werd een poging tot brandstichting gedaan bij het huis van een topambtenaar. Duyvendak ontkende daarvan op de hoogte te zijn geweest, maar trad wel terug als parlementariër.
Duyvendak treedt dinsdag officieel terug als Kamerlid: hij wordt dan kort toegesproken door Verbeet, die dan tevens Jolande Sap zal beëdigen als opvolger. De Kamervoorzitter zei zaterdag het 'werkelijk jammer' te vinden dat het zo gelopen is. "Duyvendak was een heel goed Kamerdlid. Hij was altijd goed voorbereid, maar hij zit met het probleem dat hij de komende tijd veel meer had moeten spreken over zijn eigen positie."
Aangezien geloofwaardigheid uiteindelijk doorslaggevend is voor het functioneren van Kamerleden, is het goed dat Duyvendak zelf het besluit heeft genomen om terug te treden, vindt de voorzitter van de Tweede Kamer. "Jammer, maar het kon niet anders."
Bronquote:'Duyvendak wil weer activist worden'
Wijnand Duyvendak, het GroenLinks-Kamerlid dat in augustus afstand moest doen van zijn Kamerzetel, keert terug naar zijn oude passie: actievoeren.
Duyvendak wil opnieuw als activist druk gaan uitoefenen op klimaatbeleid
Dat zegt hij in een interview met Face Culture.
'De actiemiddelen uit de jaren tachtig heb ik afgezworen, en uit de politiek heb ik me nu teruggetrokken,' aldus Duyvendak. 'Maar ik hunker wel naar een brede maatschappelijke beweging, zoals de vredesbeweging in de jaren tachtig.'
Druk uitoefenen
Het voormalige Kamerlid wil 'een grote coalitie van organisaties en bedrijven smeden'. 'Het is nog te vroeg om te zeggen wie er precies aan mee gaan doen en wat voor soort acties er komen, maar een samenwerking van organisaties die druk uitoefenen op het Nederlandse klimaatbeleid zou heel mooi zijn,' zegt Duyvendak.
Het Groenlinks-Kamerlid moest vorige maand afstand doen van zijn zetel nadat hij in opspraak was geraakt om zijn actieverleden.
Inbraak
In een persuitnodiging voor de presentatie van zijn boek gaf hij toe in de jaren tachtig betrokken te zijn geweest bij een inbraak in het gebouw van het ministerie van Economische Zaken.
De gestolen informatie werd vervolgens geplaatst in het krakersblad Bluf! Ook werden namen en adressen van hoge ambtenaren gepubliceerd met de mededeling ‘de rust van deze onruststokers te verstoren’. De oproep leidde ertoe dat diverse topambtenaren werden bedreigd en belaagd.
Ik vind GroenLinks behoorlijk aristocratisch eerlijk gezegd. CEO's vinden dat ze zelf veel mogen verdienen, GroenLinks vindt dat mensen niet mogen consumeren. Van hetzelfde laken een pak. Een gewone burger mag blijkbaar geen geld verdienen en het uitgeven.quote:Op vrijdag 22 augustus 2008 02:47 schreef Bommenlegger het volgende:
Omdat linkse activisten weten wat goed is voor de Nederlanders.
Rechtse activisten schijnen het voor eigen gewin te doen...
Links = eigenlijk stiekum rechts?
Bronquote:Wijnand Duyvendak start 'tv-carrière' bij VARA
Na een smadelijke afgang als Tweede Kamerlid wil Wijnand Duyvendak zijn 'activisme' nu uitvoeren als televisiepresentator bij de VARA. Duyvendak wordt 'sidekick' bij Vroege Vogels.
Duyvendak leest nog eens terug over inbraken in de jaren 80
‘Duyvendak breekt weer in,’ zo luidt de aankondiging van de advertentie van Vroege Vogels.
Tv-persoonlijkheid
De volgens Duyvendak ironische bedoelde uitspraak moet voor de GroenLinkser een nieuwe periode als activist inluiden. Niet meer als inbreker, niet meer als politicus, maar als tv-persoonlijkheid.
In Vroege Vogels mag Duyvendak de uitzendingen van het natuur- en milieuprogramma onaangekondigd onderbreken, ‘om zijn visie te geven op de klimaatverandering en uit te leggen wat de internationale gemeenschap daartegen zou moeten ondernemen’.
Inbraak
Duyvendak gaf eerder dit jaar toe in de tachtiger jaren verantwoordelijk te zijn geweest voor een inbraak in het ministerie van Economische Zaken.
Dit maakte hij bekend nadat de zaak was verjaard. Dus kwam hij er ongestraft mee weg.
Zijn bekentenis, gevoerd op een nogal trotse toon, leidde echter tot een reeks onthullingen, die de positie van Duyvendak als Kamerlid onthoudbaar maakten.
Intimidatie
Zo bleek dat hij ook opriep tot intimidatie van topambtenaren, die daar vervolgens jaren veel last van hebben gehad.
Uiteindelijk besloot Duyvendak uit de Kamer te stappen, in de hoop een debat te ontketenen over de volgens hem onverwerkte jaren 80.
Naast tv-werk gaat Duyvendak ook voor de radio werken en een weblog bijhouden. Duyvendak is voor het eerst te zien op dinsdag 21 oktober
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |