Vanavond toen ik om 17:00 wegreed uit eindhoven is het volgende gebeurd. Achteraf gezien had ik anders moeten reageren maar door de reactie niet meer aangedacht.
Vanaf de Karel de grotelaan ben ik bij de stoplichten rechtsaf gegaan de snelweg op richting tilburg. Omdat ze hier aan het werken zijn mag je de eerste gedeelte maar 70 en vlak voor de invoegstrook begint mag je doortrekken naar 90. Tijdens het snelheid maken hield ik de auto voor me en het verkeer op de snelweg in de gaten. Er reden wat vrachtautos op de rechterbaan, midden en links kon ik hierdoor niet zien.
Moment dat ik kan invoegen zit ik naast een vrachtwagen (ter hoogte van de cabine), de auto voor me haalt de voorste vrachtauto nog in en moment dat ik zie van dat het niet meer gaat hing ik naast de aanhanger van de voorste vrachtwagen. Ik besloot om richting aan te zetten en mn gas los te laten dat ik tussen de 2 vrachtautos kan invoegen.
Moment dat ik wil invoegen laat de vrachtwagen achter me er niet tussen, hij bleef zo hangen dat ik er niet tussen kon. Inmiddels was de snelheid alweer 70. Ook de invoegstrook hield over 10 meter op. Hier was geen vluchtstrook alleen een ijzeren afzetting die je gelijk naar de wegduwt.
Ik had niet veel keuze en probeerde beetje gas bij te geven om er alsnog voor te komen. Remmen was voor mij geen optie omdat ik dan en misschien een te korte stuk had om te stoppen en dan maar met hoogstens 50 kon invoegen.
De vrachtwagen maakte echter nog geen plaats maar het lukte me wel om net langs de afzetting te glippen, hierbij raakte ik met 2 wielen in de berm en 2 wielen half op de weg (tevens gelijk rechter rijstrook) Het leek of de vrachtwagen chaufeur nu eindelijk pas wakker werd en hij stuurde wat naar links, de vrachtwagen daarachter remde ook bij en gaf lichtsignalen naar voor. De vrachtwagen die mij er niet doorliet gaf gas bij (ik liet gas los) en die bulderde er gelijk vandoor. Ik heb ongeveer 10 meter zo langs de vangrail gescheerd en vond het toen veilig genoeg om terug te sturen de weg op. Dit gebeurde wel met 50 maar de vrachtwagen achter me hield verkeer wat tegen.
Dankzij dit en dat ik geen gas bijgaf maar juist losliet en niet remde kon ik zonder problemen terug de weg op.
Vervolgens in de achteruitkijk spiegel gekeken en verkeer leek in orde te zijn dus aangezien de vrachtwagen die me er niet tussen liet al stuk verder was het gas erop en geprobeerd in te halen. Ik ben er achter gaan hangen en heb een foto gemaakt waarop duidelijk telefoon nummer en naam van het bedrijf staat. Kenteken is moeilijk te lezen maar wel gedeeltelijk. Mede dankzij de werkzaamheden en drukte op de weg kon ik niet passeren en veilig aan de kant laten gaan. Ik ben vervolgens zelf ook doorgereden (stomme fout denk ik) en thuis aangekomen fotos van de schade gemaakt. Een kras van voor tot achter.
Nu heb ik gelijk met mijn baas gebeld en alles uitgelegd. Hij vertelde het volgende:
Het beste kon ik stoppen en de politie bellen (hier ben ik ook mee eens en dacht ik aan toen ik thuis kwam. Thuis kwam ook pas echt de schrik er ff uit)
Hierna dat ik dan morgen lease bedrijf moet bellen en even uitleggen wat er gebeurd is. Hun vragen waarschijnlijk schade formulier. Aangezien ik deze niet heb had mijn baas erover dat dit wel is bij mij verhaald kan worden omdat er toch een ongeval formulier voor het leasebedrijf moet zijn, dit wel eens mijn no claim kan kosten.
Mijn planning voor morgen is: lease bedrijf bellen, alsnog de politie bellen kijken wat hun zeggen, en proberen de maatschappij van de vrachtwagen te bellen.
Ik weet echter niet hoe dit met betrekking tot verzekering en dergelijke kan gaan uitpakken.
Als situatie schets nog een paint plaatje (hoop duidelijk is)
![]()
Plaatje 1:
zwart is eerste vrachtwagen, grijs is de 2de vrachtwagen. Ik zelf ben de mintgroene wagen. Het zwarte gedeelte mag je 70, rode gedeelte 90
Plaatje 2:
Dit is de situatie dat ik besluit af te remmen en richting aan te geven, duidelijk te zien dat ik alvoorbij de grijze vrachtwagen ben.
Plaatje 3.
Grijze vrachtwagen bleef rechtdoor rijden en ik moest verder rechtdoor.
Nog wat plaatjes van de schade:
![]()
Velg met schade
![]()
Kras aan de achterkant
![]()
Kras op de voorkant
![]()
Kras aan de zijdeur. Kras loopt door tot achter
You don't have to be CRAZY to be my friend............. But it sure helps!
Op donderdag 8 december 2011 10:27 schreef MaleDuck het volgende: Ja, je bent een steunpilaar van GRTD :Y
Ik word altijd dronken van 1 biertje...meestal het 16eIk luister NL-Talig